View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Caleb Perry10.76 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
2.12Cruz Griffin11.06 PRWALakewoodMay 202A District 1 Finals
3.12Tyler Courtney11.15 PRWALakewoodMay 202A District 1 Finals
4.12Jacob Ballweber11.17 PRWASultanMay 141A District 1 Finals
5.11Dave Boak11.39 PRWACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
6.9Matthew Simmons11.57WASouth WhidbeyMay 141A District 1 Finals
7.12Duncan Cull11.62 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
8.12Tanner Lobdell11.64WASouth WhidbeyApr 308th Annual BCS Invite
12Joey Hixon11.64 PRWACedarcrestApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
11Ryan Golden11.64WACedarcrestApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
11.12Prieuer Pretorius11.65 PRWAArchbishop MurphyMay 202A District 1 Finals
12.10Nii Engmann11.70WAKing'sMay 141A District 1 Finals
11Andrew Britton11.70WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Cedar Park @ Sultan
14.10Max Kelleher11.71 PRWAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
15.10George Toponce11.85WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
16.10Max Cunniff11.89WACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
17.9Daylin Pierce11.90 PRWAGranite FallsMay 132A Cascade Sub District
18.11Paul Schireman11.91 PRWAArchbishop MurphyMay 05Cascade Conference Championships
19.11Zack Zornes11.93WASultanApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
20.12Austin St Paul U Ren12.04WASultanApr 02Don Holder Relays
View full rankings...
200 Meters
1.11Caleb Perry21.84 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
2.12Cruz Griffin22.55 PRWALakewoodMay 132A Cascade Sub District
3.11Dave Boak23.10 PRWACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
4.11Ryan Golden23.18 PRWACedarcrestMay 202A District 1 Finals
5.12Joey Hixon23.19 PRWACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
6.12Tyler Courtney23.30 PRWALakewoodMay 132A Cascade Sub District
7.12Tanner Lobdell23.31WASouth WhidbeyMar 17Island Jamboree
8.12Dante Gadbois23.33 PRWAGranite FallsApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
9.9Matthew Simmons23.70WASouth WhidbeyMay 141A District 1 Finals
10.12Prieuer Pretorius23.75 PRWAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
11.10Nii Engmann23.77WAKing'sMay 141A District 1 Finals
12.11Andrew Britton23.85WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 23King's Invitational
13.11Gunnar Schultz24.32WACedarcrestMar 24Cedarcrest @ King's
14.10Max Cunniff24.34WACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
15.11Nash McCarroll24.35 PRWASouth WhidbeyMay 211A Bi-District 1&2 Finals
16.11Zack Zornes24.44WASultanApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
17.12Russell Brown24.45 (-1.1)WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 26Kent-Meridian Invite
18.10Connor McElmurry24.48 PRWAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
10Brennon Blevins24.48WAKing'sMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
20.10Callum Walker24.54 PRWACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Dante Gadbois50.27 PRWAGranite FallsMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Joey Hixon51.36 PRWACedarcrestMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Kelson Brewer51.67 PRWALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
4.11Ryan Golden52.57 PRWACedarcrestApr 02Don Holder Relays
5.10Connor McElmurry52.69WAKing'sApr 30Tomahawk Classic
6.10Max Kelleher53.17WAArchbishop MurphyMay 202A District 1 Finals
7.11Carson Pettett53.44 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 23King's Invitational
8.10Joshua Rauvola53.71 PRWAArchbishop MurphyApr 07ArchBishop @ King's
9.12Tanner Lobdell53.78WASouth WhidbeyMar 24Cedar Park & South Whidbey @Granite Falls
10.10Callum Walker54.28 PRWACedarcrestApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
11.11Jacob Lucas54.62WAArchbishop MurphyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
12.12Austin St Paul U Ren54.66WASultanApr 02Don Holder Relays
13.11Ryan Abdalla54.80WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Cedar Park @ Sultan
14.11Cameron Hammontree54.85 PRWACedarcrestApr 07Cedar Park Christian @ Cedarcrest
15.11Matt Jackson54.91 PRWAKing'sApr 14King's @ South Whidbey
16.12Evan Mellish55.02 PRWASouth WhidbeyApr 21Lakewood @ South Whidbey
17.12Jon Smith55.06 PRWAGranite FallsApr 29Reike Invite
18.12Russell Brown55.15WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 02Don Holder Relays
19.11Gunnar Schultz55.31WACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
20.9Jordan Gonzalez55.45WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
View full rankings...
800 Meters
1.10Joshua Rauvola1:56.32 PRWAArchbishop MurphyMay 202A District 1 Finals
2.12Dante Gadbois1:57.19 PRWAGranite FallsMay 05Cascade Conference Championships
3.11Ryan Abdalla1:58.54WACedar Park Chr. (Bothell)May 281A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Matt Jackson1:59.91WAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
5.10Connor McElmurry2:00.52WAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
6.12Evan Mellish2:01.12 PRWASouth WhidbeyMay 211A Bi-District 1&2 Finals
7.11Cameron Hammontree2:01.42WACedarcrestMay 182A District 1 Prelims
8.9Callahan Yale2:04.32WASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
9.10Justin Young2:06.15WACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
10.11Ian Fay2:06.83WACedarcrestApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
11.11McCrea Black2:07.54 PRWASultanMay 141A District 1 Finals
12.11Foster Frame2:08.34WASultanMay 141A District 1 Finals
13.11James Hafner2:08.52 PRWALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
14.11Owen Balthis2:08.57WACedar Park Chr. (Bothell)May 191A Bi-District 1&2 Prelims
15.11Anthony Meza2:09.61WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
16.10Aiden Holm2:09.90WAGranite FallsMay 182A District 1 Prelims
17.10Grant Van Valkenburg2:10.58WACedarcrestApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
18.12Vincent Dams2:10.79 PRWACedarcrestApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
19.10Patrick McCabe2:11.95WACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
20.10Spencer Solvberg2:12.37WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
View full rankings...
1600 Meters
1.10Joshua Rauvola4:17.71 PRWAArchbishop MurphyMay 182A District 1 Prelims
2.11Ian Fay4:24.34WACedarcrestMay 182A District 1 Prelims
3.11Ryan Abdalla4:27.54WACedar Park Chr. (Bothell)May 191A Bi-District 1&2 Prelims
4.10Grant Van Valkenburg4:29.04WACedarcrestMay 182A District 1 Prelims
5.10Ben Benson4:37.77WACedarcrestMay 182A District 1 Prelims
6.12Dante Gadbois4:40.75WAGranite FallsApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
7.11McCrea Black4:41.00 PRWASultanMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
8.10Cameron Chew4:41.20WAKing'sMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
9.11Owen Balthis4:42.74WACedar Park Chr. (Bothell)May 191A Bi-District 1&2 Prelims
10.11James Hafner4:43.19WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
11.11Anthony Meza4:43.25WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
12.11Matt Jackson4:45.26WAKing'sApr 30Tomahawk Classic
13.12Vincent Dams4:48.34WACedarcrestApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
14.10Aiden Holm4:50.15WAGranite FallsMay 05Cascade Conference Championships
15.10Dylan DeVon4:52.39 PRWALakewoodApr 30Tomahawk Classic
16.11Collin Burns4:52.78WASouth WhidbeyApr 308th Annual BCS Invite
17.12Nicholas Sorgen4:53.24WASultanMay 05Cascade Conference Championships
18.10James Klinman4:53.80WAGranite FallsMay 132A Cascade Sub District
19.10Connor McElmurry4:54.30 PRWAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
20.10Austin Ward4:55.06WACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.10Grant Van Valkenburg9:30.49WACedarcrestMay 202A District 1 Finals
2.10Joshua Rauvola9:34.85 PRWAArchbishop MurphyMay 05Cascade Conference Championships
3.11Ian Fay9:49.55WACedarcrestApr 30Shoreline Invitational (Boys)
4.10Ben Benson9:58.59WACedarcrestMay 202A District 1 Finals
5.11Ryan Abdalla10:06.92WACedar Park Chr. (Bothell)May 211A Bi-District 1&2 Finals
6.11Anthony Meza10:16.25WALakewoodMay 202A District 1 Finals
7.10Cameron Chew10:18.36WAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
8.11Owen Balthis10:24.57WACedar Park Chr. (Bothell)May 05Cascade Conference Championships
9.11James Hafner10:25.08WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
10.10Emmett Klaiber10:29.17 PRWACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
11.12Nicholas Sorgen10:32.42 PRWASultanMay 211A Bi-District 1&2 Finals
12.10Grant Gorc10:43.87WACedar Park Chr. (Bothell)May 211A Bi-District 1&2 Finals
13.12Vincent Dams10:46.38WACedarcrestMar 24Cedarcrest @ King's
14.10Daniel Murphy10:47.23WACedarcrestMay 05Cascade Conference Championships
15.11Collin Burns10:50.13WASouth WhidbeyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
16.10Dylan DeVon10:50.96WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
17.10James Klinman10:52.21 PRWAGranite FallsMay 132A Cascade Sub District
18.11Cory Ackerman10:53.63WASouth WhidbeyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
19.12Simon Fraser10:54.02WACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
20.11McCrea Black10:55.36WASultanApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Kelson Brewer15.80 PRWALakewoodMay 202A District 1 Finals
2.10Peter Kulits16.36 (-3.8)WAKing'sMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Kristopher Dixon16.54WASouth WhidbeyApr 308th Annual BCS Invite
4.9Pierce Papke17.76WAKing'sMay 141A District 1 Finals
5.10Larsen Christiansen18.07 PRWASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
6.10Cole Nelson18.63WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
7.10Camry Zaffram18.69WASultanMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
8.11Pablo Acedo18.89 PRWALakewoodMay 132A Cascade Sub District
9.12Riley Dawes18.96WAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
10.10Garrett Black19.81WASultanApr 14Cedar Park @ Sultan
11.12Billy Nguyen20.16 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
12.9Matthew Simmons20.35 PRWASouth WhidbeyMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
13.9Joseph Knoth23.26WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Kelson Brewer39.71 PRWALakewoodMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Gunnar Schultz40.55WACedarcrestMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
3.9Kristopher Dixon43.01WASouth WhidbeyMay 141A District 1 Finals
4.9Pierce Papke43.39WAKing'sApr 23King's Invitational
5.10Ben Biddle44.36 PRWASultanMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
6.10Peter Kulits44.62 PRWAKing'sApr 16Cashmere Invitational
7.11Owen Balthis45.71 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 308th Annual BCS Invite
8.10Cole Nelson46.47WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
9.10Larsen Christiansen46.97WASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
10.12Brendan Van Mechelen47.43 PRWAGranite FallsMar 24Cedar Park & South Whidbey @Granite Falls
11.10Camry Zaffram47.74WASultanMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
12.12Riley Dawes48.51 PRWAArchbishop MurphyMay 182A District 1 Prelims
13.11Pablo Acedo48.70 PRWALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
14.11Anthony Hall49.28 PRWASultanApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
15.12Billy Nguyen50.32 PRWAKing'sMay 05Cascade Conference Championships
16.10Matthew Schaefer50.46 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
17.10Taylor Stich50.55WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
18.9Caleb Sanders51.35 PRWAKing'sApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
19.10Joe Sherman53.56 PRWASultanMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
20.10Garrett Black58.38WASultanMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
View full rankings...
4x100 Relay
1.Joey Hixon
Gunnar Schultz
Dave Boak
Ryan Golden
43.57WACedarcrestMay 202A District 1 Finals
2.Kelson Brewer
Tyler Courtney
George Toponce
Cruz Griffin
43.89WALakewoodMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
3.Ben Hermes
Duncan Cull
Brennon Blevins
Caleb Perry
44.06WAKing'sMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
4.Xavier Wilson
Matthew Simmons
Kyle Chambers
Tanner Lobdell
44.64WASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
5.Ben Biddle
Foster Frame
Zach Zornes
Jacob Ballweber
45.40WASultanMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
6.Carson Pettett
Jason He
Russell Brown
Andrew Britton
45.53WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 23King's Invitational
7.Max Kelleher
Paul Schireman
Kyle Malone
Blake Nixon
46.24WAArchbishop MurphyMay 05Cascade Conference Championships
8.9Hunter Christensen
Caden Potter
Jason Mayhew
Gage Lehman
55.89WAGranite FallsApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
View full rankings...
4x400 Relay
1.Dave Boak
Gunnar Schultz
Ryan Golden
Joey Hixon
3:26.66WACedarcrestMay 202A District 1 Finals
2.Connor McElmurry
Silas Newby
Matt Jackson
Caleb Perry
3:28.15WAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
3.Russell Brown
Owen Balthis
Ryan Abdalla
Carson Pettett
3:33.54WACedar Park Chr. (Bothell)May 281A, 2B, 1B State Championship Meet
4.Max Kelleher
Jacob Lewis
Joshua Rauvola
Kyle Malone
3:34.72WAArchbishop MurphyMay 182A District 1 Prelims
5.Jon Smith
Brendan Van Mechelen
Dante Gadbois
Dawson Kuntz
3:35.09WAGranite FallsMay 202A District 1 Finals
6.Tanner Lobdell
Kristopher Dixon
Evan Mellish
Matthew Simmons
3:40.93WASouth WhidbeyMay 05Cascade Conference Championships
7.Ben Biddle
Foster Frame
McCrea Black
Camry Zaffram
3:48.80WASultanMay 211A Bi-District 1&2 Finals
8.Relay Team3:49.80WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Caleb Freed49' 2.25 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 05Cascade Conference Championships
2.10Kobe Moorhead48' 3.75 PRWAArchbishop MurphyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
3.10Martin Napeahi47' 9WAArchbishop MurphyApr 09Birger Solberg Invitational
4.12Tyler Courtney45' 10 PRWALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
5.12Sebastian Provencher44' 11 PRWASultanMay 211A Bi-District 1&2 Finals
6.10Taylor Schoenfeld44' 10WAKing'sMay 05Cascade Conference Championships
7.11Chase Barthlett44' 3WASouth WhidbeyMay 141A District 1 Finals
8.10Evan Bartlett42' 4.25 PRWALakewoodMay 132A Cascade Sub District
9.11Brock Schubert42' 4WALakewoodMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
10.11Billy Main41' 11 PRWALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
11.10Kobby Solomon41' 5.5WAKing'sMay 141A District 1 Finals
12.12Jack McLeod40' 9 PRWAKing'sMar 24Cedarcrest @ King's
13.12Duncan Cull40' 7.25 PRWAKing'sApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
14.11Zander Yarnell40' 5.25WALakewoodApr 21Lakewood @ South Whidbey
15.9JP Land-Quinn39' 10.25 PRWAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
16.11Jordan Ngai39' 10WACedar Park Chr. (Bothell)May 06Last Chance Qualifier
17.12Torjan Barnes39' 4 PRWACedarcrestMar 24Cedarcrest @ King's
18.11Adrian Haunreiter38' 9WALakewoodMay 06Last Chance Qualifier
19.12Gentry Price38' 5.5 PRWACedarcrestMar 31Lakewood @ Cedarcrest
20.10Camden Burbee38' 5WALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Martin Napeahi149' 6WAArchbishop MurphyMay 202A District 1 Finals
2.12Caleb Freed139' 5 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 141A District 1 Finals
3.10Taylor Schoenfeld136' 3WAKing'sMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
4.10Cole Nelson128' 9WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
5.10Kobe Moorhead126' 10WAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
6.12Sebastian Provencher126' 4 PRWASultanMay 211A Bi-District 1&2 Finals
7.12Dietrick Kooyman124' 2 PRWALakewoodApr 30Tomahawk Classic
8.11Brock Schubert124' 0WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
9.10Evan Bartlett123' 7 PRWALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
10.12Torjan Barnes123' 5 PRWACedarcrestApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
11.10Camden Burbee122' 1WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
12.11Quinton Sanders121' 0 PRWAGranite FallsMay 05Cascade Conference Championships
13.11Billy Main116' 2WALakewoodMar 17Island Jamboree
14.11Chase Barthlett115' 6WASouth WhidbeyMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
15.9Jakob Renneke115' 3 PRWAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
16.10Kobby Solomon114' 8WAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
17.12Jack McLeod114' 6 PRWAKing'sMar 24Cedarcrest @ King's
18.11Gunnar Schultz112' 2 PRWACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
19.11Jordan Burtt111' 11WAKing'sApr 30Tomahawk Classic
20.12Kobe Saephan107' 2WASouth WhidbeyApr 14King's @ South Whidbey
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Carson Pettett173' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 141A District 1 Finals
2.12Caleb Freed162' 7 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 07Cedar Park Christian @ Cedarcrest
3.12Torjan Barnes159' 3 PRWACedarcrestMay 202A District 1 Finals
4.12Dylan Daviscourt157' 4WAArchbishop MurphyMay 202A District 1 Finals
5.12Blake Nixon156' 5 PRWAArchbishop MurphyApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
6.11Derek Heil156' 1WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
7.12Duncan Cull153' 7WAKing'sApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
8.11Brock Schubert152' 4WALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
9.12Ben Hermes151' 11 PRWAKing'sApr 30Tomahawk Classic
10.12Duncan Stevenson149' 1 PRWAArchbishop MurphyApr 16NIKE Eason Invitational
11.11David Le147' 10WALakewoodApr 09Birger Solberg Invitational
12.12Benji Taflin144' 1 PRWAKing'sApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
13.12Charles McDonald141' 5 PRWAArchbishop MurphyApr 16NIKE Eason Invitational
14.9Owen Boram139' 6WASouth WhidbeyMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
15.12John McVickar137' 2 PRWAArchbishop MurphyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
16.11Zach Hetherington136' 0 PRWACedarcrestApr 07Cedar Park Christian @ Cedarcrest
17.11Jacob Stenberg135' 3 PRWALakewoodMar 17Island Jamboree
18.12Anthony Eveland134' 7 PRWASouth WhidbeyApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
19.10Ben Aleo133' 11WALakewoodMay 132A Cascade Sub District
20.12Louis McKenzie133' 10 PRWAGranite FallsMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
View full rankings...
High Jump
1.11Chewy Zevenbergen6' 2 PRWAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
2.11Duncan Zuvich5' 10WACedarcrestApr 07Cedar Park Christian @ Cedarcrest
3.11Caleb Perry5' 8 PRWAKing'sMar 24Cedarcrest @ King's
11David Le5' 8WALakewoodMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
5.9Zane Wetzstein5' 6 PRWAKing'sMar 19Seattle Academy Invite (Formerly Relays)
11Quinton Sanders5' 6 PRWAGranite FallsMay 132A Cascade Sub District
11Jaylon Carter5' 6WAArchbishop MurphyMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
8.11Gunnar Schultz5' 4.25WACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
12Kelson Brewer5' 4.25WALakewoodJun 05Washington State Decathlon
10.12Tanner Lobdell5' 4WASouth WhidbeyApr 21Lakewood @ South Whidbey
10Nathan Caferro5' 4 PRWAArchbishop MurphyApr 07ArchBishop @ King's
11Anthony Hall5' 4 PRWASultanApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
10Ben Biddle5' 4WASultanMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
14.10Jaeden Garmanian5' 2WAArchbishop MurphyApr 07ArchBishop @ King's
10Larsen Christiansen5' 2WASouth WhidbeyApr 14King's @ South Whidbey
12Htet Mundt5' 2 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 07Cedar Park Christian @ Cedarcrest
9Ryan LaTurner5' 2WACedarcrestApr 21G Falls & King's @ Cedarcrest
9Jordan Gonzalez5' 2 PRWALakewoodMar 17Island Jamboree
19.11Chris Reynaud5' 0 PRWAArchbishop MurphyApr 07ArchBishop @ King's
11Owen Balthis5' 0 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Cedar Park @ Sultan
9Vincent Allen5' 0 PRWALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
10Silas Newby5' 0WAKing'sApr 14King's @ South Whidbey
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matthew Hineline13' 1 PRWACedarcrestMay 182A District 1 Prelims
2.11Luke Wicks13' 0WAKing'sMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Chris Reynaud12' 6WAArchbishop MurphyApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
4.12Jon Smith11' 9 PRWAGranite FallsMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
5.10Dylan Madan11' 6WALakewoodApr 21Lakewood @ South Whidbey
6.10Romey Rohde11' 4WASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
7.12Mason Root11' 0 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
8.9Alex Grimm10' 6WAKing'sMay 141A District 1 Finals
9.11Duncan Zuvich10' 6WACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
10.11Gunnar Schultz10' 2 PRWACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
11.10Chase Root10' 0WAKing'sApr 30Tomahawk Classic
12Kelson Brewer10' 0 PRWALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
10Judah Shirley10' 0WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
10Justin Labrecque10' 0WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
15.12Austin Hudson9' 6 PRWALakewoodMay 132A Cascade Sub District
16.9Vincent Allen9' 0WALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
12Bo Lane9' 0 PRWALakewoodApr 21Lakewood @ South Whidbey
18.11Kyle Kaltenbach8' 10WASouth WhidbeyMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
19.9Tyler Spomer8' 6 PRWAKing'sApr 07ArchBishop @ King's
11Zac Malcom8' 6WACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
View full rankings...
Long Jump
1.12Cruz Griffin19' 10.75 PRWALakewoodMay 05Cascade Conference Championships
2.11Paul Schireman19' 10.25 PRWAArchbishop MurphyMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
3.12Kyle Chambers19' 6.5 PRWASouth WhidbeyApr 14King's @ South Whidbey
4.10George Toponce19' 6.25WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
5.10Peter Kulits19' 4WAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
6.10Brennon Blevins19' 2WAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
7.11Caleb Perry19' 1.5 PRWAKing'sApr 28Cedar Park Chr & Sultan @King's
8.11Niceway Peng19' 0.5 PRWAArchbishop MurphyMay 132A Cascade Sub District
9.9Zane Wetzstein18' 11.5 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
10.12Brendan Van Mechelen18' 10 PRWAGranite FallsMay 05Cascade Conference Championships
9Samson Irish-Lodge18' 10WAArchbishop MurphyApr 07ArchBishop @ King's
12.12Ben Hermes18' 7.25 PRWAKing'sMay 211A Bi-District 1&2 Finals
13.9Caleb Sanders18' 6 PRWAKing'sApr 14King's @ South Whidbey
14.11Gunnar Schultz18' 5.25 PRWACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
15.12Kelson Brewer18' 3.5WALakewoodApr 30Tomahawk Classic
16.11Duncan Zuvich18' 2 PRWACedarcrestJun 05Washington State Decathlon
17.11David Le18' 1.25WALakewoodMar 31Lakewood @ Cedarcrest
18.12Kelly Chambers18' 0.5 PRWASouth WhidbeyMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
19.11Luke Wicks17' 11.5WAKing'sApr 14King's @ South Whidbey
20.10Silas Newby17' 9WAKing'sApr 14King's @ South Whidbey
View full rankings...
Triple Jump
1.12Duncan Cull42' 11 PRWAKing'sMay 141A District 1 Finals
2.10Peter Kulits42' 3.75 (-4.2)WAKing'sMay 281A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Silas Newby39' 7.5WAKing'sMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
12Jeffrey Hepner39' 7.5 PRWACedarcrestMay 132A Cascade Sub District
5.12Jacob Ballweber38' 5.5 PRWASultanMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
6.12Brendan Van Mechelen38' 2.5 PRWAGranite FallsMay 05Cascade Conference Championships
7.10Brennon Blevins38' 1.25WAKing'sMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
8.11Duncan Zuvich37' 9WACedarcrestApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
9.11David Le37' 0WALakewoodApr 14Archbishop & Lakewood @ Granite Falls
10.9Caleb Sanders36' 8.5 PRWAKing'sMay 191A Bi-District 1&2 Prelims
11.12Kyle Chambers36' 2WASouth WhidbeyApr 21Lakewood @ South Whidbey
12.12Htet Mundt35' 8.5 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 191A Bi-District 1&2 Prelims
13.10Alec Playstead35' 3.5WACedarcrestMay 202A District 1 Finals
14.9Brenden Boyle35' 2.25 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 06Last Chance Qualifier
15.12Kelly Chambers34' 4.5WASouth WhidbeyMar 31Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey
16.10Jason He32' 9.25 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 06Last Chance Qualifier
17.12Zach Tharp32' 8.25WAArchbishop MurphyApr 21Murphy, Cedar Park @ Sultan
18.9Parker Catlin30' 8.75 PRWASultanMar 24Murphy, Lakewood @ Sultan
19.9Zane Wetzstein29' 5.5 PRWAKing'sMar 24Cedarcrest @ King's
20.9Gage Lehman26' 4.5WAGranite FallsApr 28A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.