Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Phillip Moore10.45 PRWAEastmontApr 18Pasco Invitational
2.12Derian Handfield11.22 PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.12Chris Rodriguez11.31 PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
4.10Mason Sali-orvald11.35 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 11Davis Invitational
5.10Christian Thorn11.42 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
6.12Reid Lovercamp11.44 PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
7.11Jaxson Porterfield11.46 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.10Shawn Kenny11.51WAMoses LakeApr 14TRI Meet at Wenatchee
9.11Tanner Mooney11.56 PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
10.10Quintin Porterfield11.63WAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
View full rankings...
200 Meters
1.12Phillip Moore21.42 PRWAEastmontApr 11River City Relays
2.10Jake Ulrich22.49WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Reid Lovercamp22.67 PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
4.11Christian Brandt-Sims23.08 PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.12Luis Leon23.22WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.10Mason Sali-orvald23.28WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
7.12Chris Rodriguez23.30WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.10Christian Thorn23.36 PRWAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
9.10Quintin Porterfield23.49WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.10Stephen Lawless23.56WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
400 Meters
1.12Phillip Moore49.04 PRWAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
2.12Reid Lovercamp49.20 PRWAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.10Jake Ulrich49.27WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Cole Christman50.29 PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.9Nathon Maltos51.19WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.11Daniel Izutsu51.76 PRWAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
7.12Setty Pryor52.51 PRWAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
8.12Chris Rodriguez52.84 PRWAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
9.12Eric Ballard52.86 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.9Moise Cook52.97WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
800 Meters
1.12Cole Christman1:52.13 PRWAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
2.12Austen Lane1:57.56 PRWAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.10Ulyses Ayala1:59.31 PRWAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Alek Schwiesow2:01.05 PRWAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.12Roberto Arteaga2:01.63 PRWAA.C. DavisMay 14CBBN Inter City Championships
6.12Ben Mahony2:02.38 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
7.9Angel Cuevas2:02.77WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.10Drew Whited2:03.12WAEastmontMay 14CBBN Inter City Championships
9.12Setty Pryor2:03.39WAWest Valley (Yakima)Apr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
10.12Eric Ballard2:04.08 PRWAEastmontApr 18Pasco Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Cole Christman4:09.94 PRWAWenatcheeMar 27Eastmont Wildcat Classic
2.12Austen Lane4:23.77 PRWAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
3.12Ben Mahony4:25.21 PRWAEisenhowerMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.12Simon Verduzco4:28.17 PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
5.11Matt Olson4:28.57 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
6.12Alek Schwiesow4:29.47 PRWAMoses LakeApr 18Pasco Invitational
7.11Miguel Vargas4:29.78 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
8.12Justin Pringle4:29.87 PRWAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
9.11Jonathan Cordova4:32.96 PRWAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
10.12Zach Justo4:34.97 PRWAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ben Mahony9:16.61 PRWAEisenhowerMay 02Shoreline Invitational (Boys)
2.12Justin Pringle9:22.71 PRWAWenatcheeMay 02Shoreline Invitational (Boys)
3.11Miguel Vargas9:35.26WAEisenhowerMay 02Shoreline Invitational (Boys)
4.12Zach Justo9:38.92 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
5.11Matt Olson9:40.93 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.12Jose Maciel9:49.11 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
7.11Colton Hoggarth9:58.94WAWest Valley (Yakima)Apr 18Pasco Invitational
8.12Simon Verduzco9:58.99 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
9.12Pasquel Cisneros10:15.98 PRWAA.C. DavisMay 23CBBN District Championships, Day-2
10.12Garrett Britt10:21.54 PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Christian Brandt-Sims14.24 PRWAWenatcheeApr 18Pasco Invitational
2.12Anthony Heard15.44 PRWAA.C. DavisMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.12Adam Soelberg16.03 (1.4)WAWest Valley (Yakima)May 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
4.12Alex Hardgrove16.20WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
5.12Spencer Curtis16.51 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 16Need One Here Invite
6.10Nicklaus Daley17.38WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
7.10Torin Filkins17.49WAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
8.9Dillon Rublaitus17.52WAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
9.10Andrew Turnbull17.75WAEisenhowerMay 21CBBN District Championships, Day-1
10.9Bryce Rosencrance17.78WAWest Valley (Yakima)Apr 11Davis Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Christian Brandt-Sims39.05WAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.11Jaxson Porterfield41.45WAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Adam Soelberg41.62WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Alex Hardgrove41.92 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.11Spencer Stewart42.32WAEisenhowerApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
6.9Bryce Rosencrance43.37WAWest Valley (Yakima)Apr 07Ellensburg JV Classic
7.10Griffey Sarmiento44.09WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
8.9Dillon Rublaitus44.11WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
9.12Spencer Curtis44.38 PRWAWest Valley (Yakima)May 14CBBN Inter City Championships
10.10Andrew Turnbull44.55WAEisenhowerMay 14CBBN Inter City Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jaxson Porterfield
Quintin Porterfield
Jake Ulrich
Christian Thorn
42.58WAEastmontMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
2.-Chris Rodriguez
Christian Brandt-Sims
T.J. Harris
Reid Lovercamp
42.91WAWenatcheeMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.-Luis Leon
Moise Cook
Dillon Baker
Derian Handfield
43.92WAEisenhowerMay 14CBBN Inter City Championships
4.-Joey Robertson
Jamie Carpenter
Edgar Vela
Jackson Wilks
45.27WAMoses LakeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
5.-Isaiah Walter
Jesus Alvarez
Jose Negrete
Joel Kanu
45.34cWAA.C. DavisApr 25Prosser Rotary Invite
6.-Mason Barduhn
Cody Allen
Garrett Wells
Mason Sali-orvald
45.85WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
7.-Mark Mortensen
Nathon Maltos
Myles Alvarez
Julian Naranjo
45.92WASunnysideApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Christian Brandt-Sims
Cole Christman
Austen Lane
Reid Lovercamp
3:20.59WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
2.-Nick McGill
Phillip Moore
Eric Ballard
Jake Ulrich
3:21.14WAEastmontMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.-Derian Handfield
Moise Cook
Luis Leon
Spencer Stewart
3:28.65WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.-Jonathan Cordova
Adam Soelberg
Setty Pryor
Daniel Izutsu
3:30.94WAWest Valley (Yakima)May 23CBBN District Championships, Day-2
5.-Edgar Vela
Joey Robertson
Alek Schwiesow
Ralph Holt
3:38.36WAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.-Franklin Barron
Arturo Palacios
Nathon Maltos
Uriel Diaz
3:40.87WASunnysideMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.-Jose Negrete
Jeyson Chavez
Isaiah Walter
Roberto Arteaga
3:47.8hWAA.C. DavisApr 25Prosser Rotary Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Keith Roberts51' 5 PRWAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
2.11Joe Sells48' 0WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.10Brian Greene47' 9WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.12Austin Adams47' 6.75 PRWAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
5.12Chandler Shaw47' 5 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.11Charles Marshall42' 8.25WAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.11Kaleb McDonnell42' 7 PRWAEastmontMar 18West Valley Spokane Eastmont
8.10Geo Contreras41' 4.25WAA.C. DavisApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
9.12Tristan Hauck41' 1 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
10.12Tyler Hager40' 8.75 PRWAWest Valley (Yakima)May 022015 Strandberg
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Keith Roberts147' 2WAEisenhowerApr 11Davis Invitational
2.11Joe Sells145' 9WAWenatcheeMay 02Shoreline Invitational (Boys)
3.12Chandler Shaw138' 7.5 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
4.11Jacob Duvall134' 3WAMoses LakeApr 11Davis Invitational
5.11Dalton Sugg132' 10WAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
6.11Charles Marshall130' 2WAWenatcheeMay 14CBBN Inter City Championships
7.11Fabian Gonzalez129' 10 PRWASunnysideMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.12Andrew Martinez126' 9 PRWAEisenhowerApr 30CBBN#2: Eastmont,Sunnyside,MosesLake@Eisenhower
9.10Brian Greene126' 2WAEisenhowerMay 02Keith Jewett Invitational
10.12Mannuel Garcia124' 5 PRWAA.C. DavisApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Dalton Sugg199' 3 PRWAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
2.12Andrew Martinez184' 8 PRWAEisenhowerMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Austin Adams176' 6 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
4.11Joseph Adamek165' 10 PRWAWenatcheeMay 23CBBN District Championships, Day-2
5.10John Dagorret159' 5WAMoses LakeMar 28Fast Times At Southridge High
6.10Draven Nevarez158' 0WAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
7.11Fabian Gonzalez151' 4WASunnysideApr 18Pasco Invitational
8.11Jose Negrete143' 6 PRWAA.C. DavisMay 23CBBN District Championships, Day-2
9.12Killion McGinnis138' 1 PRWAWenatcheeApr 11River City Relays
10.11Alex Tew137' 5 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 28WVJV Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Killion McGinnis6' 8 PRWAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
2.11Julien Gibassier6' 4WAWenatcheeMay 282A, 3A, 4A Day 1-3 State Meet
3.12Jacob Stucki6' 0 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 16Need One Here Invite
11Nick McGill6' 0WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
10Dillon Baker6' 0WAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
6.12Spencer Curtis5' 10 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 21Ram Relays
12Luis Leon5' 10 PRWAEisenhowerMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
8.11Caleb Weber5' 8 PRWAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
11Joseph Adamek5' 8WAWenatcheeApr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
9Colton Conner5' 8WAEastmontMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
12Austin Adams5' 8 PRWAEastmontApr 11River City Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Grayson Hagopian12' 9 PRWAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
12Curtis Miller12' 9 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.11Alex Tew12' 6WAWest Valley (Yakima)May 14CBBN Inter City Championships
4.11Jorge Benitez Alcantara12' 0WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
10Michael Dominguez12' 0WAEisenhowerMay 23CBBN District Championships, Day-2
6.12Derek McClune11' 6WAEastmontApr 11River City Relays
7.12Thomas Waywell11' 0 PRWASunnysideMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
11Jason Nunez11' 0 PRWAMoses LakeMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
9Losha Schroeder11' 0WAWenatcheeApr 23CBBN #1: Wen,ML,Ike @ WV
10.12David Lopez10' 6WASunnysideMar 21Papa Wells Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Derian Handfield21' 5.75 PRWAEisenhowerApr 11Davis Invitational
2.12Austin Adams21' 4.5 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
3.11T.J. Harris21' 4WAWenatcheeApr 11River City Relays
4.11Nick McGill21' 0WAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
5.10Cody Allen20' 4.5WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
6.11Jaxson Porterfield20' 2.25WAEastmontApr 22Davis, Sunnyside @ Eastmont
7.10Stephen Lawless19' 8.5 PRWAEastmontMay 21CBBN District Championships, Day-1
8.12Adam Soelberg19' 8WAWest Valley (Yakima)May 21CBBN District Championships, Day-1
10Dillon Baker19' 8 PRWAEisenhowerApr 25Bellevue Invitational
10.10Mason Sali-orvald19' 1 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 30CBBN #2:WV, Wen @ Davis
11Julian Naranjo19' 1WASunnysideMay 14CBBN Inter City Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Austin Adams43' 11WAEastmontApr 18Pasco Invitational
2.11Nick McGill42' 8.5 PRWAEastmontMay 23CBBN District Championships, Day-2
3.12Jacob Stucki40' 11 PRWAWest Valley (Yakima)May 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
4.10Quintin Porterfield40' 7.5WAEastmontMay 14CBBN Inter City Championships
5.12Chris Rodriguez39' 6.5WAWenatcheeApr 11River City Relays
12Graham Morgan39' 6.5WAWenatcheeMay 07CBBN #3 WV, Sunnyside, Eastmont @Wenatchee
7.10Trever Terry39' 2WAEastmontApr 16Need One Here Invite
8.12Derian Handfield38' 10 PRWAEisenhowerMay 06CBBN #3: Eisenhower, and Davis @ Moses Lake
9.10Abraham Horieh38' 9.5WAWest Valley (Yakima)Apr 25Prosser Rotary Invite
10.10Jackson Wilks38' 6.5 PRWAMoses LakeMay 23CBBN District Championships, Day-2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.