View Athletic.net Ad Free

Mens

200 Meters
1.11Caleb Ogden22.63WIOak CreekApr 04West Relays A
2.11Bryant Brown23.01WIMilwaukee MarshallApr 04Case Classic
3.11Josh Kren23.02PRWIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
4.12Jeremy Steward23.03PRWIRacine ParkMar 28Case Invitational
5.12Nick Stugelmeyer23.05PRWIFranklinMar 28Case Invitational
6.12Cameron Rygiewicz23.09PRWIMuskegoMar 28Case Invitational
7.10Victor Kizewski23.13WIStevens PointApr 04West Relays A
8.12Andy Hatch23.24PRWIUnion GroveMar 28Case Invitational
9.12Kyle Webb23.40PRWIChippewa FallsMar 28Northern Badger Invite
11Konner Fierek23.40PRWIDC EverestMar 28Northern Badger Invite
View full rankings...
400 Meters
1.11Caleb Ogden48.75WIOak CreekApr 04West Relays A
2.12Jack Wellenstein49.74PRWIMadison WestApr 04West Relays A
3.12Ryan Powers50.22PRWIBay PortApr 04W/TFA Boys Indoor State
4.12Dominik Johnson50.52PRWIPewaukeeMar 20Nelson Daniels Invite (Small)
5.12Jonathan Gregory51.06PRWIAshwaubenonMar 17Oshkosh HS Invitational
6.12Gunner Sigurdson51.74PRWIEau Claire NorthMar 28Northern Badger Invite
7.11Drew Bullen51.83PRWIBrookfield EastMar 21Lake Michigan Invitational
8.12Eric J. Brown, II51.92PRWIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
9.12Jacob Frey52.06PRWIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
10.12Conor Tarnowski52.17WIAppleton NorthMar 21SPASH Invite-Boys
View full rankings...
800 Meters
1.12Eric J. Brown, II1:54.60PRWIWisconsin LutheranApr 04W/TFA Boys Indoor State
2.12Patrick Treacy1:57.65PRWIEau Claire MemorialMar 28Northern Badger Invite
3.12Grant Marton1:57.84PRWINew Berlin WestMar 21Lake Michigan Invitational
4.11Perrin Hagge1:58.79WIMiddletonApr 04West Relays A
5.12Kyler Lueck1:58.88PRWIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
6.12Derek Cruz1:59.71PRWIStevens PointMar 21SPASH Invite-Boys
7.12John McCune1:59.81PRWIStoughtonApr 04W/TFA Boys Indoor State
8.12Ben Bitter1:59.90PRWIWisconsin LutheranMar 26Oshkosh North Indoor Invite
9.12Terry McMillan1:59.95PRWIMonona GroveApr 04West Relays B
10.10Derek Gross2:00.26WINeenahApr 04W/TFA Boys Indoor State
View full rankings...
1600 Meters
1.12Daniel Laluzerne4:19.80PRWIGreen Bay PrebleApr 04W/TFA Boys Indoor State
2.12Scott Seymour4:20.04PRWIKenosha BradfordApr 04W/TFA Boys Indoor State
3.12Olin Hacker4:21.59PRWIMadison WestMar 28Madison Indoor City Championships
4.10Tannor Wagner4:22.55WIAshwaubenonApr 04W/TFA Boys Indoor State
5.12Ben Bitter4:23.14PRWIWisconsin LutheranApr 04W/TFA Boys Indoor State
6.12Patrick Treacy4:23.32PRWIEau Claire MemorialMar 21HS Indoor Time Trial
7.12Eric J. Brown, II4:24.00PRWIWisconsin LutheranMar 26Oshkosh North Indoor Invite
8.12Jack Heinrich4:24.61PRWIMarquette UniversityMar 21Lake Michigan Invitational
9.11Evan Routhier4:26.37WIHomesteadApr 04W/TFA Boys Indoor State
10.12Derek Cruz4:26.99PRWIStevens PointMar 17Oshkosh HS Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Olin Hacker9:19.82WIMadison WestApr 04West Relays A
2.10Tannor Wagner9:32.21PRWIAshwaubenonMar 17Oshkosh HS Invitational
3.10Finn Gessner9:34.42WIMadison La FolletteMar 28Madison Indoor City Championships
4.10Gus Newcomb9:37.77PRWIMiddletonApr 04West Relays A
5.12Scott Seymour9:42.46PRWIKenosha BradfordMar 28Case Invitational
6.12Joshua Janusiak9:49.14PRWISouth MilwaukeeMar 31Woodland Conference Indoor East
7.12Jake Rost9:53.56PRWIOshkosh WestMar 26Oshkosh North Indoor Invite
8.12Mitchell Maegaard9:54.09PRWIKenosha TremperMar 21Performance Running Outfitters Invitational
9.11Anthony Anderson9:54.51PRWIDC EverestApr 04West Relays A
10.12Ben Carmichael9:54.95PRWIWisconsin LutheranMar 26Oshkosh North Indoor Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Cornelius Bright
Ray Bright
Elijah Robinson
Roy Harden
45.28WIOak CreekApr 04West Relays A
2.-Amari Hackett
Boyd Samsone
Ben Knudsen
Josh Lucas
45.54WIMenomonee FallsApr 04West Relays A
3.-Issac Frieders
Chris Miller
Nick Kohnhorst
Deshawn Bryant
45.65WIDC EverestApr 04West Relays A
4.-Liam Chones
Alec Glugos
Alex Strawszewski
Zach Genrich
45.69WIMukwonagoApr 04West Relays A
5.-Adam Strehlow
Bo Bassindale
Brady Wieland
Van Bassindale
45.72WIWhitefish BayApr 04West Relays A
6.-Aaron Simonis
Zach Mancl
Tyler Patoka
Zack Ross
45.76WIStevens PointApr 04West Relays A
7.-Sam Musso
L.O. Johnson
Hunter Schoepp
Troy Laufenberg
45.81WIWaunakeeApr 04West Relays A
8.-Nick Casper
Christian Hernandez
Jacob Dziewik
Tyler Bodart
45.93WIWest Bend EastApr 04West Relays B
9.-Jake Ayala
Hunter Peters
Ean Miller
Jezell Taylor
46.09WIMadison MemorialApr 04West Relays A
10.-Tyler Berndt
Toren Young
Trey Powers
Marcus Seaton
46.16WIMonona GroveApr 04West Relays B
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Alex Prohaska
Konner Fierek
Nick Kohnhorst
Deshawn Bryant
1:32.06WIDC EverestApr 04West Relays A
2.-Relay Team1:32.13WIRacine ParkApr 04W/TFA Boys Indoor State
3.-Jack Jesse
Griffin Gussel
Nick Bilodeau
Nnamdi Okoli
1:33.69WIMiddletonApr 04West Relays A
4.-Relay Team1:34.43WIFranklinMar 28Case Invitational
5.-Relay Team1:34.77WIHolmenApr 04W/TFA Boys Indoor State
6.-Cameron Tindall
Chudi Ifediora
Carson Parks
Jacob Auman
1:34.85WIVerona AreaApr 04West Relays A
7.-Relay Team1:34.92WIJanesville ParkerMar 21Nelson / Daniels Classic
8.-Relay Team1:35.12WIWest Allis Nathan HaleApr 04W/TFA Boys Indoor State
9.-Relay Team1:35.23WIBay PortApr 04W/TFA Boys Indoor State
10.-Jake Ayala
Jezell Taylor
Ean Miller
Kaydee Sims
1:35.39WIMadison MemorialApr 04West Relays A
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Liam Belson
Derek Cruz
Evan Hatton
Victor Kizewski
3:28.18WIStevens PointApr 04West Relays A
2.-Kyler Lueck
Eric J. Brown, II
Jacob Frey
Josh Kren
3:28.68WIWisconsin LutheranMar 26Oshkosh North Indoor Invite
3.-Relay Team3:29.52WIAshwaubenonApr 04W/TFA Boys Indoor State
4.-Charlie Quentin
Michael Sippy
Dominique Smith
Caleb Ogden
3:29.78WIOak CreekApr 04West Relays A
5.-Brady Snelson
Nick Stugelmeyer
Zach Lee
Blong Vang
3:31.93WIFranklinApr 04Case Classic
6.-Relay Team3:32.04WIHolmenApr 04W/TFA Boys Indoor State
7.-Relay Team3:32.51WIBay PortApr 04W/TFA Boys Indoor State
8.-Relay Team3:32.75WIWest Allis Nathan HaleApr 04W/TFA Boys Indoor State
9.-Relay Team3:33.28WIGreen Bay PrebleApr 04W/TFA Boys Indoor State
10.-Nick Kohnhorst
Deshawn Bryant
Vince Coenen
Evan Torgerson
3:34.15WIDC EverestApr 04West Relays A
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Eric J. Brown, II
Ben Carmichael
Ben Bitter
Kyler Lueck
8:06.10WIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
2.-Relay Team8:12.7hWIWausau WestMar 26Warrior Small School Invite
3.-Izak Oltman
Olin Hacker
Kyle Kolar
Will Olson
8:19.52WIMadison WestApr 04West Relays A
4.-Brady Snelson
Hudson Miller
Zach Lee
Max Fassbender
8:25.05WIFranklinApr 04Case Classic
5.-Ben Bildsten
Zach Solles
Ethan Williams
Jackson Snow
8:25.13WIBarabooApr 04West Relays B
6.-Relay Team8:25.45WIMadison La FolletteMar 21Nelson / Daniels Classic
7.-Evan Seghers
Dan Matusinec
Alex Erickson
Ethan Kern
8:25.51WIMuskegoMar 28Case Invitational
8.-Relay Team8:29.53WIArrowheadMar 21Nelson / Daniels Classic
9.-Devahjae Cokley
Anthony Voss
Vinny Galis
Jon Zimmerman
8:31.23WIRacine HorlickApr 04Case Classic
10.-Drew Dueck
Nolan Wallenkamp
Jacob Ehmke
Emmitt Williams
8:31.77WIHartford UnionApr 04West Relays A
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Peter Andrew59' 0.5PRWIFond Du LacApr 04W/TFA Boys Indoor State
2.11Cole Van Lanen59' 0WIBay PortApr 04W/TFA Boys Indoor State
3.12Marcus Matsche55' 8.5PRWIKimberlyMar 21SPASH Invite-Boys
4.12Ryan Reiter53' 6PRWIHudsonMar 24BlueDevil Invite
5.10Logan McCormick51' 5.5WIKimberlyApr 04W/TFA Boys Indoor State
6.12Charles Serauskas51' 3PRWIHolmenMar 28Northern Badger Invite
7.12Jake Krueger51' 2PRWIMukwonagoMar 28Proviso East Midwest Classic
8.12Connor McCormick51' 1.75PRWIKimberlyApr 07Bay Port JV Indoor
9.11Julio Perez51' 0.75WIKettle MoraineApr 04West Relays A
10.11Sean Cormican50' 8.75WIBarabooApr 04West Relays B
View full rankings...
High Jump
1.12Zac Lorbeck6' 6WIBay PortMar 17Oshkosh HS Invitational
11Darron Murray6' 6WIMenomonee FallsMar 21Lake Michigan Invitational
3.12Noah Hansen6' 4PRWIOshkosh WestMar 26Oshkosh North Indoor Invite
12Ben Franzke6' 4PRWIKaukaunaApr 10Neenah Invite
10Brian Wheeler6' 4PRWIMenomonieMar 31Mustang Invite
11Kaj Days6' 4WIRacine ParkApr 04W/TFA Boys Indoor State
11Brent Hunter6' 4PRWIWest Allis CentralMar 31GMC Conference Indoor-Boys
8.11Pierre McCoy6' 3PRWIWisconsin LutheranMar 21Performance Running Outfitters Invitational
11Caleb Dutko6' 3PRWIOshkosh NorthMar 17Oshkosh HS Invitational
11Daniel Warren6' 3PRWIGreen Bay EastMar 19Green Bay indoor City Mens Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12John Uchytil16' 0PRWIHudsonMar 24BlueDevil Invite
2.12Darren Sanchez15' 3PRWIDC EverestMar 28Northern Badger Invite
3.12Chad Kluender14' 6PRWIBrookfield EastMar 21Lake Michigan Invitational
4.11Zach Jasinski14' 0WIHamiltonMar 31GMC Conference Indoor-Boys
12Garrett Worman14' 0PRWIHartford UnionApr 04West Relays A
6.12Nathan Scherer13' 9PRWIWest Allis Nathan HaleApr 04W/TFA Boys Indoor State
12Daniel Becker13' 9PRWISheboygan NorthApr 04W/TFA Boys Indoor State
8.12Noah Meeteer13' 6PRWIMiddletonMar 21Nelson / Daniels Classic
12Ben Wallace13' 6WIWhitefish BayApr 04West Relays A
11Rashid Coulibaly13' 6WIOshkosh NorthApr 04W/TFA Boys Indoor State
12Josh Dempsey13' 6PRWIBrookfield EastMar 31GMC Conference Indoor-Boys
12Daniel Boivin13' 6PRWIShawano CommunityMar 21Wausau West Early Bird Invite
12Randy Bialcik13' 6PRWIGreen Bay PrebleMar 19Green Bay indoor City Mens Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Aric Elmore22' 6.25WILa Crosse LoganMar 21SPASH Invite-Boys
2.10Shon Pratcher22' 5.5WIGermantownMar 24North Shore Conference Boys Indoor
3.11Jezell Taylor22' 0.5PRWIMadison MemorialApr 04West Relays A
4.11Jack Jesse21' 10.5PRWIMiddletonMar 21Nelson / Daniels Classic
5.12Zach Mancl21' 7.25PRWIStevens PointApr 04West Relays A
6.12Jake Anderson21' 6.75PRWIMerrillApr 04West Relays B
7.12Brian Nash21' 6PRWIMilwaukee Riverside UniversityMar 28City Conference Meet
8.12Zac Lorbeck21' 5.5WIBay PortApr 04W/TFA Boys Indoor State
9.11Drew Bullen21' 3.75PRWIBrookfield EastMar 21Lake Michigan Invitational
10.12Jacquan McGraw21' 3PRWIAppleton NorthMar 17Oshkosh HS Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Elijah Pitchford46' 2.5PRWIWaukesha SouthMar 21Nelson / Daniels Classic
2.11Mario Carr46' 2PRWIBrookfield EastMar 21Lake Michigan Invitational
3.12Aric Elmore45' 11.5PRWILa Crosse LoganMar 21SPASH Invite-Boys
4.12Charles Jackson45' 4PRWIMadison La FolletteMar 21Nelson / Daniels Classic
5.11Tri Pham43' 9.5WIFranklinMar 28Case Invitational
6.12Brian Weinzirl43' 6.25PRWIOak CreekMar 28Case Invitational
7.12Jacquan McGraw43' 1.5PRWIAppleton NorthMar 21SPASH Invite-Boys
8.12Randy Bialcik42' 10.25PRWIGreen Bay PrebleMar 17Oshkosh HS Invitational
9.12Collin Eswein42' 9PRWITomahApr 04W/TFA Boys Indoor State
10.12Jake Anderson42' 7PRWIMerrillMar 21SPASH Invite-Boys
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.