Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Phillip Moore10.45PRWAEastmontApr 18Pasco Invitational
2.12Derian Handfield11.22PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.12Chris Rodriguez11.31PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
4.10Mason Sali-orvald11.35PRWAWest Valley (Yakima)Apr 11Davis Invitational
5.10Christian Thorn11.42PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
6.12Reid Lovercamp11.44PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
7.11Jaxson Porterfield11.46PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.10Shawn Kenny11.51WAMoses LakeApr 14TRI Meet at Wenatchee
9.11Tanner Mooney11.56PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
10.10Quintin Porterfield11.63WAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Phillip Moore21.42PRWAEastmontApr 11River City Relays
2.10Jake Ulrich22.49WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Reid Lovercamp22.67PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
4.11Christian Brandt-Sims23.08PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.12Luis Leon23.22WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.10Mason Sali-orvald23.28WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
7.12Chris Rodriguez23.30WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.10Christian Thorn23.36PRWAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
9.10Quintin Porterfield23.49WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.10Stephen Lawless23.56WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Phillip Moore49.04PRWAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
2.12Reid Lovercamp49.20PRWAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.10Jake Ulrich49.27WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Cole Christman50.29PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.9Nathon Maltos51.19WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.11Daniel Izutsu51.76PRWAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
7.12Setty Pryor52.51PRWAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
8.12Chris Rodriguez52.84PRWAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
9.12Eric Ballard52.86PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.9Moise Cook52.97WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Cole Christman1:52.13PRWAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
2.12Austen Lane1:57.56PRWAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.10Ulyses Ayala1:59.31PRWAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Alek Schwiesow2:01.05PRWAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.12Roberto Arteaga2:01.63PRWAA.C. DavisMay 14CBBN Inter City Championships
6.12Ben Mahony2:02.38PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
7.9Angel Cuevas2:02.77WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.10Drew Whited2:03.12WAEastmontMay 14CBBN Inter City Championships
9.12Setty Pryor2:03.39WAWest Valley (Yakima)Apr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
10.12Eric Ballard2:04.08PRWAEastmontApr 18Pasco Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Cole Christman4:09.94PRWAWenatcheeMar 27Eastmont Wildcat Classic
2.12Austen Lane4:23.77PRWAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
3.12Ben Mahony4:25.21PRWAEisenhowerMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.12Simon Verduzco4:28.17PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
5.11Matt Olson4:28.57PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
6.12Alek Schwiesow4:29.47PRWAMoses LakeApr 18Pasco Invitational
7.11Miguel Vargas4:29.78PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
8.12Justin Pringle4:29.87PRWAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
9.11Jonathan Cordova4:32.96PRWAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
10.12Zach Justo4:34.97PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Ben Mahony9:16.61PRWAEisenhowerMay 02Shoreline Invitational (Boys)
2.12Justin Pringle9:22.71PRWAWenatcheeMay 02Shoreline Invitational (Boys)
3.11Miguel Vargas9:35.26WAEisenhowerMay 02Shoreline Invitational (Boys)
4.12Zach Justo9:38.92PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
5.11Matt Olson9:40.93PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.12Jose Maciel9:49.11PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
7.11Colton Hoggarth9:58.94WAWest Valley (Yakima)Apr 18Pasco Invitational
8.12Simon Verduzco9:58.99PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
9.12Pasquel Cisneros10:15.98PRWAA.C. DavisMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.12Garrett Britt10:21.54PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Christian Brandt-Sims14.24PRWAWenatcheeApr 18Pasco Invitational
2.12Anthony Heard15.44PRWAA.C. DavisMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.12Adam Soelberg16.03 (1.4)WAWest Valley (Yakima)May 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.12Alex Hardgrove16.20WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
5.12Spencer Curtis16.51PRWAWest Valley (Yakima)Apr 16Need One Here Invite
6.10Nicklaus Daley17.38WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
7.10Torin Filkins17.49WAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
8.9Dillon Rublaitus17.52WAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
9.10Andrew Turnbull17.75WAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
10.9Bryce Rosencrance17.78WAWest Valley (Yakima)Apr 11Davis Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Christian Brandt-Sims39.05WAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.11Jaxson Porterfield41.45WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Adam Soelberg41.62WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Alex Hardgrove41.92PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.11Spencer Stewart42.32WAEisenhowerApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
6.9Bryce Rosencrance43.37WAWest Valley (Yakima)Apr 07Ellensburg JV Classic
7.10Griffey Sarmiento44.09WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.9Dillon Rublaitus44.11WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
9.12Spencer Curtis44.38PRWAWest Valley (Yakima)May 14CBBN Inter City Championships
10.10Andrew Turnbull44.55WAEisenhowerMay 14CBBN Inter City Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 7
1.-Jaxson Porterfield
Quintin Porterfield
Jake Ulrich
Christian Thorn
42.58WAEastmontMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.-Chris Rodriguez
Christian Brandt-Sims
T.J. Harris
Reid Lovercamp
42.91WAWenatcheeMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.-Luis Leon
Moise Cook
Dillon Baker
Derian Handfield
43.92WAEisenhowerMay 14CBBN Inter City Championships
4.-Joey Robertson
Jamie Carpenter
Edgar Vela
Jackson Wilks
45.27WAMoses LakeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.-Isaiah Walter
Jesus Alvarez
Jose Negrete
Joel Kanu
45.34cWAA.C. DavisApr 25Prosser Rotary Invite
6.-Mason Barduhn
Cody Allen
Garrett Wells
Mason Sali-orvald
45.85WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
7.-Mark Mortensen
Nathon Maltos
Myles Alvarez
Julian Naranjo
45.92WASunnysideApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 7
1.-Christian Brandt-Sims
Cole Christman
Austen Lane
Reid Lovercamp
3:20.59WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
2.-Nick McGill
Phillip Moore
Eric Ballard
Jake Ulrich
3:21.14WAEastmontMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.-Derian Handfield
Moise Cook
Luis Leon
Spencer Stewart
3:28.65WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.-Jonathan Cordova
Adam Soelberg
Setty Pryor
Daniel Izutsu
3:30.94WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
5.-Edgar Vela
Joey Robertson
Alek Schwiesow
Ralph Holt
3:38.36WAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.-Franklin Barron
Arturo Palacios
Nathon Maltos
Uriel Diaz
3:40.87WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.-Jose Negrete
Jeyson Chavez
Isaiah Walter
Roberto Arteaga
3:47.8hWAA.C. DavisApr 25Prosser Rotary Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Keith Roberts51' 5PRWAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
2.11Joe Sells48' 0WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.10Brian Greene47' 9WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Austin Adams47' 6.75PRWAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
5.12Chandler Shaw47' 5PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.11Charles Marshall42' 8.25WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.11Kaleb McDonnell42' 7PRWAEastmontMar 18West Valley Spokane Eastmont
8.10Geo Contreras41' 4.25WAA.C. DavisApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
9.12Tristan Hauck41' 1PRWAWest Valley (Yakima)Apr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
10.12Tyler Hager40' 8.75PRWAWest Valley (Yakima)May 022015 Strandberg
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Keith Roberts147' 2WAEisenhowerApr 11Davis Invitational
2.11Joe Sells145' 9WAWenatcheeMay 02Shoreline Invitational (Boys)
3.12Chandler Shaw138' 7.5PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
4.11Jacob Duvall134' 3WAMoses LakeApr 11Davis Invitational
5.11Dalton Sugg132' 10WAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
6.11Charles Marshall130' 2WAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
7.11Fabian Gonzalez129' 10PRWASunnysideMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.12Andrew Martinez126' 9PRWAEisenhowerApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
9.10Brian Greene126' 2WAEisenhowerMay 02Keith Jewett Invitational
10.12Mannuel Garcia124' 5PRWAA.C. DavisApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.11Dalton Sugg199' 3PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
2.12Andrew Martinez184' 8PRWAEisenhowerMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Austin Adams176' 6PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.11Joseph Adamek165' 10PRWAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.10John Dagorret159' 5WAMoses LakeMar 28Fast Times At Southridge High
6.10Draven Nevarez158' 0WAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.11Fabian Gonzalez151' 4WASunnysideApr 18Pasco Invitational
8.11Jose Negrete143' 6PRWAA.C. DavisMay 23CBBN District Championships, Day-2
9.12Killion McGinnis138' 1PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
10.11Alex Tew137' 5PRWAWest Valley (Yakima)Apr 28WVJV Invite
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Killion McGinnis6' 8PRWAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
2.11Julien Gibassier6' 4WAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.11Nick McGill6' 0WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
12Jacob Stucki6' 0PRWAWest Valley (Yakima)Apr 16Need One Here Invite
10Dillon Baker6' 0WAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
6.12Spencer Curtis5' 10PRWAWest Valley (Yakima)Mar 21Ram Relays
12Luis Leon5' 10PRWAEisenhowerMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
8.11Joseph Adamek5' 8WAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
12Austin Adams5' 8PRWAEastmontApr 11River City Relays
11Caleb Weber5' 8PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
9Colton Conner5' 8WAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Grayson Hagopian12' 9PRWAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
12Curtis Miller12' 9PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.11Alex Tew12' 6WAWest Valley (Yakima)May 14CBBN Inter City Championships
4.11Jorge Benitez Alcantara12' 0WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
10Michael Dominguez12' 0WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.12Derek McClune11' 6WAEastmontApr 11River City Relays
7.9Losha Schroeder11' 0WAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
11Jason Nunez11' 0PRWAMoses LakeMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
12Thomas Waywell11' 0PRWASunnysideMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
10.12David Lopez10' 6WASunnysideMar 21Papa Wells Invite
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Derian Handfield21' 5.75PRWAEisenhowerApr 11Davis Invitational
2.12Austin Adams21' 4.5PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.11T.J. Harris21' 4WAWenatcheeApr 11River City Relays
4.11Nick McGill21' 0WAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
5.10Cody Allen20' 4.5WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
6.11Jaxson Porterfield20' 2.25WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
7.10Stephen Lawless19' 8.5PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.10Dillon Baker19' 8PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
12Adam Soelberg19' 8WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
10.10Mason Sali-orvald19' 1PRWAWest Valley (Yakima)Apr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
11Julian Naranjo19' 1WASunnysideMay 14CBBN Inter City Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Austin Adams43' 11WAEastmontApr 18Pasco Invitational
2.11Nick McGill42' 8.5PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Jacob Stucki40' 11PRWAWest Valley (Yakima)May 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
4.10Quintin Porterfield40' 7.5WAEastmontMay 14CBBN Inter City Championships
5.12Graham Morgan39' 6.5WAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
12Chris Rodriguez39' 6.5WAWenatcheeApr 11River City Relays
7.10Trever Terry39' 2WAEastmontApr 16Need One Here Invite
8.12Derian Handfield38' 10PRWAEisenhowerMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
9.10Abraham Horieh38' 9.5WAWest Valley (Yakima)Apr 25Prosser Rotary Invite
10.10Jackson Wilks38' 6.5PRWAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.