Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Ray Stark10.86 PR (.7)WAElmaMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Devin Kelly11.00 PRWAHoquiamMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
3.11Tanner Birdsall11.29WAMontesanoApr 25Kalama Twilight
4.11George Tomal11.35 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
5.11Ryan Franz11.55 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
6.11Tyler White11.60WAHoquiamMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
7.9Anthony Nash11.79WAHoquiamMay 10Freshman Invitational
8.12Tristan Darst11.84c PRWAMontesanoApr 171A Evergreen League Meet @Elma
9.12Alec Weller11.85 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
10.9Ira Hartford11.87WAElmaMay 10Freshman Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Devin Kelly21.89 PR (3.0)WAHoquiamMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.11Tanner Birdsall22.75 PR (1.4)WAMontesanoMay 311A, 1B & 2B State Championship
3.12Chance Bremer22.84 PRWAElmaMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
4.11George Tomal23.15 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
5.12Tristan Darst23.34 PRWAMontesanoMay 161A Evergreen Sub-Districts
6.11Dante Lopez23.76 PRWAHoquiamMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
7.9Ira Hartford23.78WAElmaMay 10Freshman Invitational
8.9Anthony Nash24.30WAHoquiamMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
9.12Alec Weller24.35 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
10.11Anthony Louthan24.44cWAMontesanoMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
View full rankings...
400 Meters
1.12Chance Bremer52.22WAElmaMay 231A District 4 Championships
2.12Kenny Roy52.26 PRWAMontesanoMay 231A District 4 Championships
3.11Vince Tran53.74cWAHoquiamMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
4.11Anthony Louthan54.03WAMontesanoMay 09Spudder Track & Field Classic
5.12Tyson Nauman54.14c PRWAElmaMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
6.11Thomas Ridgway54.50 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
7.11Mike Couillard55.24c PRWATeninoMar 271A Evergreen League Meet @Tenino
8.11Isaac Boettcher55.33 PRWAEatonvilleApr 17Nisqually Meet @ Orting HS
9.10Josehia Hotz55.41WAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
10.10Logan Truax55.64c PRWAMontesanoMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
View full rankings...
800 Meters
1.10Connor Lovell2:02.12WAMontesanoMay 231A District 4 Championships
2.11Isaac Boettcher2:05.52WAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
3.10Wesley Allen2:08.0hWAElmaApr 031A Evergreen League Meet @Elma
4.11Cody Burrell2:10.0h PRWATeninoApr 26Chehalis Activator's Classic
5.12Kevin Farr2:13.7hWAElmaApr 25Chehalis Activator's Invitational
6.10Dylan Bennett2:14.10WAElmaMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
7.10Austin Pegram2:15.05WAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
8.12Aaron Krume2:16.39WAForksMar 22Port Angeles Invitational
9.12Jaron Rose2:17.0h PRWAHoquiamApr 25Chehalis Activator's Invitational
10.10Xavaar Quaranto2:17.31WAEatonvilleMay 01Nisqually League Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Kevin Farr4:44.16 PRWAElmaMay 09Spudder Track & Field Classic
2.10Connor Lovell4:45.9hWAMontesanoMay 09Spudder Track & Field Classic
3.10Ron Roberts4:51.63WAEatonvilleMar 27Nisqually - AWS, CC,LCA,EHS, VASH, CWA
4.10Wesley Allen4:52.8hWAElmaApr 25Chehalis Activator's Invitational
5.10Lukas Starks4:58.0hWAElmaApr 031A Evergreen League Meet @Elma
6.10Eli Evenson-silva4:59.7h PRWAEatonvilleMar 20Nisqually League Meet #2
7.10Alan Ensastegui5:01.25WAForksMay 081A Evergreen League Meet @Forks
8.9Jake Mustard5:03.18WAMontesanoMay 10Freshman Invitational
9.11Cody Burrell5:03.6h PRWATeninoMar 271A Evergreen League Meet @Tenino
10.9Logan Clements5:04.0hWAMontesanoApr 031A Evergreen League Meet @Elma
View full rankings...
3200 Meters
1.10Alan Ensastegui10:16.40 PRWAForksMay 231A District 4 Championships
2.10Wesley Allen10:35.60WAElmaMay 231A District 4 Championships
3.10Lukas Starks10:51.0h PRWAElmaApr 25Chehalis Activator's Invitational
4.10Ron Roberts10:56.22WAEatonvilleMar 27Nisqually - AWS, CC,LCA,EHS, VASH, CWA
5.9Logan Clements11:02.32WAMontesanoMay 161A Evergreen Sub-Districts
6.10Eli Evenson-silva11:39.53 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
7.10Brody Burbidge11:44.6hWAElmaApr 25Chehalis Activator's Invitational
8.9Jake Mustard11:45.0hWAMontesanoMay 08Evergreen League Meet @Rochester
9.11Jeff Breeze12:20.0h PRWAHoquiamApr 25Chehalis Activator's Invitational
10Dylan Bennett12:20.0hWAElmaMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Zachary Promitas15.31 PR (.6)WAEatonvilleMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Reed Hughes15.60 PRWAMontesanoMay 231A District 4 Championships
3.12Jeffrey Patterson15.94 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
4.10Luke Pate18.00 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
5.12Ryan Bingham18.71WAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
6.11Anthony Louthan19.18 PRWAMontesanoMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ray Stark37.90 PRWAElmaMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Jeffrey Patterson40.42 PRWAEatonvilleMay 0354th Shelton Invitational
3.12Zachary Promitas41.86 PRWAEatonvilleMay 241A Tri-District Finals
4.12Reed Hughes42.27 PRWAMontesanoMay 161A Evergreen Sub-Districts
5.11Matthew Peoples45.95WAMontesanoApr 25Kalama Twilight
6.10Luke Pate47.35WAEatonvilleMay 08Nisqually- CC, EHS, LCA, AWS, CWA
7.12Ryan Bingham48.14cWAForksMar 271A Evergreen League Meet @Tenino
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Devin Kelly
Dante Lopez
Tyler White
Vince Tran
43.65WAHoquiamMay 231A District 4 Championships
2.-Reed Hughes
Tristin Darst
Anthony Louthan
Tanner Birdsall
43.92WAMontesanoMay 311A, 1B & 2B State Championship
3.-Jeffrey Patterson
Joe Evans
Ryan Franz
George Tomal
44.09WAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
4.-Relay Team44.83WAElmaApr 26Chehalis Activator's Classic
5.-Nate Penninington
Austin Whiting
Aaron Krume
Jeff Triechel
49.65WAForksMay 036th Annual BCS Invite
6.-Relay Team52.30WATeninoMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Rashad Lorton
Ray Stark
Tyson Nauman
Chance Bremer
3:28.23WAElmaMay 231A District 4 Championships
2.-Anthony Louthan
Tristan Darst
Conner Lovell
Kenny Roy
3:30.33WAMontesanoMay 231A District 4 Championships
3.-Isaac Boettcher
Josehia Hotz
Thomas Ridgway
Jeffrey Patterson
3:34.97WAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
4.-Artimus Johnson
Alex Sigman
George Payne
Chris Smith
3:45.99WAHoquiamMay 231A District 4 Championships
5.-Zach Carlson
Aaron Krume
Austin Pegram
Nate Penninington
3:56.67WAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Justin Kaelin58' 4.5WAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
2.10Jonny Law48' 11.5 PRWAForksMay 231A District 4 Championships
3.11Isaiah Pellegrino48' 2.75WAMontesanoMay 311A, 1B & 2B State Championship
4.12Chase Demoor48' 0 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
5.12Kenny Huffman47' 10 PRWAHoquiamApr 26Chehalis Activator's Classic
6.11Ryan Franz46' 4.25 PRWAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
7.11Miguel Morales45' 6 PRWAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
8.11Anthony McClucas44' 4.25 PRWAHoquiamMay 231A District 4 Championships
9.11Dante Lopez42' 2.5 PRWAHoquiamMay 09Spudder Track & Field Classic
10.10George Buck41' 7 PRWAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Justin Kaelin158' 7WAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
2.11Miguel Morales140' 9WAForksMay 161A Evergreen Sub-Districts
3.12Kenny Huffman140' 2 PRWAHoquiamMay 09Spudder Track & Field Classic
4.10Jonny Law130' 3 PRWAForksMay 036th Annual BCS Invite
5.11Ryan Franz124' 4 PRWAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
6.12Jacob Stevens122' 8WAElmaMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
7.11Jon Jonesnewman121' 0WATeninoApr 25Chehalis Activator's Invitational
8.11Johnathan Warner119' 2WAEatonvilleMay 01Nisqually League Meet
9.11Isaiah Pellegrino115' 3WAMontesanoMay 161A Evergreen Sub-Districts
10.10George Buck114' 5 PRWAForksMay 011A Evergreen League Meet @Rainier
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Tristan Darst155' 7 PRWAMontesanoMay 231A District 4 Championships
2.11George Tomal152' 6WAEatonvilleApr 24Nisqually meet #7
3.12Richard Thompson148' 2 PRWAHoquiamMay 161A Evergreen Sub-Districts
4.11Anthony Louthan148' 1WAMontesanoMay 161A Evergreen Sub-Districts
5.10Austin Vinson146' 11 PRWAMontesanoApr 25Kalama Twilight
6.12Andrew Armas146' 0 PRWAForksMay 231A District 4 Championships
7.11Johnathan Warner141' 11WAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
8.11Kenny Wakefield139' 11 PRWAHoquiamMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
9.12Tahcoy Ibabao137' 1 PRWAHoquiamMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
10.11Dimitri Sampson137' 0 PRWAForksApr 171A Evergreen League Meet @Rochester
View full rankings...
High Jump
1.10Logan Moose6' 0WAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
12Tyson Nauman6' 0 PRWAElmaMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
3.10Connor Lovell5' 11WAMontesanoMay 231A District 4 Championships
4.11Thomas Ridgway5' 9 PRWAEatonvilleMay 01Nisqually League Meet
5.10TJ McCarther5' 8WAEatonvilleMay 241A Tri-District Finals
11Antoine Johnson5' 8WAHoquiamMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
7.9Ryan Nicholson5' 6 PRWAMontesanoMar 271A Evergreen League Meet @ Hoquiam
8.9Ira Hartford5' 4 PRWAElmaMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
12Aaron Krume5' 4 PRWAForksMay 036th Annual BCS Invite
9Devin Perez5' 4 PRWAForksApr 19ForksLionsClubInvitational
9Chris Smith5' 4 PRWAHoquiamApr 171A Evergreen League Meet @Elma
View full rankings...
Pole Vault
1.11Matthew Peoples10' 6WAMontesanoMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
11Michael Harris10' 6WAHoquiamMay 161A Evergreen Sub-Districts
3.11Anthony Louthan10' 0 PRWAMontesanoMay 231A District 4 Championships
9Artimus Johnson10' 0WAHoquiamMay 10Freshman Invitational
12Richard Thompson10' 0WAHoquiamMay 161A Evergreen Sub-Districts
6.10Albert Lopez9' 6 PRWAHoquiamApr 25Chehalis Activator's Invitational
10Parker Johnson9' 6WAHoquiamMay 011A Evergreen League Meet @Hoquiam
11Gi Chang9' 6WAHoquiamMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
9.9Michael Sayer9' 0WAEatonvilleMay 08Nisqually- CC, EHS, LCA, AWS, CWA
12Josh Miles9' 0WAEatonvilleApr 24Nisqually meet #7
View full rankings...
Long Jump
1.12Joe Evans21' 1 PR (.0)WAEatonvilleMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.10Logan Moose20' 3WAEatonvilleMay 16Nisqually League Championships
3.11Tyler White20' 2WAHoquiamMay 231A District 4 Championships
4.11Thomas Ridgway20' 1WAEatonvilleMay 241A Tri-District Finals
5.12Rashad Lorton19' 11.5 PRWAElmaMay 231A District 4 Championships
6.10Albert Lopez19' 2.5 PRWAHoquiamMay 231A District 4 Championships
7.10Logan Truax18' 6WAMontesanoMay 231A District 4 Championships
8.12Andrew Armas18' 3 PRWAForksMar 22Port Angeles Invitational
9.12Kenny Roy17' 11 PRWAMontesanoMay 08Evergreen League Meet @Rochester
10.11Tanner Birdsall17' 10.5WAMontesanoMar 29Ray Ryan Memorial G.H. County Champ.
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyson Nauman45' 3.75 PR (1.0)WAElmaMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Joe Evans40' 3.25 PRWAEatonvilleMay 221A Tri-District Meet Prelims
3.10Logan Truax39' 6WAMontesanoMay 231A District 4 Championships
4.12Richard Thompson39' 2 PRWAHoquiamMay 231A District 4 Championships
5.11Wyatt Gray38' 10WAElmaMay 09Spudder Track & Field Classic
6.9Zarak Scruggs38' 2WAEatonvilleApr 12Tacoma Invitational
12Jacob Stevens38' 2WAElmaMay 161A Evergreen Sub-Districts
8.12Kenny Roy36' 3 PRWAMontesanoMar 271A Evergreen League Meet @ Hoquiam
9.11Anthony Louthan36' 1.5 PRWAMontesanoMar 22Rainier "Icebreaker" Invitational
10.10Connor Lovell36' 0 PRWAMontesanoApr 031A Evergreen League Meet @Elma
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.