Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Ezra John Griffey10.67 PRWADecaturApr 26Shoreline Invite
2.11Devin St. Clair10.74WAKentwoodApr 12Tacoma Invitational
3.12Radio Battle10.90 PRWABethelMay 16West Central District 4A Meet
4.12Dasean Fields10.94 PRWALincolnApr 11NL Tri-Meet: Lincoln & Stadium @ CK
5.11Duran Ward10.96WATodd BeamerMay 16West Central District 4A Meet
6.12Josh Waller11.02WATodd BeamerMay 16West Central District 4A Meet
7.12Julian McCrann11.04c PRWASpanaway LakeApr 24Spanaway vs. Puyallup
8.11Wesley McCann11.05WARogers (Puyallup)May 16West Central District 4A Meet
9.10Trenton Pinson11.06WAThomas JeffersonMay 16West Central District 4A Meet
10.12Nathan Roberts11.07 PRWAStadiumApr 11NL Tri-Meet: Lincoln & Stadium @ CK
View full rankings...
200 Meters
1.11Devin St. Clair21.74cWAKentwoodMar 20Tahoma vs Kentwood
2.12Radio Battle21.75 PR (.1)WABethelMay 244A State Championships-All Events
3.12Ezra John Griffey21.88 PRWADecaturApr 12Davis Invitational
4.12Demetrius Douglas-Davis21.90 PRWAMt TahomaMay 02Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
5.12Stephan Scott-Ellis22.19 PRWACurtisMay 16West Central District 4A Meet
6.11Duran Ward22.24 (.1)WATodd BeamerMay 244A State Championships-All Events
7.12Justin Drayer22.27WATodd BeamerMay 16West Central District 4A Meet
8.11Zach Smith22.34 PRWAKentlakeMay 16West Central District 4A Meet
9.11IV Reeves22.47 PRWAPuyallupMay 16West Central District 4A Meet
10.11Jeffrey Forbes22.50 PRWAFederal WayMay 16West Central District 4A Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Demetrius Douglas-Davis49.72 PRWAMt TahomaMay 244A State Championships-All Events
2.12Adam McCleary49.81 PRWARogers (Puyallup)May 16West Central District 4A Meet
3.10Trenton Pinson49.90 PRWAThomas JeffersonMay 244A State Championships-All Events
10Jesse Jorgensen50.04cWAPuyallupApr 24Spanaway Lake vs Puyallup
5.12Anthony France50.19 PRWAWoodrow WilsonApr 2648th Annual Shelton Invitational
6.11Devin St. Clair50.34cWAKentwoodApr 03Kent-Meridian vs. Kentwood
7.12Laroy Chase50.39 PRWALincolnMay 244A State Championships-All Events
8.12Travis Dodge50.57 PRWAGraham-KapowsinMay 244A State Championships-All Events
9.10Tyrone Faulkner50.64c PRWATodd BeamerApr 23Beamer vs. Rogers
10.11James Dinwiddie50.83 PRWASpanaway LakeMay 16West Central District 4A Meet
View full rankings...
800 Meters
1.10Jesse Jorgensen1:54.21WAPuyallupMay 244A State Championships-All Events
2.11Jon Phillips1:55.7hWASouth KitsapMay 02South kitsap/Stadium/Wilson
3.12Rustin Winger1:57.73WACentral KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
4.12Chris Selvar1:57.75WAKentwoodMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
5.11Eric Horton1:57.87 PRWAKentridgeMay 244A State Championships-All Events
6.11Jordan Mirk1:58.0h PRWAEmerald RidgeMay 01Emerald Ridge vs Curtis
7.12Ray Reedy1:58.65 PRWANorth KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
8.11Kelton Sears1:58.8hWATahomaMay 01Federal Way vs Tahoma
9.10Spencer Payne1:59.15WAGig HarborMay 09Narrows League Championships Day 2
10.12Cascade Herriott1:59.16 PRWACentral KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
View full rankings...
1600 Meters
1.12Miles Unterreiner4:11.94WAGig HarborJun 07Golden West Invitational (Invite only)
2.10Shane Moskowitz4:18.03WACentral KitsapMay 244A State Championships-All Events
3.12Jon Lafler4:18.68WATahomaMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
4.12Justin Englund4:18.74 PRWADecaturMay 244A State Championships-All Events
5.11Kevin Rosaaen4:21.47WAWoodrow WilsonMay 244A State Championships-All Events
6.11Kelton Sears4:23.67WATahomaMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
7.12Colin O'Leary4:24.22WAOlympiaApr 19Pasco Invitational Track Meet
8.10Jesse Jorgensen4:25.25WAPuyallupApr 12Tacoma Invitational
9.11Eric Horton4:27.08 PRWAKentridgeMay 09SPSL Subdistrict Day 2
10.12Ryan Eidsmoe4:27.56 PRWATodd BeamerMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Miles Unterreiner8:59.33 PRWAGig HarborJun 20Nike Outdoor Nationals
2.11Kevin Rosaaen9:16.25WAWoodrow WilsonMay 09Narrows League Championships Day 2
3.12Jon Lafler9:18.61 PRWATahomaMay 244A State Championships-All Events
4.12Justin Englund9:19.83 PRWADecaturMay 244A State Championships-All Events
5.12Colin O'Leary9:19.90 PRWAOlympiaMay 09Narrows League Championships Day 2
6.10Shane Moskowitz9:23.08WACentral KitsapMay 244A State Championships-All Events
7.12Rob Webster Jr.9:45.80WAPuyallupMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
8.11Jeff Osborn9:53.11 PRWAGig HarborMay 09Narrows League Championships Day 2
9.11Chris Adgar-Beal9:53.99 PRWAGig HarborMay 09Narrows League Championships Day 2
10.10Casey Campbell9:54.42WATahomaMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Sean Harris14.40 PRWAKent MeridianMay 16West Central District 4A Meet
2.11Steven Warner14.55 (.3)WAKentwoodMay 244A State Championships-All Events
3.12Alex Sears14.70 PRWAEmerald RidgeMay 09SPSL Subdistrict Day 2
4.12Gregger Highberg14.74 PRWAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
5.11Anthony Hogan14.84WATodd BeamerMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
6.12Bryan Blackburn14.85 PRWASpanaway LakeMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
7.12Immanuel Satterwhite14.87 PRWAMt TahomaMay 16West Central District 4A Meet
12Darnell Harris14.87 PRWASpanaway LakeMay 16West Central District 4A Meet
9.12Avery Johnston15.02 PRWALincolnMar 22Tacoma Relays
10.10Cory Okazaki15.04 (2.9)WAEmerald RidgeMay 244A State Championships-All Events
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Alex Sears38.34 PRWAEmerald RidgeMay 244A State Championships-All Events
2.10Robert Shelby39.43WAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
3.12Gregger Highberg39.45 PRWAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
4.12Eric Morrison39.64c PRWARogers (Puyallup)Apr 17Rogers vs Puyallup
5.11Anthony Hogan39.97WATodd BeamerMay 16West Central District 4A Meet
6.11Steven Warner39.99WAKentwoodMay 31BorderDuel Track Classic
7.12Sean Walker40.11WACentral KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
8.10Cory Okazaki40.26WAEmerald RidgeMay 16West Central District 4A Meet
9.12Darnell Harris40.27 PRWASpanaway LakeMay 16West Central District 4A Meet
10.11David Sutton40.29 PRWARogers (Puyallup)May 16West Central District 4A Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Travis Koch
Duran Ward
Justin Drayer
Josh Waller
42.30WATodd BeamerMay 244A State Championships-All Events
2.-Ron Baines
Terrance Brown
Demetrius Douglas-Davis
Geno Munoz
42.92WAMt TahomaMay 16West Central District 4A Meet
3.-Bryan Blackburn
James Dinwiddie
Darnell Harris
Julian McCrann
43.06WASpanaway LakeMay 244A State Championships-All Events
4.-Tristan Askew
Demitrius Bronson
Darrius Coleman
Devin St. Clair
43.14WAKentwoodMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
5.-Ronnie Dudley II
Stephan Scott-Ellis
Anthony Corley
Jerhime Sanders
43.22WACurtisMay 16West Central District 4A Meet
6.-Tayler Angevine
Matthew Cowan
Zach Smith
Cody Arp
43.25WAKentlakeMay 16West Central District 4A Meet
7.-Adam McCleary
Spencer Hollandsworth
David Sutton
Wesley McCann
43.42WARogers (Puyallup)May 244A State Championships-All Events
8.-AJ Espy
Kadir Perez
Jared Moore
Ryan Williams
43.44cWASouth KitsapApr 24South Kitsap vs Bellarmine Prep
9.-Drake Wilkins
Alex Sears
Caleb Triplett
Erik Pollard
43.58WAEmerald RidgeMay 16West Central District 4A Meet
10.-Relay Team43.74cWAFederal WayApr 10Federal Way vs Thomas Jefferson
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Wesley McCann
Adam McCleary
Colby Peters
Will Brauneis
3:20.48WARogers (Puyallup)May 244A State Championships-All Events
2.-Corey Galligan
Dan Nadeau
Jon Phillips
Leon La Deaux
3:23.17WASouth KitsapMay 244A State Championships-All Events
3.-Courtney Williams
Ron Baines
Geno Munoz
Demetrius Douglas-Davis
3:23.18WAMt TahomaMay 244A State Championships-All Events
4.-Tristan Askew
Ricardo Tucker
Chris Selvar
Devin St. Clair
3:24.05WAKentwoodMay 16West Central District 4A Meet
5.-Relay Team3:24.44WAThomas JeffersonApr 26Shoreline Invite
6.-Anthony France
Gilbert Sandoval
Khayree Johnson
Alex Lavonchin
3:25.72WAWoodrow WilsonMay 16West Central District 4A Meet
7.-Derrick Daigre
BJ Arceneaux
Deizon Dearbone
Artise Gauldin
3:25.78WAKent MeridianMay 16West Central District 4A Meet
8.-Drake Wilkins
Kevin Thomson
Brent Young
Kyle Vuksich
3:25.92WAEmerald RidgeMay 16West Central District 4A Meet
9.-Nico Curran
Robert Shelby
Jeffrey Forbes
Deshawn Williams
3:26.6hWAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
10.-Anthony Corley
Stephan Scott-Ellis
Garrett Johnson
Ronnie Dudley II
3:27.41WACurtisMay 16West Central District 4A Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Marty Fuller55' 10.75 PRWATodd BeamerMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
2.12Oliver Henry55' 5 PRWABethelMay 09SPSL Subdistrict Day 2
3.11Andru Pulu52' 4WAFederal WayApr 10Federal Way vs Thomas Jefferson
4.12Andrew Rubin50' 4.5 PRWAMt TahomaApr 12Tacoma Invitational
5.11Happy Iona49' 2.5WABethelMay 01vs. Bethel
6.12Lepon Mamea48' 11.5WALincolnMay 09Narrows League Championships Day 2
7.11Robert Henderson48' 9WALincolnApr 11NL Tri-Meet: Lincoln & Stadium @ CK
8.12Jordan Macauley48' 8 PRWAGraham-KapowsinMay 16West Central District 4A Meet
9.12Stephen Foster48' 7.75 PRWAKent MeridianMay 16West Central District 4A Meet
10.12Sean Harris48' 6 PRWAKent MeridianApr 17Kentlake vs Kent-Meridian
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Oliver Henry169' 3 PRWABethelMay 244A State Championships-All Events
2.12Marty Fuller166' 6 PRWATodd BeamerApr 30Beamer vs Puyallup
3.12Evan Cook154' 9 PRWATodd BeamerApr 26Shoreline Invite
4.12Aaron Lenk148' 1 PRWAGraham-KapowsinMay 01vs. Bethel
5.12Matt Glick146' 8 PRWABethelMay 244A State Championships-All Events
6.10Derek Eager146' 6WATahomaMay 244A State Championships-All Events
7.11Eric Murrell143' 5WAGig HarborMar 19GH at CK
8.11Juwuan Rattler143' 3 PRWASouth KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
9.12Lepon Mamea142' 11 PRWALincolnMay 09Narrows League Championships Day 2
10.12Derek Bacon142' 8 PRWARogers (Puyallup)Apr 23Beamer vs. Rogers
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Derek Eager188' 5WATahomaMay 244A State Championships-All Events
2.11Sean Allison181' 5WASouth KitsapMay 244A State Championships-All Events
3.11Ronnie Dudley II176' 8 PRWACurtisApr 12Birger Solberg Team Invitational
4.12Greg Zurfluh169' 0 PRWACurtisMay 16West Central District 4A Meet
5.11Charlie Bingham165' 5 PRWAMt TahomaApr 12Tacoma Invitational
6.12Devlan Miller162' 0 PRWASouth KitsapMay 16West Central District 4A Meet
7.9Nick Laketa159' 2WAGig HarborMay 16West Central District 4A Meet
8.12Jeremy Hauck153' 1 PRWAThomas JeffersonApr 26Shoreline Invite
9.12Brandon Salley152' 9 PRWACentral KitsapMay 16West Central District 4A Meet
10.12Pierce Monton152' 0WAOlympiaMay 0244th Shaner Invite
View full rankings...
High Jump
1.11Cody Fishel6' 7 PRWAKentwoodMay 244A State Championships-All Events
10CJ Wright6' 7WALincolnApr 24Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
3.12Robbin Harris6' 6 PRWACentral KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
4.12Michael Juma6' 4 PRWABethelApr 17Curtis vs Bethel
11Dallin Grover6' 4 PRWAKentlakeMay 16West Central District 4A Meet
6.11Brennan Boyes6' 3WAPuyallupApr 30Beamer vs Puyallup
7.11Andre Barrington6' 2WAFederal WayApr 26Shoreline Invite
12Devlan Miller6' 2 PRWASouth KitsapMay 02South kitsap/Stadium/Wilson
12Devlin Sweeney6' 2 PRWAOlympiaMar 27Stadium vs Olympia
12Cory Lusby6' 2WAOlympiaMar 22Bremerton Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jeremy Ross14' 0 PRWABethelMay 01vs. Bethel
11Chris Terronez14' 0 PRWABellarmine PrepMay 244A State Championships-All Events
3.11Wylie Johnson13' 6 PRWAThomas JeffersonMay 244A State Championships-All Events
12Evan Rodgers13' 6 PRWAKentridgeMay 16West Central District 4A Meet
11Luke Carpenter13' 6 PRWAKentridgeMay 244A State Championships-All Events
6.12Miles VanZee13' 0 PRWAFederal WayMay 244A State Championships-All Events
12Aaron Smith13' 0 PRWAKent MeridianMay 244A State Championships-All Events
8.11Patrick McDaniel12' 6 PRWAGig HarborApr 24Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
11Brian Matthews12' 6 PRWAKentlakeMay 01Kentlake vs. Kentwood
10Glenn Runnels12' 6WANorth KitsapMay 09Narrows League Championships Day 2
12Sirak Chhao12' 6 PRWAMt TahomaMay 09Narrows League Championships Day 2
11Anatoliy Koval12' 6 PRWAFederal WayMay 01Federal Way vs Tahoma
View full rankings...
Long Jump
1.11Zach Smith23' 3 (-.1)WAKentlakeMay 244A State Championships-All Events
2.11Ronnielle Battles23' 0.5 PRWAThomas JeffersonApr 24Kentlake vs Jefferson
3.11Desmond Trufant22' 7WAWoodrow WilsonMay 16West Central District 4A Meet
12Stephan Scott-Ellis22' 7 PRWACurtisMay 31Brooks WA/OR Meet of Champions
5.9Brandon Harris22' 5 (.1)WAKent MeridianMay 244A State Championships-All Events
6.12Josh Waller22' 4.25 PRWATodd BeamerMay 16West Central District 4A Meet
7.11Andre Barrington21' 10.75WAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
11Tayler Angevine21' 10.75 PRWAKentlakeMay 16West Central District 4A Meet
9.11Spenser Sydney21' 10 PRWAThomas JeffersonApr 24Kentlake vs Jefferson
10.11Devin St. Clair21' 8.5WAKentwoodMar 20Tahoma vs Kentwood
View full rankings...
Triple Jump
1.12Stephan Scott-Ellis49' 2.5 PRWACurtisApr 12Arcadia Invitational
2.11Desmond Trufant46' 5.75 PR (-.1)WAWoodrow WilsonMay 244A State Championships-All Events
3.12Andre Moore45' 7 PR (2.8)WAKent MeridianApr 19Pasco Invitational Track Meet
4.11Ian Tevis45' 3.5 PRWAFederal WayMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
5.11Ronnielle Battles44' 3.25 PRWAThomas JeffersonMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
11Artise Gauldin44' 3.25 PRWAKent MeridianMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
7.11Andre Barrington44' 1WAFederal WayMay 16West Central District 4A Meet
8.11Zach Smith44' 0.5WAKentlakeMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
9.11IV Reeves43' 2.25WAPuyallupMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
10Louis Garmon43' 2.25WAKent MeridianMay 07SPSL Subdistrict 4A Meet
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.12Kenny Cook103' 3 PRWASouth KitsapMar 22Bremerton Relays
2.10Andrew Jowett85' 11WADecaturMay 11Centralia All Comers Hammer
3.10Colin Burgh81' 6 PRWASouth KitsapMar 22Bremerton Relays
4.10Ian Booth72' 6 PRWANorth KitsapMar 22Bremerton Relays
5.12Christopher Dalton68' 5 PRWANorth KitsapMar 22Bremerton Relays
6.10Josh McCown64' 8 PRWANorth KitsapMar 22Bremerton Relays
7.12Patrick Winterstein56' 10 PRWAOlympiaMar 22Bremerton Relays
8.9Joe Wright28' 3 PRWAOlympiaMar 22Bremerton Relays
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.