Mens

100 MetersCompare top 10
1.17-18John Lewis Iii10.53PRTXCollege Station SprintersJul 31TAAF Games of Texas
2.17-18Ronald Jones10.63 (4.6)PRTXNorth Texas BurnersJun 21USA T&F Southwestern Association Meet
3.12Zachary Smith10.64 (1.1)PRWAOlympicMay 314A, 3A & 2A State Championships
15-16Shemar Smith10.64 (4.6)PRTXCedar Hill EliteJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
5.17-18Jullian Coronado Clark10.71PRAZAZ PhenomJun 14AZ Junior Olympic State Championships
6.17-18Darius Watkins10.73 (1.8)PRNYVELOCITY TRACK CLUB NEW YORKJul 13AAU Club Championships
7.11Jonah Mathews10.74 (2.9)WAFifeMay 314A, 3A & 2A State Championships
8.17-18Desmond Holmes10.76PRLASprint NolaJun 14Greater King David Open
9.17-18Uchenna Nnaji10.78PRTXColumbia TrackJul 31TAAF Games of Texas
10.17-18Khari Saunders10.81 (.2)PRVAFive Star Track ProgramJul 13AAU Club Championships
17-18Cody Cunningham10.81 (1.7)PRTXNTX JackrabbitsJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.17-18Desmond Holmes21.00PRLASprint NolaJun 14Greater King David Open
2.17-18Wendell Allgood21.30PRTXNorth Texas BurnersJul 31TAAF Games of Texas
3.17-18Malik Wilson21.31PRTXCollege Station SprintersJul 31TAAF Games of Texas
4.17-18Uchenna Nnaji21.39PRTXColumbia TrackJul 31TAAF Games of Texas
5.12Zachary Smith21.59 (-1.9)PRWAOlympicMay 314A, 3A & 2A State Championships
6.17-18Naukym Morton21.70PRVAInfinite Speed Track & Field Club (IST&FC)Apr 19Richmond Heat Invitational
7.17-18Darius Watkins21.77 (-.6)PRNYVELOCITY TRACK CLUB NEW YORKJul 13AAU Club Championships
15-16Khalil Lacy21.77PRTXNorth Dallas Athletic AssociationJul 31TAAF Games of Texas
9.13-14Justin Long21.79 (.4)PRGAExchange Zone AthleticsJul 13AAU Club Championships
10.17-18Jonah Mathews21.84PRWAKitsap Fliers Track and FieldJul 06USATF Region 13 JO Meet
17-18Cody Cunningham21.84 (3.5)PRTXNTX JackrabbitsJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Antwuan Andrews48.15PRGAVelocity StridersMay 24Golden South Classic
2.13-14Justin Long48.30PRGAExchange Zone AthleticsJul 13AAU Club Championships
15-16Jevon Wallace48.30PRTXPrimeTimeRunners Youth Track & Field ClubJun 21USA T&F Southwestern Association Meet
4.17-18Antaun Andrews48.47PRNYVELOCITY TRACK CLUB NEW YORKJul 13AAU Club Championships
5.17-18Kadeem Middleton48.58PRVAFive Star Track ProgramJul 13AAU Club Championships
6.17-18De'drian Windham48.93PRTXTeam S.W.A.G.Jul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
7.11Chris Davis49.02PRTNMemphis MustangsJul 052014 AAU 2014 Regional 6 Qualifier
8.15-16Ja'quintmin Taylor49.30PRTXTeam S.W.A.G.Jul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
9.15-16Dominic Smith49.33FLSt. Johns StridersJul 13AAU Club Championships
10.11Isaac Hammond49.37PRGAVelocity StridersMay 24Golden South Classic
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.19+Casimir Loxsom1:48.38PRWABrooks BeastsMay 04Payton Jordan
2.-Mark Wieczorek1:48.94WABrooks BeastsMay 04Payton Jordan
3.17-18Deion Hardy1:56.69PRTXTexas GreyhoundsAug 02AAU Junior Olympics 17-18
-Isaac Trevinoiv1:56.69PRCABakersfield RoadrunnersJul 05USA Junior Outdoor Championships (Day 1)
5.11Jamarcus Williams1:57.34PRFLStar AthleticMay 24Golden South Classic
6.17-18Myles Anderson1:58.40PRTXNTX JackrabbitsJun 21USA T&F Southwestern Association Meet
7.15-16Chase Pareti1:58.71TXTeam QUESTJul 31TAAF Games of Texas
8.17-18Marshall Tousant1:58.78TXTeam QUESTJun 21USA T&F Southwestern Association Meet
9.17-18Isaac Brown1:58.99PRTXCoast2Coast TrackJul 31TAAF Games of Texas
10.15-16Jevon Wallace1:59.04PRTXPrimeTimeRunners Youth Track & Field ClubJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.17-18Jesus Caballero4:40.39PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 31TAAF Games of Texas
2.15-16Andrew Robinson4:43.90NCFast Twitch TrackApr 16Blue Sky
3.17-18Ryan Mickus4:44.86PRTXWichita Falls TrackJul 31TAAF Games of Texas
4.11Nathanael Dick4:47.76PRMIGR FIREMay 05Golden Eagle Invite
5.9Yacine Guermali4:48.0hPRWAUnionMay 09JV District
6.-Christopher Lile4:49.30PRNCFast Twitch TrackApr 16Blue Sky
7.8Noah Dolhare4:49.9hPRNCCharlotte Country DayMay 02GCMSAA Champs
8.12Nicholas Futia4:51.0hPRNCMarvin RidgeApr 23Ardrey Kell JV Meet
9.15-16Brett Beattie4:52.74PRCAVentura TigresMar 15TO Flyers vs. Ventura Tigres
10.13-14Samuel Abdellatif4:53.97PRTXNTX JackrabbitsJul 31TAAF Games of Texas
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Nathanael Dick10:10.84MIGR FIREMay 05Golden Eagle Invite
2.17-18Jesus Caballero10:14.56PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 31TAAF Games of Texas
3.17-18Trace Greer10:24.57PRTXHappy Feet RunningJul 31TAAF Games of Texas
4.9Yacine Guermali10:40.56PRWAUnionMar 29Tiger Invite
5.15-16Brett Beattie10:42.52PRCAVentura TigresMar 22VTA TIGRES vs. CAM COSMOS
6.13-14Brandon Applewhite10:47.71PRTXElite Feet of Corpus ChristiJul 31TAAF Games of Texas
7.9Mario Jimenez10:51.06CASimi ValleyMay 09Marmonte League Finals
8.9Jacob Lipsey10:53.56NCMarvin RidgeMay 01SCC Conference Championships
9.-Daniel Visnovsky10:55.04PRMIGR FIREMay 05Golden Eagle Invite
10.13-14Mark Pizza10:57.07PRCACamarillo CosmosMay 10VCYTC Varsity Finals
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Steele Wasik13.94 (.2)OHSt EdwardJun 07OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.15-16Charles Brockman14.15PRTXNorth Dallas Athletic AssociationJul 31TAAF Games of Texas
17-18Marcus McWilliams14.15 (.2)PRTXReach 1 TrackJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
4.17-18Victor Fincher14.25 (.2)TXNorth Texas BurnersJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
5.17-18Tremayne Flagler14.38 (-1.1)PRGAAll HeartJul 13AAU Club Championships
6.12Connor Bracken14.45 (2.6)PRORLake OswegoApr 19Oregon Relays Day 2
7.15-16Mason Weh14.54 (-.4)PRPARoyaltyJul 13AAU Club Championships
8.17-18Mautrice Moore14.57 (-1.1)PRGAExchange Zone AthleticsJul 13AAU Club Championships
9.15-16Bryce Douglass14.74 (1.6)TXTeam QUESTJul 122014 USA T&F Region 12 T&F Meet
10.17-18Roland Attoh-Orine14.81 (.9)PRDENewark EliteJul 13AAU Club Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Steele Wasik36.31PROHSt EdwardJun 07OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.15-16Charles Brockman38.06PRTXNorth Dallas Athletic AssociationJul 31TAAF Games of Texas
3.12Austin Lutterloh38.44PRWASound Christian AcademyMay 311A, 1B & 2B State Championship
4.15-16Bryce Douglass39.10PRTXTeam QUESTJul 31TAAF Games of Texas
5.15-16Xavier Jackson39.69PRTXNorth Texas BurnersJul 31TAAF Games of Texas
6.9Carter Bracken40.22ORLake OswegoMay 24OSAA 6A State Championships
7.17-18Jacob Gutierrez40.48PRTXNorth Texas BurnersJul 31TAAF Games of Texas
8.12Connor Bracken40.84cORLake OswegoApr 23Lake Oswego @ West Linn
9.15-16Jonathan Griffin-Heard41.17PRFLStar AthleticMay 24Golden South Classic
10.9Elijah Gifford41.66TXSt Michaels CatholicMay 03TX TAPPS State Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.17-18Keshaun Stubbs
Ryan Clark
Malik Davis
Quintaveon Poole
40.73VAStar Track Youth DevelopmentJul 24USATF JO National Championships
2.17-18Aaron Watson
Travon Phillips
Kenneth Jones
Nolen Mitchell
40.96MIBlazers TCAug 02AAU Junior Olympics 17-18
3.17-18Anthony Grogan
Chauncey Cooper
Jacques Norris
Travien Smith
41.14TXNorth Texas BurnersJul 24USATF JO National Championships
4.17-18Ashton Williams
Kahlil Thomas
Sammie Spencer
Zae Giles
41.45TXTexas Heat TrackAug 02AAU Junior Olympics 17-18
5.-David Seastrunk
Mike McGee
Larentz Lester
Avery Carter
41.74TXTeam S.W.A.G.Jun 13Friday Night Relays - by DFW ALL STARS
6.15-16Alfredo Porter
Chadrick Rice
Shemar Smith
Mackendrick Jackson-Hampton
41.77TXCedar Hill EliteJul 24USATF JO National Championships
7.17-18Eric Quiroz
Andrew Leuthner
Clint Cole
Jamarkese Williams
41.79TXTexas GreyhoundsAug 02AAU Junior Olympics 17-18
8.17-18Antaun Andrews
Warren Coombs
Corey Hedgspeth
Christian King
42.01NYVELOCITY TRACK CLUB NEW YORKJul 13AAU Club Championships
9.17-18Cameron Austin
Farrean Toney
Gabriel Blackman
Tremayne Flagler
42.19GAAll HeartAug 02AAU Junior Olympics 17-18
10.-Relay Team42.39TXSuper SonicsJun 13Friday Night Relays - by DFW ALL STARS
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.17-18Will Moore
Zac Espinoza
Nick Rayfaz
Ty Moss
3:13.61ILAurora Sundowners TrackAug 02AAU Junior Olympics 17-18
2.17-18Keshaun Stubbs
Korey Banks
Malik Davis
Quintaveon Poole
3:14.71VAStar Track Youth DevelopmentJul 24USATF JO National Championships
3.17-18Anthony Grogan
Chauncey Cooper
Wendell Allgood
Julien Deboskie
3:15.23TXNorth Texas BurnersJul 24USATF JO National Championships
4.17-18Dante Price
Ike King
Kadeem Middleton
Khari Saunders
3:16.17VAFive Star Track ProgramJul 13AAU Club Championships
5.15-16Champion Allison
Daniel Ford
Joshua Martin
Reynaud Jackson
3:16.37TXVisionsJul 24USATF JO National Championships
6.17-18Dewayne Haamid
Gaston Assoua
Noel Njem
Oliver Lloyd
3:20.60MDUSA-JAJul 24USATF JO National Championships
7.17-18Jabri Nicholson
Jalil Clayton
Jayc Whalen
Lawrence Perez
3:21.01DENewark EliteAug 02AAU Junior Olympics 17-18
8.17-18Caleb Deroache
Trekel Lockett
Qunincy Rasin
Lavoris Vick
3:21.23SCEast Coast Track & Field AcademyJul 24USATF JO National Championships
9.17-18Akeem Thomas
Colyn Todd
Donovan St. Louis
Walter Siefa
3:21.27PARoyaltyJul 13AAU Club Championships
10.15-16Antoine Newmann
Barrie Wesby
Brian Sales
Rakeem Bluitt
3:22.60INNo Limits TrackAug 02AAU Junior Olympics 15-16
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.17-18Amir Ali Patterson63' 7PRCATrebuchet Field and TrackJul 11California Games
2.17-18Avery Carter55' 5.5PRMOKansas City Sprint CoreJun 26AAU Region 16 Qualifier
3.17-18Johnny Piatek55' 1.5PRMISnowdogsJun 21State Games of Michigan Track and Field
4.15-16Jonny Law51' 2PRWATeam EvolutionJun 05Barron Park AC#1
5.17-18Zach Harris51' 1.75PRAZArizona DynamiteFeb 1623rd Annual Indoor Meet
6.13-14Tyris Dickerson49' 8PROHWest AkronJun 14Lake Erie District Qualifier
7.17-18Julian Nelson49' 1.75PRMDFASST TrackJul 13AAU Club Championships
8.17-18Matt McIver48' 11.75PRAZRisen PerformanceMay 31AZ Association State Championships
9.17-18Mason Falahat48' 2PRCATrebuchet Field and TrackJul 11California Games
10.17-18Garvey Jones47' 2.5PRMOKansas City Sprint CoreJun 14Missouri MO Valley District Qualifier
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.17-18Amir Ali Patterson175' 9PRCATrebuchet Field and TrackJul 11California Games
2.15-16Nolan Van Amen162' 1PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 21USATF Pacific Northwest Association
3.17-18Johnny Piatek156' 1.5PRMISnowdogsJun 21State Games of Michigan Track and Field
4.17-18Matt McIver153' 9.75PRAZRisen PerformanceMay 31AZ Association State Championships
5.17-18Garvey Jones152' 2PRMOKansas City Sprint CoreJun 26AAU Region 16 Qualifier
6.12Willie Stokes151' 0PRMIEast KentwoodJun 07USATF Michigan Assoc. Open and Masters O
7.17-18Julian Nelson146' 8PRMDFASST TrackJul 13AAU Club Championships
8.17-18Bryce Whitman144' 5PRTXElite ThrowersJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
9.17-18Kane Philson140' 5PRSCSpartanburg RunningJul 13AAU Club Championships
10.17-18Dervon Lee140' 3PRMOTGM WindsteppersJun 14Missouri MO Valley District Qualifier
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.17-18Daniel Fort188' 1PRALAlabama HeatJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
2.17-18Steele Wasik165' 7PROHWest AkronJul 12Frank "Doc" Miller Invitational
3.17-18Stuart Walker158' 6PRWAXtreme SpeedJul 06USATF Region 13 JO Meet
4.13-14Chandler Ault149' 5.75MIFleet Feet TrackJul 05AAU National Qualifier
5.11-12Max Knoblock149' 0PRMISnowdogsJun 21State Games of Michigan Track and Field
6.17-18Gavin Rose147' 4PRNCEvolution TrackJul 13AAU Club Championships
7.17-18Amir Ali Patterson147' 1PRCATrebuchet Field and TrackMay 25Los Angeles Jets Invitational
8.15-16Luke Ballard146' 3PRALAlabama HeatJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
9.17-18Parker Kennedy138' 11.25PRORColumbia Gorge TrackJun 19USATF State JO Multi Day 1
10.17-18Hunter Koike138' 6PRFLSt. Johns StridersJul 13AAU Club Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.-David Charleston6' 8PRCAWest Coast SpeedMar 08Cal State Los Angeles Invitational
2.-Branden Perry6' 6PRTXERI StarsJan 18Carl Lewis Indoor
12Steele Wasik6' 6PROHSt EdwardMay 23OHSAA DI NEO District Championship
4.17-18Darryl Anderson6' 4.75PRLAStampede Track & FieldMay 31Southern Association Championships
5.-Armond Shaw6' 4PRNCLee County TrackMay 31High Point Panthers Meet
15-16Chris Washington6' 4PRTXFrisco Heat TrackJul 31TAAF Games of Texas
17-18Jamarkese Williams6' 4PRTXTexas GreyhoundsAug 02AAU Junior Olympics 17-18
8.-Steve Fossi-Noue6' 2PRNCPrime TrackMay 31High Point Panthers Meet
17-18Tjay Mason6' 2PRWAXtreme SpeedJun 14South Puget Sound Track Festival
17-18Timothy Roe6' 2PRVAFive Star Track ProgramJun 13Worthington Classic
17-18David Seastrunk6' 2PRTXTeam S.W.A.G.Jun 21USA T&F Southwestern Association Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11David Bell15' 5.75PRFLJacksonville Athletic ClubMay 24Golden South Classic
17-18Carson Waters15' 5.75PRFL727 Track ClubMay 24Golden South Classic
3.17-18Kyle Baudoin15' 5PRLABartolina AthleticsJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
17-18Chadd Burns15' 5PRLABartolina AthleticsJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
5.17-18Brady Bergeron14' 11PRLABartolina AthleticsJul 12Regional Junior Olympic Qualifier
6.17-18Esere Nesiama14' 6PRTXMercury Track And FieldJul 31TAAF Games of Texas
11Patrick Crompton14' 6PRORHood River ValleyMay 02Dean Nice Invitational
10Parker Kennedy14' 6ORHood River ValleyApr 29The Dalles-Wahtonka @ Hood River Valley
9.11Armand Woodley14' 5.5PRFLThin Air VaultMay 24Golden South Classic
17-18Chris Tiedge14' 5.5PRFLThin Air VaultMay 24Golden South Classic
12Carlos Guillermo14' 5.5FLThin Air VaultMay 24Golden South Classic
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.19+Sydney Rush25' 6.25 (3.0)PRCACTG DevelopmentJun 13OTC Elite Long Jump
2.10Harrison Schrage24' 1.5 (1.8)ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
3.12Steele Wasik22' 8 (1.0)PROHSt EdwardJun 07OHSAA D1 State Track & Field Championships
4.15-16Saige Revell22' 3.75PRTXMercury Track And FieldJan 18Carl Lewis Indoor
5.13-14Seneca Milledge Jr22' 3.5 (.1)PRFLOlympia TrackJul 13AAU Club Championships
6.15-16Noah Igbinoghene22' 1.25 (.4)ALAlabama HeatJul 13AAU Club Championships
7.17-18Clint Cole21' 9.5 (.0)TXTexas GreyhoundsAug 02AAU Junior Olympics 17-18
15-16Jevon Wallace21' 9.5PRTXPrimeTimeRunners Youth Track & Field ClubJun 21USA T&F Southwestern Association Meet
9.17-18Michael Poole21' 8.5 (2.1)PRFLNorth Florida Speed TrackJul 13AAU Club Championships
10.17-18Albert MacArthur21' 8PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 21USATF Pacific Northwest Association
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11-12Ryan Lustig49' 7PRMDEldersburg Rogue Runners - ArrowsJun 01ERR Arrows
2.10Harrison Schrage47' 7.25 (3.7)ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
3.17-18Jonathan Magee46' 6PRWAEastside ThunderboltsJun 21USATF Pacific Northwest Association
4.17-18Zachary Whittaker44' 10.25WAKitsap Fliers Track and FieldJul 06USATF Region 13 JO Meet
5.17-18Micah Forbes43' 8.5 (.0)PRFL727 Track ClubMay 24Golden South Classic
6.17-18Larentz Lester43' 3PRTXTeam S.W.A.G.Jun 21USA T&F Southwestern Association Meet
7.15-16Cirr Davis43' 2.25PRMOTGM WindsteppersJun 26AAU Region 16 Qualifier
8.11-12Tyler Thornton43' 2PRMDEldersburg Rogue Runners - ArrowsJun 01ERR Arrows
9.17-18Albert MacArthur43' 1.5PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 21USATF Pacific Northwest Association
10.15-16Tyree Sorrels42' 9.5PRMOTGM WindsteppersJun 26AAU Region 16 Qualifier
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.