Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Garret Steuk10.73 (5.5)PRWAGig HarborMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.12Curtis Russell10.80 (5.5)PRWAGraham-KapowsinMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.11Brandon Stribling10.83 (4.0)PRWAKentwoodMay 314A, 3A & 2A State Championships
4.11Kyler Ooley10.85 (4.0)WARogers (Puyallup)May 314A, 3A & 2A State Championships
5.12D'Mon Lee10.94 (5.5)PRWAKent MeridianMay 314A, 3A & 2A State Championships
6.12Kerson Lubin11.02 (4.0)PRWATodd BeamerMay 314A, 3A & 2A State Championships
7.11Bailey Paladin11.06WAKentwoodMay 14SPSL Sub-District Meet Day 1
8.12Bastian Tabacchi11.12PRWASouth KitsapApr 29Shelton, South Kitsap @ Olympia
9.11Ammon Auna11.14PRWATodd BeamerApr 30Thomas Jefferson @ Todd Beamer
10.12Deshawn Lowery11.15PRWACurtisMay 07Thomas Jefferson @ Curtis
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Bastian Tabacchi22.14 (4.3)PRWASouth KitsapMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.12D'Mon Lee22.22 (3.2)PRWAKent MeridianMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.12Terry McCray22.24PRWATodd BeamerApr 30Thomas Jefferson @ Todd Beamer
4.12Kerson Lubin22.29PRWATodd BeamerMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
5.11Kyler Ooley22.30 (3.2)PRWARogers (Puyallup)May 314A, 3A & 2A State Championships
6.12Garret Steuk22.33 (4.3)WAGig HarborMay 314A, 3A & 2A State Championships
7.11Ammon Auna22.39 (3.2)PRWATodd BeamerMay 314A, 3A & 2A State Championships
8.12Curtis Russell22.42 (4.3)PRWAGraham-KapowsinMay 314A, 3A & 2A State Championships
9.11Bailey Paladin22.53WAKentwoodMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
10.12Austin Edwards22.57PRWABethelMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Austin Edwards48.96PRWABethelMay 23WCD 4A Meet Day 1
10Jason Palmer48.96PRWAFederal WayApr 26Bill Harris Invitational
3.11Ammon Auna49.87PRWATodd BeamerMay 23WCD 4A Meet Day 1
4.12Josh Dawson49.91PRWAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
5.12Lester Dunn50.01PRWAGraham-KapowsinMay 23WCD 4A Meet Day 1
6.12Terence Jones50.27PRWATodd BeamerMay 14SPSL Sub-District Meet Day 1
7.11Tyler Hill50.29PRWAStadiumMay 23WCD 4A Meet Day 1
8.12Kerson Lubin50.41PRWATodd BeamerMar 27Todd Beamer @ Federal Way
9.11Nate Barton50.49WAKent MeridianMay 01Kent-Meridian vs. Kentridge
10.11Jalen Robinson50.56WABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.10Jack Yearian1:53.42WABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
2.10Cameron Carroll1:54.58WACentral KitsapMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.12Mitch Stewart1:54.77PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
4.11Peter Kesting1:55.16PRWAOlympiaMay 17Narrows League Championships Day 2
5.12Logan Carroll1:55.50WAGig HarborApr 03Yelm at Gig Harbor
6.12Robin Cheema1:56.11PRWAKentwoodMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
7.10Austin Regier1:56.48WAMt RainierMay 23WCD 4A Meet Day 1
8.10Blake Trujillo1:56.49WACentral KitsapMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.12Gabe Fejeran1:56.88PRWACurtisMay 07Thomas Jefferson @ Curtis
10.10Graeme Schroeder1:56.93WATahomaMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Jack Yearian4:08.50WABellarmine PrepMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.12Logan Carroll4:11.15PRWAGig HarborMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.11Peter Kesting4:11.54PRWAOlympiaMay 23WCD 4A Meet Day 1
4.12Mitch Stewart4:12.92PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
5.12Wolfgang Beck4:13.49WAGig HarborMay 17Narrows League Championships Day 2
6.11Tristan Peloquin4:13.62PRWAGig HarborMay 314A, 3A & 2A State Championships
7.12Mahmoud Moussa4:13.67PRWAGig HarborMay 23WCD 4A Meet Day 1
8.12Riley Campbell4:19.38PRWATahomaMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.10Cameron Carroll4:20.45WACentral KitsapMay 17Narrows League Championships Day 2
10.11Jack Metcalfe4:22.87PRWABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Wolfgang Beck9:03.22PRWAGig HarborMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.12Logan Carroll9:04.06PRWAGig HarborMay 0354th Shelton Invitational
3.11Tristan Peloquin9:12.74WAGig HarborMay 0354th Shelton Invitational
4.12Mahmoud Moussa9:12.98PRWAGig HarborMay 0354th Shelton Invitational
5.12Quentin Purtzer9:23.97PRWABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
6.12Mitch Stewart9:29.93PRWAFederal WayApr 26Bill Harris Invitational
7.12Riley Campbell9:30.38PRWATahomaMay 23WCD 4A Meet Day 1
8.11Austin Jex9:30.54PRWATodd BeamerApr 26Bellevue Track & Field Open Meet
9.12Isaac Derline9:32.98PRWAKentridgeMay 03Shoreline Invitational (Boys)
10.11Peter Kesting9:40.70WAOlympiaMay 0950th Bob Shaner Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Eric Simpson14.11 (1.8)WARogers (Puyallup)Apr 12Arcadia Invitational Day 2
2.11James Rodeman14.74 (3.2)WAYelmMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.12Terence Grady14.75PRWAKentwoodApr 19Pasco Invitational
4.11Matthew Wells14.78WAEmerald RidgeMay 23WCD 4A Meet Day 1
5.11Antony Randolph14.89PRWAKentridgeMay 23WCD 4A Meet Day 1
6.12Joshua Turner14.91PRWAAuburn RiversideMay 23WCD 4A Meet Day 1
7.11Brayden Maynard14.92 (-.2)WASouth KitsapMay 314A, 3A & 2A State Championships
8.12Korry Miller14.98WAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.11Caleb McGowen15.21PRWABethelApr 19Pasco Invitational
10.10Caleb Brown15.22WATahomaMay 23WCD 4A Meet Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Eric Simpson37.78PRWARogers (Puyallup)May 314A, 3A & 2A State Championships
2.12Keenan Curran38.86PRWAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
3.11Matthew Wells39.96WAEmerald RidgeMay 314A, 3A & 2A State Championships
4.11Antony Randolph40.10PRWAKentridgeMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
5.10Reeve Normandia40.24WATodd BeamerMay 23WCD 4A Meet Day 1
6.12Tyce Theer40.26PRWAPuyallupMay 23WCD 4A Meet Day 1
7.12Korry Miller40.31PRWAFederal WayMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
8.12Gage Harris40.74PRWAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.12Caleb Rodriguez40.83PRWASouth KitsapMay 23WCD 4A Meet Day 1
10.12Tre Scott41.08PRWAStadiumMay 23WCD 4A Meet Day 1
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Kerson Lubin
Terry McCray
Ammon Auna
Reeve Normandia
42.29WATodd BeamerMay 23WCD 4A Meet Day 1
2.-Robert McClatcher
Jason Palmer
Damani Thomas
Josh Dawson
42.32WAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
3.-Tyree Fort
Ceth Edwards
Eric Simpson
Kyler Ooley
42.35WARogers (Puyallup)May 314A, 3A & 2A State Championships
4.-Derrick Bell
Bailey Paladin
Ivan Semerenko
Brandon Stribling
42.41WAKentwoodMay 01Kentlake vs. Kentwood
5.-Garret Steuk
Matthew Garries
Dylan Lindmark
Noah Samsen
42.80WAGig HarborMay 01CK, Gig Harbor, Stadium @ Lincoln
6.-Shamar Woolery
Gabriel Gallman
Quincy Carter
D'Mon Lee
42.98WAKent MeridianMay 01Kent-Meridian vs. Kentridge
7.-Christopher Drum
Troy Delgado
Brayden Maynard
Bastian Tabacchi
43.10WASouth KitsapMay 17Narrows League Championships Day 2
8.-Nathan Golterman-Doyle
Jamal Ervin
Jalen Robinson
Pete Lemcke
43.19WABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
9.-Relay Team43.30WAGraham-KapowsinApr 30Graham Kapowsin @ Emerald Ridge
10.-Mark Symmons
Dalton Stanley
Ashanti Kindle
Matthew Wells
43.83WAEmerald RidgeMay 23WCD 4A Meet Day 1
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Jason Palmer
Josh Dawson
Keenan Curran
Mitch Stewart
3:20.47WAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.-Ammon Auna
Terence Jones
Terry McCray
Kerson Lubin
3:21.43WATodd BeamerMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.-Tanner Heinz
Tjay Mason
Bailey Paladin
Robin Cheema
3:25.85WAKentwoodMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
4.-Niko Convento
Nate Senato
Nick Patrick
Lester Dunn
3:25.94WAGraham-KapowsinMay 23WCD 4A Meet Day 1
5.-Jalen Feliciano
Austin Anderson
Blake Trujillo
Cameron Carroll
3:26.24WACentral KitsapMay 23WCD 4A Meet Day 1
6.-Tristan Houser
Graeme Schroeder
Jacob Contreras
Trey Jackson
3:26.94WATahomaMay 23WCD 4A Meet Day 1
7.-Ceth Edwards
Nick Bullo
Kyler Ooley
Eric Simpson
3:27.32WARogers (Puyallup)May 16SPSL Sub-District Meet Day 2
8.-Quinn Comstock
James McClintock
Peter Kesting
Isaiah Fujii Bresnihan
3:27.60WAOlympiaMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.-Tyce Theer
Darien Konzelman
DJ Gamble
Austin Morissette
3:28.90WAPuyallupMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
10.-Mark Symmons
Patrick Fleetwood
Jared Budzinski
Matthew Wells
3:29.55WAEmerald RidgeMay 23WCD 4A Meet Day 1
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.9Nolan VanAmen55' 0.75WASouth KitsapApr 11Arcadia Invitational Day 1
2.11Jared Pulu54' 5.5PRWAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
3.12Brock Eager53' 6PRWATahomaApr 16Tahoma vs. Kent-Meridian
4.12Eric Ah Fua52' 5.75PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
5.12Amani Brown52' 3WAMt RainierApr 23Mt. Rainier vs. Kentridge
6.12Brandon Snyder52' 0PRWARogers (Puyallup)May 314A, 3A & 2A State Championships
7.12Cody Burk51' 4.75PRWAYelmMay 314A, 3A & 2A State Championships
8.12JayTee Tiuli49' 11.5PRWAFederal WayMay 08Federal Way @ Auburn
9.12Stephen Bishopp49' 10.5PRWAKentridgeMay 23WCD 4A Meet Day 1
10.11Kollin Crown48' 11.5WAYelmMay 17Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.9Nolan VanAmen172' 7PRWASouth KitsapApr 09Mt.Tahoma vs South Kitsap vs Wilson
2.12Marcus Burk161' 0PRWASouth KitsapApr 09Mt.Tahoma vs South Kitsap vs Wilson
3.12Brock Eager156' 7PRWATahomaMar 20Kent Jamboree
4.12Terence Grady153' 4PRWAKentwoodMay 01Kentlake vs. Kentwood
5.11Chandler VanAmen153' 2PRWASouth KitsapMar 20Oly & SK @ Yelm
6.12Marlon Palmer152' 7PRWAKentridgeMay 08Kentridge vs. Tahoma
7.11Charlie Dahlstrom152' 4WAGig HarborApr 10Stadium and CK @ Gig Harbor
8.12Travis Rogers151' 8PRWAKentlakeMay 01Kentlake vs. Kentwood
9.12JayTee Tiuli145' 8PRWAFederal WayApr 19Oregon Relays Day 2
10.12Eric Ah Fua145' 4PRWAFederal WayApr 02Curtis @ Federal Way
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Denham Patricelli210' 3PRWATahomaApr 30Mt. Rainier vs. Tahoma
2.11Hudson Keffer201' 0WACentral KitsapApr 24Central Kitsap at Yelm
3.12Spencer Claeys186' 2PRWACentral KitsapMay 23WCD 4A Meet Day 1
4.11Alex Cielo174' 9WATahomaMay 314A, 3A & 2A State Championships
5.12Riley Jorgenson171' 9PRWAOlympiaMay 0950th Bob Shaner Invite
6.11Chandler VanAmen170' 1WASouth KitsapMar 27South Kitsap, Gig Harbor @ Olympia
7.12Ryan Knowlton164' 9PRWAEmerald RidgeApr 10Bethel @ Emerald Ridge
8.11Kaden Wilson164' 6WAOlympiaMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.12Devon Smith163' 5PRWAKentridgeMay 01Kent-Meridian vs. Kentridge
10.12Bronson Marks159' 11PRWAAuburnMay 03Shoreline Invitational (Boys)
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Tyson Penn6' 11PRWAFederal WayMay 14SPSL Sub-District Meet Day 1
2.12Treyvon Floyd6' 6PRWAKentwoodMar 22Ray Cockrum Relays
9Khristian Pickens6' 6PRWAFederal WayMay 01Federal Way @ Auburn Riverside
4.11Noah Bales6' 5PRWABethelApr 10Bethel @ Emerald Ridge
5.12Bowen Amundson6' 4PRWAEmerald RidgeApr 10Bethel @ Emerald Ridge
10Braden Hannold6' 4PRWARogers (Puyallup)Apr 26Viking Classic
12Jared Sinsheimer6' 4WABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
8.10Brandon Swanson6' 2WAEmerald RidgeApr 30Graham Kapowsin @ Emerald Ridge
12Terrill Parnell6' 2PRWATodd BeamerMay 23WCD 4A Meet Day 1
12Gage Harris6' 2PRWAFederal WayMay 01Federal Way @ Auburn Riverside
11Avery Wade6' 2WAAuburnMar 20Auburn @ Auburn Mountainview
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Tucker Mjelde15' 6PRWATahomaMay 03Tomahawk Track & Field Classic
2.11Jordan Faughtenberry14' 6PRWASpanaway LakeApr 19Pasco Invitational
3.11Jake Philpott14' 1PRWAKentridgeMay 01Kent-Meridian vs. Kentridge
12Matthew Dehan14' 1PRWAYelmMay 17Narrows League Championships Day 2
5.12Austin Vasquez13' 1PRWABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
6.12Owen Flannigan13' 0PRWABellarmine PrepMay 01Yelm @ Bellarmine
12Brad Foster13' 0WAKentridgeMay 01Kent-Meridian vs. Kentridge
11Jahleel Smith13' 0WAKent MeridianMay 16SPSL Sub-District Meet Day 2
9.12Ryan Austria12' 9PRWAThomas JeffersonMay 07Thomas Jefferson @ Curtis
10.12Aidan Moore12' 7PRWABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Chico McClatcher23' 5.75WAFederal WayMay 23WCD 4A Meet Day 1
2.12Adrian Shocks23' 2.5PRWATodd BeamerMay 23WCD 4A Meet Day 1
3.11Brandon Stribling22' 11.5 (.7)WAKentwoodMay 314A, 3A & 2A State Championships
4.12Keenan Curran22' 7.75 (1.9)PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
5.12Jared Sinsheimer22' 6PRWABellarmine PrepMay 23WCD 4A Meet Day 1
6.12Vincent Menickelly22' 2PRWAKentlakeMay 14SPSL Sub-District Meet Day 1
7.11Landon Jones22' 1.5PRWAPuyallupMay 14SPSL Sub-District Meet Day 1
8.12Mitch Fettig22' 1PRWAOlympiaMay 23WCD 4A Meet Day 1
9.11Landon Jones21' 9PRWAEmerald RidgeApr 12Tacoma Invitational
10.11James Rodeman21' 7WAYelmJun 06Washington State Multi - Day 1
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.10Tyson Penn49' 2 (2.9)PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.12Keenan Curran47' 11.75 (3.6)PRWAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.11Brandon Stribling46' 0.5PRWAKentwoodMar 29Kent-Meridian Invite
4.12Joshua Turner45' 4PRWAAuburn RiversideApr 05Arnie Young Invite
5.12Jared Sinsheimer45' 1.5PRWABellarmine PrepMay 17Narrows League Championships Day 2
10Mason Sallee45' 1.5 (3.3)WAFederal WayMay 314A, 3A & 2A State Championships
7.12Adrian Shocks45' 1WATodd BeamerMar 27Todd Beamer @ Federal Way
8.12Will Wolf45' 0.75 (3.0)PRWABellarmine PrepMay 314A, 3A & 2A State Championships
9.10Albert MacArthur44' 7.5WASouth KitsapMay 23WCD 4A Meet Day 1
10.11James Rodeman44' 1PRWAYelmMay 17Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
Hammer - 16lbCompare top 1
1.12Brock Eager220' 4PRWATahomaJun 01Washington State HS Hammer Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.