Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Isaiah Brandt-Sims10.48WAWenatcheeApr 13Pasco Invitational
2.12Ezekiel McNeal10.82WAFederal WayMay 174A West Central District
12Davian Barlow10.82 PRWAMeadMay 09GSL District 8 Championship Meet
4.12Lucas Strong10.83 PR (1.0)WAGig HarborMay 09Narrows League 3A & 4A Championships - Day 1
12Christian Linder10.83 PRWASnohomishMay 104A Wesco Championships
6.12Alex Tullos10.92WAJoel FerrisMay 09GSL District 8 Championship Meet
7.12Kevin Washington10.94c PRWASkyviewMar 28Heritage at Skyview
12Alex Binkerd10.94c PRWARedmondApr 18Redmond @ Eastlake
9.10Isaac Swillie11.00 PR (.8)WABellarmine PrepMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
11Troy Lewis11.00WAEastlakeMay 174A Bi-District Championships
View full rankings...
200 Meters
1.11Isaiah Brandt-Sims21.33 (2.1)WA WenatcheeApr 20Oregon Relays Day 2
2.12Alex Tullos21.82 PRWAJoel FerrisApr 27Riverside Invitational
3.12Ezekiel McNeal21.83 PR (2.1)WAFederal WayApr 20Oregon Relays Day 2
4.12Lucas Strong22.10 PR (1.6)WAGig HarborApr 20Oregon Relays Day 2
5.11Troy Lewis22.13WAEastlakeApr 20Bellevue HS Invitational
6.12Christian Linder22.15 PRWASnohomishApr 13Larry Eason Invitational
7.11Coleton Fitzgerald22.18 PRWALewis and ClarkMay 09GSL District 8 Championship Meet
10Christian Young22.18WAPascoMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
9.12Michael Tate22.23WAFederal WayMay 10SPSL League Meet
12Alex Binkerd22.23 PRWARedmondMay 104A KingCo Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Michael Thomas47.83 PRWACentral KitsapMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12LaForrest Church48.14 PRWASouth KitsapMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.12Ezekiel McNeal48.61 PRWAFederal WayMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
4.10Christian Young48.67WAPascoMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.11Coleton Fitzgerald48.78 PRWALewis and ClarkMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
6.12Spencer Robert48.79 PRWAHenry JacksonMay 174A Bi-District Championships
7.11Gabriel Barrett-Jackson48.84 PRWAGarfieldApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
8.12Trevon Clark48.98 PRWASkylineMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
9.12Ryan McArthur49.26 PRWALynnwoodMay 104A Wesco Championships
10.12Adam Gascoyne49.34 PRWASouth KitsapMay 09Narrows League 3A & 4A Championships - Day 1
View full rankings...
800 Meters
1.12LaForrest Church1:51.82 PRWASouth KitsapMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.11Drew Schreiber1:52.10WAEisenhowerMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.12Mason Fletcher1:52.52 PRWAPuyallupMay 174A West Central District
4.12Daniel Schofield1:53.44 PRWAMeadApr 2749th Centennial Invitational
5.11Aaron Schlossman1:54.01WAGarfieldMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
6.12Andrew Gardner1:54.27 PRWAMeadApr 2749th Centennial Invitational
7.12Johnathan Stevens1:54.8h PRWARedmondApr 25Redmond @ Woodinville
8.12Mark Tedder1:54.9h PRWABattle GroundJun 24All-Comers Track and Field Meet
9.12Tremaine Rambo1:54.94 PRWAFederal WayMay 10SPSL League Meet
10.12Trevor Love1:55.07 PRWAAuburn RiversideMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
View full rankings...
1600 Meters
1.12Andrew Gardner4:11.99WAMeadMay 10GSL District 8 Championship Meet Day #2
2.12Colby Gilbert4:12.05 PRWASkyviewApr 29Conversions
3.11Logan Carroll4:12.53WAGig HarborJun 08Portland Track Festival
4.12Johnathan Stevens4:15.64WARedmondMay 084A KingCo Championships
5.11Wolfgang Beck4:15.94WAGig HarborMay 174A West Central District
6.11Ben Wolpert4:16.20 PRWAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.12Sumner Goodwin4:16.32 PRWALewis and ClarkApr 18Gsl #3 Lc @ Cv
8.10Tristan Peloquin4:16.42WAGig HarborJun 08Portland Track Festival
9.11Cameron Stanish4:16.75WAGarfieldApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
10.12Keegan Symmes4:17.13 PRWASkylineMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
View full rankings...
3200 Meters
1.12Andrew Gardner8:54.48 PRWAMeadMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Sumner Goodwin8:58.07 PRWALewis and ClarkMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.12Colby Gilbert8:58.48 PRWASkyviewMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
4.12Jamie Coughlin8:59.48 PRWAGarfieldMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
5.12Johnathan Stevens9:03.79 PRWARedmondMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
6.12Keegan Symmes9:08.60 PRWASkylineMay 174A Bi-District Championships
7.10Tristan Peloquin9:09.27WAGig HarborMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
8.11Wolfgang Beck9:12.07WAGig HarborMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
9.11Cameron Stanish9:12.99WAGarfieldMay 174A Bi-District Championships
10.11Michael Williams9:14.82WARichlandMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Eric Simpson14.03 PRWARogers (Puyallup)May 174A West Central District
2.11Kaleb Dobson14.37WACascade (Everett)May 104A Wesco Championships
3.12Kevin Hall14.38 PRWAKentridgeMay 08SPSL League Meet
4.12Bralen Westendorf14.44 PRWAKentridgeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
5.12Abu Kamara14.45 PRWAKent MeridianMay 08SPSL League Meet
6.12Aaron Persinger14.46 PRWAFederal WayMay 02Federal Way @ Auburn Riverside
7.12Stuart Thomas14.62 PRWABallardMay 174A Bi-District Championships
8.11Korry Miller14.79 PRWAFederal WayMay 174A West Central District
9.12Devon Larson14.82 PRWAAuburn RiversideMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
10.12Dillon Gongliewski14.97WAInglemoorMay 174A Bi-District Championships
12Tony Sparrow14.97 PRWASkyviewApr 12John Ingraham Twilight
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Kevin Hall38.28 PRWAKentridgeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Bralen Westendorf38.30 PRWAKentridgeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.12Aaron Persinger38.38WAFederal WayApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
4.11Kaleb Dobson38.62 PRWACascade (Everett)May 174A Bi-District Championships
5.12Stuart Thomas38.66 PRWABallardMay 174A Bi-District Championships
6.11Jared Alskog38.70WAArlingtonMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
11Eric Simpson38.70WARogers (Puyallup)Apr 20Viking Classic
8.12Tyler Morris38.97 PRWAChiawanaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
9.12Grayson Sykes39.11 PRWACentral ValleyMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
10.12Andrew D'andrea39.45 PRWAYelmMay 174A West Central District
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Robert McClatcher
Ezekiel McNeal
Aaron Persinger
Michael Tate
41.93WAFederal WayMay 08SPSL League Meet
2.-Austin Cruse
Will McIntyre
Ryan Croson
Matt Moran
41.94WABothellMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.-Derrick Bell
Ivan Semerenko
Bailey Paladin
Brandon Stribling
42.22WAKentwoodMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
4.-Robert Miller
Stuart Gillin
Darnell Handcox
Ethan Gardner
42.32WAWalla WallaMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
5.-Timothy Lawrence
Dylan Lindmark
Cole Rau
Garret Steuk
42.36WAGig HarborMay 174A West Central District
6.-Chris Rodriguez
T.J. Harris
Spencer Smith
Isaiah Brandt-Sims
42.43WAWenatcheeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
7.-Nick Zawadzki
Hudson Keffer
Greg Cleveland
Michael Thomas
42.68WACentral KitsapMay 09Narrows League 3A & 4A Championships - Day 1
8.-Quincy Carter
Gabriel Gallman
Josh Smith
Tyler Hammer
42.69WAKent MeridianMay 08SPSL League Meet
9.-Relay Team42.70WALewis and ClarkMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
10.-Jacob Roling
Obioha Okereke
Robin Mutali
Kort Kamacho
42.71WAEdmonds-WoodwayMay 104A Wesco Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Adam Gascoyne
Zach Sleigh
Mason Villarma
LaForrest Church
3:18.39WASouth KitsapMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.-Aaron Persinger
Tremaine Rambo
Jason Palmer
Michael Tate
3:18.99WAFederal WayMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
3.-Gabriel Barrett-Jackson
Aaron Schlossman
Lloyd Proctor
Jamala Myres II
3:20.12WAGarfieldMay 174A Bi-District Championships
4.-Lorenzo Agogliati
Blake Young
Andrew Millett
Trevon Clark
3:20.65WASkylineMay 174A Bi-District Championships
5.-Cole Christman
Alex Hopkins
Isaiah Brandt-Sims
Jack Dunley
3:20.69WAWenatcheeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
6.-Alex Warner
John-Robert Woolley
Spencer Robert
Cordell Johnson
3:21.96WAHenry JacksonMay 174A Bi-District Championships
7.-Liam Doyle
Troy Lewis
Ryan Meinhardt
Matt Morrison
3:22.69WAEastlakeMay 174A Bi-District Championships
8.-Kevin Hall
Sterling Bath
Jimmie Davis
Bralen Westendorf
3:22.76WAKentridgeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
9.-Ivan Semerenko
Bailey Paladin
Varrick Anderson
Robin Cheema
3:23.07WAKentwoodMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
10.-Nick Zawadzki
Austin Anderson
Greg Cleveland
Michael Thomas
3:23.15WACentral KitsapMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Cody O'Connell62' 1 PRWAWenatcheeApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
2.12Carey Campbell58' 7.75 PRWALake StevensApr 20Viking Classic
3.12Dan Boyden58' 5.5 PRWAArlingtonMay 084A Wesco Championships
4.12Andrew Basham57' 10 PRWALynnwoodApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
5.12Damon Unland57' 8.5 PRWAJoel FerrisMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
6.12Wyatt Meyring56' 6 PRWAEdmonds-WoodwayMay 03Edmonds SD Championship
7.12Albert Havili55' 3 PRWAFederal WayMar 14Auburn @ Federal Way
8.11Amani Brown53' 8 PRWAMt RainierMay 174A West Central District
12Dallas Hayes53' 8 PRWATahomaMay 08SPSL League Meet
10.12Beau Huffer53' 2 PRWASnohomishMar 28Snohomish @ Monroe
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Damon Unland190' 3 PRWAJoel FerrisApr 06Arcadia Invitational
2.12Dan Boyden177' 9WAArlingtonMar 28Arlington vs. Mt. Vernon
3.12Albert Havili171' 1WAFederal WayMay 02Federal Way @ Auburn Riverside
4.12Dallas Hayes162' 8 PRWATahomaMay 10SPSL League Meet
5.12Zachary Kreider161' 10 PRWAPascoMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
6.12Wil McKinley158' 1 PRWARoosevelt (WA)May 104A KingCo Championships
7.12Wyatt Meyring157' 10 PRWAEdmonds-WoodwayApr 18Edmonds-Woodway & Mariner @ Meadowdale
8.11Leon Siofele156' 11 PRWAUnionApr 1925th Annual Wilson Invitational
9.12Shawn Buck156' 10 PRWACentral ValleyApr 2050th Annual Mooberry Relays
12Andrew Basham156' 10WALynnwoodMay 104A Wesco Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Denham Patricelli205' 7WATahomaMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Zach Knudson187' 7 PRWACentral KitsapApr 13Pasco Invitational
3.10Hudson Keffer187' 6WACentral KitsapMay 174A West Central District
4.11Luke Hilmes185' 9WAMeadMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.12Aaron Wilks179' 10 PRWABothellApr 25Skyline@Bothell
6.12Logan Reardon179' 1 PRWAWalla WallaMay 113A/4A District 5 Track Championship
7.12Steven Gallardo178' 9 PRWACascade (Everett)May 03Everett SD Championships
8.12Maverick Johnston176' 11 PRWAGonzaga PrepMay 10GSL District 8 Championship Meet Day #2
9.12Jabari Marshall175' 1 PRWASkyviewApr 2749th Centennial Invitational
10.11Guilian Luchini173' 11WAMeadMay 10GSL District 8 Championship Meet Day #2
View full rankings...
High Jump
1.9Tyson Penn6' 8.5WAFederal WayMay 08SPSL League Meet
2.12Grayson Anderson6' 6 PRWACamasMar 28Evergreen @ Camas
11Jared Sinsheimer6' 6 PRWABellarmine PrepApr 25South Kitsap @ Bellarmine
4.10Killion McGinnis6' 5WAEastmontApr 23Ephrata JV Invite
5.10Cortez Ruiz6' 4 PRWAChiawanaApr 27Keith Jewett Invitational
12D'londo Tucker6' 4 PRWAFederal WayApr 24Thomas Jefferson @ Federal Way
11Joey Massey6' 4WAInglemoorApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
10Max Sykes6' 4WACentral ValleyMar 23Quad City Invitational
17-18Peyton Fredrickson6' 4WASkyviewMar 09Intrasquad Meet and Parent meeting at 9 am in the commons
10.12Rohan Cain6' 3 PRWACurtisApr 27Sentinel Classic
11Travante Robinson6' 3 PRWAHenry JacksonApr 20Bellevue HS Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Peter Sirmon15' 3 PRWAWalla WallaJun 01BorderDuel Track Classic
2.11Tucker Mjelde14' 6WATahomaMay 01Kentridge vs Tahoma
12Blase' Neumann14' 6WAMeadApr 25GSL #4 Mead @ Ferris
12Malcolm Manson14' 6 PRWAMarinerMay 084A Wesco Championships
12Evan Britt14' 6 PRWAWenatcheeMay 09CBBN Inter City Championship
6.12Everett Kleven14' 3 PRWAHenry JacksonMay 084A Wesco Championships
7.12Matt Sivley14' 1 PRWAUnionMay 09GSHL 4A District Championships
8.10Aleks Vasilyev14' 0 PRWAMeadMay 09GSL District 8 Championship Meet
12Reed Mowrey14' 0 PRWABothellMay 084A KingCo Championships
11Colton McLendon14' 0WAMeadMay 02GSL#5 U-Hi, GP, LC @ Mead
12Conner Faulkner14' 0 PRWAWenatcheeApr 18BIG 9 League Meet @ Wenatchee
12Cameron Law14' 0WAMoses LakeMar 23Ray Cross Invitational
12Josh Smith14' 0WAKent MeridianApr 17Kent Meridian @ Kentlake
View full rankings...
Long Jump
1.12Trenton Osborn24' 2.5 PRWAEastmontMay 18BIG 9 District Championship - Day 2
2.12Michael Tate23' 3.5WAFederal WayApr 17Todd Beamer @ Federal Way
3.11Brian Burt23' 2.5WAEastmontMar 29Eastmont Invitational
4.10Jack Bamis22' 11WAGonzaga PrepApr 2050th Annual Mooberry Relays
5.10Brandon Stribling22' 9.75WAKentwoodMay 174A West Central District
6.11Payton Radliff22' 8 (.6)WARichlandMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
7.12Kristien Page22' 7.25 PRWAGig HarborMay 174A West Central District
8.10Jalen Hicks22' 6 PRWAJoel FerrisMay 02GSL #5 Ferris, NC, CV, Shadle @ Ferris
9.10Noah Bales22' 5 PRWABethelMar 28Graham-Kapowsin @ Bethel
10.11Devin Murphy22' 4.5WAHeritageMay 174A West Central District
View full rankings...
Triple Jump
1.11Keenan Curran46' 11.25WAFederal WayMar 14Auburn @ Federal Way
2.11Adrian Shocks46' 8.5 PRWATodd BeamerApr 17Todd Beamer @ Federal Way
3.11Isaiah Troutt45' 9.5WAJoel FerrisMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
4.12D'londo Tucker45' 1.5 PRWAFederal WayMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
10Jalen Hicks45' 1.5WAJoel FerrisMay 02GSL #5 Ferris, NC, CV, Shadle @ Ferris
6.12Alex Tullos45' 0 PRWAJoel FerrisMar 16West Valley Invitational
7.11Jared Sinsheimer44' 10.75WABellarmine PrepMay 09Narrows League 3A & 4A Championships - Day 1
8.12Bryce Richards44' 7.25 PRWAKamiakMay 104A Wesco Championships
9.11Devin Murphy44' 7WAHeritageApr 13Barlow Relays
10.12Austin Babcock44' 6.5 PRWAEmerald RidgeMay 174A West Central District
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.11Brock Eager197' 7WATahomaMay 2613th Annual Washington State Hammer Championships
2.11Joseph Ellis175' 1WAEastlakeJul 20Seattle Classic
3.12Damon Unland171' 9WAJoel FerrisMay 2613th Annual Washington State Hammer Championships
4.11Hunter Wardian153' 11WACentral ValleyMay 05Eastern Dist Hammer Championships
5.12Beau Huffer139' 8 PRWASnohomishApr 13Larry Eason Invitational
6.11Noah Knight134' 0WAGarfieldMay 2613th Annual Washington State Hammer Championships
7.10Wesley Gilge129' 10WACamasMay 2613th Annual Washington State Hammer Championships
8.11Brandon Kaufman128' 3 PRWAEastlakeApr 28Seattle Hammer #1
9.12Jake Bailey127' 11 PRWAKentlakeMay 2613th Annual Washington State Hammer Championships
10.11Hayden Wolrehammer126' 1WACentral ValleyMay 05Eastern Dist Hammer Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.