Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Aaron Watson10.84cPRMIUnion CityApr 26Union City Invitational
2.10Mathew Sexton11.04cMIClintonMay 06TCC: WL & Whiteford @ Clinton
10Chelliot Osuntade11.04cPRMIBerrien SpringsMay 09Allegan Invitational
4.11Landon Lyons11.05 (.0)MICarrolltonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
11Lasavian Majewski11.05PRMIGR_West CatholicMay 17MHSAA Regional 26-3 @ Houseman Field
6.12Brock Thumm11.08PRMIWatervlietMay 21SAC Championships
7.12Javon Perry11.12 (.0)PRMIDetroit CommunityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
12Thais Grays11.12MIElk RapidsMay 16MHSAA Regional 30-3 @ East Jordan
9.12Dillon Brooks11.13 (.0)MIPerryMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10.11Jacob Patsey11.14cPRMIDurandApr 02Morrice, MSD, Powers @ Durand
12Martez Bonner11.14cPRMIDetroit CommunityMay 16MHSAA Regional 24-3 @ Macomb Lutheran North
12Kevin Bouchard11.14cPRMIWhitmore LakeMay 06TCC: WL & Whiteford @ Clinton
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Aaron Watson22.15 (.0)PRMIUnion CityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.12Brock Thumm22.27 (.0)PRMIWatervlietMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.11Landon Lyons22.29 (.0)PRMICarrolltonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
12Javon Perry22.29 (1.1)PRMIDetroit CommunityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.12Dillon Brooks22.46 (.0)MIPerryMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.11Myrick El22.61 (1.1)MIWarren Michigan CollegiateMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.11Jimmy Felske22.72PRMIHillsdaleMay 24MITCA D3 Team State Championship
8.12Tyler Hendricks22.76 (-.1)MISaginaw NouvelMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.12Jacab Ham22.77 (.0)PRMISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10.12Carter Hanson22.83PRMISuttons BayMay 27Record-Eagle Honor Roll
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Jaylin Golson48.17MIMadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.12Brock Thumm49.39PRMIWatervlietMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.12Kevin Scheibert49.43PRMISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.12Bronson Russell50.10PRMILansing CatholicMay 27Honor Roll Meet of Champions
5.12Jim Cousins50.24PRMIStandish SterlingMay 24MITCA D3 Team State Championship
6.11Brody Heitzman50.41PRMIGR_West CatholicMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.12Jordan Hudson50.67PRMIMillingtonMay 27Thumb Meet of Champions
8.11Gary Egelkraut50.87PRMIDelton-KelloggMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.11Nicholas Plude51.20PRMICharlevoixMay 08East Jordan Invite
12Paul Gass51.20PRMIAllen Park CabriniMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Zach Hardway1:54.37PRMIHillsdaleMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.12Chase Barnett1:55.96MIMason County CentralMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.11Jeffery Lorencen1:56.41PRMILansing CatholicMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.12Karl Berkemeier1:56.48PRMIJackson Lumen ChristiMay 27Selby Track Classic
5.11Drew Griffis1:57.29PRMIMason County CentralMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.11Lucas Crisanti1:57.36PRMIHanover-HortonMay 27Selby Track Classic
7.11Jake Keena1:57.37PRMIKingsleyMay 27Record-Eagle Honor Roll
8.11Keenan Rebera1:57.69MILansing CatholicMay 06CAAC Williamston, Lakewood and LCC @ Portland
9.11Patrick Ludlow1:57.98MIJackson Lumen ChristiMay 27Selby Track Classic
10.11Nicholas Plude1:58.88PRMICharlevoixMay 02Ken Bell Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Chase Barnett4:13.86PRMIMason County CentralMay 02Golden Triangle Invitational
2.11Keenan Rebera4:17.89MILansing CatholicMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.12Will Wilson4:20.53MIKent CityMay 21Meijer West Michigan All-Star Invitation
4.11Jake Keena4:21.92MIKingsleyMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.12Zach Hardway4:22.36MIHillsdaleMay 10Williamston Invitational
6.12Josh Wojan4:25.00PRMIEast JordanMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.10Bransen Stimpfel4:27.02PRMICass CityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.12Zach Wehner4:28.20PRMISchoolcraftMay 20KVA Championship
9.12Jarren Guy4:29.12PRMIDurandMay 10Alma College Scottie Classic
10.12Hunter Nivison4:29.33PRMIClareMay 24MITCA D3 Team State Championship
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Keenan Rebera9:16.92PRMILansing CatholicApr 25Spartan Classic Track and Field Invite
2.12Jarren Guy9:26.47PRMIDurandJun 14Midwest Meet of Champions
3.12Will Wilson9:29.40MIKent CityMay 02Golden Triangle Invitational
4.10Zac Wright-Fisher9:30.59MIMason County CentralMay 02Golden Triangle Invitational
5.12Cameron Bredice9:42.33PRMIBridgmanMay 02Benton Harbor-St. Joseph Rotary Track Me
6.12Zach Wehner9:42.62PRMISchoolcraftMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.12Hunter Nivison9:45.73MIClareMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.12Eli Poth9:48.3hPRMIMarletteMay 23BWA Meet of Champions
9.12Chase Barnett9:48.74MIMason County CentralMay 16MHSAA Regional 28-3 @ Clare
10.11Damien Halverson9:49.97PRMIHesperiaMay 16MHSAA Regional 27-3 @ Shepherd
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Emerson Carter14.84PRMIBerrien SpringsMay 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
2.12Sam Bielecki14.91PRMIMacomb Lutheran NorthMay 22Macomb County Championship
3.11Josh Harris14.96 (.5)MINew HavenMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.12Nathan Anders15.04cPRMINiles BrandywineMay 03Centreville Invitational
5.11Andrew Duckett15.12 (.3)MINiles BrandywineMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.11Ricky Butler15.19PRMISaginaw Valley LutheranMay 10Hemlock Track Classic
7.12Matthew Maynard15.24cMILawtonMay 02Bangor Invitational
8.10Andrew Storm15.31MIMarletteMay 17MHSAA Regional 29-3 @ Bad Axe
9.11Kolmarge Harris15.33PRMILaingsburgMay 28Champion of Champions Meet
12Brian Stearns15.33MIFrankenmuthMay 24MITCA D3 Team State Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Andrew Duckett39.17MINiles BrandywineMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.12Ethan Apsey39.91PRMIHemlockMay 27Korf/Schultz Saginaw County Meet
3.12Nathan Anders40.02PRMINiles BrandywineMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.12Emerson Carter40.54cPRMIBerrien SpringsMay 09Allegan Invitational
5.12Christian Lambeth40.58PRMIFrankenmuthMay 24MITCA D3 Team State Championship
6.11Ricky Butler40.71PRMISaginaw Valley LutheranMay 27Korf/Schultz Saginaw County Meet
7.12Matt Crawford40.81PRMIStandish SterlingMay 24MITCA D3 Team State Championship
10Zach Stadnika40.81MIMacomb Lutheran NorthMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.11Tristan McGaha41.24cPRMIOtisville LakeVilleMay 07TVC East: Caro / Garber / LakeVille
10.11Kyle Keffer41.39MIDundeeMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Charles Ellithorpe
Kevin Scheibert
Jacob Wenzlick
Jacab Ham
43.45MISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.-Marshal Hammel
Jimmy Felske
Cody Shaw
Austin Hawkins
43.81MIHillsdaleMay 24MITCA D3 Team State Championship
3.-Robert Rix
Jacob Patsey
Tyler Lockhart
Kyle Graham
44.17MIDurandMay 16MHSAA Regional 25-3 @ Ithaca
-Logan Sentieri
Noah Moothart
Rob Wolfington
Thais Grays
44.17MIElk RapidsMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.-Mackenzie Glassford
Braydon Kinney
Chase Leonard
Trenton Mulnix
44.25MILeslieMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.-Kole Donaldson
Quincy SeGraves
Gabe Guerra
Luke Meyer
44.32MIAddisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.-Javon Perry
Terryon Higgs
Martell Flemister
Martez Bonner
44.43MIDetroit CommunityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.-Renaldo Smith
Kenneth Butler
Alden Roberson
Myrick El
44.44MIWarren Michigan CollegiateMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.-Jeff Gregory
Travis Young
Bryan Moore
Zach McFarlan
44.52MIChesaningMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
-Noah Poore
Mathew Sexton
Jared Sackett
Tom Vinton
44.52MIClintonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Charles Ellithorpe
Jacob Wenzlick
Jacab Ham
Kevin Scheibert
1:28.99MISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.-Juan Johnson
Isiah Peterson
Donovan Bell
Jaylen Ghoston
1:29.87MIMadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.-Trevor Clevenger
Kyle Bernard
Cody Shaw
Jimmy Felske
1:31.48MIHillsdaleMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.-Mackenzie Glassford
Braydon Kinney
Chase Leonard
Trenton Mulnix
1:31.90MILeslieMay 27Selby Track Classic
5.-Javon Perry
Martez Bonner
Shawn Byrd
Terryon Higgs
1:32.11MIDetroit CommunityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.-Renaldo Smith
Kenneth Butler
Alden Roberson
Myrick El
1:32.49MIWarren Michigan CollegiateMay 22Macomb County Championship
7.-Relay Team1:32.5hMIMarletteMay 23BWA Meet of Champions
8.-Jared McLean
Micah Peebles
Benjamin Patkai
Nicholas Plude
1:32.70MICharlevoixMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.-Chase Beatty
Nick Brown
Cole Franks
Adam Wickham
1:32.72MILaingsburgMay 09Jonathan Nugent Invitational
10.-Fabian Gonzalez
Saleh Hasan
Alee Holmes
Dominique Blakely
1:32.77MIComstockMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Dan Johnson
Kevin Scheibert
Jacab Ham
Jacob Wenzlick
3:21.44MISanford-MeridianMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.-R.J. Rudel
Bailey Blocker
Brendan Daly
Brock Thumm
3:28.06MIWatervlietMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.-Matt Crews
Donovan Bell
Josh Jones
Isiah Peterson
3:28.63MIMadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.-Zack Hockaday
Lucas Crisanti
Clay Herwat
Seth Vincent
3:28.65MIHanover-HortonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.-Shane Rodenburg
Joel Arechiga
Chad Brown
Will Wilson
3:29.67MIKent CityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.-Aaron Smith
Zach Hardway
Noah Hall
Jimmy Felske
3:29.72MIHillsdaleMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.-Jim Cousins
Matt Crawford
Ben Lentz
Jordan Wells
3:29.87MIStandish SterlingMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
8.-Relay Team3:31.84MILansing CatholicMay 02Golden Triangle Invitational
9.-Jarod Evans
Landon Howell
Colby Weitenhagen
Christopher Kangas
3:31.89MIAdrian MadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10.-Hunter Johns
Josh Nolan
Matt Stark
Mikey Castillo
3:31.99MIOnstedMay 16MHSAA Regional 22-3 @ Quincy
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Karl Berkemeier
Patrick Soltis
Keaton Coffman
Patrick Ludlow
7:57.87MIJackson Lumen ChristiMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.-Drew Griffis
John Trivisonno
Zac Benham
Chase Barnett
8:03.91MIMason County CentralMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.-Brennan Burk
Dakota Yeaster
Austin Shephard
Lucas Crisanti
8:04.78MIHanover-HortonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.-Jackson Buday
Justin Pearl
Tristen Rudolph
Nicholas Plude
8:07.60MICharlevoixMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
5.-Zack Schreur
Taylor Mitchell
Joseph Britt
Brenden Jones
8:07.78MIHolland Black RiverMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
6.-Jim Cousins
Ben Lentz
Jeff Schlicker
Jordan Wells
8:09.24MIStandish SterlingMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.-John Kinney
Skyler Flanders
Justin Whitcomb
Jared Shepard
8:09.3hMIUnion CityApr 16Union City & Springport @ Reading
8.-Nick Font
Travis Sutton
Kiehl Smith
Ethan Lowry
8:09.44MIJonesvilleMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.-Nick Kelsey
Ben Rentz
Keenan Rebera
Jeffery Lorencen
8:11.23MILansing CatholicMay 16MHSAA Regional 25-3 @ Ithaca
10.-Parker Morris
Conner Pilmore
Zack Ross
Collin Shaw
8:11.88MISt. LouisMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Clay Walderzak59' 6PRMIStandish SterlingMay 02Standish Invitational
2.12Jonathan Williams56' 0PRMIBerrien SpringsMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.12Demarcus Stid55' 11.5PRMIDansvilleMay 27Honor Roll Meet of Champions
4.12Presley Kellogg53' 9.25PRMIMichigan CenterMay 24MITCA D3 Team State Championship
5.12Michael Frahm53' 1.5PRMIFrankenmuthMay 27Thumb Meet of Champions
6.12Michael Schauer52' 8PRMILaingsburgMay 13Cmac Bath Lgb Fowler
7.11Jonathan Scouten52' 7MIJackson Lumen ChristiMay 27Selby Track Classic
8.11Tony Trumbull51' 11.75MIAdrian MadisonMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.11Ryan Ranes51' 5.5PRMIGalesburg-AugustaMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10.12Anthony Prohaska50' 11MIStandish SterlingMay 02Standish Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Clay Walderzak184' 9PRMIStandish SterlingMay 21NEMC Championship
2.12Michael Schauer172' 8PRMILaingsburgMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
3.12Kevin Bouchard172' 1.5PRMIWhitmore LakeApr 22Sand Creek & WL @ Onsted
4.12Presley Kellogg158' 8PRMIMichigan CenterMay 27Selby Track Classic
5.12Ian Reagin154' 10PRMIMarletteMay 06Laker Rotary Track Inv.
11Ryan Ranes154' 10PRMIGalesburg-AugustaMay 06Galesburg-Augusta @ Parchment
7.11Joshua Coston153' 11MICarson City-CrystalJul 16Grand Ledge Summer Track
8.11Tony Trumbull152' 9MIAdrian MadisonApr 29Sand Creek & Clinton @ Madison
9.12Anthony Prohaska151' 8PRMIStandish SterlingMay 24MITCA D3 Team State Championship
10.12Demarcus Stid150' 0PRMIDansvilleMay 16MHSAA Regional 25-3 @ Ithaca
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Quincy Collings6' 9PRMIHopkinsMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.10Alex Klemm6' 8MIMacomb Lutheran NorthJul 26National AAU Championship
10Nate McKeown6' 8MIHesperiaMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
4.11Travis Vuich6' 7PRMIMonroe St. Mary CCMay 20Huron League Championships
5.12Luke Meyer6' 7MIAddisonApr 29Napoleon vs. Addison & Michigan Center
6.12Kevin Karner6' 6MIDundeeMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
7.12Ryan Piatt6' 4MIClintonMay 02BD Invite
11Noah Vanderveen6' 4MITawasApr 21Doyle Invitational
12Adam Wickham6' 4MILaingsburgApr 25Perkins Invite
11Alec Craig6' 4PRMISchoolcraftMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
11Aaron Whaley6' 4PRMIBenzie CentralApr 30NWC @ Buckley
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Kody Keys14' 0PRMIChesaningMay 02Cavalier Classic
10Chase Field14' 0PRMIClareMay 27Morning Sun Meet of Champions
3.10Jacob Battani13' 9MIAlmontMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
12Neal Malackowski13' 9PRMISchoolcraftMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
12Austin Rathburn13' 9PRMIManchesterMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10Nate Fasbender13' 9MIReed CityApr 25Newaygo Invitational
7.12Braxton Muma13' 6PRMIGladwinMay 09Falcon Invite
9Keegan Carney13' 6MIOnstedMay 24MITCA D3 Team State Championship
12Tanner Wascher13' 6PRMIPinconningApr 21Doyle Invitational
10.11Triston Albert13' 3PRMIKent CityMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
10Joe Gray13' 3MIHanover-HortonApr 29Grass Lake vs Hanover-Horton
12Hayden Faber13' 3PRMIIdaMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Austin Hawkins22' 3.5 (2.7)MIHillsdaleMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
2.11Drake Boomer22' 2.5PRMILakeviewMay 27Greenville Daily News Area's Best Meet
3.12Jacob Wenzlick21' 10.5PRMISanford-MeridianMay 02Nite Trax Invitational
4.11Derek Bearden21' 8.75PRMIJonesvilleApr 19Pork Weiss Invitational
5.10Zach Stadnika21' 6.25MIMacomb Lutheran NorthJul 03AAU National Qualifier
6.12Emerson Carter21' 5.5PRMIBerrien SpringsMay 20Wolverine Conference Championships
7.12Carter Hanson21' 4PRMISuttons BayMay 27Record-Eagle Honor Roll
8.12Danny Johnson21' 3.75 (.0)PRMIPlymouth Educational CenterMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
9.12Dillon Brooks21' 3.5PRMIPerryMay 06Goodrich @ Perry
10.11Cole Franks21' 2PRMILaingsburgMay 16MHSAA Regional 25-3 @ Ithaca
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.