Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kendall Williams10.28 (.4)FLStanton College PreparatoryMar 15Bob Hayes Invitational
2.12Andre Ewers10.31 PR (1.9)FLPiperApr 24FHSAA 4A Regional 4
3.12Terry Jernigan10.35 PR (.4)FLEast RidgeMar 15Bob Hayes Invitational
4.11Anthony Rhynes10.37 PR (2.8)FLMiddletonApr 23FHSAA 3A Regional 3
5.12Josh Davis10.44 PRFLFlorida State University/Florida HighApr 17FHSAA 2A Regional 1
10Amir Rasul10.44 PR (2.7)FLChristopher ColumbusApr 24FHSAA 4A Regional 4
12Bennie Wesley10.44 PRFLWinter HavenApr 15FHSAA 3A District 8
8.11Javaris Davis10.48 PRFLEdward H WhiteApr 24FHSAA 3A Regional 1
9.11Devarius Turner10.51 PRFLLibertyApr 17FHSAA 3A District 6
10.10Vincent Vaughns10.52 PRFLNorth MarionApr 16FHSAA 2A Regional 2
View full rankings...
200 Meters
1.12Kendall Williams20.96 (-.4)FLStanton College PreparatoryMay 03FHSAA 3A State Championships
2.12Kenric Young21.05 PRFLGainesvilleApr 23FHSAA 3A Regional 2
3.12Andre Ewers21.09 PR (2.3)FLPiperApr 24FHSAA 4A Regional 4
4.12Nigel Bethel II21.10 PR (.6)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 16FHSAA 2A Regional 4
5.10Amir Rasul21.22 PR (1.0)FLChristopher ColumbusFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
6.12Terry Jernigan21.29 PR (-.4)FLEast RidgeApr 24FHSAA 4A Regional 1
7.12Kendric Young21.30 PR (.7)FLGainesvilleMar 15Bob Hayes Invitational
8.12Deltron Hopkins21.38 (.6)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 16FHSAA 2A Regional 4
12Krondis Larry21.38 PR (1.0)FLBooker T. Washington (Miami)Feb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
11Devarius Turner21.38FLLibertyApr 23FHSAA 3A Regional 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Ari Cogdell46.67FLAmericanApr 24FHSAA 4A Regional 4
2.11Rasheed Tatham46.79 PRFLSt Thomas AquinasApr 24FHSAA 4A Regional 4
3.-Jeffrey Green47.21 PRFLCottondaleJun 05Great Southwest 39th Track&Field Classic
4.12Jeffery Green47.27 PRFLMiami NorthwesternFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
5.12Jabari Hill47.47 PRFLMiramarMay 24Golden South Classic
6.12Cordell Lamb47.49 PRFLMiami NorthwesternMay 03FHSAA 3A State Championships
7.10Shammond Williams47.74FLAmericanApr 24FHSAA 4A Regional 4
8.12Todd Jackson48.03 PRFLNewsomeMay 03FHSAA 4A State Championships
9.11Christian Philpott48.17 PRFLNorth Florida ChristianMay 02FHSAA 1A State Championships
10.12Krondis Larry48.30FLBooker T. Washington (Miami)Apr 16FHSAA 2A Regional 4
View full rankings...
800 Meters
1.11Javon Patterson1:52.04 PRFLBoyd AndersonApr 04Florida Relays
2.11Avery Bartlett1:52.27 PRFLLawton ChilesMay 03FHSAA 3A State Championships
3.12Matthew Butler1:53.12 PRFLSt Thomas AquinasApr 04Florida Relays
4.11Kyren Hollis1:53.31FLOlympiaApr 04Florida Relays
5.12Rayford James1:53.57 PRFLRobert E Lee SeniorMay 03FHSAA 3A State Championships
6.12Kolin Ashbacher1:53.58 PRFLPalmetto RidgeMar 15Stienbrenner Invitationals
7.12Sergeneno Rankin1:54.07 PRFLSouth PlantationApr 24FHSAA 4A Regional 4
8.12Carlos James1:54.24 PRFLMerritt IslandMay 03FHSAA 3A State Championships
9.11Calahan Warren1:54.46 PRFLAuburndale SeniorMay 03FHSAA 3A State Championships
10.12Gabriel Darosa1:54.55 PRFLSt Thomas AquinasMay 03FHSAA 4A State Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Sukhi Khosla4:05.96 PRFLLeonMay 03FHSAA 3A State Championships
2.12Nicholas Morken4:07.12 PRFLNiceville SeniorApr 24FHSAA 3A Regional 1
3.11Jack Guyton4:11.86 PRFLH B PlantMay 03FHSAA 4A State Championships
4.11Zackery Summerall4:13.21 PRFLSarasotaMay 03FHSAA 3A State Championships
5.11Nick Diaz4:16.11 PRFLMiami SunsetMay 03FHSAA 4A State Championships
6.11Kurt Convey4:16.32 PRFLCoral Reef SeniorMay 03FHSAA 4A State Championships
7.11Avery Bartlett4:16.79FLLawton ChilesApr 24FHSAA 3A Regional 1
8.11Zachery Summerall4:17.23 PRFLSarasotaApr 04Florida Relays
9.11Jack Rogers4:17.43FLRobinsonMay 03FHSAA 3A State Championships
10.12Andrew Iglesias4:17.46 PRFLPembroke Pines CharterApr 04Florida Relays
View full rankings...
1 Mile
1.11Sukhi Khosla4:09.39 PRFLLeonJun 21Brooks PR Invitational
2.11Franco Martins4:16.95 PRFLWindermere PrepMay 24Golden South Classic
3.12Nicholas Morken4:20.53 PRFLNiceville SeniorApr 05Mobile Challenge of Champions
4.12Tyler Bennett4:32.96 PRFLFort MyersMay 24Golden South Classic
5.12Caden Ewing4:33.21 PRFLNiceville SeniorApr 05Mobile Challenge of Champions
6.11Jack Rogers4:41.58 PRFLRobinsonMay 24Golden South Classic
7.12Shane Harlow5:02.24 PRFLLake WeirMay 24Golden South Classic
8.11Markendy Pierre5:19.18 PRFLOak RidgeMay 24Golden South Classic
9.10Steve Cox5:22.40 PRFLLake WeirMay 24Golden South Classic
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18Isaiah Carrero10:43.82 PRFLCorefit TCJul 13AAU Club Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Sukhi Khosla9:05.75FLLeonMay 03FHSAA 3A State Championships
2.12Thomas Howell9:11.07 PRFLNiceville SeniorMay 03FHSAA 3A State Championships
3.11Kurt Convey9:13.36 PRFLCoral Reef SeniorApr 04Florida Relays
4.12Tyler Bennett9:16.50 PRFLFort MyersMay 03FHSAA 3A State Championships
5.12Noah Kemp9:17.05 PRFLSt AugustineMay 03FHSAA 3A State Championships
6.12Mark Robertson9:18.27 PRFLBooker T. Washington (Pensacola)May 03FHSAA 3A State Championships
7.12Jake Poore9:18.68 PRFLLand O LakesMay 03FHSAA 3A State Championships
8.11Jack Guyton9:20.35FLH B PlantMay 03FHSAA 4A State Championships
9.11Andrew Llewellyn9:22.27 PRFLCountryside SeniorMay 03FHSAA 4A State Championships
10.12Keneth Pineiro9:22.78 PRFLDeLandApr 04Florida Relays
View full rankings...
2 Miles
1.12Thomas Howell9:20.36 PRFLNiceville SeniorApr 05Mobile Challenge of Champions
2.12Mark Robertson9:24.07 PRFLBooker T. Washington (Pensacola)Apr 05Mobile Challenge of Champions
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jonathan Hayden13.88 PRFLPalm Beach LakesApr 15FHSAA 3A District 14
2.12Justin Cromartie13.93 PRFLLawton ChilesApr 24FHSAA 3A Regional 1
3.11John Burt13.98 (.0)FLLincolnMay 03FHSAA 3A State Championships
12Kelvin Williams13.98 PR (1.1)FLPalm BayApr 04Florida Relays
5.12John Battle14.02 PR (.3)FLHallandaleApr 16FHSAA 2A Regional 4
6.12Jemarruse Amos14.04 PRFLRainesApr 17FHSAA 2A Regional 1
7.9Damion Thomas14.05 (.5)FLNortheast (Oakland Park)Apr 24FHSAA 4A Regional 4
8.12Deron Gordon14.06 PR (-.2)FLNortheast (Oakland Park)Feb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
9.12Carl Augustin14.17 PR (.2)FLCypress CreekMay 03FHSAA 4A State Championships
10.12Garrison Floyd14.18 PRFLChoctawhatcheeApr 24FHSAA 3A Regional 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Deron Gordon36.51 PRFLNortheast (Oakland Park)Feb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
2.12Ahmad Middleton37.12 PRFLDunedinMay 02FHSAA 2A State Championships
3.11Samson Moore37.34FLGaitherApr 23FHSAA 3A Regional 3
4.10Brandon Cachon37.57 PRFLBarron CollierApr 23FHSAA 3A Regional 3
5.12Jonathan Hayden37.58 PRFLPalm Beach LakesMar 15Bob Hayes Invitational
11Antwuan Musgrove37.58FLHallandaleMay 02FHSAA 2A State Championships
7.9Trevon Grimes37.70FLSt Thomas AquinasApr 24FHSAA 4A Regional 4
8.12Justin Cromartie38.25 PRFLLawton ChilesApr 24FHSAA 3A Regional 1
9.12Luke Kallschmidt38.27 PRFLTaylor CountyMay 02FHSAA 2A State Championships
10.12Hunter Koike38.58 PRFLNeaseApr 24FHSAA 3A Regional 1
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Kyle Drollette7:05.48 PRFLLake RegionMar 22Walt Disney World Track & Field Open
2.10Ryan Yarde7:05.65 PRFLLibertyMar 22Walt Disney World Track & Field Open
3.10Justin Corinealdi7:13.26 PRFLCelebrationMar 22Walt Disney World Track & Field Open
4.9Jose Cruz7:23.67 PRFLLibertyMar 22Walt Disney World Track & Field Open
5.11Zack Bias7:34.78 PRFLCreeksideJun 05Great Southwest 39th Track&Field Classic
6.12Daniel Scott7:36.26 PRFLMt DoraMar 22Walt Disney World Track & Field Open
7.9Kenley Celiscar7:41.90 PRFLSouth Lake (Groveland)Mar 22Walt Disney World Track & Field Open
8.12Lawrence Widener7:53.07 PRFLLake RegionMar 22Walt Disney World Track & Field Open
9.12Joel Chairez8:00.51 PRFLLabelleMar 22Walt Disney World Track & Field Open
10.11Tavoris Cozier8:16.95 PRFLKissimmee-OsceolaMar 22Walt Disney World Track & Field Open
View full rankings...
4x100 Relay
1.Krondis Larry
Deltron Hopkins
Terrawn McPhee
Nigel Bethel II
40.57FLBooker T. Washington (Miami)Apr 04Florida Relays
2.-Relay Team41.20FLLibertyMar 15Bob Hayes Invitational
-Marvin Marshall
Deonte' Gaines
Marvin Brown
Alvin Bryant
41.20FLDr PhillipsApr 18FHSAA 4A District 4
4.-Taj Thomas
Rodick Archer
Golden Saunders
Corey Pierson
41.36FLSouth PlantationApr 24FHSAA 4A Regional 4
5.-Sam Bruce
James Oliphant
Trevon Grimes
Jordan Scarlett
41.38FLSt Thomas AquinasMar 2987th Clyde Littlefield Texas Relays
6.-Cameron Bolden
Dewone Flanigan
Javonte Ferguson
Javaris Davis
41.44FLEdward H WhiteApr 15FHSAA 3A District 3
7.-Theodore Washington
Michael Timpson Jr.
Mason Plante
Jahquez Durham
41.49FLFirst AcademyApr 04Florida Relays
8.-Michael Hudson
Kylan Oates
Ladarius Flagg
Jeremy Lawson
41.52FLGainesvilleApr 15FHSAA 3A District 5
9.-Bryan Pierre
Brandell Williams
Martin Derico
Lamark Campbell
41.54FLFort LauderdaleApr 24FHSAA 4A Regional 4
10.-Relay Team41.55FLAmerican HeritageMar 15Bob Hayes Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Ari Cogdell
Dawun Hylton
Kevin Turner
Shammond Williams
3:12.12FLAmericanMay 24Golden South Classic
2.Nigel Bethel II
Krondis Larry
Terrawn McPhee
Vaquan Small
3:13.73FLBooker T. Washington (Miami)Apr 04Florida Relays
3.Deandre Baker
Cordell Lamb
Jeffery Green
Chistopher Othelot
3:14.25FLMiami NorthwesternApr 04Florida Relays
4.Christopher Bradshaw
Marvin Brown
Edwin D'Haiti
Alvin Bryant
3:14.85FLDr PhillipsApr 04Florida Relays
5.-Blair Barrow
Rasheed Tatham
Matthew Butler
James Oliphant
3:15.13FLSt Thomas AquinasApr 24FHSAA 4A Regional 4
6.-Khalil Lewis
Brent Heholt
Gregori McCrae
Jabari Hill
3:17.45FLMiramarMay 03FHSAA 4A State Championships
7.-Rooldolph Alterma
Alberto Riquero
Bernard Scott
Christian Pete
3:17.89FLSouth BrowardApr 24FHSAA 4A Regional 4
-Julian Middleton
Jahquez Durham
Mason Plante
Michael Timpson Jr.
3:17.89FLFirst AcademyApr 04Florida Relays
9.-Cecil Robinson
Josh Davis
Darrian Brown
Tadric Williams
3:17.98FLFlorida State University/Florida HighMay 02FHSAA 2A State Championships
10.-Karoy Lewis
Javon Patterson
Dion Taylor
Paul Willis
3:18.63FLBoyd AndersonMay 03FHSAA 3A State Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Ari Cogdell
Brandon Damon
Yohance Haynes
Dawun Hylton
7:44.64FLAmericanApr 24FHSAA 4A Regional 4
2.-Cordell Lamb
Chistopher Othelot
Tiondre Toomer
Jeffery Green
7:49.09FLMiami NorthwesternApr 04Florida Relays
3.-Jack Massey
Thomas Howell
Tripp Davis
Nicholas Morken
7:50.56FLNiceville SeniorMay 03FHSAA 3A State Championships
4.-Bryce Statham
Gabriel Darosa
Blair Barrow
Matthew Butler
7:51.56FLSt Thomas AquinasApr 04Florida Relays
5.-Andrew Loyack
Antoine Miller
Jean Carlos Peralta
Angel Alvarez
7:51.76FLLake NonaMay 03FHSAA 3A State Championships
6.John Bryant
Matt Butler
Kevin Heron
Andrew LeBlanc
7:51.88FLBloomingdale SeniorApr 04Florida Relays
7.-Allan Hernandez
Jared Grigas
Sean Turner
Avery Bartlett
7:54.82FLLawton ChilesMay 03FHSAA 3A State Championships
8.-Jean D'Haiti
Emare Hogan
Christopher Bradshaw
Jamari Smith
7:54.85FLDr PhillipsMay 03FHSAA 4A State Championships
9.-Fabio Bandarra
Kyren Hollis
Sergio Santiago
Ishmael Goyco
7:55.39FLOlympiaApr 24FHSAA 4A Regional 1
10.-Kurt Convey
Derwin Moultrie
Cameron Berryhill
Carlin Berryhill
7:57.02FLCoral Reef SeniorApr 24FHSAA 4A Regional 4
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.-Thomas Howell
Jack Massey
Tripp Davis
Nick Morken
10:08.37FLNiceville SeniorJun 15New Balance Outdoor Nationals
2.Manuel Velasquez
Matthew Butler
Bryce Statham
Sam Bruce
10:27.69FLSt Thomas AquinasApr 04Florida Relays
3.Jason Campbell
Jordan Armstrong
Joshua Jacques
Marcel Krige
10:33.41FLLymanApr 04Florida Relays
4.Andrew LeBlanc
Matt Butler
Kevin Heron
John Bryant
10:37.46FLBloomingdale SeniorApr 04Florida Relays
5.Keveon Smith
Sergio Santiago
Jared Lau
Ruxter Lennon
10:41.92FLOlympiaApr 04Florida Relays
6.Sean Barricklow
Paul Edwards
Zach Garland
Tyler O'Brien
10:57.03FLMartin CountyApr 04Florida Relays
7.Angel Alvarez
Jean Carlos Peralta
Antoine Miller
Andrew Loyack
10:57.40FLLake NonaApr 04Florida Relays
8.-Timothy Caceres
Jacob Rodriguez
Ryan Yarde
Rogelio Araiza
10:58.09FLLibertyMar 22Walt Disney World Track & Field Open
9.Jacob Dorn
Dylan Gamblin
Adam Sommer
Dylan Vallette
10:58.83FLEsteroApr 04Florida Relays
10.Matthew Coward
Devin Quinn
Christopher Daniele
Marshall Dillon
11:02.51FLCharlotteApr 04Florida Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Fredrick Jones18.72m PRFLMiami CentralMar 15Bob Hayes Invitational
2.12Dovanta Jones18.33m PRFLMiami CentralFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
3.12Jamal Whittaker18.13m PRFLApopkaMay 03FHSAA 4A State Championships
4.12freddick Jones17.75m PRFLMiami CentralApr 23FHSAA 3A Regional 4
5.12Ryan Crozier17.43m PRFLSt Thomas AquinasMay 03FHSAA 4A State Championships
6.11Aaron Hanna17.20mFLMiami CentralApr 15FHSAA 3A District 16
7.12Zachary Mathurin17.00m PRFLMarjory Stoneman DouglasMay 03FHSAA 4A State Championships
8.11Dane Stolsig16.87m PRFLWest Florida TechApr 09FHSAA 2A District 1
9.11Byron Cowart16.83m PRFLArmwoodApr 23FHSAA 3A Regional 3
10.12Rashodd Hadley16.76m PRFLBaker CountyMay 02FHSAA 2A State Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12freddick Jones57.76m PRFLMiami CentralApr 23FHSAA 3A Regional 4
2.12Jobi Finau56.79m PRFLPine ForestApr 24FHSAA 3A Regional 1
3.12Jamal Whittaker56.62m PRFLApopkaApr 04Florida Relays
4.12Ryan Crozier54.08m PRFLSt Thomas AquinasApr 04Florida Relays
5.12Brandon Tirado53.77m PRFLGulf CoastMay 03FHSAA 3A State Championships
6.12Fredrick Jones53.57m PRFLMiami CentralMar 15Bob Hayes Invitational
7.11Dane Stolsig53.39m PRFLWest Florida TechApr 17FHSAA 2A Regional 1
8.12Dovanta Jones53.37m PRFLMiami CentralFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
9.12A.J. McFarland52.70m PRFLFather LopezApr 04Florida Relays
10.12Alan McFarland52.65m PRFLFather LopezApr 09FHSAA 1A District 6
View full rankings...
High Jump
1.12Nat Dixon2.08m PRFLA Crawford MosleyApr 24FHSAA 3A Regional 1
12Chris Rogers2.08m PRFLPine ForestApr 24FHSAA 3A Regional 1
3.12Christia Williams2.03m PRFLAmericanApr 16FHSAA 4A District 15
10Keith Gavin2.03m PRFLWakullaApr 17FHSAA 2A Regional 1
12Jhonny Victor2.03m PRFLCelebrationApr 15FHSAA 4A District 5
12Cory Dyer2.03m PRFLOakleafApr 24FHSAA 3A Regional 1
11Traquan Knight2.03m PRFLPensacolaApr 24FHSAA 3A Regional 1
11John Burt2.03m PRFLLincolnApr 24FHSAA 3A Regional 1
11Derric Jean2.03m PRFLMcArthurApr 24FHSAA 4A Regional 4
12Bobby Harris2.03m PRFLSpringsteadMar 15Stienbrenner Invitationals
View full rankings...
Pole Vault
1.12Harry Glasser4.88m PRFLThe Bolles SchoolMay 02FHSAA 2A State Championships
2.12Nick Catchur4.72m PRFLTampa JesuitMar 22Walt Disney World Track & Field Open
12Carson Waters4.72m PRFLOsceola FundamentalApr 23FHSAA 3A Regional 3
4.11Drew McMichael4.57mFLEvangelical ChristianApr 17FHSAA 1A Regional 3
11Robbie Costine4.57m PRFLFrostproofApr 10FHSAA 2A District 9
11David Bell4.57mFLBishop KennyApr 10FHSAA 2A District 4
7.10Sean Clarke4.42mFLLymanApr 16FHSAA 4A District 2
12Devon Jerothe4.42m PRFLRiver RidgeApr 23FHSAA 3A Regional 2
11Tre Gregory4.42m PRFLOut-of-Door AcademyApr 10FHSAA 1A District 10
10Darin Meeker4.42mFLMaclayApr 11FHSAA 1A District 3
View full rankings...
Long Jump
1.12Deiondre Porter7.28m PR (.4)FLThomas JeffersonMay 24Golden South Classic
2.12Chedlin Sagesse7.28m PRFLSantaluces CommunityApr 18FHSAA 4A District 11
3.12Tyrone Thornton7.23m PRFLMiami JacksonApr 16FHSAA 2A Regional 4
4.12Leon Boyd7.23m PRFLMaynard EvansMay 03FHSAA 4A State Championships
5.12Josh Davis7.23m PRFLFlorida State University/Florida HighApr 10FHSAA 2A District 2
6.10Tyler Byrd7.20mFLNaplesMay 03FHSAA 3A State Championships
7.12Roderick Proctor7.11m PRFLDr PhillipsApr 18FHSAA 4A District 4
8.12Kenneth Lewis7.10m PRFLMiami Carol City SrApr 15FHSAA 3A District 16
9.12Charles Nelson7.06mFLSeabreezeApr 15FHSAA 3A District 5
10.12Corion Knight7.04m PRFLWakullaApr 10FHSAA 2A District 2
View full rankings...
Triple Jump
1.12Leon Boyd14.68m PRFLMaynard EvansApr 15FHSAA 4A District 3
2.12Gino Brown Jr14.60m PRFLChaminade-Madonna College PrepApr 16FHSAA 2A Regional 4
3.12Wisdom Offor14.55m PRFLAmericanFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
4.11Dwayne Lawson14.50mFLHillsboroughApr 23FHSAA 3A Regional 3
5.12Deiondre Porter14.38m PR (.0)FLThomas JeffersonMay 24Golden South Classic
6.12Leon Rechourse14.33m PRFLImmaculata-LaSalleApr 16FHSAA 2A Regional 4
7.11Armani Wallace14.28mFLColonialMay 03FHSAA 4A State Championships
8.12Gino Brown14.25m PRFLChaminade-Madonna College PrepFeb 28Sam Burley Hall of Fame Invite
9.12Roderick Copeland14.20m PRFLMariannaApr 17FHSAA 2A Regional 1
10.12Marcus James14.17m PRFLBlanche ElyApr 24FHSAA 4A Regional 3
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.