Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Corey Westra11.14MIZeeland EastApr 18Rockford Invitational
2.12AJ Raap11.27PRMIAllendaleApr 30Allendale and Belding @ Sparta
3.12Amos Raap11.30PRMIAllendaleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
4.12Adrian Garza11.33PRMISpartaMay 08OK Blue Conference Meet
5.11Darius Perieese11.34cPRMIZeeland WestApr 30Holland Christian @ Zeeland West
6.12Nathan Pando11.37MIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
7.12Donny Hodges11.38PRMIAllendaleMay 08OK Blue Conference Meet
8.11Ryan Kennedy11.58PRMIGrantMay 05CSAA Grant/Newaygo/Big Rapids
9.12Brice Wahr11.60PRMIFruitportMay 01GMAA City Track Meet
10.11Logan Panetta11.63MICoopersvilleMay 08OK Blue Conference Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Nathan Pando22.06PRMIHamiltonMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.12Adrian Garza22.13PRMISpartaMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
3.12Corey Westra22.54cPRMIZeeland EastMay 04Zeeland East @ Muskegon
4.12Amos Raap22.74PRMIAllendaleMay 23MITCA D2 Team State Championship
5.11Darius Perieese23.31MIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
6.11Ryan Kennedy23.48PRMIGrantMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
11Logan Panetta23.48PRMICoopersvilleApr 30Coopersville and WC @ Comstock Park
8.12Saiko Jawo-Smalla23.49PRMIZeeland WestApr 18Rockford Invitational
9.10Isaiah Pierce23.50MISpring LakeMay 08Lakes 8 Conference Championship
10.11Nick Kramer23.55MIFruitportMay 01GMAA City Track Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Sam Plaska50.33PRMIZeeland WestApr 28Zeeland West @ Byron Center
2.11Andy Meyer50.80MICoopersvilleMay 08OK Blue Conference Meet
3.12Matt Cramer50.89PRMIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
4.11Logan Panetta51.08PRMICoopersvilleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
5.9Dan Cramer51.29MIZeeland EastMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
6.11Charlie Doeden51.30MIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
7.11Noah Hendricks51.34MIFruitportMay 08Lakes 8 Conference Championship
8.11Jake Brinks51.49MIHudsonville Unity ChristianApr 18Houseward Invitational
9.11Jordan Dunn51.65PRMIAllendaleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.10Isaiah Pierce51.74MISpring LakeMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Sam Plaska1:55.11PRMIZeeland WestMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.12Matt Cramer1:55.42PRMIZeeland EastMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
3.10Jonathan Groendyk1:56.72MIZeeland EastMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
4.11Noah Hendricks1:57.24MIFruitportMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
5.12Ryan Lowing1:58.90PRMIZeeland WestMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
6.11Matt Field1:59.21PRMIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
7.11Aaron King2:00.51MIFruitportMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
8.12Alec Vankempen2:01.32PRMICoopersvilleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.12Luke Peterson2:02.13PRMIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.9Dan Cramer2:02.27MIZeeland EastMay 19MetroHealth Michiana Scholarship
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Matthew Zerfas4:25.27MIFremontMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.12Sam Plaska4:27.79PRMIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
3.12Matt Cramer4:28.41PRMIZeeland EastMay 23MITCA D2 Team State Championship
4.11Connor Schwartz4:30.23MIHudsonville Unity ChristianMay 08OK Green Conference Meet
5.10David Ritter4:32.20PRMILudingtonMay 08Lakes 8 Conference Championship
6.10Jonathan Groendyk4:32.30MIZeeland EastMay 23MITCA D2 Team State Championship
7.11Jesse Saxton4:33.39MIGrantMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
8.12Carter VerSluys4:36.78MISpartaMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.12Nathan Schloff4:37.36PRMIHolland ChristianMay 08OK Green Conference Meet
10.10Sam Kaastra4:38.50MIFremontMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Mark Freyhof9:50.63MIHamiltonMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.10Cole Hamilton9:52.26PRMIFremontMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
3.11Jesse Saxton9:54.38PRMIGrantMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
4.10Sam Kaastra9:56.62MIFremontMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
5.10Matthew Zerfas10:01.29MIFremontApr 17Rocket Invitational
6.9Ben Schmidt10:03.51MIFremontMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
7.11Sam Deuling10:07.51PRMIMuskegon Orchard ViewMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
8.12Carter VerSluys10:12.50PRMISpartaMay 23MITCA D2 Team State Championship
9.11Lucas Piekarski10:14.48PRMISpring LakeApr 24Spartan Classic Track and Field Invite
10.12Nathan Schloff10:18.26PRMIHolland ChristianMay 08OK Green Conference Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Kyle Dams14.76MIHamiltonMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.12Nate Couturier14.79PRMIAllendaleMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
3.12Scotty Terbeek15.35PRMISpartaApr 30Allendale and Belding @ Sparta
4.11Matias Keyes15.44PRMIMuskegon Orchard ViewMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
5.12Devin Butler15.59PRMIZeeland EastMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
6.10Drew Couturier15.83MIAllendaleMay 08OK Blue Conference Meet
7.12Mitchell DePree15.86PRMIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
8.11Kevin Devos16.01MIAllendaleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.12Hunter Schlatter16.09PRMICoopersvilleApr 23Coopersville @ Allendale
10.11Jared Gunhus16.14MISpartaApr 30Allendale and Belding @ Sparta
11.9Corbin DeJonge16.14cMIZeeland EastMay 04Zeeland East @ Muskegon
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Nate Couturier38.82PRMIAllendaleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.11Matias Keyes39.95MIMuskegon Orchard ViewMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
3.11Kyle Dams40.00MIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
4.12Mitchell DePree41.31MIHolland ChristianMay 08OK Green Conference Meet
5.9Corbin DeJonge41.59MIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
6.10Rob Stephens41.93MISpartaMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
7.11Tyler Thompson41.94cMIZeeland WestApr 30Holland Christian @ Zeeland West
8.10Badr Semia42.33MIZeeland WestMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.11Chris Kramer42.36PRMIFruitportApr 16Fruitport @ Ludington
10.11Isaiah Aubert42.47PRMIZeeland EastMay 23MITCA D2 Team State Championship
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-AJ Raap
Nate Couturier
Drew Couturier
Amos Raap
43.17MIAllendaleMay 23MITCA D2 Team State Championship
2.-Relay Team43.86MIZeeland EastApr 28Zeeland East/Puffer/Kenowa
3.-John Dekkinga
Charlie Doeden
Raymund Johnson
Nathan Pando
44.05MIHamiltonMay 23MITCA D2 Team State Championship
4.-Kenny Sihavong
Darius Perieese
Vinh Doan
Saiko Jawo-Smalla
44.77MIZeeland WestMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
5.-C.J. Barrett
Nick Yeck
Phillip Garcia
Adrian Garza
45.24MISpartaMay 08OK Blue Conference Meet
6.-Emilio DeLosSantos
Ryan Kennedy
Alex Porto
Jared Evans
45.25MIGrantMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
7.-Chris Kramer
Cameron Brandow
Wyatt Kendra
Brice Wahr
45.36MIFruitportMay 08Lakes 8 Conference Championship
8.-Cody VanderLaan
Matt Vos
Tim Zuiderhof
Andy Edstrom
45.99MIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.-Josiah Huisman
Logan Seerveld
Ike VanKempen
Nick Keuning
46.18MIHudsonville Unity ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.-Kainan Grant
Robert Stevenson
Trip Thommen
Alex Kurdziel
46.24MIWhitehallMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Nate Couturier
Jordan Dunn
AJ Raap
Amos Raap
1:28.81MIAllendaleMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.-Charlie Doeden
Matt Field
Raymund Johnson
Nathan Pando
1:31.79MIHamiltonMay 23MITCA D2 Team State Championship
3.-Jesse Berdan
Kyle May
Chris Compton
Adrian Garza
1:32.27MISpartaMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
4.-Quinten Bernard
Badr Semia
Saiko Jawo-Smalla
Darius Perieese
1:32.61MIZeeland WestMay 23MITCA D2 Team State Championship
5.-Khylin Barton
Joel Clark
Joby Lach
Corey Westra
1:32.92MIZeeland EastMay 23MITCA D2 Team State Championship
6.-Brice Wahr
Cameron Brandow
Chris Kramer
Nic Kramer
1:33.58MIFruitportMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
7.Patrick Johnson
Ryan Bluhm
Kainan Grant
Alex Kurdziel
1:34.0hMIWhitehallMar 31Oakridge @ Whitehall
8.-Mitchell DePree
Lukas Bruxvoort
Tyler Hyma
Andy Edstrom
1:34.98MIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.-Emilio DeLosSantos
Ryan Kennedy
Alex Porto
Jared Evans
1:35.57MIGrantMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.-Josiah Huisman
Nick Keuning
Tom Huisman
Ike VanKempen
1:36.17MIHudsonville Unity ChristianMay 08OK Green Conference Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Scott Binder
Dan Cramer
Matt Cramer
John Groendyke
3:24.47MIZeeland EastMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.-Alec Vankempen
Andy Meyer
Logan Panetta
Brandon Syrek
3:24.90MICoopersvilleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
3.-Dylan Mulder
Dakota Geurink
Darius Perieese
Casey Brinks
3:27.20MIZeeland WestApr 18Rockford Invitational
4.-Charlie Doeden
Nathan Pando
Trenton Peters
Matt Field
3:27.66MIHamiltonMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
5.-Noah Hendricks
Nic Kramer
Chris Kramer
Aaron King
3:31.15MIFruitportMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
6.-Nate Couturier
Amos Raap
Jordan Dunn
Malakhai Huff
3:31.49MIAllendaleMay 08OK Blue Conference Meet
7.-Jake Brinks
Gideon DeGraaf
Tyler Schut
Tom Huisman
3:32.41MIHudsonville Unity ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
8.-Chris Compton
Rob Stephens
Jared Gunhus
Jacob Shivers
3:33.46MISpartaMay 23MITCA D2 Team State Championship
9.-Mitchell DePree
Lukas Bruxvoort
Matt Faber
Tyler Hyma
3:36.38MIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.-Patrick Johnson
Evan Ringelberg
Ryan Bluhm
David Acuna
3:36.63MIWhitehallMay 12WMC Finals
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Scott Binder
Dan Cramer
Matt Cramer
John Groendyke
7:50.70MIZeeland EastMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
2.-Ryan Lowing
Alex Lozano
Sam Plaska
Erik Boeve
8:03.72MIZeeland WestMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
3.-Alec Vankempen
Andy Meyer
Josh Smith
Brandon Syrek
8:09.91MICoopersvilleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
4.-Noah Hendricks
Seth Glover
Kody Brooks
Aaron King
8:17.93MIFruitportMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
5.-Andrew Thome
Trent Smith
Chris Thome
JJ Doman
8:24.65MISpartaMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
6.-Matt Zerfas
Sam Kaastra
Andrew Goodspeed
Caleb Koomen
8:25.97MIFremontMay 20Meijer West Michigan All-Star Invitation
7.-Luke Peterson
Daniel Walters
Nolan Vanderzwaag
Nathan Schloff
8:26.84MIHolland ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
8.-Gerald DeFouw
Andrew Fathman
Matt Field
Caden Klanderman
8:34.05MIHamiltonMay 23MITCA D2 Team State Championship
9.-Gideon DeGraaf
Connor Schwartz
Jason Klaassen
Travis Hunt
8:38.71MIHudsonville Unity ChristianMay 08OK Green Conference Meet
10.-Ben Jensen
Jarod Cobb
Lucas Schwass
Joseph Hatch
8:39.34MILudingtonMay 08Lakes 8 Conference Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Jacob Bachman54' 9.5PRMIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
2.12Matt Brown53' 2.5PRMIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
3.10Jonathan Berghorst50' 8MIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
4.11Zach VanValkenburg48' 10MIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
5.12Dylan Janisse48' 9PRMIZeeland EastApr 28Zeeland East/Puffer/Kenowa
6.10Jayk Slager47' 10MIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
7.12Colin Quackenbush47' 9.25PRMISpartaMay 23MITCA D2 Team State Championship
8.11Ryan Tolsma47' 8PRMIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
9.11Riley Headley47' 1.5PRMIHudsonville Unity ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10.11Brandon Schroetenboer46' 10MIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Jacob Bachman176' 0PRMIZeeland EastApr 15Mona Shores @ Zeeland East
2.11Nick Kramer166' 9MIFruitportApr 24Kent City Elite Invitational
3.10Jayk Slager162' 1MIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
4.11Zach VanValkenburg160' 7PRMIZeeland WestApr 30Holland Christian @ Zeeland West
5.10Jonathan Berghorst152' 11MIZeeland EastApr 28Zeeland East/Puffer/Kenowa
6.12Ike VanKempen145' 9PRMIHudsonville Unity ChristianMay 08OK Green Conference Meet
7.12Alec Stanley144' 10PRMIFruitportMay 01GMAA City Track Meet
8.11Riley Brinks143' 3PRMIZeeland WestMay 08OK Green Conference Meet
9.10Hunetr Maat138' 0PRMIZeeland EastMay 18Squire JV Invite - Calvin Christian
10.11Max Gort134' 8MIZeeland EastApr 28Zeeland East/Puffer/Kenowa
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Kyle Dams6' 5PRMIHamiltonMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.12Devin Butler6' 4PRMIZeeland EastMar 25Striders Track and Field Challenge Large
3.12Jake Johnston6' 2PRMICoopersvilleApr 18Coopersville Boys Multi Level Invitation
12Jacob Shivers6' 2PRMISpartaApr 18Coopersville Boys Multi Level Invitation
11Chris Abel6' 2PRMIZeeland EastApr 28Zeeland East/Puffer/Kenowa
12Jamie Steffes6' 2PRMIGrantApr 28CSAA Chip Hills/Big Rapids/Grant
10Teghan McMahon6' 2MIHamiltonApr 18Catholic Central Cougar Invite
8.10Austin Ernst6' 0PRMILudingtonMay 08Lakes 8 Conference Championship
9.10Cameron Williams6' 0PRMIMuskegon Orchard ViewMay 08Lakes 8 Conference Championship
10.12Jarod Cobb5' 10PRMILudingtonMay 05Muskegon Catholic, Spring Lake, OV @ Ludington
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Hunter Schlatter14' 6PRMICoopersvilleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.11Jon Walt13' 11MIHudsonville Unity ChristianMay 08OK Green Conference Meet
3.12Justin Brown13' 6PRKSBlue Valley WestMay 30KSHSAA 5A State Track Meet Day 2
4.11Ryan Tolsma13' 1PRMIHamiltonApr 30Byron Center at Hamilton
5.10Bailey Lynn12' 10PRMIFruitportMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
6.11Austin Veele12' 6PRMIZeeland WestMay 02West Ottawa Von Ins Relays
12Tate Knapp12' 6PRMIHamiltonMay 08OK Green Conference Meet
8.11Brad Timmerman12' 0MIHolland ChristianMay 02West Ottawa Von Ins Relays
9.12Brian Hitts11' 9MIGrantMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
10Danny Atwood11' 9MIGrantApr 24Optimist Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Patrick Johnson21' 6.75PRMIWhitehallMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
2.12Devin Butler21' 3.5MIZeeland EastMay 02West Ottawa Von Ins Relays
3.11Kyle Dams21' 2PRMIHamiltonApr 01Hamilton at West Ottawa
4.12Heath Brower21' 1.75PRMIHudsonville Unity ChristianMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
5.12Joby Lach21' 0.75PRMIZeeland EastApr 01ZeelandEast vs Union at Houseman
6.11Albert Witt20' 8PRMIMuskegon Orchard ViewMay 08Lakes 8 Conference Championship
7.10Drew Couturier20' 6.25MIAllendaleMay 08OK Blue Conference Meet
8.12Donny Hodges20' 5.5PRMIAllendaleApr 18Coopersville Boys Multi Level Invitation
9.11Mykel Fox20' 5.25PRMIWhitehallMay 12WMC Finals
10.11Cameron Brandow20' 4PRMIFruitportMay 08Lakes 8 Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.