Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kelly Murnion10.96 PRMTGarfield CountyMay 124C District
2.10Damien Nelson10.99MTCharles M Russell(Great Falls)Apr 22Swede Dahlberg Invitational
10Drew Turner10.99 PRMTGlacierMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
4.10Gabe Sulser11.00 PRMTBillings SeniorMay 21Eastern AA Divisionals
5.10Ethan Larson11.02 PRMTGlacierMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
12John Tolentino11.02 PRMTHelenaApr 22Swede Dahlberg Invitational
7.11Ryan Arntson11.04 PRMTHelenaApr 22Swede Dahlberg Invitational
12Tanner Dana11.04 PRMTColumbia FallsMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
9.10Bobby Lowry11.05 PRMTFlatheadMay 21Western AA Divisional
11Troy Andersen11.05MTBeaverhead CountyMay 28MHSA Class A Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Kelly Murnion21.88 PRMTGarfield CountyMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.10Drew Turner22.03MTGlacierMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
3.11Cleet Wrzesinski22.05 PRMTEnnisMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.12Connor Matthews22.12 PRMTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.12John Tolentino22.13 PRMTHelenaApr 22Swede Dahlberg Invitational
6.12Tyler McQueen22.23 PRMTBillings SeniorMay 21Eastern AA Divisionals
7.11Scout Willcut22.26 PRMTGlacierMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
8.10Gabe Sulser22.40 PRMTBillings SeniorMay 03MidLand Round Table Top Ten
9.11Troy Andersen22.42MTBeaverhead CountyMay 28MHSA Class A Championships
10.11Keaton Anderson22.44MTBillings SeniorMay 21Eastern AA Divisionals
View full rankings...
400 Meters
1.12Connor Matthews47.75 PRMTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.12Kelly Murnion48.36 PRMTGarfield CountyMay 19Southern C Divisional Meet
3.12Tyler McQueen48.89 PRMTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.12Bill Yeager48.99 PRMTTwin BridgesMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.11Simon Petsch49.02MTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
6.11Dawson LaRance49.28 PRMTBillings SeniorMay 07Butte Invite
7.12Caleb Neth49.35 PRMTManhattanMay 07Butte Invite
8.11Scout Willcut49.86 PRMTGlacierMay 28MHSA Class AA and C Championships
9.12Koltin Haugrose50.09MTBeltMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Rahkei Eyer50.10 PRMTJeffersonMay 28MHSA Class B Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Dawson LaRance1:53.14MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.11Simon Petsch1:53.89MTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
3.12Ryan McNamara1:55.96 PRMTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.11Riley Collins1:56.65MTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.12Hunter Casey1:56.68 PRMTStevensvilleMay 28MHSA Class A Championships
6.11Kody Torgerson1:56.98 PRMTGreat FallsMay 28MHSA Class AA and C Championships
7.12Logan Morley1:57.14 PRMTBigforkMay 28MHSA Class B Championships
8.12Peter Kirgis1:57.29 PRMTHellgateApr 22Swede Dahlberg Invitational
9.11Jaden Anderson1:57.59MTFlatheadMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Moritz Little1:57.75MTRed LodgeMay 28MHSA Class B Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.7Tyler Smith5:15.70 PROROur Lady of the LakeApr 30Hare Field CYO Week #4
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jake Perrin4:12.06 PRMTFlatheadMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.11Chase Equall4:13.59 PRMTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
3.12Peter Kirgis4:15.99 PRMTHellgateMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.12Logan Morley4:17.81 PRMTBigforkMay 07Archie Roe
5.12Aidan Reed4:20.12 PRMTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
6.11Dawson LaRance4:20.78MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
7.11Riley Collins4:21.42 PRMTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
8.11Iain Anderson4:25.42MTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
9.9Ben Perrin4:25.84MTFlatheadMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.11Sage Wanner4:26.34 PRMTColumbia FallsMay 21Western A Divisionals
View full rankings...
3000 Meters
1.12Jake Perrin8:23.78 PRMT FlatheadJun 18Brooks PR Invitational
2.7Tyler Smith11:10.78OROur Lady of the LakeApr 23Hare Field CYO Week #3
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jake Perrin9:02.49 PRMTFlatheadApr 09Arcadia Invitational
2.12Aidan Reed9:06.91 PRMTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
3.11Chase Equall9:13.40MTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.12Logan Morley9:22.12 PRMTBigforkMay 20Western B & C Divisional
5.12Peter Kirgis9:31.12 PRMTHellgateMay 28MHSA Class AA and C Championships
6.11Marshall Beatty9:33.47MTSentinelMay 28MHSA Class AA and C Championships
7.12Cameron Meikle9:34.36 PRMTHamiltonApr 26Russ Pilcher Top 10
8.12Collin Buck9:34.51 PRMTCharles M Russell(Great Falls)May 28MHSA Class AA and C Championships
9.9Ben Perrin9:35.50MTFlatheadApr 30Helena Skor/DeKam Invitational
10.10Isaac Schmidt9:38.39MTHellgateApr 26Russ Pilcher Top 10
View full rankings...
2 Miles
1.12Jake Perrin8:58.09 PRMT FlatheadJun 18Brooks PR Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Gabe Sulser14.24 PRMTBillings SeniorApr 22Swede Dahlberg Invitational
2.11Derrick Olsen14.34 PRMTHelenaApr 22Swede Dahlberg Invitational
3.12Aaron Robinson14.42 PRMTGlacierMay 12Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
4.12Jamison Hermanson14.75 PRMTGreat FallsMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.12Jared Schwend14.89 PRMTJolietMay 03MidLand Round Table Top Ten
6.11Cleet Wrzesinski14.90MTEnnisMay 07Stillwater Track Meet
7.12Jacob Clairmont14.95 PRMTPolsonMay 28MHSA Class A Championships
8.12Caleb Neth15.20 PRMTManhattanMay 28MHSA Class B Championships
9.12Koltin Haugrose15.21 PRMTBeltMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Connor Dowdy15.36 PRMTHelena CapitalMay 21Western AA Divisional
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Cleet Wrzesinski37.90 PRMTEnnisMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.12Caleb Neth38.32 PRMTManhattanMay 28MHSA Class B Championships
3.12Aaron Robinson38.44 PRMTGlacierMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.12Koltin Haugrose38.50 PRMTBeltMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.11Tyler Gurchiek38.82MTBillings WestMay 03MidLand Round Table Top Ten
6.10Gabe Sulser39.07 PRMTBillings SeniorApr 22Swede Dahlberg Invitational
7.12Jared Schwend39.32 PRMTJolietMay 28MHSA Class B Championships
8.12Jamison Hermanson39.45 PRMTGreat FallsMay 28MHSA Class AA and C Championships
9.11Haiden Collins39.46 PRMTFergusMay 28MHSA Class A Championships
10.12Jacob Clairmont39.50 PRMTPolsonMay 28MHSA Class A Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.17-18Michael Jacobson59.06 PRMTBozeman TrackJun 25USATF Region 11 Junior Olympic Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Drew Turner
Ethan Larson
Scout Willcut
Aaron Robinson
41.96MTGlacierMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.Tyler McQueen
Gabe Sulser
Micah Ans
Keaton Anderson
42.08MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
3.Nick VanHorssen
Connor Matthews
Ryan Arntson
John Tolentino
42.10MTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.Tyler Gurchiek
Eyezahah Borroughs
Jory Abelman
Remington Hjelvik
42.88MTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.Austin Baum
Corbin Wood
Tanner Wood
Cleet Wrzesinski
42.95MTEnnisMay 28MHSA Class AA and C Championships
6.Relay Team42.99MTManhattanMay 28MHSA Class B Championships
7.Marcus Welnel
Giovanni Callero
Danny Burton
Xavier Melice
43.19MTHelena CapitalMay 28MHSA Class AA and C Championships
8.Trae Vasquez
Cody Wiley
Eric Reyna
Bobby Lowry
43.25MTFlatheadMay 28MHSA Class AA and C Championships
9.Mark Macklin
Blake Linsted
Alec Steele
Caden Ingraham
43.29MTSentinelMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.Nate Brunett
Jered Padmos
Nick Winfield
Rahkei Eyer
43.42MTJeffersonMay 28MHSA Class B Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Trace Jones
Alec Lovegren
Dawson McGlothlin
Michael McGinnis
1:32.57MTSidneyMay 05Carlson Booster Invitational
2.Jack Mitchell
Cody Ochsner
Blaine Parkin
Malachi Paulsen
1:48.96MTSuperiorApr 16Kellogg Booster Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Keller Balsam
Ryan McNamara
Zander Mozer
Connor Matthews
3:19.96MTHelenaMay 28MHSA Class AA and C Championships
2.-Conner Cross
Shondel Connerton
Turner Stone
Caleb Neth
3:22.58MTManhattanMay 28MHSA Class B Championships
3.Tanner Wood
Corbin Wood
Wade Luly
Cleet Wrzesinski
3:24.00MTEnnisMay 28MHSA Class AA and C Championships
4.Gabe Sulser
Keaton Anderson
Dawson LaRance
Tyler McQueen
3:24.15MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.-Nate Brunett
Liam Ronayne
Jered Padmos
Rahkei Eyer
3:25.11MTJeffersonMay 28MHSA Class B Championships
6.Jory Abelman
Michael Gesuale
Tyler Gurchiek
Simon Petsch
3:25.43MTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
7.Ivar Aageson
Luke Karnauskas
Jacob Labrie
Mike Loftus
3:25.77MTHavreMay 28MHSA Class A Championships
8.Logan Stephens
Charles Martin
Sage Wanner
Tanner Dana
3:26.44MTColumbia FallsMay 28MHSA Class A Championships
9.Xavier Melice
Will Hunthausen
Connor Dowdy
Danny Burton
3:26.71MTHelena CapitalMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.Naquan Williams
Korben Cossins
Chase Equall
Carl Evans
3:27.00MTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Mykal Grant
Trajan Hill
David Prather
Elijah Stops
9:28.52MTHardinApr 23Dan Hansen Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Andy Bailey
Aaron Kelly
Cody Ochsner
Michael Perkins
4:22.63MTSuperiorApr 16Kellogg Booster Invite
2.John Beckers
Ben Daniels
Evan Duggan
Tilore Spears
4:22.70MTDarbyApr 14Salmon-Challis Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Alec Nehring60' 6 PRMTManhattanMay 28MHSA Class B Championships
2.12Michael Smith53' 0 PRMTHelena CapitalApr 16Great Falls High - Butte - Helena Capital
3.11Bryson Deming52' 10MTBillings WestMay 21Eastern AA Divisionals
4.11Reece Hutton52' 4.25 PRMTHarlemMay 28MHSA Class B Championships
5.11Braydon Deming52' 1MTBillings WestMay 21Eastern AA Divisionals
6.12Matt Harrison51' 10 PRMTFergusMay 13Jock Stop Meet
7.12Josh McCracken50' 9 PRMTFlatheadApr 28Missoula Triangular
8.12Trase LeTexier50' 5.25 PRMTJeffersonMay 28MHSA Class B Championships
9.12Chase Benson50' 3.5 PRMTHelenaApr 09Helena Area Invitational
10.12Kyle Finch50' 1 PRMTBeaverhead CountyApr 09Frenchtown Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Alec Nehring179' 7 PRMTManhattanMay 14District 11/12-C
2.10Austin Forson171' 3MTPowell CountyApr 09Frenchtown Invite
3.11Braydon Deming166' 2MTBillings WestMay 21Eastern AA Divisionals
4.11Emmit Bartsch164' 11 PRMTBillings SeniorMay 12Billings Public Schools City Meet
5.11Bryson Deming164' 7MTBillings WestMay 07Skyview/West High/Bozeman High
6.11Cade Wessel164' 3MTBozemanApr 22Swede Dahlberg Invitational
7.12Skylar Jessop163' 11 PRMTCorvallisMay 07Wayne Estes Track Meet
8.11McKenzie Holt163' 4MTThompson FallsApr 16MCPS Invite
9.10Ethan Saberhagen162' 2MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Charles Barron159' 11MTBillings SeniorMay 28MHSA Class AA and C Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Luke May205' 4MTWhitefishApr 23CFHS Iceberg Invite
2.11Casey Cole197' 0 PRMTLaurelMay 03MidLand Round Table Top Ten
3.11Benji Phillips196' 3MTGlasgowApr 02Glasgow Invitational
4.11Cade Wessel191' 5 PRMTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.11Dakota Bridwell190' 5MTColumbia FallsApr 21Sapphire Twilight Meet
6.11Kory Broussard187' 7MTHelena CapitalMay 21Western AA Divisional
7.12Trevor Pepin186' 7MTCharles M Russell(Great Falls)Apr 08CMR/Flathead
8.12Cade Estes184' 8 PRMTDrummondMay 13District 13-C & 6-B
9.11Tyrone Hageman180' 4 PRMTGarfield CountyMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Thayne Hage179' 3 PRMTColstripMay 07Stillwater Track Meet
View full rankings...
High Jump
1.13-14Trey Tintinger6' 6.75MTHelena Vigilante RunnersJul 31USATF National Junior Olympic Championships
2.12Jacob Hadley6' 6.25 PRMTBillings Central CatholicApr 07Skyview, Laurel, Central, St. Labre, Shepherd, Columbus, Absarokee
3.11Keaton Anderson6' 6 PRMTBillings SeniorApr 05Senior Invite
10Logan Kleinhans6' 6 PRMTBozemanMay 03MidLand Round Table Top Ten
12Parker Spadt6' 6 PRMTFrenchtownMay 28MHSA Class A Championships
6.12Sean Opland6' 5 PRMTTroyApr 16Eureka Invitational
11Seth Omsberg6' 5MTCut BankMay 14District 1-B
12Charlie Carr6' 5 PRMTBozemanMay 12Bozeman vs Butte
9.12Adam Buxbaum6' 4 PRMTCulbertsonApr 14Fairview HS Invitational
11Cordell McGinley6' 4MTBeaverhead CountyMay 28MHSA Class A Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jake Bradford15' 3 PRMTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
12Sam Roddewig15' 3 PRMTHelenaMay 21Western AA Divisional
3.10Garrison Hughes15' 2MTSidneyMay 05Carlson Booster Invitational
4.12Charles Barron15' 1 PRMTBillings SeniorMay 07Butte Invite
5.12Jacob Clairmont15' 0 PRMTPolsonMay 14ABC Invitational
12Knox Semenza15' 0 PRMTCharles M Russell(Great Falls)May 28MHSA Class AA and C Championships
7.12Lawrence Moore14' 9 PRMTBozemanMay 12Bozeman vs Butte
8.12Shondel Connerton14' 6 PRMTManhattanApr 08Belgrade Small School Invitational
11Tyler Gurchiek14' 6MTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
10.12Jake Gascon14' 4 PRMTThompson FallsApr 30Whitefish A.R.M.
View full rankings...
Long Jump
1.12Caleb Neth23' 4.5 PRMTManhattanMay 14District 11/12-C
2.11Keaton Anderson22' 7.5 PRMTBillings SeniorMay 21Eastern AA Divisionals
3.12Charlie Carr22' 5.75 PRMTBozemanMay 12Bozeman vs Butte
4.12Marcus Lindquist22' 4 PRMTBig SkyApr 16MCPS Invite
5.12Jory Abelman22' 2.25 PRMTBillings WestMay 28MHSA Class AA and C Championships
11Seth Omsberg22' 2.25 PRMTCut BankMay 28MHSA Class B Championships
7.12Ty Stanton22' 0.5 PRMTGarfield CountyApr 16Baker Invitational
8.10Logan Kleinhans22' 0 PRMTBozemanMay 28MHSA Class AA and C Championships
9.10Trae Vasquez21' 9.5 PRMTFlatheadMay 21Western AA Divisional
10.11Benji Phillips21' 8.25 PRMTGlasgowApr 06Cal Wearley Memorial
View full rankings...
Triple Jump
1.12Ty Stanton45' 6.5 PRMTGarfield CountyApr 30Glendive Elks Meet
2.10Mark Estes45' 4 PRMTDrummondMay 28MHSA Class AA and C Championships
3.12Marcus Lindquist45' 3 PRMTBig SkyApr 22Swede Dahlberg Invitational
4.12Brexton Frost44' 7 PRMTBillings SkyviewMay 28MHSA Class AA and C Championships
5.12Cantor Coverdell44' 6.5MTFairfieldMay 14District 1-B
6.11Nate McGree44' 5MTButte Central CatholicApr 22Swede Dahlberg Invitational
12Luke Harper44' 5 PRMTBeaverhead CountyMay 28MHSA Class A Championships
8.12Jory Abelman44' 0.25 PRMTBillings WestMay 03MidLand Round Table Top Ten
9.11Josh Malone44' 0 PRMTBig SkyApr 16MCPS Invite
10.10Tommy McDuffie43' 11.25 PRMTHelena CapitalMay 28MHSA Class AA and C Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.