Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Josh Eiker10.34 PR (3.0)ILGalesburgMay 28IHSA Boys 3A State Championships
2.10Declan Rustay10.46 (5.4)ILHoffman EstatesMay 28IHSA Boys 3A State Championships
3.11Cary Lockhart10.53 (5.4)ILBloomingtonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
4.12Vincent Gordon10.55 PR (3.0)ILCentennialMay 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Tyler Foulks10.59 PR (3.0)ILRock IslandMay 28IHSA Boys 3A State Championships
6.12Antonio Tate10.60 PRILDeKalbMay 20IHSA 3A Boys DeKalb Sectional
12Derrius Rodgers10.60 PRILLockport (Twp.)May 06Bill Jackson Invitational
8.12Justin Taormina10.64 (5.4)ILGenevaMay 28IHSA Boys 3A State Championships
9.11Camron Harrell10.68ILBradley-BourbonnaisMay 19IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.11Ayoolumide Abiona10.71 PR (3.5)ILSandburgApr 22Bob Cohoon Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Josh Eiker20.83 PR (2.0)ILGalesburgApr 22Bob Cohoon Invitational
2.12Derrius Rodgers21.42 PRILLockport (Twp.)May 06Bill Jackson Invitational
3.17-18Vincent Gordon21.46 PRILVipers TrackJun 26USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
4.12Roosevelt Davis21.54 PRILEast St. LouisMay 12Southwest Conference Boys Championships
5.11Cary Lockhart21.62ILBloomingtonMay 19IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.12Jaurice Thomas21.67 PRILSouth ElginMay 19IHSA 3A Boys Metea Valley Sectional
7.10Declan Rustay21.70ILHoffman EstatesMay 19IHSA 3A Boys Metea Valley Sectional
12Antonio Tate21.70ILDeKalbApr 16Ottawa ABC Boys Invitational
9.11Ayoolumide Abiona21.71 PR (3.7)ILSandburgApr 22Bob Cohoon Invitational
10.12Deshon Buchanan21.73 PR (2.1)ILBelleville (West)May 20IHSA 3A Boys Collinsville Sectional
View full rankings...
400 Meters
1.12Octavian Wells47.07 PRILFox Lake (Grant)May 28IHSA Boys 3A State Championships
2.11Brad Garron47.72 PRILEvanston (Twp.)May 28IHSA Boys 3A State Championships
3.12Chris Thompson48.18ILLemontMay 28IHSA Boys 3A State Championships
4.12Patrick Mikel48.20 PRILLombard (Glenbard East)May 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Jordan Cagigal48.47 PRILMetea ValleyMay 28IHSA Boys 3A State Championships
6.10Deante Anderson48.50ILEast St. LouisMay 28IHSA Boys 3A State Championships
7.12Michael Edwards48.54 PRILZion-BentonMay 06Conant Cougar Track Classic
8.11Avery Lyons48.55 PRILBloomingtonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
9.12Marlowe Mosley48.58 PRILEast St. LouisMay 28IHSA Boys 3A State Championships
11Cameron Ruiz48.58 PRILLakes CommunityMay 28IHSA Boys 3A State Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Sean Torpy1:47.95 PRIL SandburgJun 11Midwest Distance Classic
2.12Chris Torpy1:49.80 PRIL SandburgJun 11Midwest Distance Classic
3.12Torrain Haughton1:50.56 PRIL Maine EastJun 11Midwest Distance Classic
4.12Heath Warren1:51.91 PRILSpringfieldMay 13Central State 8 Meet
5.11Chris Conrad1:51.99ILO'FallonMay 20IHSA 3A Boys Collinsville Sectional
6.12Connor McCue1:52.72 PRILAurora (West Aurora)May 06Kane County Boys Championships
7.12Brian Jordan1:53.69 PRIL Hinsdale SouthJun 11Midwest Distance Classic
8.12Demetri Panici1:53.76 PRIL Frankfort (Lincoln-Way North - Closed 2016)Jun 11Midwest Distance Classic
9.12John Partee1:53.78ILPlainfield (South)May 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
10.11Thomas Mosley1:54.12 PRILZion-BentonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.12Sean Torpy3:47.70 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
2.12Chris Torpy3:48.77 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
3.11Jack Aho3:52.65 PRIL Grayslake (Central)Jun 02Festival of Miles
4.11Soren Knudsen3:53.23IL MinookaJun 02Festival of Miles
5.12Heath Warren3:54.36 PRIL SpringfieldJun 02Festival of Miles
6.12Connor Madell3:55.25 PRIL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
7.10Danny Kilrea3:58.89IL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
8.12Demetri Panici3:59.64 PRIL Frankfort (Lincoln-Way North - Closed 2016)Jun 03Magis Miles
9.10Charlie Kern4:00.20IL Elmhurst (York)Jun 02Festival of Miles
10.11Brian Leonard4:00.26 PRIL PalatineJun 03Magis Miles
View full rankings...
1600 Meters
1.12Sean Torpy4:03.42 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
2.12Chris Torpy4:05.40 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
3.11Jack Aho4:07.39 PRIL Grayslake (Central)Jun 02Festival of Miles
4.11Soren Knudsen4:08.70IL MinookaJun 02Festival of Miles
5.12Heath Warren4:10.17 PRIL SpringfieldJun 02Festival of Miles
6.12Connor Madell4:11.88 PRIL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
7.12Connor McCue4:12.79 PRILAurora (West Aurora)Apr 23Distance Night in Palatine
8.10Charlie Kern4:14.28IL Elmhurst (York)Jun 02Festival of Miles
9.10Danny Kilrea4:14.59IL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
10.11Vince Zona4:14.63 PRIL Lyons TownshipJun 11Midwest Distance Classic
View full rankings...
1 Mile
1.12Sean Torpy4:05.10 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
2.12Chris Torpy4:07.13 PRIL SandburgJun 03Magis Miles
3.11Jack Aho4:08.79 PRIL Grayslake (Central)Jun 02Festival of Miles
4.11Soren Knudsen4:10.17IL MinookaJun 02Festival of Miles
5.12Heath Warren4:11.82 PRIL SpringfieldJun 02Festival of Miles
6.12Connor McCue4:13.14 PRILAurora (West Aurora)Apr 09Arcadia Invitational
7.12Connor Madell4:13.52 PRIL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
8.10Charlie Kern4:15.67IL Elmhurst (York)Jun 02Festival of Miles
9.10Danny Kilrea4:16.15IL Lyons TownshipJun 03Magis Miles
10.10Dylan Jacobs4:17.21IL SandburgJun 03Magis Miles
View full rankings...
3000 Meters
1.12Cole Akimoff9:58.22 PRORSpragueApr 29Rob Allen Twilight Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Jack Aho9:00.70 PRILGrayslake (Central)May 13Fox Valley Conference Boys Championship
2.11Blake Evertsen9:04.22 PRILHinsdale (Central)Apr 09Arcadia Invitational
3.12Martin Barr9:07.27 PRILNiles NorthMay 13CSL-North Boys Conference Meet
4.12Jared Borowsky9:07.47 PRILLincolnshire (Stevenson)May 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Connor Horn9:09.72 PRILNeuqua ValleyApr 09Arcadia Invitational
6.12Robby Prescott9:10.41 PRILDowners Grove (North)May 13WSC-Silver Conference Boys Championships
7.12Brett Davidson9:10.92 PRILHighland ParkMay 13CSL-North Boys Conference Meet
8.12Eryk Yunk9:11.33 PRILBelvidere (North)Apr 16Buffalo Grove BATE Invite
9.10Danny Kilrea9:12.90ILLyons TownshipApr 09Arcadia Invitational
10.11Irwin Loud9:13.55ILOak Park-River ForestApr 22Bob Cohoon Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Travis Anderson13.59 PR (3.2)ILEdwardsvilleMay 28IHSA Boys 3A State Championships
2.12William Session13.72 PR (2.6)ILBelleville (East)May 28IHSA Boys 3A State Championships
3.12Roland Amarteifio14.05 PR (3.3)ILEvanston (Twp.)May 28IHSA Boys 3A State Championships
4.12Timmy Brundidge14.11 PR (3.2)ILFox Lake (Grant)May 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Jaylan McConico14.20 PRILBolingbrookMay 12SWSC-Blue Conference Boys Championships
6.12Tyler Kirkwood14.31 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 06DuPage County Boys Championships
7.12Richard Azunna14.51 PRILNiles NorthMay 19IHSA 3A Boys Loyola Academy Sectional
8.12Gavin Hoch14.53 PR (.6)ILLake ForestApr 16Al Janulis Cougar Relays
9.12Avery Taylor14.56 PR (3.2)ILCalumet City (Thornton Fractional North)May 28IHSA Boys 3A State Championships
10.12Tahj Silas14.61 PRILChicago (Brother Rice)Apr 15Oak Lawn Boys Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12William Session37.46 PRILBelleville (East)May 28IHSA Boys 3A State Championships
2.12Roland Amarteifio37.63 PRILEvanston (Twp.)May 28IHSA Boys 3A State Championships
3.12Gavin Hoch37.96 PRILLake ForestApr 16Al Janulis Cougar Relays
4.11Travis Anderson38.01ILEdwardsvilleMay 20IHSA 3A Boys Collinsville Sectional
5.11Delano Anderson38.15ILEast St. LouisMay 07Collinsville Boys Invitational
6.12Jaylan McConico38.36 PRILBolingbrookMay 28IHSA Boys 3A State Championships
7.12Timmy Brundidge38.47 PRILFox Lake (Grant)May 28IHSA Boys 3A State Championships
8.12Justin Wolz38.81 PRILMinookaApr 09Belleville West Boys Invitational
9.11Jace James38.86ILCarol Stream (Glenbard North)May 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
10.12Tyler Kirkwood39.02 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 06DuPage County Boys Championships
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Mark Myers6:27.50IL Lake ForestJun 11Midwest Distance Classic
2.12Dustin Macuiba6:29.50 PRIL Warren TownshipJun 11Midwest Distance Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team41.37ILEast St. LouisMay 12Southwest Conference Boys Championships
2.Kyle Mastrangeli
Desmond Lockett
Dominique Woods
Jaurice Thomas
41.64ILSouth ElginMay 28IHSA Boys 3A State Championships
3.Relay Team41.68ILMinookaMay 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
4.Relay Team41.72ILPlainfield (North)May 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
5.Relay Team41.76ILEdwardsvilleMay 20IHSA 3A Boys Collinsville Sectional
6.Doug Wilson
Tyler Foulks
Courtney Lindsey
Andre McKinney
41.80ILRock IslandMay 28IHSA Boys 3A State Championships
7.Ben Marsh
Eric Mooney
Dubem Anikamadu
Jeremie Allen
41.91ILHuntleyMay 28IHSA Boys 3A State Championships
8.Alonzo Taylor-Jones
Amiri Finner
Ben Loutsis
Jordan Cagigal
41.92ILMetea ValleyMay 19IHSA 3A Boys Metea Valley Sectional
9.Relay Team41.97ILBelleville (West)Apr 28St. Clair County Boys Championships
10.Relay Team42.11ILHomewood-FlossmoorMay 19IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:25.64ILEast St. LouisMay 07Collinsville Boys Invitational
2.Relay Team1:26.58ILMinookaMay 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
3.Dan Gaynes
JaQuere Williams
Kevin Sager
Ryan Lukas
1:26.72ILNeuqua ValleyMay 28IHSA Boys 3A State Championships
4.Ben Marsh
Lukas Bolas
Dubem Anikamadu
Jeremie Allen
1:27.37ILHuntleyMay 28IHSA Boys 3A State Championships
5.Tyler Foulks
Carlon Steward
Courtney Lindsey
Andre McKinney
1:27.41ILRock IslandMay 28IHSA Boys 3A State Championships
6.Carlos Baggett
Clay Paysen
Joe Stiffend
Hunter Houslet
1:27.61ILPlainfield (North)May 28IHSA Boys 3A State Championships
7.Chris Gargano
Derrius Rodgers
Jesse Bustami
Sheldon Snapp
1:27.62ILLockport (Twp.)May 06Bill Jackson Invitational
8.Craig Dawkins
Nelson Mafany
Richard Azunna
Barrington Wade
1:27.66ILNiles NorthMay 28IHSA Boys 3A State Championships
9.Michael Papper
John Clark
Jonny Gilchrist
Mason Rosenberg
1:27.76ILGlenbrook NorthMay 19IHSA 3A Boys Loyola Academy Sectional
10.Chris Meng
Matt Begley
Matthew Mick
Quinn Julian
1:28.11ILLake ForestMay 19IHSA 3A Boys Loyola Academy Sectional
View full rankings...
4x400 Relay
1.Marlowe Mosley
Roosevelt Davis
Sanchez Rhodes
Kevin Johnson
3:15.35ILEast St. LouisMay 28IHSA Boys 3A State Championships
2.Isaiah Robinson
Dan Gaynes
Kevin Sager
JaQuere Williams
3:16.00ILNeuqua ValleyMay 28IHSA Boys 3A State Championships
3.Justin Wolz
Aaron Arroyo
Brandon Adams
Matt Dlugopolski
3:17.31ILMinookaMay 28IHSA Boys 3A State Championships
4.Mikael Boyd
Antonio Davis
Amitai Wheat
Jacobi Agee
3:17.73ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 28IHSA Boys 3A State Championships
5.Kemar Miller
Timmy Brundidge
Ben Schram
Octavian Wells
3:17.92ILFox Lake (Grant)May 28IHSA Boys 3A State Championships
6.Roland Amarteifio
Brian Daniels
Michael Henry
Brad Garron
3:17.95ILEvanston (Twp.)May 28IHSA Boys 3A State Championships
7.Antwan Thigpen
Jakob Mogorovic
Andrew Best
Vince Zona
3:18.10ILLyons TownshipMay 28IHSA Boys 3A State Championships
8.Cameron Ruiz
Robert Kuhlmann
Jordan Mercure
Brandon Thiel
3:18.77ILLakes CommunityMay 28IHSA Boys 3A State Championships
9.Chris Meng
Jonathan DiValerio
Quinn Julian
Matthew Mick
3:20.30ILLake ForestMay 19IHSA 3A Boys Loyola Academy Sectional
10.Tavarus Collins
Dinario Hickman
Thomas Mosley
Michael Edwards
3:20.56ILZion-BentonMay 06Conant Cougar Track Classic
View full rankings...
4x800 Relay
1.Tom Brennan
Dylan Jacobs
Sean Torpy
Chris Torpy
7:37.36ILSandburgMay 28IHSA Boys 3A State Championships
2.Luke Filipic
Mackenzie Bach
Matt Cozine
Karsen LeComte
7:41.48IL Mt. Prospect (Prospect)Jun 19New Balance Nationals Outdoor
3.Relay Team7:43.56ILOak Park-River ForestMay 13WSC-Silver Conference Boys Championships
4.Relay Team7:45.80ILLyons TownshipMay 13WSC-Silver Conference Boys Championships
5.Relay Team7:46.30ILElmhurst (York)May 13WSC-Silver Conference Boys Championships
6.Roman Drabchuk
Michael Noble
Charlie Nodus
Brian Jordan
7:48.08ILHinsdale SouthMay 28IHSA Boys 3A State Championships
7.Mike Grocholski
Seth Conroy
Keagan Smith
Zach Hollman
7:51.00ILHuntleyMay 13Fox Valley Conference Boys Championship
8.Clayton Mendez
Alex West
Keduse Worku
Evan Radomski
7:51.11ILWhitney YoungMay 28IHSA Boys 3A State Championships
9.-Phillip Hall
Sincere Williams-Davis
Carl Way
Jeremiah Cooley
7:51.41ILDanvilleMay 28IHSA Boys 3A State Championships
10.Brett Izzo
Jack Rzepecki
Evan Patel
JB Sandlund
7:51.93ILSt. Charles (East)May 28IHSA Boys 3A State Championships
View full rankings...
4x1600 Relay
1.Danny Kilrea
Connor Madell
Matt Begeman
Vince Zona
17:36.18ILLyons TownshipApr 09Arcadia Invitational
2.Aidan Livingston
Scott Anderson
Patrick Wolak
Connor Horn
17:37.54ILNeuqua ValleyApr 09Arcadia Invitational
3.Jack Litowitz
Warren Blood
Josh Derrick
Ted Oh
18:06.25ILWinnetka (New Trier)Apr 29Spartan Relays
4.Jared Borowsky
Paul Udoni
Brett Lucas
Jakob Bloomfield
18:32.43ILLincolnshire (Stevenson)Apr 29Spartan Relays
5.Alec Sanchez
Jack Whetstone
Charith Wickrema
Jordan Theriault
18:37.09ILGlenview (Glenbrook South)Apr 29Spartan Relays
6.Kyle Griffith
Pat Burns
Eric Metzger
Drake Heisterkamp
18:39.87ILLake ZurichApr 29Spartan Relays
7.Alex Hillegass
Matt DeGroot
Tyler Dunn
Glenn Kinley
18:48.89ILNormal Community WestMay 05Raider Relays
8.Relay Team18:57.53ILSt. Charles (North)Apr 22Lyons Township Relays
9.Relay Team18:59.37ILHinsdale (Central)Apr 22Lyons Township Relays
10.Aidan Sullivan
Marc Daly
Case Brennan
William Shortal
19:05.61ILLoyola AcademyApr 29Spartan Relays
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Chris Meng
Jonathan DiValerio
Quinn Julian
Matthew Mick
1:35.28ILLake ForestApr 29Spartan Relays
2.Adetunji Jones
Brent Finley
Cary Lockhart
Carey Ferguson
1:36.27ILBloomingtonMay 05Raider Relays
3.Ilya Arif Ahmad
Donovan Perkins
Noah Flanagan
Alex Severino
1:36.39ILWinnetka (New Trier)Apr 29Spartan Relays
4.Eugene Ro
Max Johnson
Jimmy Lustig
Gavin Cernek
1:36.90ILGlenview (Glenbrook South)Apr 29Spartan Relays
5.Justin Hall
Matthew Lewis-Banks
Joshua Bridges
Davell Clemon
1:37.63ILHomewood-FlossmoorApr 22Rock Island Invitational
6.Relay Team1:38.05ILBarringtonApr 30Palatine Relays
7.Tavion Brooks
Carlon Steward
Courtney Lindsey
Jalil Gay
1:38.15ILRock IslandApr 22Rock Island Invitational
8.Henoc Mondika
Dwight Colvin
Nathan Hart
David Alston
1:38.49ILCentennialMay 05Raider Relays
9.Khalen Young
Alex Babbington
Elijah Hickman
Blake Coughlin
1:39.50ILPlainfield (East)Apr 22Rock Island Invitational
10.John Clark
Michael Siboni
Joe Thunholm
Chris Metellus
1:39.57ILGlenbrook NorthApr 29Spartan Relays
Kyle Roth
Tyler Naughtrip
Tom Messina
Mark Wu
1:39.57ILLake ZurichApr 29Spartan Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Kevin Sager
Daniel Gaynes
JaQuere Williams
Isaiah Robinson
3:29.64ILNeuqua ValleyApr 09Arcadia Invitational
2.Relay Team3:35.51ILEast St. LouisMar 26Southwestern Illinois Relays
Relay Team3:35.51ILGranite CityMar 26Southwestern Illinois Relays
4.Ben Klett
Jake Stevens
Alex Nelson
Brian Griffith
3:36.51ILLake ZurichApr 29Spartan Relays
5.Relay Team3:39.07ILZion-BentonApr 22Lyons Township Relays
6.Derek McDaniel
Brian Armstrong
Patrick Blazek
Thomas Shilgalis
3:40.99ILNaperville (Central)Apr 29Wanner Knights Invitational
7.Robby Cicciarelli
Owen Schaufelberger
Xavier Armand
Andrew Tarasuk
3:42.93ILLyons TownshipApr 29Wanner Knights Invitational
8.Zach Allen
Luke Lindstrom
Tyler Wilson
Eddie Baines
3:43.56ILHononegahApr 29Wanner Knights Invitational
9.David Goncharov
Noah Lukz
Jonathon Powell
Caleb Oh
3:43.99ILLincolnshire (Stevenson)Apr 29Spartan Relays
10.Red Sumalong
Michael Zalinski
Nate Cozine
Jack Terry
3:44.08ILMt. Prospect (Prospect)Apr 29Wanner Knights Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Robert Tomaska
Kurt Namini
Max Denning
Charlie Kern
10:03.32IL Elmhurst (York)Jun 19New Balance Nationals Outdoor
2.Paul Milkus
Kevin Courtney
Garret White
Caleb Washington
10:32.11ILShepardApr 23Distance Night in Palatine
3.Ryan Kennedy
Ryan Lukas
Aidan Livingston
Patrick Wolak
10:41.39ILNeuqua ValleyApr 09Arcadia Invitational
4.Jeff Meverden
Ibraheem Reffat
Brandon Thiel
Jeremy Wallace
10:41.66ILLakes CommunityApr 23Distance Night in Palatine
5.Relay Team10:43.25ILLyons TownshipApr 22Lyons Township Relays
6.Relay Team10:46.00ILChicago (St. Ignatius College Prep)Apr 30Palatine Relays
7.Hunter Dyer
Kevin Ehringer
Andrew Nunez
Austin Brown
10:49.37ILPlainfield (South)Apr 23Distance Night in Palatine
8.Relay Team10:50.56ILGranite CityMar 26Southwestern Illinois Relays
9.Relay Team10:54.12ILPalatine (Fremd)Apr 23Distance Night in Palatine
10.Will Taylor
Henry Clabby
Alex Burck
Cooper Woolford
10:56.42ILWinnetka (New Trier)Apr 29Spartan Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Josh Black63' 4.5 PRILMachesney Park (Harlem)Apr 22Rock Island Invitational
2.10John Meyer63' 0ILLockport (Twp.)Apr 16Dick Beebe Invitational
3.11Chago Basso61' 1 PRILRoselle (Lake Park)Apr 16Bud Mohns Invitational
4.11AJ Epenesa60' 4.5 PRILEdwardsvilleMay 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Darius King59' 2 PRILMolineMay 28IHSA Boys 3A State Championships
12Darin Gipson59' 2 PRILMortonApr 22Bob Cohoon Invitational
7.12Dylan Scheirich59' 0.25 PRILRoselle (Lake Park)May 28IHSA Boys 3A State Championships
8.11John Stefan58' 9.5ILBarringtonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
11Ethan Hanson58' 9.5ILPalatine (Fremd)May 19IHSA 3A Boys Lake Zurich Sectional
10.12Josh Kowalski58' 0.5 PRILMachesney Park (Harlem)May 28IHSA Boys 3A State Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11AJ Epenesa206' 5 PRILEdwardsvilleApr 23Winston Brown Invitational
2.11Chago Basso185' 6 PRILRoselle (Lake Park)Apr 30Jim Arnold Invitational
3.12Tim McCloyn184' 2 PRILHuntleyApr 16Minooka Boys Invitational
4.12Dan Webber182' 5 PRILWheaton (North)Apr 30Jim Arnold Invitational
5.12Sam Weisz180' 8 PRILYorkvilleMay 28IHSA Boys 3A State Championships
6.10John Meyer179' 2ILLockport (Twp.)Apr 22Bob Cohoon Invitational
7.12Parker Evans176' 7 PRILCentennialApr 19NCHS Coed dual
8.12Victor Osinloye175' 2 PRILRomeovilleMay 12Southwest Prairie Conference Boys Meet
9.12Austin Lynch174' 9 PRILRoselle (Lake Park)May 28IHSA Boys 3A State Championships
10.12Thomas Cwiok173' 10 PRILNeuqua ValleyMay 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Connor Murphy104' 4 PRUnattachedJul 10USATF Region 7 Junior Olympic Championships
2.11William Keltee101' 5 PRILEast St. LouisMar 19Sugar Bowl Track Classic
View full rankings...
High Jump
1.10Camron Donatlan6' 10ILAurora (West Aurora)May 28IHSA Boys 3A State Championships
2.10Sebastian Gutierrez6' 9 PRILBelvidere (North)May 20IHSA 3A Boys DeKalb Sectional
12Aaron Smith6' 9 PRILO'FallonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
4.12Mike Lyons6' 8 PRILPlainfield (Central)May 19IHSA 3A Boys Neuqua Valley Sectional
11Jay Hunt6' 8 PRILBataviaApr 16Hank Haake Open
12Justin Rivers6' 8 PRILBolingbrookMay 07Carlin Nalley Invitational
7.12Quintin Durov6' 7 PRILMinookaApr 22Bob Cohoon Invitational
12Alex Daubon6' 7 PRILHomewood-FlossmoorApr 16Dick Beebe Invitational
12Anthony Gibson6' 7 PRILCalumet City (Thornton Fractional North)May 20IHSA 3A Boys Berwyn-Cicero Morton Sectional
10Jacob Donath6' 7 PRILPekinMay 10Boys Mid-Illini Conference Championship @ Morton
12Constantine Beniaris6' 7 PRILGlenbrook NorthMay 06John Davis Titan Invitational
12Jelyn Hill6' 7 PRILHoffman EstatesMay 19IHSA 3A Boys Metea Valley Sectional
View full rankings...
Pole Vault
1.11Ryan Ashenbremer16' 3 PRILNormal Community WestMay 05Raider Relays
2.10Zachery Bradford16' 1ILBloomingtonMay 28IHSA Boys 3A State Championships
12Cooper Jazo16' 1 PRILLakes CommunityMay 19IHSA 3A Boys Lake Zurich Sectional
4.11Tom Ansiel15' 7 PRILWheaton Warrenville SouthMay 06DuPage County Boys Championships
11Lucas Weaver15' 7 PRILNew Lenox (Providence Catholic)May 19IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.12Izaiah Webb15' 6 PRILDeKalbMay 28IHSA Boys 3A State Championships
7.12Brandon Dahl15' 3 PRILCrystal Lake (Central)May 28IHSA Boys 3A State Championships
11Ethan Koval15' 3 PRILRoselle (Lake Park)May 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
9.12Kevin Szamlewski15' 1 PRILMcHenryApr 30Red Ribbon Classic
12Elijah Eugene15' 1 PRILGrayslake (Central)May 19IHSA 3A Boys Lake Zurich Sectional
12Luke Nelson15' 1 PRILOak Park-River ForestApr 15Gus Scott Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Antonio Tate24' 8.5 PRIL DeKalbJun 11Senior Spotlight All-Star Meet
2.12JaShaun Steward24' 1 PRILProviso WestMay 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
3.11Cameron Ruiz24' 0 PR (2.0)ILLakes CommunityMay 28IHSA Boys 3A State Championships
12Remi Simmons24' 0 PRILHarvey (Thornton)Apr 29Pete Struck Eagle Classic
5.12Devion Hodges23' 10.25 PRILCarol Stream (Glenbard North)May 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
6.12Kenny Roberson23' 8.5 PR (1.9)ILEast St. LouisMay 07Collinsville Boys Invitational
7.12Ben Jung23' 7 PRILDowners Grove (South)May 12WSC-Gold Boys Championships
8.12Daniel Estelle23' 3.75 PRILHomewood-FlossmoorMay 12SWSC-Blue Conference Boys Championships
9.12Vincent Gordon23' 1 PRILCentennialApr 29Gene Ward Invitational
10Trevon Hall23' 1 PRILHoffman EstatesApr 19MSL West Division Boys
View full rankings...
Triple Jump
1.11Cameron Ruiz50' 6 (1.7)ILLakes CommunityMay 28IHSA Boys 3A State Championships
2.11Davion Cross49' 9.25 PR (2.9)ILAurora (West Aurora)May 28IHSA Boys 3A State Championships
3.12Chris Walker49' 2.5 PR (3.0)ILAurora (West Aurora)May 28IHSA Boys 3A State Championships
4.12JaShaun Steward48' 7 PR (3.7)ILProviso WestMay 28IHSA Boys 3A State Championships
5.12Amani Franklin47' 2 PR (2.2)ILBelleville (East)May 28IHSA Boys 3A State Championships
6.12Blaze Barista46' 10.25 PRILWheaton Warrenville SouthMay 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
7.11Tony Rolfe46' 8ILChatham (Glenwood)Apr 12Solon-Lion Open
8.11Diamond Anderson46' 7ILHinsdale SouthMay 20IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
9.11Jean Luc Soglohun46' 6 (2.0)ILEast Moline (United)May 28IHSA Boys 3A State Championships
10.12Azeez Alabi46' 5 PRILElk GroveMay 20IHSA 3A Boys Wheaton-Warrenville South Sectional
View full rankings...
Decathlon Score
1.17-18Connor Murphy5863 PRUnattachedJul 31USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.