Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Eli Minor10.69PRMIOak ParkMay 17MHSAA Regional 5-1 @ North Farmington
2.12Nolen Bright-Mitchell10.70 (.7)PRMIConcordMay 31MHSAA LP Division 4 Finals
3.12Peter Kessel10.74cPRMIBirmingham SeaholmApr 29Groves @ Seaholm
4.11Joshuwa Holloman10.75MIAuburn Hills AvondaleMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
5.11Jaron Flournoy10.78MIWestland John GlennMay 16MHSAA Regional 4-1 @ Canton
6.12Jordan Love10.79PRMINoviMay 23Oakland County Championship
7.10Brandon Morgan10.80PRMIYpsilanti CommunityMay 16MHSAA Regional 3-1 @ Saline
8.12Jamil Banks10.84cPRMIGrand BlancMay 06Grand Blanc @ Pinckney
11Obbie Jackson10.84cPRMIWest BloomfieldApr 26Lakeland Coaches Invite
11Aaron Watson10.84cPRMIUnion CityApr 26Union City Invitational
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Maurice Allen21.36 (-.2)PRMIOak ParkMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Jordan Love21.53 (1.1)PRMINoviJun 14Midwest Meet of Champions
3.12Tavierre Thomas21.54cPRMIDetroit Allen Academy (closed 2016)May 06MMAC Meet
4.12Nolen Bright-Mitchell21.57PRMIConcordMay 27Selby Track Classic
5.12Tra'von Phillips21.81 (1.8)MIKalamazoo CentralMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Eli Minor21.84PRMIOak ParkMay 17MHSAA Regional 5-1 @ North Farmington
11Jaron Flournoy21.84 (.0)MIWestland John GlennMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
8.10Brandon Morgan21.91 (.0)PRMIYpsilanti CommunityMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.11Joshuwa Holloman21.96MIAuburn Hills AvondaleMay 23Oakland County Championship
10.12Devin McKinney21.99 (.0)PRMIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Maurice Allen48.13PRMIOak ParkMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Jaylin Golson48.17MIMadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.11Jaron Flournoy48.59MIWestland John GlennMay 09KLAA Kensington Conference Championships
4.12Antonio Clarke48.63PRMIEast LansingMay 09CAAC Blue Division Championship
5.12Colby Clark48.67PRMIStevensville LakeshoreMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
6.12Nolen Bright-Mitchell48.84cPRMIConcordMay 10N.B. Purdy Invitational
7.12Antoine Lloyd48.87PRMIEast KentwoodApr 25JD's Invitational
8.10Montel Hood48.88MIWayne MemorialMay 09KLAA Kensington Conference Championships
9.11Drake Gauthier48.95MIGrand BlancMay 10Klaa Lakes Conference Meet
10.12Shawn Stewart49.01PRMIClioMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Donavan Brazier1:48.61MIGR_Kenowa HillsJun 13New Balance Outdoor Nationals
2.12Brennan Munley1:51.79PRMIWaterford MottMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.12Brian Kettle1:52.39PRMIHighland-MilfordMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Kirk Hansen1:52.85PRMILake OrionJun 14Midwest Meet of Champions
5.12Austin Dawn1:53.25PRMIMonroeMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.12John Sattler1:53.34PRMIByron CenterMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
7.12Ryan Wilkie1:53.59PRMISalineMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
12Austin Murray1:53.59PRMIWalled Lake WesternMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.12Brian Barnes1:53.63PRMINoviMay 23Oakland County Championship
10.12Dakota Brasseur1:53.80PRMIOwossoMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Grant Fisher4:10.82MIGrand BlancMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.10Anthony Berry4:12.64MITC Central (Traverse City)May 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.11Logan Wetzel4:13.23MISalineMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.11Kunal Tangri4:13.27PRMITroyMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.11Lucas Arrivo4:13.76PRMIAnn Arbor PioneerMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Chase Barnett4:13.86PRMIMason County CentralMay 02Golden Triangle Invitational
7.12Dan Sims4:13.87PRMINorthvilleMay 02Golden Triangle Invitational
8.12Justine Kiprotich4:14.82PRMIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.11Austin Sargent4:14.92PRMICedar SpringsMay 23Pioneer Group All Star Meet
10.12John Sattler4:15.20PRMIByron CenterMay 16MHSAA Regional 17-2 @ Houseman Field
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Grant Fisher8:55.75MIGrand BlancApr 25JD's Invitational
2.11Ben Hill9:09.34MIRoyal OakMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.11Keenan Rebera9:16.92PRMILansing CatholicApr 25Spartan Classic Track and Field Invite
4.12Alec Toreki9:20.22PRMIRomeoMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.11Kunal Tangri9:21.09PRMITroyMay 23Oakland County Championship
6.11Ryan Robinson9:22.36MIWaterford MottMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
7.11Kevin Hall9:22.41MISalineMay 02Golden Triangle Invitational
8.12Kyle Dotterrer9:23.05PRMITC Central (Traverse City)May 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.11Parker Eisengruber9:23.91MISaginaw HeritageMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
10.11Lucas Arrivo9:24.4hPRMIAnn Arbor PioneerApr 26Waldo Ashley/Molly Brennan Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Shane Moffo13.84cPRMIWalled Lake WesternApr 22Wlw Vs Mott
2.12Antoine Lloyd13.89 (1.0)PRMIEast KentwoodJun 13New Balance Outdoor Nationals
3.12Ross Williams14.16PRMIBeverly Hills GrovesMay 23Oakland County Championship
4.12Devin McKinney14.27 (.2)PRMIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.12Mike Carey14.36PRMIBrother RiceMay 20CHSL AB Championships
6.9Kentre Patterson14.50MIEast LansingMay 09CAAC Blue Division Championship
7.11Robie Webster14.52MIYpsilanti LincolnMay 16MHSAA Regional 3-1 @ Saline
8.12Fred Boyd14.60PRMIDearborn Divine ChildMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
11Alex Liggett14.60MITC Central (Traverse City)May 13TCW, Petoskey @ TCC
10.10Corey Pryor II14.61MIJacksonMay 09CAAC Blue Division Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Mike Carey38.07PRMIBrother RiceMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Antoine Lloyd38.14PRMIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.11Robie Webster38.36MIYpsilanti LincolnMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Ross Williams38.43MIBeverly Hills GrovesMay 23Oakland County Championship
5.12Alec Wiater38.49PRMINew Baltimore Anchor BayMay 22Macomb County Championship
6.12Bryant Hudson38.68PRMIFlint Carman-AinsworthMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Jordan Shive38.79PRMIRochester AdamsMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
12Jason Tran38.79PRMIZeeland WestMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
9.11Nate Couturier38.91MIAllendaleApr 19Coopersville Tri Level Invite (Boys)
10.12John Dade39.04cPRMIWalled Lake NorthernApr 26Waldo Ashley/Molly Brennan Relays
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Relay Team41.47MIOak ParkMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.-Joe Reverman
Austin Edwards
Stefan Jones
Ba Blamo
41.64MIGrand LedgeMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.-Michael Catching
Justin Harris
Devin McKinney
Shane Harris
41.97MIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.-Jamil Banks
Justin Rabidoux
Dante Mcgee
Josiah Smith
42.44MIGrand BlancMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Ross Moore
Tyson Smith
Kahlee Hamler
Ryan Johnson
42.53MIOrchard Lake St. Mary'sMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
6.-Kenny Jones
Lyndonn Austell
Isaiah Carter
Tra'von Phillips
42.58MIKalamazoo CentralMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
7.-Dillon Walsh
Damon Singleton
Brandon Sowards
Darryl Couch
42.67MIWyandotte RooseveltMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
8.-Devin McLeod
Ray Buford
Matt Falcon
Jeremy Gates
42.75MISouthfield Arts & TechMay 10River Rat Invitational
9.-Demarion Allen
Caleb Ruffin
Simeon Kemp
Tyler Minor
42.78MIFlint Carman-AinsworthMay 09Cardinal Twilight Classic
10.-Jared Steger
Michael Grissom
Matt Schuiteman
Marquon Sargent
42.80MIMuskegon Mona ShoresMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
-Stephen Blunt
Corey Goodloe
Marlon Martin
Dathan Dickerson
42.80MIMonroeMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Ashley Bailey
Kevin Smith
Devin McKinney
Michael Catching
1:27.09MIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.-Maurice Allen
Eli Minor
Keyshawn Dunwoody Spe
Marvin White
1:27.37MIOak ParkMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.-Freddie Thompson
Jaron Flournoy
Kenyatta Mason
Austin Hickerson
1:28.50MIWestland John GlennMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.-Kenny Jones
Lyndonn Austell
Isaiah Carter
Tra'von Phillips
1:28.66MIKalamazoo CentralMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Parker Sutton
Ali Taha
Nicholas Oakley
Jordan Love
1:28.80MINoviMay 23Oakland County Championship
6.-Relay Team1:28.81MISouthfield Arts & TechMay 17MHSAA Regional 5-1 @ North Farmington
7.-Charles Ellithorpe
Jacob Wenzlick
Jacab Ham
Kevin Scheibert
1:28.99MISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.-Sheldon Drake
Jacob Hatcher
Matt Krause
Zach Arnold
1:29.02MILake OrionMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.-Logan Bannister
Demarion Allen
Tyler Minor
Caleb Ruffin
1:29.13MIFlint Carman-AinsworthMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
10.-Ross Moore
Kahlee Hamler
Ryan Johnson
Tyler Cochran
1:29.18MIOrchard Lake St. Mary'sMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Lawrence Davis
Jared Howenstein
Marq Adams
Antonio Clarke
3:16.56MIEast LansingMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.-Colin Cote
Tyler Garrison
Allen Stritzinger
Louis Zingas
3:18.09MIWarren DeLaSalleMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
3.-Zach Arnold
Sheldon Drake
David Diaz
Kirk Hansen
3:19.34MILake OrionMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.-Antoine Lloyd
Tristen Frey
Kevin Smith
Jeffrey Drake-Todd
3:19.74MIEast KentwoodMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Darryl Couch
Danny May
Eric Tyson
Daries Davis
3:21.14MIWyandotte RooseveltMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.-Devin Stevens
Denzel Harris
Eric Counts
Benjamin Hayes
3:21.34MIBellevilleMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
7.-Jeremiah Carmichael
Dekaryea Freeman
Drewe Jackson
Maurice Allen
3:21.42MIOak ParkMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
8.-Dan Johnson
Kevin Scheibert
Jacab Ham
Jacob Wenzlick
3:21.44MISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.-Qadir Muhammad
Devyn Manson
Dartanian Cook
Martin Bennett
3:21.47MILansing WaverlyMay 27Honor Roll Meet of Champions
10.-Ryan Gauche
Brian Blankenship
Logan Wetzel
Ryan Wilkie
3:22.50MISalineMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Ryan Gauche
Brian Blankenship
Ryan Wilkie
Logan Wetzel
7:38.66MISalineJun 13New Balance Outdoor Nationals
2.-Andrew Armada
Daniel Bartkowski
Daniel Kroth
Kael Fineout
7:42.33MIOkemosJun 13New Balance Outdoor Nationals
3.-Anthony Berry
Kyle Dotterrer
Chris Brower
Cam McAuliffe
7:46.71MITC Central (Traverse City)Jun 13New Balance Outdoor Nationals
4.-Parker Eisengruber
Ethan Davenport
Chris Lopez
Jordan Borchard
7:49.65MISaginaw HeritageMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Dan Sims
Jason Ferrante
Nick Noles
Conor Naughton
7:52.46MINorthvilleMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.-Calum Ahmed
Greg Alexopoulos
Jacob Smith
Ben Hill
7:54.31MIRoyal OakMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
7.-Sam Albaugh
Tommy Osika
Simon Albaugh
Brennan Munley
7:54.46MIWaterford MottMay 10Klaa Lakes Conference Meet
8.-Devin Stevens
Denzel Harris
Ben Hayes
Julian Harris
7:55.29MIBellevilleMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.-Relay Team7:56.72MIMasonMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
10.-Sam Plaska
Ryan Lowing
Grant Postma
Connor DeWeerd
7:56.73MIZeeland WestMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Kevin Weiler60' 4.5PRMISwartz CreekMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Clay Walderzak59' 6PRMIStandish SterlingMay 02Standish Invitational
3.12John Piatek56' 8PRMITC Central (Traverse City)Apr 25Spartan Classic Track and Field Invite
4.12Aaron Curtis56' 3.25PRMICoopersvilleMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
5.12Exhildi Prekaj56' 2.5PRMIWalled Lake CentralMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
6.10Tommy Roush56' 1PRMITC West (Traverse City)Apr 18Rocket Invitational
7.12Jonathan Williams56' 0PRMIBerrien SpringsMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.12Demarcus Stid55' 11.5PRMIDansvilleMay 27Honor Roll Meet of Champions
9.12Zachary Purcilly55' 11PRMIAuburn Hills AvondaleApr 24Avondale/Groves
10.12Ryan Kelly55' 8.5PRMIWhite Lake LakelandMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Clay Walderzak184' 9PRMIStandish SterlingMay 21NEMC Championship
2.12Al Lake177' 5PRMIByron CenterApr 17Hamilton at Byron Center
3.12Kevin Weiler176' 5PRMISwartz CreekMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Michael Schauer172' 8PRMILaingsburgMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.12Kevin Bouchard172' 1.5PRMIWhitmore LakeApr 22Sand Creek & WL @ Onsted
6.10Tommy Roush168' 11PRMITC West (Traverse City)Apr 23Cadillac/TC West @ Gaylord
7.11Logan Targgart168' 7MIColdwaterMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
8.12Jacob Compagner167' 6PRMIZeeland EastApr 26Frank Grimm Wyoming Relays
9.10Connor Bandel166' 9MIOxfordMay 06Oxford vs. Adams
10.12Joe Ghafari166' 5PRMIFarmingtonMay 17MHSAA Regional 5-1 @ North Farmington
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Brandon Piwinski7' 0.25PRMIWarren DeLaSalleMay 22Macomb County Championship
2.12Robert Atwater7' 0PRMILincoln ParkMay 20Downriver League Championships
3.11Cody Stemple6' 10PRMIWhite Lake LakelandMay 23Oakland County Championship
4.12Jacob Taylor6' 9PRMIHaslettApr 29Owosso @Haslett
11Quincy Collings6' 9PRMIHopkinsMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
12Jamal Dixon6' 9PRMICantonMay 16MHSAA Regional 4-1 @ Canton
11Anthony Fitzgerald6' 9PRMIMelvindaleMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
8.10Nate McKeown6' 8MIHesperiaMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
11Nicholas Guerrant6' 8PRMIPortage NorthernMay 03East Grand Rapids Classic
10Alex Klemm6' 8MIMacomb Lutheran NorthJul 26National AAU Championship
12Kyle Solloway6' 8PRMIDowagiac UnionMay 20Wolverine Conference Championships
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Noah Gary16' 4.75PRMIDexterMay 27Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.12Justin McKenzie15' 9PRMILindenJun 14Midwest Meet of Champions
11Mitchell Mueller15' 9MIAlgonacMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
4.12Curtis Bell15' 6PRMIColemanMay 27Morning Sun Meet of Champions
5.12Jacob Hage15' 0PRMILivonia ChurchillApr 25Raider Relays
6.12Kaj Althaus14' 10PRMISalineMay 27Larry Steeb Memorial Meet of Champions
12David Mittlebrun14' 10PRMINorth FarmingtonMay 23Oakland County Championship
12Jacob Walton14' 10PRMINorth MuskegonMay 31MHSAA LP Division 4 Finals
12Alex Fast14' 10PRMIEaton RapidsMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
10.12Gavin Towery14' 6PRMIHomerApr 25Hinsdale Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Tyrell Hall23' 6.75PRMIMarionJun 14Midwest Meet of Champions
2.10Austin Edwards23' 2PRMIGrand LedgeApr 25Spartan Classic Track and Field Invite
3.11Anthony Fitzgerald23' 1PRMIMelvindaleMay 31MHSAA LP Division 2 Finals
4.10Isaiah Griffith22' 11.75PRMIDetroit East EnglishMay 16MHSAA Regional 6-1 @ Grosse Pointe South
5.9Andre Welch22' 11MIEast KentwoodApr 25JD's Invitational
6.12Robert Atwater22' 10.25PRMILincoln ParkMay 10News-Herald Championships
7.10Anthony Owens22' 8.5MIJacksonMay 27Selby Track Classic
8.11Nicholas Herbert22' 6 (1.4)PRMIPortage NorthernMay 31MHSAA LP Division 1 Finals
9.12Paul Brown22' 5.5PRMIGR_UnionMay 20MetroHealth Sports Med Scholarship Meet
10.11Dallas Pruitt22' 4.75PRMIOxfordApr 29Rochester @ Oxford
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.