Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Brady Smith10.94c PRORScioApr 25Harrisburg, Scio @ Toledo
2.12Brandon Williams11.04c PRORCascade ChristianMay 11SCL Hybrid Championship meet
3.12Steven Smucker11.14c PRORHarrisburgApr 25Harrisburg, Scio @ Toledo
4.11Ryan Orlandini11.33ORBlanchet CatholicMay 10Regis Twilight
5.11Darion Smalley11.37 (.4)ORDe La Salle N CatholicMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.12Devon Marshall11.38 PRORRainier (OR)May 01Clatskanie 4-Way (DLSN, CaGa, Rain)
7.12Derek Luck11.44c PRORWarrentonApr 11Rainier 4-Way
8.12Austin Angerbauer11.49 PRORScioMay 02Creswell & Santiam Christian @ Scio
9.11Marcus Hardman11.51 PRORBandonApr 26Central Coast Invitational
12Nathan Jones11.51 PRORScioMay 18PacWest Districts
View full rankings...
200 Meters
1.12Brady Smith22.39 PR (1.3)ORScioMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.12Devon Marshall22.50 PR (1.3)ORRainier (OR)May 24OSAA 3A State Championships - Day 2
3.12Brandon Williams22.72 PRORCascade ChristianMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
4.11Jacob Sturtevant23.14cORWestside ChristianApr 03West Valley League @ Westside Christian
5.11Marcus Hardman23.30 PRORBandonApr 26Central Coast Invitational
12Austin Angerbauer23.30 PRORScioMay 03Rob Allen Invitational
7.12Nathan Jones23.34c PRORScioApr 11Scio, Blanchet, Toledo @ Creswell
8.11AJ Holmberg23.38ORScioMay 02Creswell & Santiam Christian @ Scio
12Jing Wei Liang23.38 PRORWestside ChristianMay 17West Valley League District Day 1
10.12Alex Cummings23.39 PRORCascade ChristianApr 20Crater Classic
View full rankings...
400 Meters
1.12Devon Marshall50.03ORRainier (OR)May 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.11Jacob Sturtevant50.99ORWestside ChristianMay 10Regis Twilight
3.12Brady Smith51.34c PRORScioApr 25Harrisburg, Scio @ Toledo
11AJ Holmberg51.34cORScioApr 25Harrisburg, Scio @ Toledo
5.12Nathan Jones51.43 PRORScioMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.11Zach Blanco51.51 PRORHidden ValleyMay 10Wally Ciochetti Invitational
7.11Jordan Moyes51.77ORNyssaMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.12Justin Angove51.84c PRORBandonMay 10Jack Blum Invitational Twilight Meet
9.11Tracy Salgado52.61ORSt Mary'sApr 2649th Yreka Lions Invitational
10.12Alex Cummings52.66 PRORCascade ChristianMay 03Dave Allen Twilight Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Cooper Roach1:57.2h PRORValley CatholicMay 07Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel)
2.11Zach Blanco1:58.75 PRORHidden ValleyMay 18Skyline Conference Championships, Day 2
3.12Nick Obletz1:58.9h PROROregon EpiscopalMay 07Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel)
4.11Tracy Salgado1:58.96 PRORSt Mary'sMay 04Grants Pass Rotary
5.11Quentin Jensen1:59.03ORNyssaMay 10Baker Invitational
6.12Kirk Anderson2:00.20ORWestside ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
7.11Ryan Krostag2:01.50 PRORWestside ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.11Brian Guisinger2:02.09 PRORRainier (OR)May 18Lewis and Clark League Districts Day 2
9.10Wilder Boyden2:02.10ORValley CatholicMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
10.11AJ Holmberg2:02.43ORScioMay 18PacWest Districts
View full rankings...
1500 Meters
1.12Nick Obletz4:03.57OROregon EpiscopalApr 20Oregon Relays Day 2
2.11Cooper Roach4:03.81 PRORValley CatholicApr 2749th Centennial Invitational
3.12Rich Fettig4:12.97 PRORWestside ChristianMay 10Regis Twilight
4.11Zach Bellew4:14.17ORCreswellApr 13Meet of Champions
5.11Quentin Jensen4:20.06ORNyssaApr 12La Grande Invitational
6.9Fabian Cardenas4:20.3hORUmatillaMay 09Umatilla Finale
7.12Chris Poole4:21.17 PRORBlanchet CatholicApr 13Meet of Champions
8.10Wilder Boyden4:21.5hORValley CatholicMay 07Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel)
9.9Wolf Seifer4:22.47 PRORBlanchet CatholicMay 18PacWest Districts
10.10Tim McPherson4:25.00ORCascade ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
View full rankings...
3000 Meters
1.12Nick Obletz8:43.44OROregon EpiscopalApr 2749th Centennial Invitational
2.11Zach Bellew9:01.72ORCreswellApr 20Oregon Relays Day 2
3.12Rich Fettig9:17.30 PRORWestside ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
4.10Wilder Boyden9:22.70ORValley CatholicMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
5.11Cooper Roach9:24.3hORValley CatholicApr 03West Valley League @ Westside Christian
6.11Colby Hanson9:26.08ORCreswellMay 10Wally Ciochetti Invitational
7.9Wolf Seifer9:27.60 PRORBlanchet CatholicMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.9Ben Davidson9:33.59ORValley CatholicMay 03Nike/Jesuit Twilight Relays
9.10Tim McPherson9:33.60ORCascade ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
10.10Garet Neal9:40.34ORCatlin GabelMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Seth Gretz14.93 PRORRogue RiverApr 20Crater Classic
2.12Daniel Harper15.57 PR (1.2)ORScioMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
3.12Brent Counts15.67 PRORBlanchet CatholicMay 18PacWest Districts
4.9John Bates15.94ORNyssaMay 18EOL District Meet
5.12Taylor Miles16.18 PR (.3)ORAmityMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.10Sage Delong16.29ORValeMay 18EOL District Meet
7.11Ian Smith16.31ORCatlin GabelMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
8.11Christian Fullbright16.40ORSantiam ChristianMay 10John Oliver Invitational
9.11Curtis Marxer16.41ORWarrentonMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
12Luke Wildhaber16.41 PRORDaytonMay 17West Valley League District Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Justin Angove39.14c PRORBandonApr 05Coquille Twilight Meet
2.12Seth Gretz39.41 PROR Rogue RiverMay 04Grants Pass Rotary
3.10Sean Kounovsky41.66ORCreswellMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
4.12Devyn Heflin41.76 PRORRainier (OR)May 24OSAA 3A State Championships - Day 2
5.12Taylor Miles41.95ORAmityApr 13Meet of Champions
6.10Sage Delong42.04ORValeMay 10Baker Invitational
7.11Ian Smith42.38ORCatlin GabelMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.12Luke Wildhaber42.43ORDaytonMay 17West Valley League District Day 1
9.10James Graybeal42.77OROregon EpiscopalMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
10.12Brent Counts43.27ORBlanchet CatholicMay 18PacWest Districts
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Nathan Jones
AJ Holmberg
Daniel Harper
Brady Smith
43.43ORScioMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.-Clay Wimmer
Devyn Heflin
Parker Dean
Devon Marshall
43.84ORRainier (OR)May 04Dick Baker Invitational
3.-Brandon Williams
Cody Parker
Levi Girardot
Aric Alcantara
43.93ORCascade ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
4.-Kirk Anderson
Anthony Consolo
Jacob Sturtevant
JingWei Liang
44.12ORWestside ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
5.-Dennis Carline
Calvin Curry
Larry Kemp
Darion Smalley
44.47ORDe La Salle N CatholicMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.-Calvin Roberts
Tracy Salgado
Glenn Alvarez
Tom Hilton
44.84cORSt Mary'sMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
7.-Mitchell Iliyn
Matthew Leong
Gabe Nielsen
Tyler Forrester
44.86ORHorizon ChristianApr 27Aloha Relays
8.-Pierce Schreder
Michael Cooney
Alex Ball
Lane Hadley
44.97ORLakeviewApr 27Sterling Invitational
9.-Mauricio Duran
Riley Moore
Jordan Butler
Taylor Miles
45.16ORAmityMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
10.-Justin Angove
Marcus Hardman
Mitchell Brown
Trae Dyer
45.34cORBandonMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ben Jones
Nathan Jones
AJ Holmberg
Brady Smith
3:27.10ORScioMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.-Anthony Consolo
Ryan Krostag
Kirk Anderson
Jacob Sturtevant
3:30.00ORWestside ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
3.-Brandon Williams
Jake Brown
Aric Alcantara
Alex Cummings
3:30.30ORCascade ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
4.-Laramie Stipe
Jordan Moyes
Sage Stipe
Quentin Jensen
3:33.1hORNyssaApr 26Skyview Invitational
5.-Clay Wimmer
Brian Guisinger
Devyn Heflin
Devon Marshall
3:34.70ORRainier (OR)May 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.-Walker Andrews
Evan Chapman
Lucas Stiff Arm
Ian Smith
3:36.23ORCatlin GabelMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
7.-Glenn Alvarez
Ross Robino
Peter Schwartz
Tracy Salgado
3:37.4hORSt Mary'sApr 20Crater Classic
8.-Mauricio Duran
Jordan Butler
Riley Moore
Taylor Miles
3:37.50ORAmityMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
9.-Max Abrams
Cloud Ni
Galen Pham
Nick Obletz
3:38.13OROregon EpiscopalMay 18Lewis and Clark League Districts Day 2
10.-Zach Holden
Tysen Prunty
Wilder Boyden
Cooper Roach
3:40.69ORValley CatholicApr 30Corbett 4-Way (OES, Warrenton, VC)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Wilson Hodge50' 10.25 PRORCoquilleMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
2.12James Tibbs49' 8 PRORScioApr 23JZ Classic
3.12Jordan Hollaway48' 11 PRORWarrentonMar 21Daily Astorian Track Invitational
4.11Aaron Cesaro48' 10.5ORCascade ChristianMay 11SCL Hybrid Championship meet
5.11Kevin Castillo48' 2.5 PRORDaytonApr 26McMinnville Invitational
6.11Jeff Lieder47' 11.5ORBlanchet CatholicMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
7.12Loren Linhart47' 4.5 PRORJeffersonMay 16PacWest Districts
8.10Damien Olvera47' 3ORNyssaMay 18EOL District Meet
9.12Max Jones46' 8 PRORPleasant HillMay 16PacWest Districts
10.10Brandon Bowen46' 0ORCoquilleMay 07Brookings-Harbor Twilight
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Aaron Cesaro157' 7 PRORCascade ChristianApr 13Maynard Mai/Glide Invite
2.12Loren Linhart155' 8 PRORJeffersonMay 08Sweet Home
3.12Wilson Hodge149' 5 PRORCoquilleMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
4.12Kyle Hayes145' 0 PRORAmityMay 17West Valley League District Day 1
5.11Cheyene Webb144' 11ORNyssaMay 18EOL District Meet
6.12Ryan Peasley141' 0 PRORPleasant HillMay 02Pac West @ Harrisburg
7.12Jordan Hollaway140' 1 PRORWarrentonMay 03Dean Nice Invitational
8.10Brandon Bowen135' 5ORCoquilleApr 12105th annual Coos County Championship
9.11Jeff Lieder135' 3 PRORBlanchet CatholicMay 10Regis Twilight
12Grant Phillips135' 3 PRORHorizon ChristianMay 17West Valley League District Day 1
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Seth Nonnenmacher180' 4ORBurnsApr 13Burns Lions Invitational - Oster
2.12Levi Girardot178' 10 PRORCascade ChristianMay 04Grants Pass Rotary
3.12Wyatt Prunk161' 4 PRORJeffersonMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
4.11Peter Cain159' 11 PRORBurnsMay 18EOL District Meet
5.12Beau Blackburn156' 8 PRORBurnsMay 18EOL District Meet
6.12Luke Wildhaber155' 6 PRORDaytonMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
7.12Cody Gollihugh155' 4 PRORRainier (OR)Apr 25OES 4-WAY (Warrenton, DLSN and Rainier
8.12Ashton Forrest155' 3ORGlideApr 13Maynard Mai/Glide Invite
9.11Jeff Lieder155' 2 PRORBlanchet CatholicApr 18Blanchet & Salem Academy @ Harrisburg
10.10Jordan Milkovich154' 9ORGervaisMay 10Regis Twilight
View full rankings...
High Jump
1.12Mack Epple6' 3 PRORIllinois ValleyMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
2.12Seth Gretz6' 1 PRORRogue RiverMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
3.12Adam Dugan6' 0 PRORWarrentonApr 25OES 4-WAY (Warrenton, DLSN and Rainier
10Jeff Davies6' 0 PRORBurnsMay 18EOL District Meet
5.12Brady Smith5' 11 PRORScioApr 18Scio, Jefferson, P.Hill
12David Lovitz5' 11 PRORCatlin GabelMay 07Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel)
7.11Seth Knox5' 10 PRORCascade ChristianApr 27Sterling Invitational
11Ryan Almen5' 10ORSantiam ChristianApr 17Santiam Christian vs Chem, Cres, Toledo
10Caleb Griffie5' 10ORWestside ChristianApr 20King's Invitational
9John Bates5' 10 PRORNyssaApr 05Don Walker Invitational
12Kodee Koch5' 10 PRORDaytonApr 11West Valley League @ Amity
9Devin Weien5' 10ORCorbettMay 04Dick Baker Invitational
9Bradley Romine5' 10 PRORCoquilleMay 07Brookings-Harbor Twilight
View full rankings...
Pole Vault
1.12Joseph Pelley14' 0 PRORSantiam ChristianMay 10John Oliver Invitational
2.12Seth Gretz13' 6 PROR Rogue RiverMay 04Grants Pass Rotary
3.10Zach Greenleaf12' 9ORCatlin GabelMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
12Matson Gahley12' 9 PRORBurnsMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
5.11Micah Cisneros12' 6 PRORDaytonApr 26McMinnville Invitational
6.10Conner Hansen12' 3ORCatlin GabelMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
11Drake Montgomery12' 3ORValeMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.10Sage Stipe12' 0 PRORNyssaMay 10Baker Invitational
10Pierce Schreder12' 0ORLakeviewApr 27Sterling Invitational
10.11Tristan Dixon11' 9ORCoquilleMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
View full rankings...
Long Jump
1.12Calvin Anderson21' 1.25 PRORHorizon ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.12Aric Alcantara21' 0 PRORCascade ChristianMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
3.12Derek Luck20' 11ORWarrentonMar 13Lewis & Clark League Icebreaker
4.11Agi Tamez20' 10.25 PRORValeMay 18EOL District Meet
5.12Levi Girardot20' 9.5ORCascade ChristianApr 2013th annual Prefontaine Rotary Invitational
6.12Max Abrams20' 5 PROROregon EpiscopalMay 07Valley Catholic 4-Way (DLSN, OES, Catlin Gabel)
9John Bates20' 5ORNyssaMay 18EOL District Meet
8.9Malik Knott20' 3.75ORColtonMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
9.12Jordan Smith20' 2.5 PRORSalem AcademyApr 04Chemawa, Scio & Jefferson @ Salem Academy
10.11Cody Parker20' 2ORCascade ChristianApr 27Sterling Invitational
11Christian Fullbright20' 2ORSantiam ChristianMay 16PacWest Districts
View full rankings...
Triple Jump
1.12Calvin Anderson43' 5.5 PR (.2)ORHorizon ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
2.12Aric Alcantara42' 11 PRORCascade ChristianMay 183A Special District 1 Regional Qualifier
3.12Levi Girardot42' 9.75 PRORCascade ChristianApr 13Maynard Mai/Glide Invite
4.12Derek Luck42' 8ORWarrentonApr 13Meet of Champions
5.8Lucas White Moon42' 7.75 (1.3)ORCatlin GabelMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
6.10Ben Goumy42' 2ORGervaisMay 10Regis Twilight
7.11Christian Fullbright41' 5 (2.2)ORSantiam ChristianMay 24OSAA 3A State Championships - Day 2
8.11Cody Parker41' 1 PRORCascade ChristianMar 22Eagle Classic Relays
9.11Austin Wagstaff40' 10 PRORNyssaMay 18EOL District Meet
10.11Agi Tamez40' 6ORValeApr 23Viking Invitational/Malheur County Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.