Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Charles Sudduth10.91 PRAKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
2.12C.J. Parker11.06AKDimondJun 06Brian Young Invitational Day 1
3.12Jordan Tufaga11.08 PRAKDimondMay 23Region IV Day 2
4.10Aidan Hildebrand11.13AKThunder MountainMay 29ASAA 4A State Championships
5.12Brendan Walsh11.14 PRAKBartlettMay 29ASAA 4A State Championships
6.11Dillon Pratt11.18AKChugiakMay 23Region IV Day 2
12Connor Hicks11.18 PRAKKetchikanMay 23Region V 4A Championships Day 2
8.11Hunter Harwood11.33 PRAKColonyMay 29ASAA 4A State Championships
9.12Jemuel Mangalus11.40 PRAKKodiakJun 06Brian Young Invitational Day 1
11Billy Alcaide11.40AKKodiakJun 06Brian Young Invitational Day 1
View full rankings...
200 Meters
1.12Charles Sudduth22.23 PRAKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
2.12C.J. Parker22.62AKDimondMay 30ASAA 4A State Championships
3.11Jack Martensen22.74AKServiceMay 30ASAA 4A State Championships
4.12Brendan Walsh22.76 PRAKBartlettMay 29ASAA 4A State Championships
5.11Hunter Harwood22.93 PRAKColonyMay 29ASAA 4A State Championships
6.12Tim Duke22.94 PRAKSoldotnaJun 07Brian Young Invitational Day 2
7.12Connor Hicks22.96 PRAKKetchikanMay 23Region V 4A Championships Day 2
8.12Jordan Tufaga22.99 PRAKDimondMay 23Region IV Day 2
9.11Dillon Pratt23.01AKChugiakMay 23Region IV Day 2
10.12Jemuel Mangalus23.08 PRAKKodiakMay 30ASAA 4A State Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Jack Martensen49.40 PRAKServiceMay 23Region IV Day 2
2.12Michael Todd49.76 PRAKAnchorage ChristianMay 30ASAA 1A/2A/3A State Championships
3.11Ty Jordan50.63 PRAKChugiakMay 23Region IV Day 2
4.11Bentiu Panoam50.78AKBartlettMay 23Region IV Day 2
5.12Travis Phillips50.81 PRAKLathropJun 06Brian Young Invitational Day 1
6.12Cedarian Brunelle51.11 PRAKDimondMay 23Region IV Day 2
7.12Jordan Sondergaard51.18 PRAKGlennallenMay 30ASAA 1A/2A/3A State Championships
8.12C.J. Parker51.20AKDimondMay 02Service Quad
9.12Levi Fried51.76 PRAKKodiakMay 23Region III Day 2
10.10Brandon Nicholson51.83AKColonyMay 23Region III Day 2
View full rankings...
800 Meters
1.12Levi Fried1:53.49 PRAKKodiakJun 13Portland Track Festival
2.12Michael Todd1:54.31 PRAKAnchorage ChristianJun 07Brian Young Invitational Day 2
3.12Levi Thomet1:55.4h PRAKKodiakApr 30Bartlett, Kodiak, ACS mini
4.12Jonah Theisen1:55.98 PRAKKenai CentralJun 07Brian Young Invitational Day 2
5.11Ty Jordan1:56.10AKChugiakApr 10AKFCA Big C Relays
6.12Miguel Obregon1:57.28 PRAKBartlettJun 07Brian Young Invitational Day 2
7.12Jordan Theisen1:58.17 PRAKKenai CentralMay 02Homer Invitational Track & Field
8.10Jack Hannah1:59.55AKKodiakJun 07Brian Young Invitational Day 2
9.12Spencer Mitton1:59.86 PRAKSouth AnchorageMay 29ASAA 4A State Championships
10.11Jacob Obrigewitch2:00.60 PRAKBartlettMay 29ASAA 4A State Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Levi Thomet4:06.16 PRAKKodiakMay 08Oregon Twilight meet
2.11Ty Jordan4:15.50 PRAKChugiakMay 30ASAA 4A State Championships
3.12Jonah Theisen4:16.86 PRAKKenai CentralMay 23Region III Day 2
4.12Jordan Theisen4:17.20 PRAKKenai CentralJun 07Brian Young Invitational Day 2
5.12Levi Fried4:17.31 PRAKKodiakMay 23Region III Day 2
6.12Michael Todd4:21.90 PRAKAnchorage ChristianMay 30ASAA 1A/2A/3A State Championships
7.11Kaleb Korta4:24.49 PRAKGalenaMay 30ASAA 1A/2A/3A State Championships
8.11Derek Steele4:25.29AKSouth AnchorageJun 07Brian Young Invitational Day 2
9.12Chandler Lokanin4:27.03AKDimondMay 23Region IV Day 2
10.12Miguel Obregon4:27.66 PRAKBartlettJun 07Brian Young Invitational Day 2
View full rankings...
3200 Meters
1.12Levi Thomet8:54.24 PRAKKodiakApr 10AKFCA Big C Relays
2.12Jonah Theisen9:23.43 PRAKKenai CentralMay 22Region III Day 1
3.12Jordan Theisen9:31.67 PRAKKenai CentralMay 29ASAA 4A State Championships
4.12Chandler Lokanin9:38.29 PRAKDimondMay 29ASAA 4A State Championships
5.10Keith Osowski9:38.71AKKodiakMay 29ASAA 4A State Championships
6.11Derek Steele9:42.34AKSouth AnchorageJun 07Brian Young Invitational Day 2
7.12Riley Moser9:45.88 PRAKJuneau DouglasJun 07Brian Young Invitational Day 2
8.12Levi Fried9:46.88 PRAKKodiakApr 25Home Duals with Service
9.11Kaleb Korta9:47.11AKGalenaMay 29ASAA 1A/2A/3A State Championships
10.11Jacob Walsh9:52.39AKEagle RiverMay 23Region IV Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tim Duke15.40 PRAKSoldotnaMay 08Colony Invite day 1
2.12Devin Millington15.42 PRAKLathropMay 30ASAA 4A State Championships
3.11Mark Fisher15.46AKWest AnchorageMay 01West QUAD
4.12Chardo Elliott15.47 PRAKWest AnchorageMay 09Anchorage Invite Day 2
5.12Jared Welch15.69 PRAKLathropMay 30ASAA 4A State Championships
6.10Alex Grullon15.75 PRAKBartlettMay 01West QUAD
7.12Sam Carney-Braveman15.91 PRAKWest ValleyMay 29ASAA 4A State Championships
8.12Chase Hawk16.10 PRAKEast AnchorageApr 18Pro Whit Day 2
9.10Josh Jackman16.19 PRAKKenai CentralMay 16HS Kenai Peninsula Borough Championship
10.11Sergio Salcido16.59 PRAKLathropMay 29ASAA 4A State Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tim Duke38.90 PRAKSoldotnaMay 30ASAA 4A State Championships
2.11Mark Fisher40.90 PRAKWest AnchorageMay 30ASAA 4A State Championships
3.12Sam Carney-Braveman40.95 PRAKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
4.12Devin Millington41.17 PRAKLathropMay 09Anchorage Invite Day 2
5.11Kalib Dunlap41.81AKBen EielsonJun 07Brian Young Invitational Day 2
6.12Michael Williams42.07 PRAKChugiakMay 23Region IV Day 2
7.10Josh Jackman42.09 PRAKKenai CentralMay 23Region III Day 2
8.10Alex Grullon42.28 PRAKBartlettMay 09Anchorage Invite Day 2
9.11Sergio Salcido42.36 PRAKLathropMay 30ASAA 4A State Championships
10.12Levi Fried42.36 PRAKKodiakApr 24Service Kodiak CO-ED Dual
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team43.47AKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
2.-Relay Team44.72AKChugiakMay 30ASAA 4A State Championships
3.-Relay Team44.78AKKetchikanMay 30ASAA 4A State Championships
4.-Relay Team44.89AKDimondMay 30ASAA 4A State Championships
5.-Relay Team44.95AKPalmerMay 30ASAA 4A State Championships
6.-Steven Bilafer
Jacob Black
Jacob Davis
Hunter Harwood
45.37AKColonyMay 02Lathrop Invite Day 2
7.-Relay Team45.50AKBartlettMay 09Anchorage Invite Day 2
8.-Relay Team45.73AKThunder MountainMay 30ASAA 4A State Championships
9.-Relay Team45.86AKKodiakMay 09Anchorage Invite Day 2
10.-Relay Team46.04AKLathropMay 09Anchorage Invite Day 2
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Relay Team1:31.23AKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
2.-Relay Team1:31.97AKDimondMay 30ASAA 4A State Championships
3.-Relay Team1:32.26AKBartlettMay 30ASAA 4A State Championships
4.-Relay Team1:32.89AKChugiakMay 23Region IV Day 2
5.-Relay Team1:33.0hAKPalmerMay 15Palmer Invite
6.-Relay Team1:33.3hAKWest AnchorageMay 15Palmer Invite
7.-Jermarcus Jiles
Sergio Salcido
Braeden Hoppough
Travis Phillips
1:33.35AKLathropMay 23Region VI Day 2
8.-Relay Team1:34.59AKKodiakMay 23Region III Day 2
9.-Relay Team1:34.71AKColonyMay 23Region III Day 2
10.-John Somerlot
Sam Johnson
Brendan Pietz
Aidan Hildebrand
1:35.87AKThunder MountainMay 23Region V 4A Championships Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:26.90AKBartlettMay 30ASAA 4A State Championships
2.-Relay Team3:28.66AKKenai CentralMay 30ASAA 4A State Championships
3.-Relay Team3:29.39AKLathropMay 30ASAA 4A State Championships
4.-Relay Team3:29.79AKKodiakMay 30ASAA 4A State Championships
5.-Relay Team3:31.81AKEagle RiverMay 30ASAA 4A State Championships
6.-Relay Team3:34.08AKSoldotnaMay 23Region III Day 2
7.-David Schaffer
Chandler Lokanin
C.J. Parker
Cedarian Brunelle
3:34.19AKDimondApr 10AKFCA Big C Relays
8.-Relay Team3:34.20AKAnchorage ChristianMay 09Colony Invite day 2
9.-Connor Hicks
Christopher Llanos
Adam Ramsey
Theo McBurnette
3:35.07AKKetchikanMay 23Region V 4A Championships Day 2
10.-Relay Team3:35.77AKServiceMay 23Region IV Day 2
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Michael Parnell
Levi Fried
Jack Hannah
Levi Thomet
7:51.99AKKodiakMay 16Kodiak Invite Day 2
2.-Relay Team8:07.35AKBartlettMay 09Anchorage Invite Day 2
3.-Relay Team8:18.25AKJuneau DouglasMay 30ASAA 4A State Championships
4.-Relay Team8:21.80AKSewardMay 23Region III Day 2
5.-Keith Ivy
Travis Cooper
Jordan Theisen
Jonah Theisen
8:22.00AKKenai CentralApr 10AKFCA Big C Relays
6.-Jae Ham
Dax Cvancara
Luke Cvancara
Chandler Lokanin
8:23.47AKDimondMay 09Anchorage Invite Day 2
7.-Relay Team8:26.43AKEagle RiverMay 23Region IV Day 2
8.-Relay Team8:26.46AKAnchorage ChristianMay 29ASAA 1A/2A/3A State Championships
9.-Relay Team8:30.29AKSoldotnaMay 23Region III Day 2
10.-Relay Team8:31.97AKColonyMay 23Region III Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Jon Parker61' 0 PRAKServiceMay 23Region IV Day 2
2.10Eduardo Gonzalez60' 5 PRAKBartlettMay 23Region IV Day 2
3.11Kordell Pillans51' 1.25AKKodiakMay 30ASAA 4A State Championships
4.12Howie Hubbard50' 0.25 PRAKSewardJun 06Brian Young Invitational Day 1
5.10Joseph Smither48' 5 PRAKSouth AnchorageMay 23Region IV Day 2
6.12Jeremy Mahe47' 5.5 PRAKBartlettApr 10AKFCA Big C Relays
7.12Brendan Pietz46' 4 PRAKThunder MountainJun 06Brian Young Invitational Day 1
8.11Dalton Best45' 11AKSoldotnaApr 24Kenai Invitational
9.12Tarini Tosi45' 4.25 PRAKEast AnchorageMay 23Region IV Day 2
10.11Tony Edmonds45' 0 PRAKServiceMay 23Region IV Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Kordell Pillans156' 9AKKodiakMay 08Anchorage Invite Day 1
2.11Johnathon Stephens148' 6AKServiceMay 29ASAA 4A State Championships
3.12Tarini Tosi146' 7 PRAKEast AnchorageMar 27Mini B Day 1
4.12Rick Johnson140' 9 PRAKThunder MountainJun 07Brian Young Invitational Day 2
5.12Joaquin Martines140' 2 PRAKWest ValleyMay 29ASAA 4A State Championships
6.11Johnathan Stephens137' 7 PRAKServiceMay 09Anchorage Invite Day 2
7.12Ben Zarlengo136' 5 PRAKPetersburgMay 16Ketchikan Invite Day 2
8.11Dalton Best134' 7AKSoldotnaMay 29ASAA 4A State Championships
9.11Luke Johnson130' 7 PRAKNikiskiMay 09Colony Invite day 2
10.12Alex Culbert129' 4AKChugiakMay 01West QUAD
View full rankings...
High Jump
1.11Bryce Hellman6' 5AKBartlettJun 07Brian Young Invitational Day 2
2.12Jared Welch6' 4AKLathropApr 10AKFCA Big C Relays
10Brandon Nicholson6' 4 PRAKColonyMay 22Region III Day 1
4.12Tim Duke6' 1 PRAKSoldotnaApr 10AKFCA Big C Relays
5.12Chase Hawk6' 0 PRAKEast AnchorageApr 10AKFCA Big C Relays
12Shane Hursh6' 0AKNorth PoleMay 02Lathrop Invite Day 2
10Brody Neufeld6' 0 PRAKWasilla Lake ChristianMay 23Region II Day 2
9Tyler Blanch6' 0 PRAKSouth AnchorageMay 29ASAA 4A State Championships
9.12Lucas Button5' 10 PRAKMonroe CatholicMay 29ASAA 1A/2A/3A State Championships
12Kenny Fox5' 10 PRAKThunder MountainMay 09Juneau Invitational Day 2
12Patrick Stanton5' 10 PRAKValdezApr 10AKFCA Big C Relays
12C.J. Parker5' 10AKDimondApr 10AKFCA Big C Relays
11Braden Nieder5' 10 PRAKGrace ChristianApr 10AKFCA Big C Relays
11Keenan Orth5' 10AKKenai CentralApr 17Pro Whit Day 1
View full rankings...
Long Jump
1.10Josh Jackman21' 9AKKenai CentralMay 29ASAA 4A State Championships
2.12Jared Welch21' 7.25 PRAKLathropJun 06Brian Young Invitational Day 1
3.12Tim Duke20' 11.75 PRAKSoldotnaMay 29ASAA 4A State Championships
4.12David Schaffer20' 9AKDimondApr 24Eagle River Quad
5.10Brandon Nicholson20' 6.75AKColonyMay 29ASAA 4A State Championships
6.11Parker Martin20' 2.5 PRAKEast AnchorageMay 29ASAA 4A State Championships
7.10Antonio Griffith20' 1.75AKBen EielsonMay 29ASAA 1A/2A/3A State Championships
8.12Chase Hawk20' 1.25 PRAKEast AnchorageApr 10AKFCA Big C Relays
9.12Kenny Fox19' 11.75 PRAKThunder MountainMay 08Juneau Invitational Day 1
10.11Billy Alcaide19' 9.75 PRAKKodiakMay 29ASAA 4A State Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.10Brandon Nicholson44' 6.75AKColonyMay 23Region III Day 2
2.12Jared Welch43' 11.5 PRAKLathropJun 07Brian Young Invitational Day 2
3.10Josh Jackman43' 3 PRAKKenai CentralMay 23Region III Day 2
4.12David Schaffer42' 10.25 PRAKDimondMay 30ASAA 4A State Championships
5.12Chase Hawk42' 0.25 PRAKEast AnchorageMay 30ASAA 4A State Championships
6.10Josh Cummings41' 4.5AKWest ValleyMay 30ASAA 4A State Championships
7.12Brendan Pietz40' 10.5 PRAKThunder MountainMay 23Region V 4A Championships Day 2
8.12Jordan Jones40' 8.5 PRAKNorth PoleMay 23Region VI Day 2
12Devin Millington40' 8.5AKLathropMay 23Region VI Day 2
10.9Karl Danielson40' 5.75 PRAKKenai CentralMay 23Region III Day 2
View full rankings...
Pentathlon Score (Outdoor)
1.12Tim Duke3764 PRAKSoldotnaApr 10AKFCA Big C Relays
2.12C.J. Parker3613 PRAKDimondApr 10AKFCA Big C Relays
3.12Daniel VanderWeide3290 PRAKGrace ChristianApr 10AKFCA Big C Relays
4.12Michael Williams2993 PRAKChugiakApr 10AKFCA Big C Relays
5.12Levi Thomet2849 PRAKKodiakApr 17Invincible Pentathlon
6.12Levi Fried2825 PRAKKodiakApr 17Invincible Pentathlon
7.12Connor Seay2725 PRAKHomerApr 10AKFCA Big C Relays
8.12Hayden Foster2641 PRAKKodiakApr 17Invincible Pentathlon
9.10Keith Osowski2541AKKodiakApr 17Invincible Pentathlon
10.10Tyler Teuber2064 PRAKKodiakApr 17Invincible Pentathlon
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.