Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Dedric Hendrichs11.30MIBurton AthertonMay 24GAC Red & Blue League Championship
2.10Connor Raymond11.31PRMIByronMay 26Lioness Frosh/Soph Invite
3.10Austin Smithingell11.33MIByronMay 26Lioness Frosh/Soph Invite
4.10Willie Jones11.40MIMt MorrisMay 24GAC Red & Blue League Championship
5.12Cameron Koons11.41PRMIDurandMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.12Chase Martin11.53MIOlivetMay 03Lakewood vs Olivet
7.11Alex Garber11.64MIOvid-ElsieMar 30Morrice @ OE Scrimmage
8.12Zach Thelen11.71MIPewamo-WestphaliaMay 13Nugent Invite at Bath
9.9Cameron Wirth11.76MIPewamo-WestphaliaMay 25CMAC Championships
10.12Juan Pablo Narro11.77PRMIOvid-ElsieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.10Austin Smithingell23.24MIByronMay 13Nugent Invite at Bath
12Dedric Hendrichs23.24MIBurton AthertonMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
3.11Konnor Maloney23.33PRMILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
4.12Cameron Koons23.38PRMIDurandMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.12BJ Myrick23.43PRMILansing CatholicMay 17CAAC White - Lansing Catholic @ Eaton Rapids
6.10Jalen Smith23.46PRMIBurton AthertonMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
7.11Avery Alana23.49MILaingsburgMay 17Fulton, Laingsburg @ PW
8.10Cullen Cox23.57MILeslieMay 25GLAC League Meet
9.10Willie Jones23.58MIMt MorrisMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.10Connor Raymond23.62PRMIByronJun 01Shiawassee County Champion of Champions
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.10Cullen Cox50.13MILeslieJun 04MHSAA LP D3 State Championships
2.11Konnor Maloney50.39MILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
3.10Ryan Ruiter51.52MILansing CatholicMay 31Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
4.12BJ Myrick51.77PRMILansing CatholicJun 04MHSAA LP D3 State Championships
5.12Dakota Pfeiffer51.79PRMIOvid-ElsieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.12Charlie Dunn52.05PRMIPerryMay 25GLAC League Meet
7.12Bryce Weldon52.27PRMIPerryMay 25GLAC League Meet
8.10Cayden Courter53.07PRMIVermontville Maple ValleyMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
9.11Malachi Smith53.09MIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.12Malik Smith53.13PRMIHamadyMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Jesse Saxton2:00.97PRMIGrantMay 16CSAA Conference Championship
2.10Devin Gibbs2:02.95MILeslieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
3.11James Legacy2:04.20PRMIPerryMay 25GLAC League Meet
4.12Elliott Lipe2:04.41PRMIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.9Kace Krauss2:07.38PRMIPerryMay 25GLAC League Meet
6.11Brock Simon2:07.56MIPewamo-WestphaliaMay 06Pewamo-Westphalia Invite
7.12Collin Hannahs2:07.59PRMIOlivetMay 03Lakewood vs Olivet
8.11Cole Trevino2:07.78PRMIBathMay 06Pewamo-Westphalia Invite
9.9Matthew Burns2:08.06MILansing CatholicMay 25CAAC White Div League Meet
10.9Isaac Waffle2:08.32MIOlivetMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Jesse Saxton4:24.09PRMIGrantJun 04MHSAA LP D3 State Championships
2.11Alan Baird4:31.62PRMIStockbridgeJun 04MHSAA LP D3 State Championships
3.10Devin Gibbs4:33.37MILeslieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
4.10Jakob Cain4:38.41MIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.11Jake Chapman4:38.50PRMIStockbridgeMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.9Spencer Cole4:40.81MIGrantMay 25West Michigan Meijer All-Star Track Meet
7.11Cole Trevino4:42.67PRMIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
8.9Will Peters4:45.07MILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
9Isaac Waffle4:45.07MIOlivetMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.12Elliott Lipe4:45.08PRMIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Jesse Saxton9:54.61MIGrantJun 04MHSAA LP D3 State Championships
2.11Alan Baird9:57.69MIStockbridgeJun 04MHSAA LP D3 State Championships
3.11Jake Chapman9:58.46PRMIStockbridgeJun 04MHSAA LP D3 State Championships
4.11Ethan Markey9:58.65PRMILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
5.9Colten Covington10:06.32MIGrantMay 20MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City
6.10Jakob Cain10:09.04PRMIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
7.11Cole Trevino10:10.58MIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
8.12Gage Cleveland10:10.60PRMIOvid-ElsieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
9.9Eric Warriner10:18.35MILansing CatholicMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.12Grant Hengesbach10:21.51PRMIPewamo-WestphaliaMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Silver Dotts15.78PRMIOlivetMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
2.11Danny Atwood15.82MIGrantMay 20MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City
3.12Isaiah Medina15.86PRMIOvid-ElsieMay 25TVC Central League Meet
4.11Clinton Douglas15.91PRMIPerryMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.11Justin Jones16.24PRMIHamadyMay 13Davison Cardinal Twilight Classic
6.10Michael Armistead16.35MIBathMay 25CMAC Championships
7.11Ben Opphile16.41MIBathMay 25CMAC Championships
8.12Garrett Fedewa16.49PRMILansing CatholicMay 25CAAC White Div League Meet
9.9James Kimble16.99MIOlivetMay 17Olivet vs Leslie
10.9Nate Wirth17.07MIPewamo-WestphaliaMay 25CMAC Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Isaiah Medina40.71PRMIOvid-ElsieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
2.12Silver Dotts41.09PRMIOlivetMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
3.11Jared Smith41.92MIPewamo-WestphaliaMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
4.12Jack Price42.05PRMIOvid-ElsieApr 22Ithaca Blue and Gold Invite
5.12Jordan Miller42.10PRMIPerryJun 01Shiawassee County Champion of Champions
6.12Nick Carroll42.58PRMIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
7.11Clinton Douglas42.83MIPerryMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
8.11Ben Opphile43.28MIBathMay 11CMAC @Dansville
9.10Ahmeer Bell43.61PRMIBurton-BendleMay 24GAC Red & Blue League Championship
10.11Danny Atwood43.93MIGrantMay 20MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Jalen Smith
Kenny Evans
Roshaad Poole
Dedric Hendrichs
44.72MIBurton AthertonMay 24GAC Red & Blue League Championship
2.Joel Landeros
Josh Emmerling
Alec Schacht
Cameron Koons
44.92MIDurandJun 04MHSAA LP D3 State Championships
3.Levi Driskell
Thomas White
Connor Raymond
Austin Smithingell
44.98MIByronJun 01Shiawassee County Champion of Champions
4.Charles Dunn
Michael VanBuren
Max Walasek
Bryce Weldon
45.12MIPerryJun 01Shiawassee County Champion of Champions
5.Alex Garber
Kaynen Crumbaugh
Alex Wakefield
Juan Pablo Narro
45.16MIOvid-ElsieJun 04MHSAA LP D3 State Championships
6.Tristan Butler
Avery Alana
Cole Blankenship
Jacob Danek
45.24MILaingsburgMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
7.BJ Myrick
Noah Alvarado
Nick Peters
Ryan Ruiter
45.62MILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
8.Alec Thelen
Jerrad Smith
Zach Thelen
Cameron Wirth
45.63MIPewamo-WestphaliaMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
9.Nick Carroll
Zack Blanchard
Elliott Lipe
Malachi Smith
45.98MIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.Chase Martin
Silver Dotts
Sheridan Hedrick
Jake Holzhei
46.49MIOlivetMay 03Lakewood vs Olivet
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Konnor Maloney
BJ Myrick
Nick Peters
Ryan Ruiter
1:32.09MILansing CatholicMay 062016 Shepherd BLUEJAY Invite
2.Charles Dunn
Jordan Miller
Max Walasek
Bryce Weldon
1:33.50MIPerryMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
3.Cole Blankenship
Avery Alana
Jacob Danek
Ben Ransom
1:33.59MILaingsburgMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
4.Jalen Smith
Camaan Williams
Donnell Morgan
Dedric Hendrichs
1:34.30MIBurton AthertonMay 06Goodrich Invitational
5.Levi Driskell
Thomas White
Connor Raymond
Austin Smithingell
1:34.50MIByronJun 01Shiawassee County Champion of Champions
6.Zach Thelen
Joseph Parker
Jerrad Smith
Cameron Wirth
1:34.83MIPewamo-WestphaliaMay 13Nugent Invite at Bath
7.Marshall Lipe
Jaylen Miller
Aime Mafuta
Elliot Carter
1:34.91MIBathMay 28MITCA D3 Team State Championship
8.Alex Garber
Curtis Chapko
Dakota Pfeiffer
Isaiah Medina
1:35.07MIOvid-ElsieApr 27TVC Meet Chesaning @ Ovid-Elsie
9.James Kimble
Sheridan Hedrick
Jake Holzhei
Chase Martin
1:35.13MIOlivetMay 06Pewamo-Westphalia Invite
10.Ahmeer Bell
Kyle Danks
Toussaint Bridges
Tyreese Watson
1:37.99MIBurton-BendleMay 24GAC Red & Blue League Championship
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Charles Dunn
Jordan Miller
Max Walasek
Bryce Weldon
3:28.12MIPerryJun 04MHSAA LP D3 State Championships
2.Ryan Ruiter
Roje Williams
BJ Myrick
Nick Peters
3:28.51MILansing CatholicJun 04MHSAA LP D3 State Championships
3.Isaiah Medina
Jack Price
Alex Garber
Dakota Pfeiffer
3:31.03MIOvid-ElsieJun 04MHSAA LP D3 State Championships
4.Jared Smith
Jerrad Smith
Zach Thelen
Cameron Wirth
3:31.13MIPewamo-WestphaliaJun 04MHSAA LP D3 State Championships
5.Silver Dotts
Colton Graves
Jake Holzhei
Chase Martin
3:35.24MIOlivetMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.Nick Carroll
Elliott Lipe
Zack Blanchard
Malachi Smith
3:36.55MIBathMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
7.Kobe Corp
Avery Alana
Jacob Danek
Ben Ransom
3:39.79MILaingsburgMay 13Nugent Invite at Bath
8.Stefan Carlson
Jarred Stanley
Cullen Cox
Devin Gibbs
3:41.97MILeslieMay 07Blackhawk Inv.
9.TJ Railling
Spencer Cole
Eli Brooks
Jagarr Jenerou
3:45.56MIGrantMay 20MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City
10.Logan Wykes
Levi Driskell
Thomas White
Adrian Paris
3:46.00MIByronJun 01Shiawassee County Champion of Champions
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Cole Trevino
Jakob Cain
Zack Blanchard
Elliott Lipe
8:16.53MIBathJun 04MHSAA LP D3 State Championships
2.Matthew Burns
Nick Listermann
Sammy Migaldi
Will Peters
8:22.80MILansing CatholicJun 04MHSAA LP D3 State Championships
3.Justin Stanley
Daniel Bermudez
Stefan Carlson
Devin Gibbs
8:28.68MILeslieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
4.Bryce Platte
Trent Barker
Grant Hengesbach
Brock Simon
8:29.68MIPewamo-WestphaliaMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.Eddie Dunn
Noah Jackson
Kace Krauss
James Legacy
8:36.09MIPerryMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.Collin Hannahs
Joel Fudge
Justice Miller
Isaac Waffle
8:38.13MIOlivetMay 25GLAC League Meet
7.Jesse Saxton
Gannon Carr
Spencer Cole
David Jaimes
8:40.28MIGrantMay 25West Michigan Meijer All-Star Track Meet
8.Relay Team8:44.90MIStockbridgeMay 31Selby Meet
9.Weston Kvalevog
Jeremiah Davis
Josh Peckens
Calub Pattison
8:58.42MIOvid-ElsieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10.Cody Lejeski
dominic cox
Ethan Dunman
Dillon Ward
9:05.51MIMt MorrisMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Eric Lewis59' 8.5PRMIMt MorrisMay 13Hemlock Track Classic
2.12Kevin Koenig54' 11.5PRMILaingsburgMay 31Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
3.12Hunter Berecz50' 6.5PRMIByronJun 04MHSAA LP D3 State Championships
4.10Isaiah Schafer49' 6MIPewamo-WestphaliaMay 31Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
5.11Kolten Lauer48' 0.5PRMIPerryApr 22Marco Marcet Invitational
6.10Rashaud Blakely45' 5.5PRMIOlivetMay 17Olivet vs Leslie
7.11Joshua Shaw45' 5.25PRMIPerryApr 22Marco Marcet Invitational
8.12Tyler Nixon44' 1PRMIByronMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
9.10Justin Houska43' 0MIOvid-ElsieMay 13Nugent Invite at Bath
10.11Thomas Peterson42' 11.5PRMILeslieApr 23East Jackson Dome Classic
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Hunter Berecz147' 2MIByronJun 01Shiawassee County Champion of Champions
2.12Jon Aue137' 10PRMIGrantMay 25West Michigan Meijer All-Star Track Meet
3.12Tyler Nixon136' 2PRMIByronMay 13Nugent Invite at Bath
12Noah Nugent136' 2PRMIBathMay 31Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
5.12Kevin Koenig135' 10PRMILaingsburgJun 01Shiawassee County Champion of Champions
6.12Filip Davidovic133' 9.75PRMIOvid-ElsieApr 29Marauder Lion's Club Invite
7.12Jarred Stanley132' 9PRMILeslieMay 25GLAC League Meet
8.11Joshua Shaw131' 8MIPerryMay 25GLAC League Meet
9.11Jackson Derr128' 9MILeslieMay 25GLAC League Meet
10.11John Doughty126' 3PRMIMt MorrisApr 19GAC RED: Corunna/Lake Fenton/Mt. Morris
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Malik Smith6' 4MIHamadyMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
11Colton Leykauf6' 4PRMIPerryMay 17Lakewood vs Perry
3.10Kyle Lilley6' 2PRMIStockbridgeMay 25GLAC League Meet
4.12Jordan Miller6' 1PRMIPerryMay 03Perry vs. Stockbridge
5.9Weston Kvalevog6' 0MIOvid-ElsieMay 25TVC Central League Meet
12Bryce Weldon6' 0PRMIPerryApr 26Leslie Vs Perry/Lan Christian
12Seth Gurd6' 0PRMIVermontville Maple ValleyMay 03Leslie at Maple Valley
12Taurean Resseguie6' 0MIBathMar 24Striders Track & Field Challenge - D3/4
9.9Eli Oliveri5' 11PRMIGrantApr 12Musk OV & Musk Heights @ Grant
10.12Dylan Patton5' 10PRMILeslieMay 03Leslie at Maple Valley
11Justin Jones5' 10MIHamadyMay 13Davison Cardinal Twilight Classic
10Ahmeer Bell5' 10PRMIBurton-BendleMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
10Matt Abdullah5' 10MILansing CatholicApr 16Lakewood Invitational
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Kolten Lauer14' 0PRMIPerryMay 25GLAC League Meet
2.12Dave Hewer13' 6MIOlivetMay 03Lakewood vs Olivet
3.11Nate Wilkinson13' 0PRMILeslieJun 04MHSAA LP D3 State Championships
4.12Hunter Robbins12' 6PRMIDurandMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
5.12Zach Thelen12' 0PRMIPewamo-WestphaliaMay 13Nugent Invite at Bath
6.11Trevor Thelen11' 6PRMIPewamo-WestphaliaMay 13Nugent Invite at Bath
9Jeffrey Vanvelzor11' 6MIPerryJun 01Shiawassee County Champion of Champions
8.11Danny Atwood11' 0MIGrantApr 22Kent City Elite
12Jacob Zona11' 0PRMIOlivetMay 25GLAC League Meet
10.9Justin Pohl10' 6MIPewamo-WestphaliaMay 17Fulton, Laingsburg @ PW
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Nick Peters20' 7MILansing CatholicMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
2.12Grant Schuen20' 6.5PRMILeslieMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
3.11Colton Leykauf20' 6PRMIPerryMay 13Hemlock Track Classic
4.12Taurean Resseguie19' 8PRMIBathMay 11CMAC @Dansville
5.11Jeremy Etter19' 6MIPerryMay 20MHSAA LP Regional 25-3 @ Bath
6.11Austin McDonald19' 5PRMILansing CatholicMay 23St. Johns JV Invitational
9Alec Thelen19' 5PRMIPewamo-WestphaliaMay 13Nugent Invite at Bath
8.10Jaylen Miller19' 4.75MIBathMay 13Nugent Invite at Bath
9.12Josh Emmerling19' 3.5PRMIDurandMay 24GAC Red & Blue League Championship
10.10Matt Abdullah19' 1.75MILansing CatholicMay 17CAAC White - Lansing Catholic @ Eaton Rapids
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.