Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Sam Schafer11.15 PRWAOdessaMay 221B/2B District 7/9 Championships
2.10Caleb Twedt11.43 (2.7)WAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.12Jacob Zeigler11.44c PRWALyle/WishramApr 25Condon/Wheeler Invitational
4.12Dylan Lines11.44 PRWAWishkah ValleyMay 21District IV 1B Championship
5.12Ignatius Medani11.48WAChristian FaithMay 211B Tri-District Championships
6.-Carter Bailey11.64cWAUpper Valley ChristianApr 17K Valley Rally
12Jimmy Hollingshead11.64c PRWASt. John-Endicott-LacrosseApr 21NE 2B League Meet
8.10Cameron Buzzell11.69WANeah BayMay 211B Tri-District Championships
9.11Dakota Helms11.72 PR (1.9)WAColumbia (Hunters)May 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
11Joe Zak11.72 (1.9)WAGrace AcademyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
11Tanner Schneider11.72WAFirm Foundation ChristianApr 16Cenral 2B Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Sam Schafer22.79 PR (1.0)WAOdessaMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.10Trazil Lane22.94 (1.0)WALummiMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.10Gerrit VanBeek23.07 (1.0)WAGrace AcademyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.10Caleb Twedt23.08WAMt Vernon ChristianMay 211B Tri-District Championships
5.12Jacob Zeigler23.18 PRWALyle/WishramMay 221B/2B District 5/6 Championship
6.12Dylan Lines23.29 PR (1.0)WAWishkah ValleyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.12Ignatius Medani23.32 PRWAChristian FaithMay 211B Tri-District Championships
8.-Carter Bailey23.35 PRWAUpper Valley ChristianMay 221B/2B District 5/6 Championship
9.11Trang Tran23.43 PRWAEntiatMay 221B/2B District 5/6 Championship
10.11Parker Boyd23.68 (1.0)WAShorewood ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
View full rankings...
400 Meters
1.10Gerrit VanBeek51.30WAGrace AcademyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.12Enrique Medina51.69 PRWALummiMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.11Parker Boyd52.34 PRWAShorewood ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.10Travis Ketcham52.62 PRWAMt Vernon ChristianMay 01109th Skagit County Meet Finals
5.10Caleb Twedt52.79WAMt Vernon ChristianMay 08NW 1B/2B League Championship
6.-Carter Bailey52.88WAUpper Valley ChristianApr 25Undeberg Invite
7.9Paul Frantz53.20 PRWACrescentMay 07North Olympic League Championships
8.12Sam Northup53.54 PRWATaholahMay 21District IV 1B Championship
9.10Adam Blakeley53.84 PRWASt. John-Endicott-LacrosseMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
10.11Michael Campbell53.84cWAValley ChristianMay 05NE1B/2B League Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Enrique Medina1:58.06 PRWALummiMay 0255th Shelton invitational
2.9Paul Frantz2:00.9h PRWACrescentApr 30Coupeville,NM,OLY, PTHS
3.11Tyrell Bonner2:02.66WAShoreline ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.11Michael Campbell2:04.46WAValley ChristianMay 022015 Strandberg
5.10Matthew Kelley2:07.30WACrosspointMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
12Duncan Forsman2:07.3h PRWARepublicApr 21NE 2B League Meet
7.12Benjamin Malchert2:07.32 PRWAWishkah ValleyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
8.11James Baker2:08.53 PRWATrout LakeMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.11Spencer Reiss2:10.86WACurlewMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
10.11Parker Boyd2:11.73WAShorewood ChristianApr 23SeaTac 1B League Meet
View full rankings...
1500 Meters
1.11Andrew Gannon4:37.12WABickletonApr 04Sherman County Invitational
2.12Martin Waldrip4:47.37 PRWACrescentMar 21Port Angeles Invitational
3.9Forrest Putnam4:51.46 PRWAGlenwoodApr 04Sherman County Invitational
4.9Tristin Palmer5:02.78 PRWALyle/WishramApr 04Sherman County Invitational
5.9Kendall Van Zanten5:14.57WAMt Vernon ChristianApr 11Cashmere Invitational
6.11Martin Cummings5:25.75 PRWAClallam BayMar 21Port Angeles Invitational
7.9Levi Gott5:26.68 PRWAMt Vernon ChristianApr 11Cashmere Invitational
8.9Cody Allenton5:35.34WABickletonApr 04Sherman County Invitational
9.8Isaac Jay Brunk5:39.13WANeah BayMar 21Port Angeles Invitational
10.8Caiton Smith5:44.61 PRWAClallam BayMar 21Port Angeles Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Tyrell Bonner4:24.00 PRWAShoreline ChristianMay 02Shoreline Invitational (Boys)
2.12Enrique Medina4:28.84 PRWALummiMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.12Duncan Forsman4:42.0hWARepublicMay 05NE 1B/2B League Meet
4.9Paul Frantz4:45.73 PRWACrescentMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
5.11Spencer Reiss4:46.21 PRWACurlewMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.11Andrew Gannon4:46.97WABickletonMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.11Seth Huschka4:50.92 PRWACrosspointMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
8.12Martin Waldrip4:52.64 PRWACrescentMay 211B Tri-District Championships
9.12Michael Overfield4:53.26 PRWAEvergreen LutheranMay 211B Tri-District Championships
10.10Tyler Hoyle4:53.99 PRWACrosspointMay 211B Tri-District Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.9Forrest Putnam10:36.9h PRWAGlenwoodApr 17Apple Blossom Invitational
2.12Martin Waldrip10:38.06WACrescentMar 21Port Angeles Invitational
3.11Troy Roberts10:43.62WABickletonApr 11Dick Horyna Invitational
4.9Kendall Van Zanten11:14.12WAMt Vernon ChristianApr 11Cashmere Invitational
5.9Levi Gott11:24.93 PRWAMt Vernon ChristianApr 11Cashmere Invitational
6.9Cody Allenton12:36.77 PRWABickletonApr 11Dick Horyna Invitational
7.11Sebastien Lindinger13:28.62 PRWALyle/WishramMar 19Mullen-Leavitt Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Tyrell Bonner9:50.90WAShoreline ChristianMay 02Shoreline Invitational (Boys)
2.12Enrique Medina10:19.34 PRWALummiApr 184th Annual Add It Up Invite
3.11Andrew Gannon10:19.79 PRWABickletonMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.12Duncan Forsman10:24.0hWARepublicApr 28NE 1B/2B League Meet
5.10Tyler Hoyle10:36.68 PRWACrosspointMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.11Seth Huschka10:40.41 PRWACrosspointMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.12Michael Overfield10:40.46 PRWAEvergreen LutheranMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
8.11Spencer Reiss10:45.97WACurlewMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.12Martin Waldrip10:49.31WACrescentMay 211B Tri-District Championships
10.9Isiah Strom10:51.67 PRWAYakama Nation TribalMay 221B/2B District 5/6 Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Nathan Powers15.84WABickletonMay 151B District 5 Championship
2.12Quentin Holford16.20 PRWAIncheliumMay 12NE 1B/2B League Qualifier
3.10Ryan Lorette16.52WAEvergreen LutheranMay 211B Tri-District Championships
4.12John Strong16.54cWAEvergreen LutheranMay 027th Annual BCS Invite
5.11Michael Campbell16.65WAValley ChristianMay 221B/2B District 7/9 Championships
6.12Tyler Houtsma17.45 PRWAMt Vernon ChristianApr 14LC Invite
7.10Aaron Gies17.62WAOdessaMay 12NE 1B/2B League Qualifier
8.12Sam Schafer17.64c PRWAOdessaApr 28NE 1B/2B League Meet
9.12Aaron Woldu17.83 PRWAEvergreen LutheranMay 211B Tri-District Championships
10.11Lorenzo Guasconi17.93 PR (1.0)WALyle/WishramMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Sam Schafer41.54c PRWAOdessaMay 05NE1B/2B League Meet
2.10Ryan Lorette41.61WAEvergreen LutheranMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.11Nathan Powers41.83WABickletonMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.11Michael Campbell42.27WAValley ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
5.12Quentin Holford42.47 PRWAIncheliumMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.9Liam Bracken42.68 PRWARepublicMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.12Tyler Houtsma43.40WAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
8.12John Strong43.90 PRWAEvergreen LutheranMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.11Andrew Gannon44.94cWABickletonApr 25Prosser Rotary Invite
10.9Easton Atchley45.41 PRWAKlickitatMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Cole Svec
Chris Martinez
Elisha Winck
Cameron Buzzell
44.87WANeah BayMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.-John Strong
Ryan Lorette
Jake Lawrence
Blake Frankland
45.02WAEvergreen LutheranMay 211B Tri-District Championships
3.-Jack Hammingh
Travis Ketcham
Joshua Twedt
Caleb Twedt
45.32WAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.-Joe Zak
Drew Ridewood
Gerrit VanBeek
Hunter Corbett
45.49WAGrace AcademyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
5.-Alex Pabon
Mo Sommer
Lorenzo Guasconi
Jacob Zeigler
45.91WALyle/WishramMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.-Rhett Bryson
Ignatius Medani
Noah Wells
Hyunsuk (Justin) Ha
46.14WAChristian FaithMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.-Free Borsey
Mike Washington
Raven Borsey
Trazil Lane
46.46WALummiMay 151B D1 Sub District Championships
8.-Jacob Brown
Devin Brisbois
Tristan Seyler
Dwight Brisbois
46.70WAWellpinitMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.-Sam Schafer
Sage Elder
Gaven Elder
Aaron Gies
46.94cWAOdessaMar 28Ezra Gordon
10.-Jackson Hall
Aidan Dixon
Memo Morfin
Jacob Hirsch
47.04cWAPomeroyApr 14Border Wars
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Joshua Twedt
Travis Ketcham
Jack Hammingh
Caleb Twedt
3:34.80WAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.-Alex Pabon
Mo Sommer
Quincy McConville
Jacob Zeigler
3:39.48WALyle/WishramMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.-Rhett Bryson
C. J. Cabiles
Noah Wells
Ignatius Medani
3:39.52WAChristian FaithMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
4.-Trevor Remien
Liam Bracken
Joe Koffel
Duncan Forsman
3:40.04WARepublicMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
5.-Colby Christison
Peter Melnik
Joe Zak
Gerrit VanBeek
3:40.34WAGrace AcademyMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.-Nathan Powers
Kyle Underwood
Joey Cardenas
Troy Roberts
3:41.81WABickletonMay 221B/2B District 5/6 Championship
7.-John Strong
Sam Rodmyre
Robert Barr
Ryan Lorette
3:43.75WAEvergreen LutheranMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
8.-Jordan Scott
Jacob Baillargeon
Paul Frantz
Martin Waldrip
3:46.20WACrescentMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.-Carson Duncan
Luis Lugo
Kirston Tran
Trang Tran
3:48.50WAEntiatMay 221B/2B District 5/6 Championship
10.-James Segalla
Gabe Santone
Braydon Oliver
Michael Campbell
3:49.57WAValley ChristianApr 1830th King's Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Gabe Montoya48' 4 PRWALyle/WishramApr 17K Valley Rally
2.12Keanu Curleybear46' 8.25 PRWATaholahMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.12Jon Jackson43' 1.5 PRWATaholahApr 30Pacific League Meet @ Ocosta
4.11Jake Lawrence42' 7WAEvergreen LutheranApr 16SeaTac 1B League Meet
5.11Cody Kirkman42' 1 PRWANaselleMay 05Pacific County Invite
6.11George Buck42' 0.5WATaholahApr 30Pacific League Meet @ Ocosta
7.10Wyatt McNeese41' 6WACrescentApr 02PA Retro T&F Meet
8.11Hank Hoskins41' 1.5 PRWALummiMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.11Allyn Bauer40' 8 PRWANaselleMar 26Pacific League Meet@Ilwaco
10.9Dawson Razee40' 2WAEastonMay 221B/2B District 5/6 Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Gabe Montoya134' 9 PRWALyle/WishramMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.12Keanu Curleybear133' 0 PRWATaholahMay 21District IV 1B Championship
3.12Michael Underwood132' 6 PRWABickletonMar 28Don Holder Relays
4.12Joshua Swanson127' 3 PRWAMt Vernon ChristianMay 211B Tri-District Championships
5.12Nick Buckingham126' 10 PRWAEntiatMar 26Chelan, Entiat, Cascade
6.11Darin Ekkelkamp122' 4WAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.9Ian Frost120' 5WAMary M. KnightMay 21District IV 1B Championship
8.10Neil Peppard116' 11WACrescentMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.11Quin Malo116' 2WAShorewood ChristianApr 04Lil' Norway Invitational
10.11Dwight Brisbois116' 0WAWellpinitApr 30NE 1B/2B League Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Jon Jackson181' 10 PRWATaholahMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.12Gabe Montoya175' 11 PRWALyle/WishramApr 25Condon/Wheeler Invitational
3.12Micah Tranch168' 10 PRWARiverside ChristianMay 221B/2B District 5/6 Championship
4.10Levi Jackson156' 2WATaholahApr 30Pacific League Meet @ Ocosta
5.11Tarren Meusy148' 5WAIncheliumMay 12NE 1B/2B League Qualifier
6.11Brett Henning147' 1WAEvergreen LutheranMay 211B Tri-District Championships
7.11Gavyn Nelson146' 2WALyle/WishramApr 17K Valley Rally
8.12Jordan Olivier145' 5 PRWAEastonMay 141B District 6 Sub-District
9.9Justin Andrews144' 2WAYakama Nation TribalMay 151B District 5 Championship
10.10John Dewulf144' 1WAOdessaMay 12NE 1B/2B League Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.12Micah Tranch6' 7 PRWARiverside ChristianMar 28Don Holder Relays
2.11Nathan Powers6' 4 PRWABickletonMay 151B District 5 Championship
3.12Matt Carter6' 3 PRWANaselleMay 07Pacific League Meet @Naselle
4.12Quentin Holford5' 10 PRWAIncheliumMay 221B/2B District 7/9 Championships
10Jerrod Harn5' 10WAEntiatApr 07Ephrata JV Invite
10Trazil Lane5' 10WALummiMar 25NW 1B/2B League Meet
7.9Liam Bracken5' 8WARepublicApr 14NE 1B League Meet
12Duncan Forsman5' 8 PRWARepublicMar 21Ray Cross Invitational
8Clayton Willis5' 8 PRWAClallam BayMay 211B Tri-District Championships
12Tyler Houtsma5' 8 PRWAMt Vernon ChristianApr 11Cashmere Invitational
10Kyle Underwood5' 8WABickletonMay 08Pirate Invite/League Championship
12Keith Larsen5' 8WAEntiatMar 26Chelan, Entiat, Cascade
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kyler Wulf13' 0 PRWANaselleMay 21District IV 1B Championship
12Memo Morfin13' 0 PRWAPomeroyMay 05NE1B/2B League Meet
3.10Travis Ketcham12' 0 PRWAMt Vernon ChristianMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
12Cole Mayfield12' 0 PRWAPomeroyApr 14Border Wars
5.11Josh Showalter11' 6WALyle/WishramApr 04Sherman County Invitational
6.12Gregory Dechand11' 0WAGlenwoodApr 25Condon/Wheeler Invitational
9Spencer Craigie11' 0WAPomeroyMay 221B/2B District 7/9 Championships
11James Baker11' 0 PRWATrout LakeApr 28WVJV Invite
10John Dewulf11' 0WAOdessaMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
10.12Joey Cardenas10' 6 PRWABickletonApr 17K Valley Rally
12Clint Strader10' 6WABickletonMay 221B/2B District 5/6 Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Sam Schafer21' 5 PRWAOdessaMay 012nd Annual Riverside Twilight Invite
2.10Adam Blakeley20' 9 PR (4.8)WASt. John-Endicott-LacrosseMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
3.12Jimmy Hollingshead20' 7.5 PRWASt. John-Endicott-LacrosseApr 21NE 2B League Meet
4.8Clayton Willis20' 3 (1.7)WAClallam BayMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
5.12Elisha Winck19' 11.75 (3.8)WANeah BayMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.10Trazil Lane19' 10.25 (.4)WALummiMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
7.12Jackson Hall19' 8 PRWAPomeroyMay 221B/2B District 7/9 Championships
8.12Payatt Middlesworth19' 6.5 PR (2.0)WANorthportMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
9.10Kyle Underwood19' 3.5WABickletonMay 151B District 5 Championship
11James Baker19' 3.5 PRWATrout LakeMay 08Pirate Invite/League Championship
View full rankings...
Triple Jump
1.12Elisha Winck43' 8 PR (-1.9)WANeah BayMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
2.12Sam Schafer42' 5.5 PRWAOdessaMay 012nd Annual Riverside Twilight Invite
3.9Kindred Hollingshead41' 6 PRWASt. John-Endicott-LacrosseApr 21NE 2B League Meet
4.10John Dewulf41' 1WAOdessaMay 012nd Annual Riverside Twilight Invite
5.11Trang Tran41' 0.25 PR (.0)WAEntiatMay 291A 2B 1B Day 1 2 & 3 State Meet
6.12Connor See40' 8 PRWANaselleMay 21District IV 1B Championship
7.11Joe Zak40' 6 PRWAGrace AcademyMay 027th Annual BCS Invite
8.12Kyler Wulf39' 10.5 PRWANaselleMay 21District IV 1B Championship
9.12Draven Osiadacz38' 9.5 PRWAEastonMay 02Keith Jewett Invitational
10.12Keith Larsen38' 3 PRWAEntiatMar 26Chelan, Entiat, Cascade
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.9Ian Frost151' 5WAMary M. KnightMay 17Centralia Hammer Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.