Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Dallin Draper10.68 (2.1)UT DeltaJun 04Great Southwest Classic
2.12Isaac Tillett10.78 PR (1.2)UTSouth SummitApr 30Tiger Trials
3.12Simi Fehoko10.81 PRUTBrightonMay 11Region 3 Championships
4.12Junior Tovar10.84 PR (2.0)UTOremApr 30Tiger Trials
5.9Will Prettyman10.88UTEastMay 06BYU Invitational Day 1
6.11Landon Maxfield10.90 (2.0)UTAltaApr 16UHSTCA Invite
7.12Jacob Moffett10.91 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
11Jackson McChesney10.91 PRUTLone PeakMay 06BYU Invitational Day 1
9.11Mckay Waite10.92 PR (2.0)UTMountain ViewApr 30Tiger Trials
12Garen Earley10.92 PRUTMurrayMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
200 Meters
1.10Dominic Bentil21.48UTLone PeakMay 07BYU Invitational Day 2
2.11Landon Maxfield21.50 PRUTAltaMay 07BYU Invitational Day 2
3.10Dallin Draper21.69UTDeltaMay 07BYU Invitational Day 2
4.12Isaac Tillett21.74 PRUTSouth SummitMay 20Utah State Track and Field Championships
5.12Dallin Tycksen21.83 PRUTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
6.12Kody Codner21.90 PRUTOremMay 07BYU Invitational Day 2
7.12Travis Farley21.98 PRUTMaple MountainMay 20Utah State Track and Field Championships
8.12Junior Tovar21.99 PRUTOremMay 20Utah State Track and Field Championships
12Garen Earley21.99 PRUTMurrayMay 20Utah State Track and Field Championships
10.11Hunter Woodhall22.01UTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Hunter Woodhall47.63UTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
2.12Spencer Eldridge48.38 PRUTJuabMay 20Utah State Track and Field Championships
10Dominic Bentil48.38 PRUTLone PeakMay 20Utah State Track and Field Championships
4.12Dallin Tycksen48.49 PRUTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
5.12Isaac Pendleton48.76 PRUTSpanish ForkMay 20Utah State Track and Field Championships
6.11Bradley Earl48.86UT Desert HillsJun 04Great Southwest Classic
17-18Bradley Earl48.86 PRUTQuickfeetJun 11USATF Utah Association Junior Olympic Championships
8.12Isaac Tillett48.97UTSouth SummitApr 30Tiger Trials
9.11Mark Rockwood49.05UTCorner CanyonMay 12Region 7 Championships
10.11Landon Maxfield49.06UTAltaApr 02UVU Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Logan MacKay1:49.77 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
2.11Casey Clinger1:52.92 PRUTAmerican ForkMay 20Utah State Track and Field Championships
3.11Haden Penrod1:53.16UTSpringvilleMay 20Utah State Track and Field Championships
4.12Ike Urquhart1:53.33 PRUTDixieMay 11Region 9 Championships
5.11Patrick Parker1:53.48UTAmerican ForkApr 30Tiger Trials
6.12William Handley1:53.53 PRUTTimpanogosMay 12Region 7 Championships
7.11McKay Johns1:53.99 PRUTAmerican ForkApr 02UVU Invite
8.12Payton Riggs1:54.46 PRUTMountain ViewMay 20Utah State Track and Field Championships
9.12Christopher Kauffman1:54.55 PRUTLehiMay 20Utah State Track and Field Championships
10.12Tracen Warnick1:54.70 PRUTRivertonMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Casey Clinger4:07.52UTAmerican ForkMay 20Utah State Track and Field Championships
2.12Logan MacKay4:10.65 PRUTDavis (UT)May 20Utah State Track and Field Championships
3.11Patrick Parker4:11.03UTAmerican ForkMay 07BYU Invitational Day 2
4.11McKay Johns4:12.72UTAmerican ForkMay 20Utah State Track and Field Championships
5.12Dallin Leatham4:14.42 PRUTViewmontMay 20Utah State Track and Field Championships
6.12William Handley4:15.44 PRUTTimpanogosMay 07BYU Invitational Day 2
7.12Tracen Warnick4:15.46 PRUTRivertonMay 20Utah State Track and Field Championships
8.11Zachary Ericksen4:16.59UTLone PeakMay 20Utah State Track and Field Championships
9.11Max Spence4:17.14UTOlympusMay 20Utah State Track and Field Championships
10.12Alek Parsons4:17.27UTOgdenMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Casey Clinger8:50.70UTAmerican ForkApr 09Arcadia Invitational
2.12Garek Bielaczyc9:00.60 PRUTEastApr 09Arcadia Invitational
3.11Patrick Parker9:04.51 PRUTAmerican ForkMay 06BYU Invitational Day 1
4.12William Handley9:07.28 PRUTTimpanogosMay 06BYU Invitational Day 1
5.12Connor Arnell9:07.59 PRUTLehiApr 09Arcadia Invitational
6.11Travis Feeny9:09.27UTOgdenApr 09Arcadia Invitational
7.11Zachary Ericksen9:09.39UTLone PeakApr 09Arcadia Invitational
8.11McKay Johns9:10.43UTAmerican ForkMay 06BYU Invitational Day 1
9.11Garrett Barton9:11.57UTOgdenMay 06BYU Invitational Day 1
10.11Joe Benson9:11.84 PRUTTimpanogosApr 09Arcadia Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jaron Erickson14.47 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
2.12Kody Codner14.66 PRUTOremMay 07BYU Invitational Day 2
3.12Hunter Simonsen14.79 PRUTDavis (UT)May 06BYU Invitational Day 1
4.12Tyler Lloyd14.83 PRUTJordanMay 11Region 3 Championships
5.12Ben Barrett14.91 PR (1.2)UTViewmontMay 06Herriman Twilight
11Tanner Kutterer14.91 (1.2)UTSyracuseMay 06Herriman Twilight
7.12Bridger Salazar14.92 PRUTBountifulMay 11Region 5 Championships
8.12Dylan Casady14.93 PRUTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
12Quin Hooper14.93 PR (.0)UTMaple MountainMay 12Region 8 Championships
10.12Seth Redford15.10 PR (.0)UTLone PeakMay 12Region IV Championships
11Austin Gomez15.10 PR (5.6)UTRivertonApr 16UHSTCA Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Kody Codner37.65 PRUTOremMay 07BYU Invitational Day 2
2.12Kade McCulloch38.18 PRUTSky ViewMay 11Region 1 Championships
3.12Tyler Lloyd38.26 PRUTJordanMay 11Region 3 Championships
4.11Austin Gomez38.29 PRUTRivertonMay 07BYU Invitational Day 2
5.12Bridger Salazar38.58 PRUTBountifulMay 20Utah State Track and Field Championships
6.12Jaron Erickson38.68 PRUTDavis (UT)May 20Utah State Track and Field Championships
7.12Spencer Eldridge38.79 PRUTJuabMay 10Region 12 Championships
8.12Dylan Casady39.10 PRUTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
9.12Quin Hooper39.18 PRUTMaple MountainMay 12Region 8 Championships
10.11Josh Thomas39.22UTRichfieldMay 10Region 12 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team41.80UTOremMay 07BYU Invitational Day 2
2.Relay Team41.86UTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
3.Relay Team41.93UTLone PeakMay 07BYU Invitational Day 2
4.Relay Team42.22UTAltaMay 20Utah State Track and Field Championships
5.Relay Team42.44UTAmerican ForkMay 07BYU Invitational Day 2
6.Relay Team42.47UTBrightonMay 06Herriman Twilight
7.Relay Team42.62UTDesert HillsMay 20Utah State Track and Field Championships
8.Relay Team42.94UTSpringvilleMay 20Utah State Track and Field Championships
9.Relay Team42.96UTStansburyMay 20Utah State Track and Field Championships
10.Relay Team43.01UTSyracuseMay 11Region 2 Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:32.79UTAmerican ForkApr 19Timpanogos Relays
2.Relay Team1:33.41UTLone PeakMar 12Cougar Relays
3.Relay Team1:33.63UTTimpanogosApr 19Timpanogos Relays
4.Relay Team1:33.78UTMaple MountainApr 19Timpanogos Relays
5.Relay Team1:34.19UTJudge MemorialMar 12Cougar Relays
6.Relay Team1:34.41UTOlympusMar 12Cougar Relays
7.Relay Team1:34.81UTSalem HillsMar 12Cougar Relays
8.Relay Team1:36.00UTMountain CrestApr 18Cache-Box
9.Relay Team1:36.49UTSky ViewApr 23Skyview Invitational
10.Brandon Southwick
Ernesto Escobar
Danion Barnson
Alex Foxter
1:37.03UTKanabMar 11Bulldog Early Bird
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:22.64UTSpringvilleMay 20Utah State Track and Field Championships
2.Relay Team3:22.82UTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
3.Relay Team3:22.88UTFremontMay 20Utah State Track and Field Championships
4.Relay Team3:22.93UTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
5.Relay Team3:23.49UTDavis (UT)May 20Utah State Track and Field Championships
6.Relay Team3:23.94UTBinghamMay 20Utah State Track and Field Championships
7.Relay Team3:23.99UTTimpanogosMay 12Region 7 Championships
8.Relay Team3:24.04UTOremMay 12Region 7 Championships
9.Relay Team3:24.44UTNorthridgeMay 20Utah State Track and Field Championships
10.Relay Team3:24.53UTLone PeakMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Luke Orison
Jesse Holyoak
Jensen Lambert
Eric Lambert
8:08.41UTCedar CityApr 09Arcadia Invitational
2.Relay Team8:11.60UTDavis (UT)Apr 23Davis Invite
3.Relay Team8:13.83UTPine ViewApr 07Desert Hills Multis and Develop Meet
4.Relay Team8:14.29UTCopper HillsApr 23Davis Invite
5.Relay Team8:20.24UTLehiApr 23Davis Invite
6.Relay Team8:20.90UTLoganApr 23Davis Invite
7.Relay Team8:29.65UTOlympusApr 23Davis Invite
8.Relay Team8:30.73UTWestlakeApr 23Davis Invite
9.Devon Roberts
Ethan Hurst
Colby Hamson
Luke Summers
8:34.17UTBear RiverApr 09Grizzly Inviational
10.Relay Team8:36.96UTHerrimanMar 22Davis Super Meet
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:28.73UTDavis (UT)May 07BYU Invitational Day 2
2.Relay Team3:30.24UTAmerican ForkApr 15Utah County Invitational
3.Relay Team3:31.92UTTimpanogosMay 20Utah State Track and Field Championships
4.Relay Team3:32.32UTSpringvilleApr 23Davis Invite
5.Relay Team3:32.78UTWeberMay 20Utah State Track and Field Championships
6.Relay Team3:32.88UTOlympusMay 20Utah State Track and Field Championships
7.Relay Team3:33.57UTCopper HillsApr 09Taylorsville Invite
8.Relay Team3:34.03UTHerrimanMay 20Utah State Track and Field Championships
9.Relay Team3:34.39UTLehiApr 02UVU Invite
10.Relay Team3:34.81UTBinghamMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Talin Mortensen60' 1UTSalem HillsApr 15Utah County Invitational
2.12Ty Shaw55' 4 PRUTHerrimanMay 06Herriman Twilight
3.10Easton Payne54' 4 PRUTBear RiverApr 23Skyview Invitational
12Dustin Mathews54' 4 PRUTViewmontMay 20Utah State Track and Field Championships
5.11Elijah Alford52' 10 PRUTPark CityMay 12Region 10 Championships
6.12Bapa Falemaka52' 4UTJudge MemorialMar 12Cougar Relays
7.12Stone Sagala51' 5 PRUTHerrimanMay 12Region IV Championships
8.10Jaren Kump51' 4UTHerrimanMay 12Region IV Championships
9.12Jarred Carrigan51' 0.5 PRUTMorganMay 11Region 11 Championships
10.12Seth Wilde50' 10.5 PRUTLoganMar 23Pre-Region 11
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Ty Shaw162' 4 PRUTHerrimanApr 09Taylorsville Invite
2.11Kayden White158' 4UTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
3.12Dustin Mathews158' 1 PRUTViewmontMay 11Region 2 Championships
4.12Seth Wilde156' 6UTLoganApr 18Cache-Box
5.11Talin Mortensen156' 2UTSalem HillsMay 20Utah State Track and Field Championships
6.12Jaxon Allred154' 10 PRUTJuabMay 20Utah State Track and Field Championships
7.11Eli Beard154' 1UTDavis (UT)May 07BYU Invitational Day 2
8.12Tysen Toone154' 0UTTooeleMay 07BYU Invitational Day 2
9.12Mitch Harris153' 1UTRichfieldApr 08Temple View Qualifier
10.12Ben Bos152' 1 PRUTWasatchMay 07BYU Invitational Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Michael Whittaker206' 9.5 PRUnattachedJun 11USATF Utah Association Junior Olympic Championships
2.12Cameron Bates202' 5 PRUTMaple MountainApr 15Utah County Invitational
3.12Maxwell Tooley191' 5UTBountifulMay 06BYU Invitational Day 1
4.12Jaxon Allred186' 5 PRUTJuabMay 20Utah State Track and Field Championships
5.12Nick Warmsley185' 10 PRUTDesert HillsMay 11Region 9 Championships
6.11Nj Moo177' 3 PRUTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
7.12Samuel Isaacson177' 1 PRUTSalem HillsMay 06BYU Invitational Day 1
8.11Aaron Clark176' 11UTJuabMay 20Utah State Track and Field Championships
9.10Xakai Harry172' 7 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
10.11Trey Barney172' 6UTPanguitchApr 30Nyle Norris Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Chandler Obray6' 10 PRUTLaytonMay 11Region 2 Championships
12Hunter Simonsen6' 10 PRUTDavis (UT)May 07BYU Invitational Day 2
3.12Haeden Hockersmith6' 8 PRUTMaeser PreparatoryApr 30Tiger Trials
12Nate Allred6' 8UTDavis (UT)May 20Utah State Track and Field Championships
11Owen Mitchell6' 8 PRUTPleasant GroveApr 30Tiger Trials
6.11Dallin Bingham6' 7 PRUTMountain CrestMay 11Region 1 Championships
11Ty Jones6' 7 PRUTProvoApr 19Timpanogos Relays
8.12Ryan Eror6' 6 PRUTDesert HillsMay 20Utah State Track and Field Championships
11Taylor Macdonald6' 6UTBeaverMay 20Utah State Track and Field Championships
10.11Josh Thomas6' 5 PRUTRichfieldApr 30Nyle Norris Invitational
11Kaden Norton6' 5 PRUTLone PeakMay 12Region IV Championships
11Dylan Brower6' 5UTSyracuseMay 11Region 2 Championships
11Dallen Visser6' 5 PRUTClearfieldMay 11Region 1 Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matt Calvin15' 6 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
2.11Lucas Taylor14' 3UTLone PeakMay 20Utah State Track and Field Championships
3.12Ryan Haire14' 2 PRUTViewmontMay 06Herriman Twilight
11Tyler Smart14' 2 PRUTRivertonMay 06Herriman Twilight
5.12Jedediah Smith13' 9 PRUTBox ElderMay 20Utah State Track and Field Championships
6.12Stockton Oviatt13' 6 PRUTViewmontMay 11Region 2 Championships
7.11Cache Arbon13' 0UTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
12Randy Weintz13' 0 PRUTCopper HillsMay 11Region 3 Championships
12Daniel Peterson13' 0 PRUTBinghamApr 23Davis Invite
11Chris Colson13' 0UTTimpanogosMay 20Utah State Track and Field Championships
10Alex Cottam13' 0 PRUTDavis (UT)May 11Region 2 Championships
11Everton Checketts13' 0UTSyracuseMay 06Herriman Twilight
View full rankings...
Long Jump
1.12Skyler Andam23' 5 PRUTCopper HillsMay 06BYU Invitational Day 1
2.12Julian Blackmon23' 0.5 PRUTLaytonApr 09Grizzly Inviational
3.11Justin Harmon22' 10 PRUTAmerican ForkMay 20Utah State Track and Field Championships
4.9Will Prettyman22' 9.5UTEastApr 02Copper Hills Invitational
5.12Hunter Simonsen22' 5 PRUTDavis (UT)May 20Utah State Track and Field Championships
12Brandon Robinson22' 5 PRUTParowanApr 16DESERT HILLS INVITATIONAL
7.12Tristen Burbank22' 4.5 PRUTBox ElderApr 18Cache-Box
8.11Dylan Clements22' 1.75UTCedar CityApr 16DESERT HILLS INVITATIONAL
9.11Josh Thomas21' 11.75 PRUTRichfieldMay 20Utah State Track and Field Championships
10.11Nj Moo21' 9.75UTSyracuseMay 20Utah State Track and Field Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kai Adair41' 6 PRUTNorthridgeApr 09Grizzly Inviational
2.10Kyle Henderson39' 11 PRUTUintahMar 24Sugar Icebreaker
3.11Carter Hardy39' 6.5 PRUTDavis (UT)Apr 09Grizzly Inviational
4.11Traycer Wilson38' 11 PRUTBox ElderApr 18Cache-Box
5.12Neal Guthrie38' 4.5 PRUTRivertonApr 13AF & LP @ Riverton
6.12Kameron Crafts38' 2.25 PRUTSky ViewApr 09Grizzly Inviational
7.11Alex Whiting36' 10UTBox ElderApr 18Cache-Box
8.12Chase Chamberlain36' 6.5 PRUTLaytonApr 09Grizzly Inviational
9.10Paul Pincock36' 3.75UTLaytonApr 09Grizzly Inviational
10.11Chandler Pasket36' 1 PRUTKearnsApr 09Grizzly Inviational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.