Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Aaron Arzaga11.16 PRWALindberghApr 17LHSvHazen,KCvHazen
2.11Theo Mowatt11.20 PRWAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
3.12Abdi Ali11.39 PRWARentonApr 26Bellevue Track & Field Open Meet
4.15-16Mark Mikulak11.46 PRWASpeed UnlimitedJun 14South Puget Sound Track Festival
5.12Juwuan Phomprida-Robinson11.58 PRWARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
6.12Jovuani Phomprida-Robinson11.68 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
7.11Robby Williamson11.73WALindberghMay 09Renton All City Meet
8.11Taiwan Washington11.78WARentonMay 09Renton All City Meet
9.11Gage Early11.83 PRWAEvergreen (Seattle)May 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
10.10Tony Vo11.89WARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
View full rankings...
200 Meters
1.12Aaron Arzaga22.61 (.4)WALindberghApr 05Arnie Young Invite
2.12Abdi Ali23.14 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
3.12Jovuani Phomprida-Robinson23.56 PRWARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.11Theo Mowatt23.69 PRWAEvergreen (Seattle)May 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.10Tony Vo23.78WARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
6.12Juwuan Phomprida-Robinson24.00WARentonApr 03Highline v. Renton, Foster v. Lindbergh
7.11Taiwan Washington24.05WARentonApr 24Highline v Hazen,Highline v RHS
8.11Gage Early24.30 PRWAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
9.11Robby Williamson24.56WALindberghMay 01HIv.Hazen, HIv.Kennedy, Lindbgh v. Kendy
10.9Vinson Yau24.64c PRWAInterlakeMay 01Juanita vs. Interlake
View full rankings...
400 Meters
1.12Aaron Arzaga51.40 PRWALindberghApr 17LHSvHazen,KCvHazen
2.12Kyle Van Draanen52.21 PRWAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
3.10Drew Olson52.68WARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.12Ellis Thomas53.32 PRWARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.12Juwuan Phomprida-Robinson53.89 PRWARentonMar 20Renton Jamboree, LHS, RHS, HHS
6.12Austin Clark54.04c PRWAInterlakeApr 24Interlake @ Liberty
7.11Benjamin Magbual54.34 PRWAInterlakeMay 143A KingCo Championships - Day 1
8.10Bryan Van Draanen54.99WAInterlakeApr 26Bellevue Track & Field Open Meet
9.9Bryce Hardy55.04c PRWAInterlakeApr 24Interlake @ Liberty
10.12Colton Maddy55.31 PRWALindberghApr 03Highline v. Renton, Foster v. Lindbergh
View full rankings...
800 Meters
1.10Marques Chacon2:00.30WAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
2.10Kameron Jones2:01.47WARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
3.12Ellis Thomas2:03.07 PRWARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
4.12Kyle Van Draanen2:03.6h PRWAInterlakeApr 17Bellevue City Championships
5.10Matthew Chacon2:03.70WAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
6.10Luke Beauchamp2:05.67WAInterlakeMay 08Interlake, Juanita, Sammamish@ Lake Washington
7.11Alex Doran2:05.92WAInterlakeMay 08Interlake, Juanita, Sammamish@ Lake Washington
8.10Hameed Makttoof2:06.49 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
9.9Deven Maddy2:07.66WALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
10.12Colton Maddy2:07.83 PRWALindberghApr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
View full rankings...
1600 Meters
1.10Luke Beauchamp4:22.55WAInterlakeMay 21Sea-King District 2 Championships
2.10Marques Chacon4:25.74WAEvergreen (Seattle)May 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
3.12Colton Maddy4:28.19 PRWALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.10Matthew Chacon4:28.70WAEvergreen (Seattle)May 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.11Alex Doran4:31.52WAInterlakeMay 08Interlake, Juanita, Sammamish@ Lake Washington
6.12Endalkachew Abebaw4:31.94 PRWALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
7.10Hameed Makttoof4:34.70WARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
8.12Joseph Pooley4:34.82 PRWAInterlakeMay 143A KingCo Championships - Day 1
9.10Kameron Jones4:37.53WARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
10.9Alex Sifuentes4:39.65 PRWALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.10Luke Beauchamp9:27.14WAInterlakeApr 26Bellevue Track & Field Open Meet
2.10Marques Chacon9:41.45WAEvergreen (Seattle)May 314A, 3A & 2A State Championships
3.10Matthew Chacon9:43.84WAEvergreen (Seattle)May 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.11Alex Doran9:46.91WAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
5.12Endalkachew Abebaw9:48.66 PRWALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
6.12Joseph Pooley9:55.04 PRWAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
7.12Colton Maddy9:58.10 PRWALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
8.9Alex Sifuentes10:07.56 PRWALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
9.10Hameed Makttoof10:10.80WARentonMay 03Shoreline Invitational (Boys)
10.10William Oden10:16.29WAInterlakeApr 26Bellevue Track & Field Open Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.15-16Mark Mikulak15.70WASpeed UnlimitedJul 06USATF Region 13 JO Meet
2.12Abdi Ali15.71 PRWARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
3.10Dominque Williams16.38WARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
4.12Alvin Manalastas17.31 PRWAInterlakeMay 143A KingCo Championships - Day 1
5.9Derek Anderson18.61WALindberghMay 09Renton All City Meet
6.11Rattanay Chor18.70 PRWAEvergreen (Seattle)Apr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
7.10Andrew Tarango18.86 (-.1)WALindberghApr 05Arnie Young Invite
8.10Tristan Demond18.88 PRWALindberghMay 09Renton All City Meet
9.9Kenny Do19.50WAFosterApr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
10.11Shaquille DeLeon19.62 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Pedro Diaz41.70 PRWAEvergreen (Seattle)May 243A WCD/GSL District Meet Day 2
2.10Dominque Williams43.43WARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
3.12Abdi Ali43.76 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
4.9Mark Mikulak43.96WAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
5.12Alvin Manalastas44.07 PRWAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
6.10Andrew Tarango45.72WALindberghApr 05Arnie Young Invite
7.10Tristan Demond46.17 PRWALindberghMay 09Renton All City Meet
8.12Sam Bayna48.30 PRWALindberghApr 17LHSvHazen,KCvHazen
9.9Kenny Do49.04cWAFosterMay 09Foster vs. Kennedy Catholic Duel
10.11Jonathan Malyon51.44c PRWAInterlakeMay 01Juanita vs. Interlake
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jovuani Phomprida-Robinson
Juwuan Phomprida-Robinson
Abdi Ali
Taiwan Washington
44.41WARentonMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.-Mark Mikulak
Bryce Hardy
Benjamin Magbual
Rishav Dutta
44.44WAInterlakeMay 23Sea-King District 2 Championships
3.-Ryan Thol
Gage Early
Pedro Diaz
Theo Mowatt
45.31WAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
4.-Jamar Wells
Daynon Jackson
Elijah Hawkins
Isaiah Ferrer
46.82WAFosterMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.-David Harris
Joseph Rogers
Donovan Moi
Jordan Griffin
48.29WATyeeMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
6.-Derek Armstrong
Jun Goh
Jeremiah Bayna
Nick Huynh
48.54WALindberghApr 17LHSvHazen,KCvHazen
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Bryce Hardy
Benjamin Magbual
Austin Clark
Kyle Van Draanen
3:31.04WAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
2.-Ellis Thomas
Jakob Kurle
Linh Nguyen
Drew Olson
3:38.09WARentonMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
3.-Ismael Purganan
Aaron Arzaga
Omelyan Strembitskyy
Andrew Tarango
3:40.98WALindberghMar 27Highline v. Lindbergh, Renton v. Kennedy
4.-Matthew Chacon
Ryan Thol
Pedro Diaz
Marques Chacon
3:43.35WAEvergreen (Seattle)May 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.-Elijah Hawkins
Joel Hendricks
Daynon Jackson
Gerard Marquina
3:45.69WAFosterMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
6.-Joseph Rogers
Alebachew Shiferaw
Hector Dominguez
David Harris
4:09.80WATyeeApr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Micah Prescott51' 10.75 PRWARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
2.12Aaron Miller50' 1 PRWAInterlakeMay 143A KingCo Championships - Day 1
3.12Trevonn Russell49' 7.25 PRWALindberghMay 314A, 3A & 2A State Championships
4.11D'Shaun Sims48' 5WALindberghMay 09Renton All City Meet
5.12Daniel Wiitanen47' 3.75 PRWALindberghMay 09Renton All City Meet
6.12Alexander Lorenz44' 11.25 PRWAInterlakeMay 01Juanita vs. Interlake
7.11Jeremiah Kelemete42' 10 PRWAEvergreen (Seattle)May 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
8.12Nathan Shadnik41' 8 PRWAInterlakeMay 143A KingCo Championships - Day 1
9.9Vincent Kelemete41' 5 PRWAEvergreen (Seattle)Mar 29Kent-Meridian Invite
10.11James Garcia41' 1.75WALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Trevonn Russell168' 7 PRWALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
2.12Aaron Miller151' 10 PRWAInterlakeMay 314A, 3A & 2A State Championships
3.11D'Shaun Sims137' 9WALindberghApr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
4.12Micah Prescott135' 7 PRWARentonApr 05Arnie Young Invite
5.10Eric Teng130' 0WAFosterMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
6.9Vincent Kelemete126' 9 PRWAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
7.11James Garcia124' 3WALindberghApr 05Arnie Young Invite
8.12Daniel Wiitanen122' 1 PRWALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
9.12Nathan Shadnik110' 11 PRWAInterlakeMay 163A KingCo Championships - Day 2
10.9JoJo Serquinia109' 9WALindberghMay 01HIv.Hazen, HIv.Kennedy, Lindbgh v. Kendy
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11D'Shaun Sims152' 10WALindberghApr 05Arnie Young Invite
2.12Devon Simon150' 6 PRWALindberghApr 26Mount Si Invitational
3.12Daniel Wiitanen149' 3WALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.10Eric Teng145' 7WAFosterMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.12Donovan Moi143' 1 PRWATyeeMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
6.12Aaron Miller138' 4WAInterlakeApr 24Interlake @ Liberty
7.11Joey Hernandez133' 1 PRWALindberghMay 01HIv.Hazen, HIv.Kennedy, Lindbgh v. Kendy
8.11Anthony May130' 4WAFosterMar 20Foster Jamboree
9.12Benny Souriyadeth122' 1 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
10.11Gage Early121' 10 PRWAEvergreen (Seattle)May 09HI v. EV-TY
View full rankings...
High Jump
1.11Grant Jordan6' 2 PRWAInterlakeApr 03MI @ Interlake
2.11Grant Whitted5' 10 PRWAInterlakeMar 22Mihs*interlake*bellevue*shs Jamboree
9Joel Hendricks5' 10 PRWAFosterMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.11Anthony May5' 8 PRWAFosterMar 20Foster Jamboree
5.9Derek Anderson5' 6WALindberghApr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
9Grant Gordon5' 6 PRWAInterlakeMar 27Mt. Si @ Interlake
12Rodney Guess5' 6 PRWARentonApr 24Highline v Hazen,Highline v RHS
8.11Chester Pasag5' 4 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
12Devon Simon5' 4 PRWALindberghApr 26Mount Si Invitational
10.11Julius Mutschler5' 2 PRWAInterlakeMay 01Juanita vs. Interlake
11Joshua Gibbs5' 2 PRWAInterlakeMar 27Mt. Si @ Interlake
10Aries Fernandez5' 2 PRWAFosterApr 03Highline v. Renton, Foster v. Lindbergh
10Artavais Wade5' 2 PRWARentonMar 27Highline v. Lindbergh, Renton v. Kennedy
View full rankings...
Pole Vault
1.12Omelyan Strembitskyy15' 0 PRWALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
2.11Robby Williamson13' 6WALindberghApr 26Mount Si Invitational
3.10Antonio Lim12' 0WALindberghMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.9Derek Anderson11' 0WALindberghMay 172A/3A SPSL/SEA Sub District Meet
5.9Howard Ho10' 0WARentonApr 24Highline v Hazen,Highline v RHS
6.9Salomon Tapealava8' 6 PRWAFosterMay 09Foster vs. Kennedy Catholic Duel
9Gerard Marquina8' 6 PRWAFosterMay 09Foster vs. Kennedy Catholic Duel
9Christian Nguyen8' 6WAFosterMar 27FHSvHazen,EHSvFHS,THSvFHS
9.11Long Tran8' 0 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
10.9Khalafani Carter7' 0 PRWAFosterMar 20Foster Jamboree
View full rankings...
Long Jump
1.12Austin Clark21' 11.75 PRWAInterlakeMay 23Sea-King District 2 Championships
2.12Rodney Guess20' 9 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
12Lemarco Vasser20' 9 PRWARentonApr 05Arnie Young Invite
4.12Toi Robinson19' 8 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
5.12Jovuani Phomprida-Robinson19' 4 PRWARentonMay 09Renton All City Meet
6.11Henok Gebreyohannes18' 9.5 PRWAEvergreen (Seattle)Apr 24EV-TY v. Lindbergh, Lindbergh v. Foster
7.10Aries Fernandez18' 6.75 PRWAFosterApr 05Arnie Young Invite
8.11Rattanay Chor18' 5.75WAEvergreen (Seattle)Mar 27FHSvHazen,EHSvFHS,THSvFHS
9.11Aidan Browne18' 5WAInterlakeMar 22Mihs*interlake*bellevue*shs Jamboree
10.11Grant Whitted18' 1.75 PRWAInterlakeMar 27Mt. Si @ Interlake
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jovuani Phomprida-Robinson43' 7 PR (2.9)WARentonMay 314A, 3A & 2A State Championships
2.11Pedro Diaz42' 10.75 PR (3.2)WAEvergreen (Seattle)May 314A, 3A & 2A State Championships
3.11Theo Mowatt42' 0.75WAEvergreen (Seattle)May 243A WCD/GSL District Meet Day 2
4.11Gage Early41' 7 PRWAEvergreen (Seattle)May 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
5.10Dominque Williams41' 6 PRWARentonMay 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
6.10Ryan Thol41' 2WAEvergreen (Seattle)May 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
7.12Rodney Guess39' 11.25 PRWARentonMay 243A WCD/GSL District Meet Day 2
8.11Rattanay Chor39' 6.5WAEvergreen (Seattle)May 01EHSvFHS,THSvFHS,FHSvRHS
9.12Jagbir Singh39' 2WALindberghApr 03Highline v. Renton, Foster v. Lindbergh
10.11Henok Gebreyohannes37' 9 PRWAEvergreen (Seattle)Apr 03EHSvKC,THSvKC.EHSvHazen,THSvHazen
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.