Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Jeff Fenbert11.31WAMorton White PassMay 10Sub-District
2.10Rayce Newman11.42WARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
3.12Zoltan Talaber11.51PRWANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
4.11Nathan Cothren11.54cPRWAWahkiakumApr 25Comet Invite
5.12Carte Bisbee11.62PRWARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
6.11Isaac Speer11.64cPRWAPe EllApr 25Comet Invite
7.11Brandon Butler11.65WAMossyrockMay 10Sub-District
9Evan Wrzesinski11.65WAOnalaskaMay 162B District IV Championships
9.11Justin Brady11.66PRWAToutle LakeMay 02Trico 1A League Meet @Kalama
10.12Spencer Seymer11.71WAMorton White PassApr 20Chehalis Activator's Classic (Day 2)
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Spencer Seymer23.24 (-.8)WAMorton White PassMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
2.10Rayce Newman23.25 (-.8)WARaymondMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
3.12Zoltan Talaber23.38PRWANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
4.9Josh Marble23.64cPRWAMorton White PassApr 16Onalaska Central B League Meet
5.12Jeff Fenbert23.75WAMorton White PassApr 19Chehalis Activator's Classic
6.11Nathan Cothren23.82 (-.8)PRWAWahkiakumMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.11Brandon Butler23.91WAMossyrockMay 03Naches/Riverside Invitational
11Justin Brady23.91PRWAToutle LakeMay 162B District IV Championships
9.12Devin Sotak23.94PRWANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
10.12Carte Bisbee23.95PRWARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Brandon Butler52.65WAMossyrockMay 03Naches/Riverside Invitational
2.12Stephen Bottoms52.67PRWAOnalaskaApr 251A Evergreen League Meet @Rainier
3.12Spencer Seymer53.26PRWAMorton White PassApr 275th Annual BCS Invite
4.11Matt Konigsberger53.87WAWillapa ValleyMay 08Pacific "2B" Sub District
5.10Jesse Eveland53.89PRWAMorton White PassMay 10Sub-District
6.11Justin Brady54.17PRWAToutle LakeApr 19Kalama Twilight Invitational
7.12Devin Sotak54.42PRWANW Christian (Lacey)May 251A, 1B, 2B State Championship Meet
8.11Isaac Speer54.52PRWAPe EllMay 10Sub-District
9.9Elliott Murdock54.84WARaymondMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
10.12Daniel Bates55.04WAMorton White PassApr 275th Annual BCS Invite
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Stephen Bottoms1:56.0hPRWAOnalaskaMay 02Montesano,Rochester,Tenino@Elma
2.9Alex Vaca2:02.84PRWARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
3.11Austin Koukal2:06.64PRWANW Christian (Lacey)May 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.11Chase Malamphy2:06.95PRWAMorton White PassMay 162B District IV Championships
10Connor Beck2:06.95WANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
6.10Alex Johnson2:07.9hPRWAWahkiakumApr 25Comet Invite
7.10Luke Anderson2:08.09PRWAOcostaMay 162B District IV Championships
8.12Mark John2:10.20PRWAMorton White PassMay 10Sub-District
9.10Brandon Stickney2:11.1hPRWANW Christian (Lacey)Mar 28Pac League Meet @ Naselle
10.9Luke Bredeson2:11.50WANW Christian (Lacey)May 08Pacific "2B" Sub District
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Stephen Bottoms4:13.24PRWAOnalaskaMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
2.12Mark John4:46.85PRWAMorton White PassApr 275th Annual BCS Invite
3.9Luke Bredeson4:51.66WANW Christian (Lacey)May 162B District IV Championships
4.11Jonathon Davis4:52.13WANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
5.10Brandon Stickney4:53.11PRWANW Christian (Lacey)May 08Pacific "2B" Sub District
6.10Riley Girt4:56.30WAOnalaskaMay 162B District IV Championships
7.10Connor Beck4:56.93WANW Christian (Lacey)Apr 20King's Invitational
8.10Levi Schilter4:57.50WANW Christian (Lacey)May 162B District IV Championships
9.11Fidel Ortiz4:57.93PRWAMossyrockMay 162B District IV Championships
10.11Chase Malamphy5:00.7hPRWAMorton White PassMar 26Central League Meet
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Stephen Bottoms9:20.0hPRWAOnalaskaMay 02Montesano,Rochester,Tenino@Elma
2.10Brandon Stickney10:16.35WANW Christian (Lacey)Apr 20King's Invitational
3.10Levi Schilter10:16.69WANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
4.11Sam Beam10:27.61PRWANW Christian (Lacey)May 251A, 1B, 2B State Championship Meet
5.10Riley Girt10:41.47PRWAOnalaskaApr 20Chehalis Activator's Classic (Day 2)
6.12Mark John10:46.35PRWAMorton White PassMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.12Josh Hunt10:51.95WAOnalaskaMay 162B District IV Championships
8.12Levi Wasmundt10:56.12PRWANaselleMay 162B District IV Championships
9.9Alejandro Gonzalez11:15.04PRWAMossyrockMay 162B District IV Championships
10.11Jeffrey Davis11:15.07PRWANW Christian (Lacey)May 162B District IV Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Brandon Burch15.56PRWANW Christian (Lacey)May 08Pacific "2B" Sub District
2.11Hunter Borden16.05WARaymondMay 162B District IV Championships
3.12David Rockett16.34cPRWAWillapa ValleyApr 25Comet Invite
4.9Terry Broten16.42WARaymondMay 162B District IV Championships
5.11Ben Powell16.84cPRWAMorton White PassMay 10Sub-District
6.11Dakota Russell16.94cWAPe EllApr 25Comet Invite
7.9Alex McAra17.34cWANorth BeachMay 02Pacific League NR, NWC, SB & TAH @ NB
8.11Matthew Kelley17.35PRWAPe EllApr 20Chehalis Activator's Classic (Day 2)
9.11Kalob Buckingham-Koons17.44cWANapavineMay 10Sub-District
10.9Austin Teigen17.47WANW Christian (Lacey)May 08Pacific "2B" Sub District
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Brandon Burch40.42PRWANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
2.12David Rockett42.40PRWAWillapa ValleyMay 162B District IV Championships
3.11Hunter Borden42.91WARaymondMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.11Ben Powell43.18PRWAMorton White PassMay 02Trico 1A League Meet @Kalama
5.11Tristan Erven43.62PRWANapavineMay 10Sub-District
6.9Terry Broten43.71WARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
7.12Tyler Barnett43.84cPRWAMorton White PassMar 21Central League Meet
8.9Austin Teigen44.01WANW Christian (Lacey)May 08Pacific "2B" Sub District
9.11Dakota Russell44.57PRWAPe EllMay 162B District IV Championships
10.9Alex McAra44.94cWANorth BeachMay 02Pacific League NR, NWC, SB & TAH @ NB
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Jeff Fenbert
Ben Powell
Daniel Bates
Spencer Seymer
44.75WAMorton White PassMay 10Sub-District
2.-Ally Phansisay
Carte Bisbee
Alex Sida
Rayce Newman
44.90WARaymondMay 162B District IV Championships
3.-Jess White
Rylen Hurd
Sam Stucki
Brandon Butler
44.95WAMossyrockMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.-Sean Ross
Sean Cox
Sterling Wilson
Justin Brady
45.40WAToutle LakeMay 162B District IV Championships
5.-Anthony Sagen
Matt Konigsberger
Drew Pearson
Cody Buchanan
46.15WAWillapa ValleyMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
6.-Devin Sotak
Lee Thibodeau
Andrew Kier
Zoltan Talaber
46.16WANW Christian (Lacey)May 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.-Thomas Petrino
Evan Wrzesinski
Keifer Kastl
Tylar Gravely
46.85WAOnalaskaMay 10Sub-District
8.-Alex Johnson
Adam Vasion
Nathan Cothren
Thorben Hubner
47.94WAWahkiakumApr 30Pacific County Invite
9.-Dan Sobrera
Griffin Wright
Matthew Torres
Alex Herrera
48.13WAOcostaMay 162B District IV Championships
10.-Relay Team48.44cWANapavineMay 02Montesano,Rochester,Tenino@Elma
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Spencer Seymer
Jesse Eveland
Tyler Barnett
Daniel Bates
3:31.90WAMorton White PassMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
2.-Elliott Murdock
Hunter Borden
James Hamilton
Alex Vaca
3:37.62WARaymondMay 162B District IV Championships
3.-Relay Team3:39.93WANW Christian (Lacey)May 0349th Shaner Invite
4.-Matthew Kelley
Isaac Speer
Dakota Russell
Taylor Prestegord
3:41.43WAPe EllMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
5.-Michael Giessler
Katyn Newcomb
Kevin Sandoval
Tristan Erven
3:41.76WANapavineMay 162B District IV Championships
6.-Evan Wrzesinski
Bernando Orozco
Josh Hunt
Stephen Bottoms
3:43.80WAOnalaskaMay 162B District IV Championships
7.-Honza Savecek
Brandon Butler
Jess White
Fidel Ortiz
3:46.32WAMossyrockMar 16Rainier "Icebreaker" Invitational
8.-Nathan Kunke
Austin Lewis
Jose Bucio
Cohen Hanson
3:48.70WASouth BendMay 162B District IV Championships
9.-Dylan Calvin
Chris Horn
Steven Fry
Skyler Wells
3:52.07WANorth BeachMay 162B District IV Championships
10.-David Rockett
Cody Buchanan
Matt Konigsberger
Jeremy Bennett
4:00.1hWAWillapa ValleyMar 28Ocosta vs. Raymond, WV, NB, MMK, Tah
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Andrew Hamilton50' 4PRWARaymondMay 162B District IV Championships
2.10Caleb Bridge46' 6.5WANorth BeachMay 162B District IV Championships
3.11Darol Ratsavongsy45' 6WARaymondMay 162B District IV Championships
4.11Lars Blix45' 0.5PRWAWahkiakumMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
5.12Kody Robertson44' 10PRWANapavineMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
6.11Kris Lukas44' 6WAToutle LakeMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.12Chad Andring42' 2PRWANaselleMay 162B District IV Championships
8.12Riley Spahn42' 1PRWAMossyrockMar 26Central League Meet
9.11Danny Cooper41' 10WAMorton White PassMay 162B District IV Championships
10.9James Hamilton41' 6.5WARaymondMay 162B District IV Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.10Caleb Bridge152' 9WANorth BeachMay 02Pacific League NR, NWC, SB & TAH @ NB
2.12Riley Spahn144' 2PRWAMossyrockMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
3.12Andrew Hamilton131' 7PRWARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
4.11Lars Blix130' 5PRWAWahkiakumMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
5.12Tyler York129' 10PRWAToutle LakeMay 162B District IV Championships
6.9Jacob Johnston126' 3WANapavineMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.12Dakota Halverson126' 1PRWASouth BendMay 162B District IV Championships
8.12Tommy Boursaw117' 10PRWAAdnaMay 02League Meet @ Raymond
9.10Bailey Robertson116' 7WANapavineMay 02Montesano,Rochester,Tenino@Elma
10.10Ian Louderback114' 7WAMorton White PassApr 16Onalaska Central B League Meet
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.11Matt Konigsberger161' 8WAWillapa ValleyMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
2.12Don Carlson152' 1PRWAWillapa ValleyApr 11Pacific League MMK, OC, TAH & WV @ NB
3.12Daniel Bates146' 10PRWAMorton White PassMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.10Bailey Robertson144' 10WANapavineApr 251A Evergreen League Meet @Rainier
5.11Spencer Case143' 7WASouth BendMay 08Pacific "2B" Sub District
6.10Ian Louderback143' 6WAMorton White PassApr 275th Annual BCS Invite
7.12Andrew Hamilton143' 3PRWARaymondApr 11League Meet @ Raymond
8.11Dakota Russell142' 9WAPe EllMay 10Sub-District
9.12Chad Andring141' 2PRWANaselleMay 08Pacific "2B" Sub District
10.10Chase Flemetis140' 2PRWARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
12Alec Oatfield140' 2WARaymondMay 08Pacific "2B" Sub District
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Chandler Chapman6' 2WANaselleApr 30Pacific County Invite
2.11Chance Fisher6' 1PRWAWinlockMar 21Central League Meet
3.11Dennis Johnson5' 10PRWASouth BendApr 30Pacific County Invite
11Alex Herrera5' 10WAOcostaMay 08Pacific "2B" Sub District
5.11Spencer Case5' 8WASouth BendMay 08Pacific "2B" Sub District
12Tyler Barnett5' 8PRWAMorton White PassMar 21Central League Meet
11Thorben Hubner5' 8PRWAWahkiakumMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
9Josh Schulz5' 8WAPe EllMar 21Central 2B League Meet
11Tristan Erven5' 8PRWANapavineMar 21Central League Meet
11Tylar Gravely5' 8PRWAOnalaskaApr 16Onalaska Central B League Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12David Rockett13' 0WAWillapa ValleyApr 30Pacific County Invite
2.11Michael Giessler12' 6PRWANapavineMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
11Anthony Sagen12' 6PRWAWillapa ValleyMay 02League Meet @ Raymond
4.12Jake Condon12' 0PRWANaselleMay 162B District IV Championships
5.10Kyler Wulf11' 6WANaselleMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
6.9Trevor Cook11' 0WAWillapa ValleyMay 02League Meet @ Raymond
12Kevin Kim11' 0PRWANapavineApr 20Chehalis Activator's Classic (Day 2)
8.9Jason Fluke10' 6PRWAWillapa ValleyMay 08Pacific "2B" Sub District
11Dominic DeLong10' 6PRWAWillapa ValleyMay 08Pacific "2B" Sub District
10Alex Johnson10' 6PRWAWahkiakumMay 10Sub-District
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Carte Bisbee20' 10.75 (1.8)PRWARaymondMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
2.9Zach Elswick20' 8.25 (2.4)WAMorton White PassMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
3.11Ally Phansisay20' 7.75 (1.9)PRWARaymondMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.9Josh Schulz20' 3.25 (.8)WAPe EllMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
5.10Rylen Hurd19' 9.75 (2.1)WAMossyrockMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
6.12Sean Ross19' 3 (1.7)PRWAToutle LakeMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.10Luis Caballero18' 11PRWAOcostaApr 19Chehalis Activator's Classic
8.11Alex Herrera18' 9WAOcostaApr 19Chehalis Activator's Classic
9.12Jorens Sawyer18' 5.75PRWAMorton White PassApr 11League Meet at Napavine
10.8Tyler Justice18' 4PRWAPe EllApr 17@ Tenino vs, Pe Ell, Rochester, Onalaska
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Ally Phansisay43' 9WARaymondApr 11League Meet @ Raymond
2.15-16Josh Schulz43' 2PRWABarron Park StridersJun 13Barron Park AC#2
3.11Dennis Johnson42' 8.5PRWASouth BendMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
4.11Alex Herrera41' 9WAOcostaMay 162B District IV Championships
5.10Rayce Newman41' 2PRWARaymondApr 20Chehalis Activator's Classic (Day 2)
6.12Chandler Chapman40' 10.5PRWANaselleMay 08Pacific "2B" Sub District
7.10Rylen Hurd39' 11WAMossyrockMay 03Naches/Riverside Invitational
8.12Carte Bisbee39' 2PRWARaymondMar 21Pac League Meet
9.12Sean Ross39' 0PRWAToutle LakeMay 162B District IV Championships
10.12Zoltan Talaber38' 10.25PRWANW Christian (Lacey)Apr 20King's Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.