Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jonah Mathews10.65 PRWAFifeApr 16River Ridge @ Fife
2.12Dejuan Frye10.90WARiver RidgeApr 16River Ridge @ Fife
3.12Ika Morton10.93 PRWARiver RidgeApr 16River Ridge @ Fife
4.12Isaiah Banfro10.95 PR (1.2)WALindberghMay 232A WCD III Championships Day 2
5.11Tariq Ellis11.06 PRWAWashingtonMay 07Washington @ Franklin Pierce
6.12Chris Leiba11.13WARiver RidgeApr 16River Ridge @ Fife
7.11Nehemiah Whiteside11.19WAWashingtonMay 07Washington @ Franklin Pierce
12Taiwan Washington11.19 PRWARentonMay 08Renton All City
9.12Malcolm Ransom11.21WABremertonMar 28Kent-Meridian Invite
10.11Alex Blackwell11.24cWAClover ParkApr 23Clover Park @ Franklin Pierce
10Isaiah Ferrer11.24cWAFosterMay 08Foster v.s Kennedy
View full rankings...
200 Meters
1.12Jonah Mathews21.54 PRWAFifeApr 16River Ridge @ Fife
2.12Dejuan Frye21.75 PR (1.5)WARiver RidgeMay 232A WCD III Championships Day 2
3.12Isaiah Banfro21.80 PR (1.5)WALindberghMay 232A WCD III Championships Day 2
4.17-18Jaleel Elmore22.29WABremerton JaguarsJun 13Xtreme Speed Twilight Meet
5.12Malcolm Ransom22.55 PRWABremertonMar 28Kent-Meridian Invite
6.12Corey Allen22.58 PR (1.5)WANorth MasonMay 232A WCD III Championships Day 2
7.11Terry Reiners22.71 (1.0)WANorth MasonMay 232A WCD III Championships Day 2
8.12Dominique Woodley22.72 PR (1.5)WAClover ParkMay 232A WCD III Championships Day 2
9.12Chris Leiba22.80 (1.5)WARiver RidgeMay 232A WCD III Championships Day 2
10.12Taiwan Washington22.85 PRWARentonMay 08Renton All City
View full rankings...
400 Meters
1.12Dejuan Frye48.42WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Dominique Woodley49.26 PRWAClover ParkMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.11Jaleel Elmore49.41WAOlympicMay 232A WCD III Championships Day 2
4.12Garrett Rouser49.70WAKingstonMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
5.12Jack Larson50.25 PRWAKingstonMay 232A WCD III Championships Day 2
6.11Alejandro Snead50.65WAWashingtonMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
7.11Tariq Ellis50.69 PRWAWashingtonMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
8.12Jonah Mathews51.27 PRWAFifeApr 23Fife @ Washington
9.12Jarod DeGuzman51.42 PRWANorth KitsapMay 232A WCD III Championships Day 2
10.11Terry Reiners51.44WANorth MasonMay 0255th Shelton invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Sean Crowell1:56.90 PRWANorth KitsapMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Stephan Hull1:57.22 PRWAFranklin PierceMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Ricardo Bowen1:58.52 PRWARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.9Tai Anthony McMillan1:58.74WARentonMay 232A WCD III Championships Day 2
5.11Marques Chacon1:58.94WAEvergreen (Seattle)Apr 02Ehs V. Lhs, Ths V. Lhs, Fhsv. Hazen
6.12Joshua Burton1:59.38 PRWABremertonMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
7.11Demetrius McLean2:00.07 PRWAOlympicMay 232A WCD III Championships Day 2
8.11Alejandro Snead2:00.21 PRWAWashingtonMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
9.11Kameron Jones2:01.17WARentonApr 30EV-TY v. Rent, EV-TY v. Ken, Lind v. Ken
10.12Dutton Crowley2:01.94 PRWANorth KitsapMay 232A WCD III Championships Day 2
View full rankings...
1500 Meters
1.11Brendon Despain4:19.44 PRWASequimMar 21Port Angeles Invitational
2.12Austin Nettleton4:24.68 PRWANorth KitsapMar 21Port Angeles Invitational
3.12Joshua Burton4:27.92 PRWABremertonMar 21Port Angeles Invitational
4.11Sean Crowell4:28.27 PRWANorth KitsapJun 06State Multi Events Championships - Day 2
5.11Alexander Winn4:28.47 PRWAKingstonMar 21Port Angeles Invitational
6.17-18Jacob Burton4:33.91WAKitsap Fliers Track and FieldJul 12USATF Region 13 Junior Olympic Championships
7.9Andrew Simon4:39.67WAKingstonMar 21Port Angeles Invitational
8.9David Blalock4:40.61WANorth KitsapMar 21Port Angeles Invitational
9.9Joshua Combs4:44.71 PRWAOlympicMar 21Port Angeles Invitational
10.11Christian Ash4:45.88 PRWASequimMar 21Port Angeles Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Stephan Hull4:23.83 PRWAFranklin PierceMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Peter Butler4:24.06 PRWAPort AngelesMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.11Marques Chacon4:26.26WAEvergreen (Seattle)Apr 16EV-TY v. Foster, Highline v. Hazen
4.11Matthew Chacon4:28.03WAEvergreen (Seattle)Apr 25Bellevue Invitational
5.12Austin Nettleton4:28.81 PRWANorth KitsapMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
6.11Brendon Despain4:31.77 PRWASequimMay 162A Olympic League Sub District
7.11Alexander Winn4:32.53WAKingstonMay 162A Olympic League Sub District
8.12Simon Shindler4:33.06 PRWAPort AngelesMay 162A Olympic League Sub District
9.11Hameed Makttoof4:33.53 PRWARentonMay 232A WCD III Championships Day 2
10.11Kameron Jones4:33.61WARentonMay 02Shoreline Invitational (Boys)
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18Jacob Burton10:02.22WAKitsap Fliers Track and FieldJul 12USATF Region 13 Junior Olympic Championships
2.9Andrew Simon10:18.31WAKingstonMar 21Port Angeles Invitational
3.10Peyton Kohnke10:29.37WANorth KitsapMar 21Port Angeles Invitational
4.11Christian Ash10:33.21 PRWASequimMar 21Port Angeles Invitational
5.12John Busch11:39.49 PRWABremertonMar 21Port Angeles Invitational
6.9Quinn Walmsley12:19.73 PRWAKingstonMar 21Port Angeles Invitational
7.10Stone Diggs13:05.67 PRWASequimMar 21Port Angeles Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Peter Butler9:32.57 PRWAPort AngelesMay 232A WCD III Championships Day 2
2.11Matthew Chacon9:37.51 PRWAEvergreen (Seattle)May 232A WCD III Championships Day 2
3.11Marques Chacon9:41.99WAEvergreen (Seattle)May 232A WCD III Championships Day 2
4.11Hameed Makttoof9:44.46 PRWARentonMay 232A WCD III Championships Day 2
5.11Brendon Despain9:49.37 PRWASequimMay 162A Olympic League Sub District
6.12Isaac Barrett9:57.70 PRWAFranklin PierceMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
7.10Daniel Langer9:58.16 PRWALindberghMay 232A WCD III Championships Day 2
8.9Tyler Hughey10:02.13 PRWALindberghMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
9.11Laithan Briant10:09.56WAFifeMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
10.11Marshall Clairmont10:09.60 PRWALindberghMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Josh Braverman14.72 (.7)WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Garrett Rouser14.96 PRWAKingstonApr 18Pasco Invitational
3.11Oscar Herrera15.15 (.7)WASequimMay 09Olympic League Championships
4.12Tyrell Chisholm15.20 PR (.7)WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
5.12Cj Polo15.21 PRWAFifeApr 23Fife @ Washington
6.11Ryan Thol15.34 (.7)WAEvergreen (Seattle)May 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
7.10Anthony Leiato15.57 (.7)WASteilacoomMay 232A WCD III Championships Day 2
8.12Zacchaeus Miller15.61 PRWAWashingtonApr 23Fife @ Washington
9.11Dominque Williams15.71WARentonMay 08Renton All City
10.12DeArron Anderson15.87 PRWASteilacoomMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Garrett Rouser38.34WAKingstonMay 02Shoreline Invitational (Boys)
2.11Oscar Herrera39.08WASequimMay 09Olympic League Championships
3.10Josh Braverman39.27WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.11Christian Neary40.94 PRWAOlympicMay 232A WCD III Championships Day 2
5.11Ryan Thol40.98 PRWAEvergreen (Seattle)May 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
6.11Andrew Tarango41.50WALindberghMay 232A WCD III Championships Day 2
7.11Derrick Smith42.34 PRWARiver RidgeMay 0851st Shaner Invitational
8.11Graham Murphy42.38 PRWASteilacoomMay 232A WCD III Championships Day 2
9.12Pedro Diaz42.41WAEvergreen (Seattle)Mar 28Kent-Meridian Invite
10.9Tyrell Edge42.47WAFranklin PierceMay 02Shoreline Invitational (Boys)
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Michael Key
Ika Morton
Chris Leiba
Dejuan Frye
41.65WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.-Maurice Hunter
Josiah Stroy
Taiwan Washington
Tony Vo
43.76WARentonApr 16Kchs V. Rhs, Kchs V. Lhs
3.-Ethan Szathmary
Jaleel Elmore
DeMarco Wilson
Keshun McGee
43.82WAOlympicMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.-Hilton Starling
Brad Ehrmann
Owen Smith
William Patterson
43.85WAFranklin PierceMay 232A WCD III Championships Day 2
5.-Austin Williams
Corey Allen
Preston Poulton
Terry Reiners
43.88WANorth MasonMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
6.-Victor Craft
DaMarco Sauls
Isaiah Banfro
Robby Williamson
43.96WALindberghMay 08Renton All City
7.-Brian Thomas
Fotu Leiato
Jalen Thomas
Marques Hampton
44.15WASteilacoomMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
8.-Miguel Moroles
Alex Barry
Oscar Herrera
Jason Springer
44.55WASequimMay 162A Olympic League Sub District
9.-Relay Team44.58WAClover ParkMay 07Fife @ Clover Park
10.-Kenyata Lancelin
Richard Bios
Antonya Watson
Malcolm Ransom
44.61WABremertonMay 0255th Shelton invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Miguel Moroles
Jason Springer
Alex Barry
Oscar Herrera
3:22.53WASequimMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.-Brian Eaves
Tyrell Edge
William Patterson
Stephan Hull
3:26.66WAFranklin PierceMay 232A WCD III Championships Day 2
3.-Jack Larson
Max English
Henry Larson
Garrett Rouser
3:26.87WAKingstonMay 232A WCD III Championships Day 2
4.-Josh Braverman
Ika Morton
Ricardo Bowen
Chris Leiba
3:27.17WARiver RidgeMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
5.-Dutton Crowley
Jarod DeGuzman
Sean Crowell
Austin Nettleton
3:27.28WANorth KitsapMay 232A WCD III Championships Day 2
6.-Ethan Szathmary
Demetrius McLean
Christian Neary
Jaleel Elmore
3:27.98WAOlympicMay 232A WCD III Championships Day 2
7.-Tony Vo
Drew Olson
Tai McMillan
Josiah Stroy
3:28.43WARentonMay 232A WCD III Championships Day 2
8.-Victor Craft
Andrew Tarango
Isaiah Banfro
Deven Maddy
3:29.94WALindberghMay 08Renton All City
9.-Graham Murphy
Jalen Thomas
Nathaniel Rimorin
Brian Thomas
3:33.21WASteilacoomMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
10.-Tariq Ellis
Tavell Cox
De'Andre Williams
Alejandro Snead
3:34.24WAWashingtonMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Casey Osadchey52' 6.5WASteilacoomMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Marlon Hardeman51' 2.5 PRWAClover ParkMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12D'Shaun Sims49' 10 PRWALindberghApr 04Arnie Young Invitational
4.12George Bluhm49' 6WAFranklin PierceMar 14SPSL 2A/3A Jamboree
5.12Matt Robbins46' 11.5 PRWAPort AngelesMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
6.12James Garcia46' 10.5 PRWALindberghMar 26EV-TY v. Lindbergh, Hazen v. Kennedy
7.12Isaiah Bird46' 6 PRWARiver RidgeMay 06River Ridge @ Steilacoom
12Tim Riders46' 6 PRWABremertonMay 09Olympic League Championships
9.12Tyresse Lucero46' 4WAFifeApr 23Fife @ Washington
10.12Dalton Bogert46' 2.75 PRWAFifeMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12D'Shaun Sims156' 7 PRWALindberghMay 08Renton All City
2.12Marlon Hardeman153' 0 PRWAClover ParkMar 26Washington @ Clover Park
3.12Tyresse Lucero148' 11WAFifeMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
4.12Casey Osadchey141' 1 PRWASteilacoomApr 22Orting @ Steilacoom
5.11Eric Teng139' 7 PRWAFosterMay 232A WCD III Championships Day 2
6.12James Garcia138' 5 PRWALindberghApr 16Kchs V. Rhs, Kchs V. Lhs
7.11Diondre Abbott136' 4WAFranklin PierceMay 232A WCD III Championships Day 2
8.12Brandon Rind135' 7 PRWAFranklin PierceMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
9.12George Bluhm133' 7 PRWAFranklin PierceMay 02Shoreline Invitational (Boys)
10.11Sean Crowell133' 6 PRWANorth KitsapApr 30Bremerton, Sequim @ NKHS
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Alex Barry186' 4 PRWASequimMay 09Olympic League Championships
2.12Jonathan Moore163' 3 PRWAFifeApr 23Fife @ Washington
3.10JoJo Serquinia155' 5WALindberghMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
4.11Kody Kuch154' 11 PRWAPort AngelesApr 30CHS vs KSS vs KHS @ PAHS
5.11Christian Tom152' 6 PRWANorth KitsapMay 09Olympic League Championships
6.11Sean Crowell152' 1 PRWANorth KitsapApr 184th Annual Add It Up Invite
7.12D'Shaun Sims151' 2WALindberghApr 25Terrace Invite
8.11Eric Teng151' 1WAFosterMay 232A WCD III Championships Day 2
9.12Denzel Jones149' 11 PRWAFranklin PierceApr 184th Annual Add It Up Invite
10.10Zane Jacobson148' 2WAFosterMay 232A WCD III Championships Day 2
View full rankings...
High Jump
1.11Jackson Oliver6' 5.5 PRWASequimMar 21Port Angeles Invitational
2.11Max English6' 5WAKingstonMay 232A WCD III Championships Day 2
3.12Christopher Rowe6' 4 PRWABremertonMay 0255th Shelton invitational
11Labrandon Price6' 4 PRWARiver RidgeApr 16River Ridge @ Fife
12Tyrell Chisholm6' 4WARiver RidgeApr 16River Ridge @ Fife
6.10Spencer Hall6' 2 PRWAWhite RiverMay 07White River @ Orting
12Zacchaeus Miller6' 2 PRWAWashingtonMay 07Washington @ Franklin Pierce
12DeMarco Wilson6' 2 PRWAOlympicMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
12David Rush6' 2 PRWABremertonMar 26Bremerton, Klahowya @ North Mason
10.11Emmanuel Thornton6' 0WAFranklin PierceApr 02White River @ Franklin Pierce
11Robbion Harris6' 0 PRWASteilacoomApr 22Orting @ Steilacoom
View full rankings...
Pole Vault
1.12Robby Williamson14' 6 PRWALindberghMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
2.12Joshua Cibene13' 9 PRWASequimApr 30Bremerton, Sequim @ NKHS
3.10Derek Anderson13' 6WALindberghMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
11Antonio Lim13' 6WALindberghMay 02Keith Jewett Invitational
5.9Jesse Smith13' 3WABremertonMay 162A Olympic League Sub District
6.12Sam Burton13' 0 PRWAPort AngelesMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
12Khyri Edwards13' 0 PRWAFifeApr 18Pasco Invitational
8.10Greg Piontek12' 6WAWhite RiverMar 26Fife @ White River
12Zach Volk12' 6 PRWAFifeMay 232A WCD III Championships Day 2
10.12Ryan Allen12' 0WANorth KitsapApr 184th Annual Add It Up Invite
11Brandon Wilson12' 0WANorth KitsapMay 0255th Shelton invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Keshun McGee23' 4.5 PR (.1)WAOlympicMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Ika Morton23' 0 PR (1.2)WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Zachary Whittaker21' 5.75WANorth KitsapApr 30Bremerton, Sequim @ NKHS
4.10Alex Coleman21' 5.5 (.9)WARiver RidgeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
5.12Owen Smith21' 1.25 PRWAFranklin PierceMay 02Shoreline Invitational (Boys)
6.11Emmanuel Thornton20' 11.75 (2.1)WAFranklin PierceMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
7.12JeMarius Benson20' 11 PRWANorth KitsapApr 25Terrace Invite
8.11Kobe Key20' 10.5 PRWARiver RidgeMar 26River Ridge @ Orting
9.10Kevin Le20' 5WAFosterApr 23High V. Lhs, Fhs V. Lhs, Fhs V. Kchs
10.12DeMarco Wilson20' 4.75 PRWAOlympicMay 0255th Shelton invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Keshun McGee47' 5.75 PR (2.1)WAOlympicMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.12Zachary Whittaker47' 5 PR (1.3)WANorth KitsapMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Owen Smith44' 10 PRWAFranklin PierceMay 16SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Meet day 2
4.12JeMarius Benson44' 3 PRWANorth KitsapMay 0255th Shelton invitational
5.12DeMarco Wilson44' 0.5 PR (1.3)WAOlympicMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
6.10Alex Coleman43' 5.5 PRWARiver RidgeMay 0851st Shaner Invitational
7.12Alex Barry43' 4 PRWASequimMay 232A WCD III Championships Day 2
8.12Ijaaz Rashid43' 2 PRWARentonMay 08Renton All City
9.11Emmanuel Thornton42' 7.75WAFranklin PierceMay 02Shoreline Invitational (Boys)
10.10Kainen Warren42' 3.5WANorth KitsapMay 162A Olympic League Sub District
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.12Matt Robbins87' 5 PRWAPort AngelesApr 25Bremerton Invitational
2.10Chayse Becar86' 7 PRWAOlympicApr 25Bremerton Invitational
3.10Hayden Wickham85' 8WAPort AngelesApr 25Bremerton Invitational
4.11Marcelo Sanchez83' 2WANorth KitsapApr 04Lil' Norway Invitational
5.12Tim Riders82' 9 PRWABremertonApr 25Bremerton Invitational
6.11Paul Van Rosen82' 7WAPort AngelesApr 25Bremerton Invitational
7.9Tre'Vere Brown70' 8 PRWANorth KitsapApr 04Lil' Norway Invitational
8.10Dominic Perez65' 2WANorth KitsapApr 04Lil' Norway Invitational
9.-Jack Carasco55' 1 PRWANorth KitsapApr 04Lil' Norway Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.