Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Royce Autry11.19 PR (1.3)CAMt ShastaMay 23NSCIF Championships
2.12Michael Barber11.34c PRCAPierceApr 02SVL Meet -Pierce,Durham,Live Oak, Colusa
3.12Skylar Schneider11.38 PRCAEtnaApr 19Yreka Lion's Invitational
4.11Ryan Cazneaux11.54CAMt ShastaMay 02Dave Allen Twilight Invitational
5.11Shawn Couch11.70 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
6.11Kurtis Cartwright11.79CATrinityMay 02Dave Allen Twilight Invitational
7.11Justin Dorris11.87CADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
8.10Diston Jordan12.04c PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
9.10Nathan Gilligan12.07CAFall RiverMay 16NSCIF Division III Championships
10.12Alan Silvas12.14c PRCAEast NicolausMar 13Home meet ENHS
View full rankings...
200 Meters
1.12Skylar Schneider22.95 PRCAEtnaMay 16NSCIF Division III Championships
2.11Royce Autry23.37CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
3.11Justin Dorris23.83CADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
4.12Alan Silvas23.88 PRCAEast NicolausMay 16NSCIF Division III Championships
5.11Ryan Cazneaux23.89CAMt ShastaMay 08SCL Track & Field Championships
6.9Austin Herrick24.41CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
7.10Cole Adams24.51CAPortola (Northern)May 16NSCIF Division III Championships
8.10Diston Jordan24.55 PRCAPierceMay 16NSCIF Division III Championships
9.11Kurtis Cartwright24.62 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
10.12Andrew David24.64c PRCAEast NicolausMar 13Home meet ENHS
View full rankings...
400 Meters
1.9Austin Herrick53.15CAMt ShastaApr 26Sterling Bank Invitational
2.9Dylan Ferguson54.03CABurneyMay 16NSCIF Division III Championships
3.10Alberto Pena54.46 PRCAPortola (Northern)May 16NSCIF Division III Championships
4.11Alan Evans56.07CAMt ShastaMay 02Dave Allen Twilight Invitational
5.12Ramon Rubio56.57 PRCAMt ShastaMay 08SCL Track & Field Championships
6.12Justin Raybould56.64c PRCADeltaMay 08SVL / South Championships
7.10Sam Merwin56.97 PRCADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
8.12David Holloway57.44 PRCAModocMay 16NSCIF Division III Championships
9.10Jacob Hymas57.66CATrinityMay 02Dave Allen Twilight Invitational
10.10Alfonso Flores58.84c PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
View full rankings...
800 Meters
1.12David Cunningham2:08.06 PRCATrinityMay 02Dave Allen Twilight Invitational
2.12Nick Kennedy2:09.38 PRCAMt ShastaMay 23NSCIF Championships
3.12Bryan Maelfeyt2:12.6h PRCATrinityApr 25Burney Spring Classic
4.12Justin Raybould2:13.17 PRCADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
5.12Cain Madrigal2:13.18 PRCAModocMay 02Dave Allen Twilight Invitational
6.11Erik Sanchez2:13.40 PRCAPierceMay 16NSCIF Division III Championships
7.10Jacob Hymas2:13.43CATrinityMay 16NSCIF Division III Championships
8.10Alberto Pena2:14.4h PRCAPortola (Northern)Apr 18PV JV Invitational
9.12Ramon Rubio2:17.67CAMt ShastaApr 12John Frank Invitational
10.10Sam Merwin2:17.94 PRCADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12David Cunningham4:47.59 PRCATrinityMay 16NSCIF Division III Championships
2.12Ramon Rubio4:51.62CAMt ShastaMay 02Dave Allen Twilight Invitational
3.12Nick Kennedy4:52.58 PRCAMt ShastaMay 08SCL Track & Field Championships
4.12Cain Madrigal4:53.32 PRCAModocMay 08SCL Track & Field Championships
5.12Bryan Maelfeyt4:56.0hCATrinityMar 20Mt Shasta Fair Weather Meet
6.10James Cahill5:08.0hCATrinityMar 14Panther JV Invite
7.11Ben Wilson5:10.4h PRCAEast NicolausMay 08SVL / South Championships
8.12Leonardo Velazquez5:12.7h PRCAPierceMay 08SVL / South Championships
9.9Chris Watanabe5:14.70CATrinityApr 16Mid-Valley League All-Comer
10.10Reece Housel5:16.71CAPortola (Northern)May 16NSCIF Division III Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ramon Rubio10:09.63 PRCAMt ShastaMay 23NSCIF Championships
2.12Bryan Maelfeyt10:25.52 PRCATrinityApr 18West Valley/Chico Invitational
3.11Andy Beem11:20.00 PRCAMt ShastaApr 05Hornet Invite
4.10James Cahill11:28.08CATrinityMay 02Dave Allen Twilight Invitational
5.9Eric Hake11:36.47 PRCAMt ShastaMay 02Dave Allen Twilight Invitational
6.9Tyler Moser11:38.93CAWeedMay 02Dave Allen Twilight Invitational
7.11John Erickson11:55.61 PRCAEtnaMay 16NSCIF Division III Championships
8.10Reece Housel12:06.1h PRCAPortola (Northern)Apr 25Burney Spring Classic
9.11Kevin Ross12:15.3hCAPierceMay 08SVL / South Championships
10.11Eric Ault12:25.00CAMt ShastaApr 05Hornet Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Ryan Cazneaux15.91 PRCAMt ShastaMay 02Dave Allen Twilight Invitational
2.12Daniel Alberti16.74cCAEast NicolausMar 19League Meet
12Michael Barber16.74c PRCAPierceMay 08SVL / South Championships
4.11Kurtis Cartwright16.94c PRCATrinityApr 25Burney Spring Classic
5.12Cam Hall17.55 PRCAModocMay 08SCL Track & Field Championships
6.12Dimitri Dolci17.59CATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
7.11Ryan Stephenson18.74CAFall RiverMay 08SCL Track & Field Championships
8.11Nick Kent18.74cCATrinityApr 25Burney Spring Classic
9.11Henry McBroom19.59 PRCAEtnaMay 08SCL Track & Field Championships
10.11Kyle Benedict19.84c PRCAMt ShastaMar 12Yreka vs Red Bluff / County Schools
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Cam Hall44.66 PRCAModocMay 08SCL Track & Field Championships
2.12Dimitri Dolci44.83CATrinityApr 16Mid-Valley League All-Comer
3.11Alan Evans46.55CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
4.11Shawn Couch47.94c PRCATrinityMar 20Mt Shasta Fair Weather Meet
5.11Eric Rutherford47.95CAMt ShastaMay 08SCL Track & Field Championships
6.11Nick Kent48.10 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
12Hollis Lee48.24c PRCAPortola (Northern)Apr 30League Meet-Durham,East Nic,Pierce,Live Oak
8.11Ryan Stephenson48.54CAFall RiverMay 08SCL Track & Field Championships
9.11Aric Sumner48.90 PRCATrinityMar 29Burt Williams Invite (small schools)
10.11Henry McBroom51.05CAEtnaMay 08SCL Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team44.29CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
2.-Relay Team46.96CAEtnaMay 16NSCIF Division III Championships
3.-Relay Team47.02CAEast NicolausMay 16NSCIF Division III Championships
4.-Jose Villagomez
Erik Sanchez
Jerry Vega
Jose Vera
47.64cCAPierceMay 08SVL / South Championships
5.-Buddy Gee
Kurtis Cartwright
Nick Kent
Shawn Couch
48.77CATrinityMar 22Eagle Classic Relays
6.-Josh Akin
Brett Shoemaker
Trevor Babajan
Dylan Ferguson
49.01CABurneyMay 08SCL Track & Field Championships
7.-David Fair
William Styczinski
Derrick Lema
Cliff Robinson
49.41CAPortola (Northern)May 16NSCIF Division III Championships
8.-Tim Jaegel
Cody Beam
Sypraseuth Johnny
Danny Casorla
49.53CAWeedApr 24Mt Shasta Time Trials
9.-Relay Team50.69CADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
10.-Tyler Stephenson
James Dye
Nathan Gilligan
Jonny Fourney
52.76CAFall RiverMar 20Mt Shasta Fair Weather Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:42.89CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
2.-Cole Adams
Chase Shirley
Cliff Robinson
Alberto Pena
3:45.17CAPortola (Northern)May 16NSCIF Division III Championships
3.-David Cunningham
Dimitri Dolci
Bryan Maelfeyt
Shawn Couch
3:47.91CATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
4.-Relay Team3:49.05CAModocMay 16NSCIF Division III Championships
5.-Justin Raybould
Zac Cruz
Justin Dorris
Daniel Arceo
3:53.0hCADeltaMay 08SVL / South Championships
6.-Jose Vera
Leonardo Velazquez
Richard Gonzalez
Erik Sanchez
3:56.2hCAPierceMay 08SVL / South Championships
7.-Tim Jaegel
Cody Beam
Tyler Moser
Andrew Tavalero
4:26.23CAWeedMay 02Dave Allen Twilight Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Wesley Wadsworth43' 10.5CAFall RiverMay 16NSCIF Division III Championships
2.12Zack McKnight43' 2.5 PRCATrinityApr 25Burney Spring Classic
3.12Will Callis42' 6 PRCADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
4.12Peter Compton42' 5.5 PRCADeltaMay 16NSCIF Division III Championships
5.10Nick Delcour41' 3 PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
6.12Erik Hubbard41' 2.5 PRCAFall RiverApr 12John Frank Invitational
7.10Cole Adams40' 7 PRCAPortola (Northern)May 08SVL / South Championships
8.12Anthony Tapia39' 7.5 PRCAPierceMay 16NSCIF Division III Championships
9.9Jake Schwall38' 11CAEast NicolausApr 30League Meet-Durham,East Nic,Pierce,Live Oak
12Newmie Wilson38' 11 PRCAModocMay 08SCL Track & Field Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Zack McKnight140' 9 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
2.12Peter Compton118' 9 PRCADeltaApr 09SVL Meet - Durham,Pierce,RV
3.11Alan Evans115' 9CAMt ShastaApr 26Sterling Bank Invitational
4.12Michael Mitchell114' 11 PRCAEast NicolausMay 08SVL / South Championships
5.12Eli Deakle111' 9 PRCAEast NicolausMay 08SVL / South Championships
6.12Joe Martinez110' 7 PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
7.12Jose Vera110' 2 PRCAPierceMay 08SVL / South Championships
8.11R.J. Gilpatrick110' 0CAMt ShastaMay 16NSCIF Division III Championships
9.11Wesley Wadsworth109' 7CAFall RiverMar 20Mt Shasta Fair Weather Meet
10.10Norman Peterson108' 7CAWeedMay 16NSCIF Division III Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Skylar Schneider6' 4CAEtnaMay 16NSCIF Division III Championships
2.12Michael Barber5' 11 PRCAPierceMay 08SVL / South Championships
3.10Jared Harris5' 10CATrinityMar 20Mt Shasta Fair Weather Meet
4.12Daniel Alberti5' 8CAEast NicolausMar 13Home meet ENHS
5.10Cole Adams5' 7CAPortola (Northern)Apr 30League Meet-Durham,East Nic,Pierce,Live Oak
6.10Ryan Hicks5' 6CAEtnaApr 25Burney Spring Classic
11Ryan Cazneaux5' 6 PRCAMt ShastaMar 12Yreka vs Red Bluff / County Schools
11Eric Rutherford5' 6CAMt ShastaApr 24Mt Shasta Time Trials
9Austin Herrick5' 6CAMt ShastaApr 05Hornet Invite
12Cody Ornbaun5' 6 PRCAPierceApr 02SVL Meet -Pierce,Durham,Live Oak, Colusa
12Alan Silvas5' 6 PRCAEast NicolausMar 13Home meet ENHS
View full rankings...
Pole Vault
1.10Jacob Hymas11' 6CATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
2.12Kevin Jones11' 0 PRCAModocApr 12John Frank Invitational
3.10Jared Harris10' 0 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
4.11Zac Harper9' 6 PRCABurneyMay 08SCL Track & Field Championships
5.10Vinny Sharp8' 6 PRCATrinityApr 25Burney Spring Classic
9Chris Watanabe8' 6CATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
7.11Justin Dorris7' 6CADeltaMar 26SVL Meet - RV, Durham
8.9Jake Lee6' 6 PRCADeltaMay 08SVL / South Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Michael Barber21' 5 PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
2.11Royce Autry20' 7.75CAMt ShastaApr 19Yreka Lion's Invitational
3.10Alberto Pena19' 9.25 PRCAPortola (Northern)Apr 18PV JV Invitational
4.12Cody Ornbaun19' 9 PRCAPierceApr 02SVL Meet -Pierce,Durham,Live Oak, Colusa
5.11Kurtis Cartwright19' 7.75 PRCATrinityApr 30Mid-Valley League All-Comer
6.12Sypraseuth Johnny18' 4.5 PRCAWeedMay 08SCL Track & Field Championships
7.11Aric Sumner18' 4 PRCATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
8.12Ed Salyka18' 2 PRCAWeedMay 08SCL Track & Field Championships
9.12Johnny Sypraseuth17' 10.25CAWeedMay 16NSCIF Division III Championships
10.11Jerry Vega17' 10 PRCAPierceMar 12League Meet-Durham. Willows, Live Oak, Pierce
View full rankings...
Triple Jump
1.12Michael Barber43' 9.5 PRCAPierceMay 16NSCIF Division III Championships
2.11Kurtis Cartwright39' 4.75 PRCATrinityMay 16NSCIF Division III Championships
3.11Shawn Couch39' 2.5CATrinityMay 08SCL Track & Field Championships
4.12Cody Ornbaun38' 9.25 PRCAPierceMay 16NSCIF Division III Championships
5.12Sypraseuth Johnny38' 6.5 PRCAWeedApr 24Mt Shasta Time Trials
6.10Ryan Hicks37' 8CAEtnaMay 16NSCIF Division III Championships
7.12Johnny Sypraseuth37' 5.5 PRCAWeedMay 16NSCIF Division III Championships
8.12David Cunningham37' 2CATrinityMar 29Burt Williams Invite (small schools)
9.11Royce Autry36' 10 PRCAMt ShastaMay 08SCL Track & Field Championships
10.11Nick Kent36' 4CATrinityApr 16Mid-Valley League All-Comer
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.