Mens

70 Meter DashCompare top 10
1.7Bryan Nicholas8.24cPRMIFlushingMay 20Flushing @ Rolland Warner
2.8Donovan Peoples-Jones8.37PRMISouthfield ChristianMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Steve Mann8.44cPRMIDetroit Country DayMay 15Detroit Country Day vs. Dunckel
8Hezekiah Johnson8.44cPRMICarrolltonMay 21TVC East Division
5.8Keaton Zimmerman8.54cPRMICaroMay 21TVC East Division
6.8Andre Welch8.60PRMIPinewoodMay 06Pinewood vs Hamilton
7.7Anthony Wright8.62PRMIRoyal OakMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Levi Parker8.64cPRMIBridgeport-SpauldingMay 21TVC East Division
8Dylan Berry8.64cPRMIFruitportMay 06Fruitport MS vs Grant MS
8Delvon Hawkins8.64cMILincoln (Warren)May 09Lincoln MS vs Chatterton MS
8Gabe Routowicz8.64cPRMIFlushingMay 20Flushing @ Rolland Warner
8Mason Herr8.64cPRMIFlushingMay 20Flushing @ Rolland Warner
8Jordan Waggoner8.64cPRMICaroMay 21TVC East Division
View full rankings...
100 MetersCompare top 10
1.8Steve Mann11.54cPRMIDetroit Country DayApr 25Detroit Country Day vs. Ferndale
9Austin Edwards11.54cMIGrand LedgeApr 23Grand Ledge vs Sexton/Jackson
3.8Devante Walker11.64cPRMITraverse City EastMay 23Big North MS Conference Championships
4.8Elliott Ryan11.74cPRMIPortage CentralApr 29West v PC
5.8Alec Seel11.79PRMIOnstedMay 15LCAA MS Meet
6.13-14Khance Meyers11.88 (.8)MIGR FIREJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 14U
7.8Jordan Good11.94cPRMIManchesterMay 13MS Cascade Conference Meet
8Joshua Murphy11.94cPRMIFreelandMay 07Freeland/Alma/St.Louis
8Ben Alverez11.94cPRMIPortage CentralApr 29West v PC
10.8Davion Johnson11.96PRMIWest BloomfieldMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.9Austin Edwards22.20PRMIGrand LedgeMay 17Regional
2.8Mason Herr24.14cPRMIFlushingMay 13Flushing vs Brandon
3.8Alec Seel24.24cPRMIOnstedMay 04Onsted @ Sand Creek Invitational
8Jonathon Sholl24.24cPRMISturgisApr 26White Pigeon Invite
5.8Dylan Teneyuque24.34cPRMIWhite Pine (Saginaw)May 09BC Western @ White Pine MS
6.8Jason Burnside24.40PRMINorupMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.8Devante Walker24.44cPRMITraverse City EastMay 16West MS vs. East MS
8Jordan Fisher24.44cPRMITraverse City EastMay 16West MS vs. East MS
9.8Anthony Ellington24.45PRMIChippewa HillsMay 29Megastar Meet
10.8Bruce Mann24.54cPRMIAuburn Bay City WesternMay 09BC Western @ White Pine MS
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.13-14Khance Meyers54.28MIGR FIREJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 14U
2.8Elliott Ryan54.84cPRMIPortage CentralMay 16KAMSL League Meet
3.8Robbie Felton55.60PRMISalineMay 20Bay City Western Middle School Invitational
4.8Agustin Lau55.61PRMIOak ValleyMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
5.8Jaylon Johnson55.64cPRMIParksideMay 14Mason vs Parkside
6.-Nick Sage55.70PRMINortheast (Midland)May 20Bay City Western Middle School Invitational
7.8Leo Dorr55.75PRMIMarshall GreeneMay 21TVC East Division
8.8Connor Schlitt55.76PRMIScrippsMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Jack McKenna55.94PRMIClifford SmartMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.8Blake Dunn55.95PRMISaugatuckMay 07Saugatuck Middle School Track Invite
8Noah Caudy55.95PRMILakewood (Lake Odessa)May 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
8Alfredo DeLaRosa55.95PRMIHollandMay 15MKO Boys Conference Meet
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.10Winter Romeyn2:05.65MIEllsworthMay 28Record-Eagle Honor Roll Meet
2.8Trent Smith2:08.4hPRMISpartaMay 04Greenville Optomist Meet
3.8Brendan Nesbitt2:09.18PRMIAuburn Bay City WesternMay 29Megastar Meet
4.9Arik LaFave2:11.16MIHesperiaMay 14CSAA League Championship
5.8Evan Vorwerck2:11.89PRMIAuburn Bay City WesternMay 20Bay City Western Middle School Invitational
6.8Alfredo DeLaRosa2:12.03PRMIHollandMay 15MKO Boys Conference Meet
7.8Gannon Foley2:12.4hPRMIPortage CentralMay 16KAMSL League Meet
8.8Austin Sweich2:12.52PRMIJenisonMay 15MKO Boys Conference Meet
9.7Zack Bartnik2:12.86PRMIIthacaMay 29Megastar Meet
10.8Jon Koning2:13.3hPRMIPortage WestMay 16KAMSL League Meet
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Winter Romeyn4:35.18MIEllsworthMay 28Record-Eagle Honor Roll Meet
2.8Robert Walkowiak4:50.13PRMIHandyMay 20Bay City Western Middle School Invitational
3.9Connor Legge4:50.25MIMidlandMay 11Hemlock Huskie Classic
4.8Kyle Schwieman4:51.5hPRMIFlushingMay 29Flushing MS Invitational
5.8Jacob Kelsey4:51.64PRMIFreelandMay 29Megastar Meet
6.8Evan Vorwerck4:51.95PRMIAuburn Bay City WesternMay 29Megastar Meet
7.8Brendan Nesbitt4:54.63PRMIAuburn Bay City WesternMay 20Bay City Western Middle School Invitational
8.8Christian Bentoski4:55.0hPRMIFlushingMay 16Flushing vs GrandBlanc West
9.8Gannon Foley4:56.0hPRMIPortage CentralMay 13Maple St, Hillside and PC - Tri
10.7Michael Tremonti4:57.20MISt. RegisMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.9Connor Legge10:26.8hMIMidlandMay 17MHSAA Region 10-1 at Traverse City Central
2.8Brayden Huddleston10:39.21PRMIBenzie CentralMay 29Megastar Meet
3.8Michael Jarvis10:39.43PRMIOakviewMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
4.8Tyler Travis10:40.67PRMIShepherdMay 29Megastar Meet
5.8Kyle Schwieman10:41.0hPRMIFlushingMay 01Flushing @ Carman Ainsworth
6.7Evan Meyer10:45.0hPRMIMac DonaldMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
7.8Jack Everts10:46.69PRMIOakviewMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Jack McConnell10:47.97PRMILarsonMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Matt Bartels10:49.84PRMINouvel Catholic CentralMay 29Megastar Meet
10.8David Ritter10:53.0hPRMIOJ DeJongeMay 13LAKES 8 (middle school) CONFERENCE MEET
View full rankings...
55m Hurdles - 33"Compare top 10
1.8Devante Walker8.04cPRMITraverse City EastMay 23Big North MS Conference Championships
2.8Amarae Kittles8.30PRMIBrandonMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Rob Stephens8.51PRMISpartaMay 29Megastar Meet
4.8Kentre Patterson8.57PRMIWaverlyMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
5.8Keshawn Canales8.63PRMISpringfieldMay 22SMAC Conference Championship
8Nick Isley8.63PRMIEast RockfordMay 15MKO Boys Conference Meet
7.8Wojchich Mucha8.64cPRMISouth LakeMay 07South Lake vs. Jefferson Dual Meet
8.8Jack Gizzi8.69PRMIDundeeMay 10Erie Mason Invitational
9.8Richard Bowens8.81PRMIWest BloomfieldMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8Mike Weissert8.81PRMIReeths-PufferMay 08Reeths-Puffer vs Crestwood
8Cecil Granberry8.81PRMISaginaw Arts & Sciences AcademyMay 29Megastar Meet
8Isaac Phillips8.81PRMIMuirMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
200m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Devante Walker26.64cPRMITraverse City EastApr 27Benzie Central Middle School Invitationa
2.8Xzavier Odom27.07PRMIMac DonaldMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
3.8Tom Dutcher27.10PRMIWilliamstonMay 30Honor Roll Meet
4.8Rob Stephens27.30PRMISpartaMay 29Megastar Meet
8Agustin Lau27.30PRMIOak ValleyMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.8Shemond Dabney27.34PRMIPontiacMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.8Noah Caudy27.50PRMILakewood (Lake Odessa)May 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
8.8Jonathan Walston27.71PRMINorth RockfordMay 15MKO Boys Conference Meet
9.7Nick Bissonnette27.74cPRMISwan ValleyMay 21TVC East Division
10.8Richard Bowens27.81PRMIWest BloomfieldMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.8Waleed El-Chaer
Nolan Tews
Amarae Kittles
Jared Klanke
47.83MIBrandonMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
2.-Relay Team48.17MIWaverlyMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
3.8Trey Bledsoe
Brady Jonas
Jack Costello
Ben Treutler
48.33MIGrand Haven LakeshoreMay 15MKO Boys Conference Meet
4.-Relay Team48.34cMIHandyMay 08West Int. MP @ Bay City Handy
5.8Jayvion Settles
Austin Mckinney
Denzell Banks
Demetrius Craig
48.50MISpringfieldMay 22SMAC Conference Championship
6.-Relay Team48.76MIParksideMay 10Saline MS Hornet Relays
7.-Ethan Dupuis
Jared Oliver
Nicholas Jordan
Mason Herr
48.84cMIFlushingMay 29Flushing MS Invitational
8.8Trey Bryan
Davion Johnson
Peyton Coleman
Ethan Talampas
48.85MIWest BloomfieldMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.-Jaylin Ray
Sterling McCarrall
Elijah Hicks
Donovan Peoples-Jones
48.93MISouthfield ChristianMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.-David Looby
Desean Edwards
Dylan Teneyuque
Eric Eckland
48.94cMIWhite Pine (Saginaw)May 09BC Western @ White Pine MS
11.-Yancy Nash
Brandan Browley
John Tavarez
Andre Welch
48.94MIPinewoodMay 20Kentwood Tri-Meet
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Relay Team1:38.40MIWaverlyMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
2.-Richard Bowens
Trey Bryan
Peyton Coleman
Bryce Pickett
1:39.21MIWest BloomfieldMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.-Relay Team1:40.37MIMac DonaldMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
4.8Kyle Johnson
Blake Opdyke
Andrew Joslin
Jeremiah Salisbury
1:40.7hMIShepherdMay 14TVC Alma, Ithaca, Shepherd
5.8Triq Stewart
Celestino Pericado
Kevin Croskey
Malik Fair
1:40.76MIPontiacMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.8Julian Benavides
Mike Hart
Matt Boileau
Ben Heaseman
1:40.97MIVan HoosenMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.8Yednay Osborn
Dawit Osborn
Kyle Moody
Michael Heckman
1:41.27MIWest OttawaMay 15MKO Boys Conference Meet
8.8Joesph Bogard
Josh Patterson
Tyler Brenner
Johnathan Walston
1:41.32MINorth RockfordMay 15MKO Boys Conference Meet
9.-Tommy Pagen
Tommy Adesanya
Justin Akhahon
Anthony Wright
1:41.50MIRoyal OakMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.-Daniel White
Drew Giem
Jacob Hoffman
Max Horneffer
1:41.65MIOakviewMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.8Nick Hanson
Trent Smith
Kyle Pinckney
Robert Stephens
3:52.72MISpartaMay 29Megastar Meet
2.8Trevor Bishop
Aaron Milley
Spencer Leslie
Robbie Felton
3:53.08MISalineMay 29Megastar Meet
3.8Gage Blick
Joesph Bogard
Hudson Ruhlig
Johnathan Walston
3:54.34MINorth RockfordMay 15MKO Boys Conference Meet
4.8Bryce Barringer
Caleb Letendre
Eric Bach
Sam Demeester
3:54.83MIColdwater LeggMay 22SMAC Conference Championship
5.-Talon Christensen
Vail Hartman
Vince Plascencia
Domonique Clerkley
3:55.0hMIChippewa (Okemos)May 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
6.-Ethan Eldridge
Logan Kerner
Ricardo Lara
Tomas Mora
3:55.51MILakeview (Battle Creek)May 22SMAC Conference Championship
7.8Kevin Croskey
Malik Fair
Antwione Reid
Celestino Pericado
3:56.25MIPontiacMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.-Jack Everts
Max Horneffer
Jack Marcus
Jacob Campion
3:56.63MIOakviewMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Yednay Osborn
Jake Stryker
Max Martinez
Kyle Moody
3:56.69MIWest OttawaMay 15MKO Boys Conference Meet
10.8Devante Walker
Jordan Fisher
Kyle Barger
Terrell Solberg
3:57.3hMITraverse City EastMay 09Kiwanis Invitational
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.8Trevor Bishop
Aaron Milley
Spencer Leslie
Robbie Felton
9:09.04MISalineMay 29Megastar Meet
2.8Nick Hanson
Trent Smith
Braden Kilpatrick
Kyle Pinckney
9:17.28MISpartaMay 29Megastar Meet
3.-Kyle Card
Yordi Cardenas
Chris Carpentier
Cameron Mahlich
9:26.8hMIIoniaMay 30Honor Roll Meet
4.8liam tobin
jon born
Evan Vorwerck
Brendan Nesbitt
9:27.00MIAuburn Bay City WesternMay 20Bay City Western Middle School Invitational
5.-Greg Maki
Darren Newman
Jaren Albright
Drew Giem
9:27.48MIOakviewMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.-Fritz Hittner
Nathan Meyer
Evan Meyer
Tommy Morgan
9:28.0hMIMac DonaldMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
7.8Cole Fitzpatrick
C.J. Spencer
Wesley Cole
Tyler Travis
9:31.42MIShepherdMay 29Megastar Meet
8.-Parker Cole
Troy Taliaferro
Matt Tarry
Dylan Hudspeth
9:32.89MIWalnut CreekMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Matt Lencioni
Peter Lencioni
Matt Schram
Nick Schram
9:33.70MIVan HoosenMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.-Kyle Chisholm
Kevin Petrovich
Will Threlkeld
Michael Tremonti
9:33.80MISt. RegisMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 4kgCompare top 10
1.8Robi Stuart50' 9.5PRMINouvel Catholic CentralMay 29Megastar Meet
2.8Connor Covert48' 10.5PRMIColdwater LeggMay 22SMAC Conference Championship
3.8Sam DeMeester48' 5.5PRMIColdwater LeggApr 24SMAC Conference Meet
4.8Bruce Mann48' 5PRMIAuburn Bay City WesternMay 20Bay City Western Middle School Invitational
5.8Bryce Brand47' 9.25PRMIWarnerMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.8Connor McClure46' 11PRMIOnstedMay 13Onsted @ Columbia
7.8Carter Dunaway43' 5.5PRMISt. RegisMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Peter Zhang43' 0PRMIJefferson (Midland)May 29Megastar Meet
9.8Rodrigo Garcia42' 3PRMISturgisMay 22SMAC Conference Championship
8Ramsey Blough42' 3PRMIBenzie CentralMay 29Megastar Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.9Nate McKeown6' 2MIHesperiaMay 14CSAA League Championship
2.8Kyle Brossia6' 0PRMIDundeeApr 22Dundee @ Onsted
3.8Ross Feidpausch5' 10PRMISt JohnsMay 21M3SL Track Meet 2013 (Non Pole Vault Div
8Justin Moores5' 10PRMIGrosse IleMay 10Southeast Michigan 'Showcase' Meet
8Austin Ernst5' 10PRMIOJ DeJongeMay 13LAKES 8 (middle school) CONFERENCE MEET
6.8Andrew Taylor5' 8MIMill Creek (Comstock Park)May 01Belding MS Vs Comstock Park MS
8Jeremiah Salisbury5' 8PRMIShepherdMay 14TVC Alma, Ithaca, Shepherd
8Idris Daranijah5' 8PRMIPortage CentralMay 02Comstock Invite
9.8Armund Gordon5' 7PRMIReeths-PufferMay 15MKO Boys Conference Meet
8Aaron Sharp5' 7PRMIMorley StanwoodMay 15CSAA League Meet
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.9Austin Edwards22' 10.25MIGrand LedgeJun 01MHSAA LP State Finals D1
2.7Sincere Perkins19' 11.75PRMIPontiacMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Kyle Brossia19' 2.5PRMIDundeeMay 17Dundee vs Tecumseh
4.8Andre Welch19' 2PRMIPinewoodMay 06Pinewood vs Hamilton
5.8Steve Mann18' 10PRMIDetroit Country DayMay 15Detroit Country Day vs. Dunckel
6.8Bryce Barringer18' 6.5PRMIColdwater LeggMay 22SMAC Conference Championship
7.8Kyle Johnson18' 4PRMIShepherdMay 29Megastar Meet
8.8Josh Sampson18' 3PRMIReeths-PufferApr 26Middle School GMAA
9.8Brendan Bloom18' 2.25PRMINoviMay 30Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.8Justin Moores18' 2PRMIGrosse IleMay 10Southeast Michigan 'Showcase' Meet
8David Fox18' 2PRMITri-CountyApr 24TC Vs Fremont (Middle School)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.