Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Ben Kelly11.10WAHanfordApr 13Pasco Invitational
10Christian Young11.10WAPascoMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.11Stuart Gillin11.13WAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
9Corey Bell11.13 PRWAChiawanaApr 27Keith Jewett Invitational
5.10Dre'Sonte Dorton11.16WAChiawanaApr 27Keith Jewett Invitational
6.12Stuart Miner11.20 PR (1.9)WAKamiakinMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
7.11Payton Radliff11.24 PRWARichlandApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
8.10Tanner Pope11.26WASouthridgeApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
9.10Ethan Gardner11.28WAWalla WallaMar 29Eastmont Invitational
10.10Masceo Ealy-Thomas11.30WASouthridgeApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
View full rankings...
200 Meters
1.10Christian Young22.18WAPascoMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
2.11Ben Kelly22.30WAHanfordApr 06Davis Invitational
3.11Stuart Gillin22.47WAWalla WallaMay 113A/4A District 5 Track Championship
4.11Payton Radliff22.54WARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.10Ethan Gardner22.77WAWalla WallaMar 29Eastmont Invitational
6.11Clay Gonzales22.98WASouthridgeMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
7.10Tanner Pope23.02WASouthridgeMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
8.12Tyler Morris23.13 PRWAChiawanaMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
9.12Jonah Hoe23.24WAWalla WallaMar 09Blue Devil Invite
10.12Robert Miller23.26 PRWAWalla WallaMay 113A/4A District 5 Track Championship
View full rankings...
400 Meters
1.10Christian Young48.67WAPascoMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
2.11Clay Gonzales49.33WASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.12Robert Miller51.03 PRWAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
4.12Jonah Hoe51.54WAWalla WallaApr 2749th Centennial Invitational
5.12Tyler Morris51.82 PRWAChiawanaApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
6.11Austin Kitchens52.04WAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
7.11Aidan Emerick52.33WARichlandApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
8.10Dameon Peters52.46 PRWAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
9.10Eric Orange52.59 PRWAPascoMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
10Cortez Ruiz52.59WAChiawanaMar 28Chiawana, Pasco, Southridge @ Kennewick
View full rankings...
800 Meters
1.11Seth Cook1:56.84 PRWAHanfordMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
2.9Jonah Sandoval1:58.02WARichlandMay 113A/4A District 5 Track Championship
3.11Ben Wolpert1:58.50 PRWAWalla WallaApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
4.11Keegan McCormick2:00.03 PRWAKamiakinMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
5.11Brent Christianson2:00.39WAKamiakinApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
6.11Aidan Emerick2:00.46 PRWARichlandMay 113A/4A District 5 Track Championship
7.11Garrett Kraal2:00.97WAKamiakinApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
8.10Elijah Shelby2:02.24 PRWARichlandMay 02Rich Han Pasco @ Kam
9.12Jeevan Philip2:03.89 PRWAHanfordApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
10.12Christian Rodriguez2:03.91 PRWAKamiakinApr 25Kenn Sr Kam @ Han
View full rankings...
1600 Meters
1.11Ben Wolpert4:16.20 PRWAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
2.11Michael Williams4:20.77WARichlandMay 113A/4A District 5 Track Championship
3.12Austin Oser4:20.83 PRWAKamiakinMay 02Rich Han Pasco @ Kam
4.11Garrett Kraal4:21.52 PRWAKamiakinApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
5.12Sean Newcomb4:22.66 PRWAWalla WallaMay 113A/4A District 5 Track Championship
6.11Keegan McCormick4:23.95 PRWAKamiakinMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.12Jeevan Philip4:24.79 PRWAHanfordMay 02Rich Han Pasco @ Kam
8.11Seth Cook4:26.76 PRWAHanfordMay 02Rich Han Pasco @ Kam
9.12Ryan Francis4:27.40 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
10.10Andrew Snyder4:28.60WAKamiakinApr 25Kenn Sr Kam @ Han
View full rankings...
3200 Meters
1.11Michael Williams9:14.82WARichlandMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
2.12Sean Newcomb9:15.76 PRWAWalla WallaApr 05Arcadia Invitational
3.11Garrett Kraal9:21.19WAKamiakinMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
4.12Austin Oser9:21.25 PRWAKamiakinApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
5.11Keegan McCormick9:31.28WAKamiakinApr 06Arcadia Invitational
6.12Jeevan Philip9:40.81 PRWAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
7.10Andrew Snyder9:41.65WAKamiakinApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
8.10Cameron Glade9:44.35WAKamiakinMay 113A/4A District 5 Track Championship
9.12Christian Rodriguez9:45.13 PRWAKamiakinMay 113A/4A District 5 Track Championship
10.12Ryan Francis9:52.08 PRWARichlandMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Brenden Kelly15.17 PRWASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
2.12Dennzell Mickelson15.24 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.12Parker Floyd15.73 PRWASouthridgeMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
4.10Brian Yale15.83WASouthridgeMar 16RHS Jamboree
5.11Anthony Galat16.30WARichlandMay 113A/4A District 5 Track Championship
6.11Jim Fowler16.42WAKamiakinMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
7.11Casey Brandon16.43WAKamiakinMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
8.11Devin Nielson16.47WASouthridgeApr 25Kenn Sr Kam @ Han
9.12Zach Martin16.53 PRWAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
10.11Ivan Popovich16.63WARichlandApr 06Davis Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Brenden Kelly38.52 PRWASouthridgeMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Tyler Morris38.97 PRWAChiawanaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.12Dennzell Mickelson39.79 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
4.11Jim Fowler40.89WAKamiakinMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.12Bodie Simpson41.05WAKennewickMay 113A/4A District 5 Track Championship
6.11Anthony Galat41.15WARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.11Rob Thonney42.32WAWalla WallaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
8.11Casey Brandon42.58WAKamiakinMay 113A/4A District 5 Track Championship
9.10Brian Yale42.59WASouthridgeMar 16RHS Jamboree
10.12Zach Martin42.79 PRWAHanfordMay 113A/4A District 5 Track Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Robert Miller
Stuart Gillin
Darnell Handcox
Ethan Gardner
42.32WAWalla WallaMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.-Relay Team43.15WAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
3.-Relay Team43.34WAKamiakinMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
4.-Relay Team43.50WARichlandMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
5.-Kellen Heitala
Brandon Zane
Parker Floyd
Tanner Pope
43.76WASouthridgeMay 113A/4A District 5 Track Championship
6.-Isiah Sprinkle
Christian Young
Spencer Calveard
Eric Orange
44.32WAPascoApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
7.-Dre'Sonte Dorton
Travis Questad
Corey Bell
Tyler Morris
44.58WAChiawanaMar 28Chiawana, Pasco, Southridge @ Kennewick
8.-Jeremiah Sprague
Jesse Salazar
Bodie Simpson
Lee Walton
46.11WAKennewickMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:27.85WAChiawanaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
2.-Relay Team3:27.90WASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.-Relay Team3:28.79WAKamiakinMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
4.-Dameon Peters
Austin Kitchens
Seth Cook
Ben Kelly
3:29.69WAHanfordMay 113A/4A District 5 Track Championship
5.-Relay Team3:30.03WAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
6.-Dennzell Mickelson
Elijah Shelby
Aidan Emerick
Jonah Sandoval
3:30.81WARichlandMay 113A/4A District 5 Track Championship
7.-Christian Young
Eric Orange
Spencer Calveard
Jake Covington
3:38.65WAPascoApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
8.-Edgar Bustamonte
Bodie Simpson
Jesse Salazar
Lee Walton
3:46.54WAKennewickApr 25Kenn Sr Kam @ Han
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Aaron Cunningham57' 8 PRWAHanfordMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Logan Reardon52' 7.5 PRWAWalla WallaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.12Tyler Jackson51' 3 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
4.11Dallon Grinder49' 4.75WAHanfordMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.12Christian Stewart46' 10.5 PRWASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
6.11Jeff Weyand46' 6WAHanfordMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.11Wesley Henderson45' 9 PRWAChiawanaApr 2028th Kiwanis Invitational
8.11John Boynton45' 5.25WARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
9.12Zack Gaston45' 1.5 PRWAHanfordMay 02Rich Han Pasco @ Kam
10.12Quinn Piver43' 9.5 PRWAWalla WallaApr 2749th Centennial Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Zachary Kreider161' 10 PRWAPascoMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
2.12Tyler Jackson155' 9 PRWARichlandMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
3.12Aaron Cunningham155' 7 PRWAHanfordMay 113A/4A District 5 Track Championship
4.11Dallon Grinder155' 5WAHanfordApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
5.12Logan Reardon154' 11 PRWAWalla WallaApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
6.12Jeremy Larson147' 1 PRWAWalla WallaMar 29Eastmont Invitational
7.12Zack Gaston137' 6 PRWAHanfordApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
8.11Ethan Raebel132' 7 PRWAKennewickApr 20Prosser Rotary Invitational
9.10Lee Walton132' 5WAKennewickMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
10.12Quinn Piver127' 5WAWalla WallaApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Logan Reardon179' 1 PRWAWalla WallaMay 113A/4A District 5 Track Championship
2.10Taylor O Toole172' 5 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
3.11Dallon Grinder169' 10 PRWAHanfordApr 20Prosser Rotary Invitational
4.11Dylan Tennancour167' 9WAKennewickMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.11Brian Baciu161' 3WAHanfordApr 13Pasco Invitational
6.12Christian Candanoza157' 10 PRWASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.12Alexander Pickel154' 9 PRWAWalla WallaMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
8.12Nik Miner152' 1 PRWAWalla WallaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
9.12Isais Garza150' 6 PRWAChiawanaMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
10.12Zach Gilvey149' 3WAWalla WallaMar 29Eastmont Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Brendan Rexus6' 4 PRWAKamiakinApr 06Davis Invitational
10Cortez Ruiz6' 4 PRWAChiawanaApr 27Keith Jewett Invitational
12Parker Floyd6' 4 PRWASouthridgeMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
4.12Austin Sparks6' 2WAChiawanaMar 28Chiawana, Pasco, Southridge @ Kennewick
5.12Isiah Sprinkle6' 0 PRWAPascoApr 06Davis Invitational
12Brian Seekamp6' 0 PRWAWalla WallaMar 29Eastmont Invitational
12Alexander Pickel6' 0 PRWAWalla WallaMar 09Blue Devil Invite
11Jesse Malone6' 0 PRWARichlandMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
9.12Emmitt Kison5' 10 PRWAHanfordMar 23Ram Relays
11Zach Telfer5' 10 PRWAWalla WallaMar 09Blue Devil Invite
11Tanner Holle5' 10WAKamiakinApr 11Mcc-Jv Meet #2 @ Sr
12Bosco Lopia5' 10 PRWASouthridgeApr 05Carnival of Speed
12Matt Hazel5' 10 PRWAHanfordApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
View full rankings...
Pole Vault
1.12Peter Sirmon15' 3 PRWAWalla WallaJun 01BorderDuel Track Classic
2.12Garret Kenny13' 6 PRWAWalla WallaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
3.11Conner Smith13' 0WARichlandApr 06Davis Invitational
12Ryan Bergman13' 0 PRWAKamiakinMay 113A/4A District 5 Track Championship
12Nathan McBride13' 0 PRWAChiawanaMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
6.12Jorge Lopez12' 0 PRWAChiawanaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
12Tyler Perrins12' 0WAKamiakinApr 18Han Kam Ww @ Chiawana
12Walker Mattlin12' 0WAHanfordMar 16RHS Jamboree
10Larry Still12' 0WARichlandApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
12Erik Rotness12' 0WASouthridgeApr 2028th Kiwanis Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Payton Radliff22' 8 (.6)WARichlandMay 252A, 3A, 4A State Championship Meet All Days
2.12Jonah Hoe22' 0WAWalla WallaMar 16Lewiston Invitational
3.12Peter Sirmon21' 3.5 PRWAWalla WallaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
4.12Ryan Young21' 3 PRWAHanfordMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
5.12Sky Mitchell21' 1.5 PRWARichlandApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
6.12Jeremiah Sprague21' 0.25 PRWAKennewickMay 17GSL/MCC 3A-4A Regional Championship Meet Day #1
7.12Austin Sparks20' 9.75 PRWAChiawanaApr 27Keith Jewett Invitational
8.11Darnell Handcox20' 8.25WAWalla WallaMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
9.10Dre'Sonte Dorton20' 7.5WAChiawanaMay 02Kenn Sr Chiawana @ Ww
10.9Aarek Walters20' 5.5WARichlandApr 18Pasco Kenn Sr @ Richland
10Ryan Best20' 5.5WAPascoApr 13Pasco Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.10Ryan Best43' 9.75WAPascoMay 113A/4A District 5 Track Championship
2.11Jordan Reyes43' 1.75WAHanfordApr 27Shoreline Invitational (Boys Invite)
3.12Graham Bourque41' 8.75 PRWASouthridgeMay 113A/4A District 5 Track Championship
4.10Conner Grigg41' 6.75 PRWASouthridgeMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
5.12Sky Mitchell41' 6 PRWARichlandApr 06Davis Invitational
6.12Ryan Young41' 5WAHanfordMay 18GSL/MCC 4A Regional Championship Meet Day #2
7.12Jeremiah Sprague41' 0 PRWAKennewickApr 27Keith Jewett Invitational
8.11Darnell Handcox40' 10WAWalla WallaApr 25Chiawana Ww Rich @ Pasco
9.11Bryton Slocombe40' 9.5WARichlandMar 16RHS Jamboree
10.12Jacob Guffey40' 6 PRWARichlandMay 03RHS Twlight
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.