Mens

100 MetersCompare top 10
1.17-18Malik Bibby10.60FLSo Flo AyFeb 16Unleash The Speed: Sprint Series
2.17-18Brandon Thompson10.61 (1.4)PRGAMajor Impact TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.17-18Zachary Smith10.66 (2.2)PRWAKitsap Fliers Track and FieldJul 28USATF National Junior Olympic Championships
4.11Darius Watkins10.67 (.9)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
5.17-18Jonathan Green10.68 (1.4)PRWASewell Institute of SpeedJul 28USATF National Junior Olympic Championships
6.17-18Marshall Nunn10.72 (.6)PRFLStar AthleticMay 18Golden South Classic
11Bennie Wesley10.72 (.9)FLRunning for ChristMay 18Golden South Classic
8.12Jeremy Harden10.74 (-.1)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
9.19+Shaquill Griffin10.78 (.6)PRFLSt. Pete NitroMay 18Golden South Classic
10.12Xarious Henderson10.79 (-.1)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
17-18Royce Caldwell10.79 (-.5)PRTXCollege Station SprintersJul 08AAU Track and Field Club Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.17-18Ryan Clark21.08 (2.7)PRVAStar Track Youth DevelopmentJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
2.17-18Collin Heard21.09 (2.1)PRTXTexas FacesJun 21USATF SW Association T&F Championships
3.15-16Harrison Dudley21.36PRALTuscaloosa TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
4.17-18Malik Bibby21.43PRFLSo Flo AyFeb 16Unleash The Speed: Sprint Series
11Darius Watkins21.43 (1.1)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
6.17-18Jonathan Green21.49 (.4)PRWASewell Institute of SpeedJul 28USATF National Junior Olympic Championships
7.17-18Marshall Nunn21.50 (1.4)PRFLStar AthleticMay 18Golden South Classic
8.17-18Lamar Bruton-Grinnage21.52 (2.8)PRDEAbove XpectationsJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
9.12Xarious Henderson21.59 (.3)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
10.11Zachary Smith21.60WAOlympicMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
12Jeremy Harden21.60 (-1.1)PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.17-18Ryan Clark47.36PRVAStar Track Youth DevelopmentJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
2.17-18Ventavius Sears47.39PRGAColumbus BlazersJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.17-18Malik Bibby47.45FLSo Flo AyFeb 16Unleash The Speed: Sprint Series
4.17-18Xavier King47.79PRVAFive Star Track ProgramJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
5.15-16Colin Winslow47.82PRNJPrime Time TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
6.17-18Devonte Williams48.11PRMDFASST TrackJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
7.15-16Terry Brown Jr48.35PRTXRound Rock StarsJul 08AAU Track and Field Club Championships
8.15-16Harrison Dudley48.36PRALTuscaloosa TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
9.17-18Amari DeVaughn48.39PRNCCarolina FlamezJun 08Powerade State Games of NC
10.17-18Michael Cheeks48.40PRGAStar TrackJul 08AAU Track and Field Club Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Jonathan Moore1:51.53PRFLMatrix TrackMay 18Golden South Classic
2.17-18Malik Bibby1:56.02FLSo Flo AyFeb 16Unleash The Speed: Sprint Series
3.17-18Terrell Green1:56.95PRMDFASST TrackJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
4.17-18Ryan Hastings1:57.19PRNCWaxhaw Track ClubJul 28USATF National Junior Olympic Championships
5.-Trevor Landry1:57.20PRAZArizona Track and Field AcademyJun 01Arizona Association State Championships
6.17-18Zac Petrie1:57.63PRCOAngel FlightJul 12Track City Classic
7.SrAngelous Serna1:57.92PRFLMiami Elite TrackMay 18Golden South Classic
8.17-18De'Vion Simpson1:58.45PRTXFort Worth FlyersJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
9.17-18David Yang1:58.68PRNCWaxhaw Track ClubJun 21NC USATF/Region 16
10.11Nicholas Futia1:58.73PRNCMarvin RidgeMay 11NCHSAA 3A State Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.17-18Malik Bibby4:21.17PRFLSo Flo AyFeb 23Air Force Lime Cup Championships
2.17-18Logan Pittdman4:30.53PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
3.10Jake Blizzard4:41.5hNCMarvin RidgeMar 27Marvin Ridge #3
4.11Brian Callinan4:42.34PRNCMarvin RidgeApr 272013 Third Annual Buccaneer Classic Relays
5.13-14Clayton Stuart4:49.25PRTXCollege Station SprintersJul 25TAAF Games of Texas
6.15-16Trace Greer4:50.07PRTXHappy Feet RunningJul 25TAAF Games of Texas
7.15-16Jesus Caballero4:52.56TXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
8.15-16Luis Guevara4:53.24PRTXFlight International TrackJul 25TAAF Games of Texas
9.17-18Sam Barre4:53.36PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
10.13-14James Sheriff4:53.62PRTXWichita Falls TrackJul 25TAAF Games of Texas
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.17-18Logan Pittdman9:56.27PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
2.10Jake Blizzard10:02.75PRNCMarvin RidgeApr 26Dick Williams Invitational
3.10Nathanael Dick10:08.83MIGR FIREMay 21Metro Health Meet of Champions
4.17-18Malik Bibby10:26.72PRFLSo Flo AyFeb 23Air Force Lime Cup Championships
5.10John Earwood10:29.95PRGAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
6.15-16Trace Greer10:33.56TXHappy Feet RunningJul 25TAAF Games of Texas
7.8Jeffery Serna10:37.91PRFLMiami Elite TrackMay 18Golden South Classic
8.15-16Robert Salinas10:39.34PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
9.17-18Jon-Mike Davila10:47.84PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
10.15-16Jesus Caballero10:51.07TXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Steele Wasik13.88 (2.2)PROHSt EdwardJun 08OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.17-18Victor Fincher13.89PRTXNorth Texas BurnersJul 25TAAF Games of Texas
3.17-18Grant Finney14.37PRTXTeam QUESTJul 25TAAF Games of Texas
4.17-18Connor Bracken14.43PRORStep ur Game Up - CLOSEDJul 12Track City Classic
5.17-18Benjamin Ojika14.54PRMNMinnesota FlyersJun 25USA Youth Outdoor Championships & WT
6.17-18Juan Ward14.62PRCASouth Bay PanthersJul 13California State Games
7.15-16Xavier Jackson14.64TXNorth Texas BurnersJul 28TAAF Games of Texas
8.17-18Dante' Johnson14.74 (.8)PRVAStar Track Youth DevelopmentJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
17-18Daron Mitchell14.74 (.8)PRGANorth DeKalb BlazeJul 08AAU Track and Field Club Championships
10.15-16Dashaun Jackson14.80PRPAHarrisburg Parks and RecJul 19UAGTCA Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Steele Wasik36.91OHSt EdwardJun 08OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.17-18Grant Finney38.91PRTXTeam QUESTJul 25TAAF Games of Texas
3.17-18Brylen Williams39.49PRTXNorth Texas BurnersJul 13TAAF Region 4 Championships
4.17-18Victor Fincher39.53PRTXNorth Texas BurnersJul 13TAAF Region 4 Championships
5.15-16Xavier Jackson39.74TXNorth Texas BurnersJul 13TAAF Region 4 Championships
6.11Austin Lutterloh40.16WASound Christian AcademyMay 251A, 1B, 2B State Championship Meet
7.11Connor Bracken40.28PRORLake OswegoMay 17Three Rivers League Championships
8.17-18Ron Williams40.74PRTXXtreme Force TrackJul 25TAAF Games of Texas
9.15-16Bryce Douglass40.92TXTeam QUESTJul 25TAAF Games of Texas
10.13-14Charles Brockman40.99TXNorth Dallas Athletic AssociationJul 25TAAF Games of Texas
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Jeff Demps
Justin Gatlin
Churandy Martina
Kemar Hyman
38.59FLStar AthleticApr 06Florida Relays
2.Warren Coombs
Elias Madrid
Dontae Weaver
Jeremy Harden
40.73GAVelocity StridersMay 18Golden South Classic
3.17-18William Brown
Zachary Gunnz
Phillip Moore
Brandon Thompson
41.42GAMajor Impact TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
4.-Relay Team41.78TXNorth Texas BurnersJul 25TAAF Games of Texas
5.17-18Michael Cheeks
Ryan Clark
Keshaun Stubbs
Dante' Johnson
41.85VAStar Track Youth DevelopmentJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
6.-Relay Team42.00MDFASST TrackJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
7.17-18Anthony Robinson
Gabriel Walker
Anfer'Nee Robinson
Reginald Garner
42.36TXPush FoundationJun 30AAU Area 21 Junior Olympics National Qualifier Championships
17-18Levert Franklin
Nolen Mitchell
Darius Morgan
Travon Phillips
42.36MIBlazers TCJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
9.17-18Shawn Furlow
Deonte Howard
Byron Smith
Deontre Sonnenberg
42.37SCEast Coast Track & Field AcademyJun 21NC USATF/Region 16
10.17-18Teyland Avery
Tony BurnettJr
Sam Freeman
Austin Otterbridge
42.68MIGR FIREJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
17-18Justice Burks
Leonard Jordan
Jaymes Kelley
Tyshawn Pennington
42.68MOTGM WindsteppersJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.17-18Michael Cheeks
Ryan Clark
Keshaun Stubbs
Dante' Johnson
3:12.82VAStar Track Youth DevelopmentJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
2.-Relay Team3:18.08VAFive Star Track ProgramJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
3.-Relay Team3:18.23FLSo Flo AyFeb 23Air Force Lime Cup Championships
4.17-18Erick Brown
Terrell Green
Ricardo Griggs
Joseph Hayman
3:19.44MDFASST TrackJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
5.17-18Samuel Beal
Tony BurnettJr
Sam Freeman
Davon Mckinney
3:22.73MIGR FIREJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 17-18
6.17-18Nicholas Futia
Ryan Hastings
Tony Perez
David Yang
3:22.89NCWaxhaw Track ClubJun 21NC USATF/Region 16
7.17-18Chuckwana Ekweani
Grant Finney
Evan Jones
Dexter Lee
3:23.72TXTeam QUESTJun 16AAU Southwestern District T & F Championships
8.-Relay Team3:23.97TXNorth Texas BurnersJul 25TAAF Games of Texas
9.15-16Champion Allison
Caleb Campbell
Reynaud Jackson
Joshua Martin
3:23.98TXVisionsJul 29AAU Junior Olympics Nationals - 15-16
10.17-18Deontre Sonnenberg
Kahlil Simpson
Qunincy Rasin
Ronnie Lovick
3:27.76SCEast Coast Track & Field AcademyJun 21NC USATF/Region 16
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.17-18Austin Sahs55' 7PRCAGolden State ThrowersJul 06Region 14 Junior Olympics T&F (2-day)
2.17-18Danny Stokes49' 11.25PRMDMach 1 TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.15-16Dane Stolsig49' 4.25PRFLEscambia EliteJul 08AAU Track and Field Club Championships
4.17-18Jimmy Beaird47' 4.5PRMOPure Talent EliteJun 08AAU Missouri Valley District Qualifier
5.15-16Zachary Short46' 11.5PRORBob GeorgeJul 07USATF Region 13 Junior Olympic T&F Championships
6.11Kesean McCandless46' 4CASangerMay 08CIF Central Area Qualifing Meet
7.13-14Tyris Dickerson45' 10.75OHWest AkronJun 29Area 5 National Qualifier - Track and Field Events
8.17-18Mark Harden45' 5.5PRLATop Gun TrackMay 18PPTC Invitational
9.15-16Cliffton Coffey44' 6.75PRTXCedar Hill EliteJun 16AAU Southwestern District T & F Championships
10.17-18Josh MaKieve43' 11.5PRCAGolden State ThrowersJul 06Region 14 Junior Olympics T&F (2-day)
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Kesean McCandless162' 6CASangerMay 08CIF Central Area Qualifing Meet
2.17-18Austin Sahs156' 2.75PRCAGolden State ThrowersJul 06Region 14 Junior Olympics T&F (2-day)
3.15-16Dane Stolsig150' 4PRFLEscambia EliteJul 08AAU Track and Field Club Championships
4.17-18Jimmy Beaird145' 0.25PRMOPure Talent EliteJun 14USATF Association Meet Area 9
5.17-18Danny Stokes143' 5.25PRMDMach 1 TrackJul 11USATF Region 3 JO Qualifier
6.17-18Alexander Banoczi137' 0PRSCEast Coast Track & Field AcademyJun 21NC USATF/Region 16
7.17-18Kyle Hayes136' 9PRORAmity TrackJul 12Track City Classic
8.13-14Marcus Valdez132' 6.5PRNJUnity ExpressJul 19UAGTCA Invitational
9.12Christopher Compton132' 3MNMinnesota FlyersJun 13USATF Minnesota Junior Olympics Champion
10.-Kesean McCandles130' 0PRCASanger StridersJun 11Run For The Dream Summer
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.17-18Jimmy Beaird180' 6.5PRMOPure Talent EliteJun 14USATF Association Meet Area 9
2.15-16Dane Stolsig175' 10.75PRFLEscambia EliteJul 08AAU Track and Field Club Championships
3.17-18Jr. Juan Guillermo156' 8.75PRFLThin Air VaultJul 08AAU Track and Field Club Championships
4.17-18Melvin Curry154' 11PRMNMinnesota FlyersJun 13USATF Minnesota Junior Olympics Champion
5.15-16Zachary Short152' 0PRORBob GeorgeJul 28USATF National Junior Olympic Championships
6.17-18Mario Prassas146' 11PRNJThrower Nation Track ClubJul 19UAGTCA Invitational
7.15-16Valentino Espinoza145' 5.75PRFLEscambia EliteJul 08AAU Track and Field Club Championships
8.9Parker Kennedy143' 2ORHood River ValleyMar 13Ice Breaker Meet
9.15-16Matt Brown142' 5PRPAValley SpeedstersJul 28USATF National Junior Olympic Championships
10.15-16Rocky Beaird142' 1.5PRMOPure Talent EliteJun 092013 Border Challenge
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.17-18Steele Wasik7' 2.5PROHWest AkronJun 29Area 5 National Qualifier - Track and Field Events
2.17-18Denzell Oats6' 4.75PRMNMinnesota FlyersJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.15-16Christian Miller6' 4PRLATop Gun TrackMay 18PPTC Invitational
4.17-18Brandon Perry6' 4PRTXL C ExpressJul 08AAU Track and Field Club Championships
5.17-18Jalil Clayton6' 3.5PRDENewark EliteJul 19UAGTCA Invitational
6.15-16Kenton Davis6' 2.75PRLAUltimate Performance TrackJul 06Regional Championships
17-18Benjamin Ojika6' 2.75PRMNMinnesota FlyersJul 28USATF National Junior Olympic Championships
15-16Noah Agnew6' 2.75PRILMundelein MambasJul 28USATF National Junior Olympic Championships
9.-Dominick Turner6' 2PRMOPure Talent EliteJun 08AAU Missouri Valley District Qualifier
10.17-18Kenny Ross6' 1PRLATop Gun TrackJun 08Peak Performance Classic
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.-Cole Walsh15' 11AZRisen PerformanceJun 01Arizona Association State Championships
2.19+Cayman Ellis15' 6PRFL727 Track ClubMay 18Golden South Classic
3.-Mitchell Krier15' 5PRAZRisen PerformanceJun 01Arizona Association State Championships
-Grant Sisserson15' 5AZRisen PerformanceJun 01Arizona Association State Championships
5.17-18Carson Waters15' 0FL727 Track ClubMay 18Golden South Classic
6.17-18Ian West14' 11PRNCSky's The LimitJul 28USATF National Junior Olympic Championships
7.11Carlos Guillermo14' 6PRFLThin Air VaultMay 18Golden South Classic
8.-Brandon Glenn14' 5.25PRAZRisen PerformanceJun 01Arizona Association State Championships
9.17-18Joseph Zweng14' 4.75PRNCWaxhaw Track ClubJun 21NC USATF/Region 16
10.17-18Chadd Burns13' 11.25LABartolina AthleticsJul 06Regional Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.15-16Harrison Schrage23' 9.5ORStep ur Game Up - CLOSEDJun 22Oregon USATF JO Championships
2.17-18Dominique Drayden23' 0PRTXMercury Track And FieldJun 16AAU Southwestern District T & F Championships
3.17-18Terry Gilbreath22' 6PRTXAmarillo SpartansJul 25TAAF Games of Texas
4.15-16Christian Miller22' 3.5PRLATop Gun TrackMay 18PPTC Invitational
5.19+Zachary Newman22' 3PRAZSpartan SpeedstersJul 04Region X Junior Olympic Championships
6.17-18Reggie Kelly22' 1PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 25TAAF Games of Texas
7.19+Shaquem Griffin22' 0.25 (-.3)PRFLSt. Pete NitroMay 18Golden South Classic
8.17-18Brandon Smith21' 11PRPAIvy HillJul 19UAGTCA Invitational
15-16Clint Cole21' 11PRTXTexas GreyhoundsJul 08AAU Track and Field Club Championships
10.-Dominick Turner21' 7.75PRMOPure Talent EliteJun 22AAU National Qualifier Reg 16
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.19+Shaquem Griffin49' 5.25 (-.3)PRFLSt. Pete NitroMay 18Golden South Classic
2.17-18Ventavius Sears49' 1 (2.2)GAColumbus BlazersJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.19+Shaquill Griffin48' 5.75 (-1.1)PRFLSt. Pete NitroMay 18Golden South Classic
4.17-18Dominique Drayden46' 7.5PRTXMercury Track And FieldJun 16AAU Southwestern District T & F Championships
5.15-16Harrison Schrage44' 2ORStep ur Game Up - CLOSEDJul 07USATF Region 13 Junior Olympic T&F Championships
6.15-16Saige Revell44' 1.25PRTXMercury Track And FieldJun 16AAU Southwestern District T & F Championships
7.17-18Tavon Anderson44' 0.75PRPAIvy HillJul 19UAGTCA Invitational
17-18Kehinde Ope44' 0.75PRDEAbove XpectationsJul 08AAU Track and Field Club Championships
9.15-16Christian Miller43' 11.5PRLATop Gun TrackJun 22Southern Association District Championship
10.17-18Ron Williams43' 7PRTXXtreme Force TrackJul 25TAAF Games of Texas
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.