Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Anthony Dill10.98 PRWAArlingtonMay 113A WESCO North Prelims
2.12Amado Attipoe11.11 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
3.11John Gilbert11.20 PRWACascade (Everett)May 11Wesco 4A Championship Prelims
4.9Matt Zehrung11.21 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
5.12Andrew Sibley11.24 PRWACascade (Everett)May 11Wesco 4A Championship Prelims
6.12Donavan Sellgren11.26 PRWAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
7.12Brandon Otis11.42 PRWALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
8.10Blake Funston11.46 PRWAStanwoodApr 28Stanwood @ Oak Harbor
9.11Keshawn King11.47 PRWAMarysville-PilchuckMay 133A WESCO North Finals
10.9Tyler Massena11.53WASnohomishMar 31Snohomish, Cascade @ Oak Harbor
12Cordell Cummings11.53 PRWAArlingtonJun 05Washington State Decathlon
11Kyle Duncan11.53WAStanwoodApr 28Stanwood @ Oak Harbor
View full rankings...
200 Meters
1.11John Gilbert22.47 PRWACascade (Everett)May 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
2.9Matt Zehrung22.55 PRWALake StevensMay 06Stanwood Twilight Invite
3.12Anthony Dill22.69 PRWAArlingtonMay 203A WESCO District Finals
4.12Amado Attipoe22.83 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
5.11Keshawn King23.22WAMarysville-PilchuckMay 203A WESCO District Finals
6.12Andrew Sibley23.38 PRWACascade (Everett)Apr 23Bellevue Track & Field Invitational
7.12Brandon Otis23.42 PRWALake StevensMay 06Stanwood Twilight Invite
8.11Kyle Duncan23.54WAStanwoodApr 28Stanwood @ Oak Harbor
9.9Tyler Massena23.57WASnohomishMay 06Stanwood Twilight Invite
10.11Josh Cote23.58 PRWAOak HarborMay 133A WESCO North Finals
11Lucas Maben23.58WASnohomishMay 06Stanwood Twilight Invite
View full rankings...
400 Meters
1.11Noah Wallace50.55WALake StevensApr 21Snohomish @ Lake Stevens
2.11Keivon Singleton51.43WAMonroeMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
3.10Mac Nuanez51.44WAOak HarborMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Josh Cote52.29 PRWAOak HarborMay 203A WESCO District Finals
5.11Michael Sobotta52.35WAStanwoodMay 203A WESCO District Finals
6.11Lucas Maben52.50WASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
7.12Nathan Beamer52.56 PRWAArlingtonApr 14Marysville Getchell vs. Arlington vs. Ev
8.11Andrew Roundy52.65 PRWAArlingtonApr 23Viking Classic
9.11John Gilbert52.67 PRWACascade (Everett)Apr 14Cascade v Shorecrest & Msvl-Pilchuck
10.11Hunter Eckstrom53.04 PRWALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
View full rankings...
800 Meters
1.11Noah Wallace1:54.26WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
2.12Nathan Beamer1:56.47 PRWAArlingtonApr 21Marysville Getchell, Oak Harbor @ Arling
3.12Riley-Patrick O'Toole1:56.80 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
4.11Trevor Allen1:57.51 PRWALake StevensMay 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
5.11Michael Cooley1:58.45 PRWASnohomishMay 13Wesco 4A Championship Finals
6.10Jordan Erickson1:58.48 PRWAEverettMay 203A WESCO District Finals
7.11Luca Strand2:01.13 PRWACascade (Everett)Apr 14Cascade v Shorecrest & Msvl-Pilchuck
8.12Sam Miller2:01.85 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
9.10Elijah Quinby2:02.59WAEverettMay 203A WESCO District Finals
10.12Cortlend Novak2:03.22 PRWALake StevensMay 06Stanwood Twilight Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.12Nathan Beamer4:12.78 PRWAArlingtonApr 16NIKE Eason Invitational
2.11Noah Wallace4:21.18WALake StevensApr 23Viking Classic
3.11Trevor Allen4:24.93 PRWALake StevensApr 23Viking Classic
4.12Riley-Patrick O'Toole4:26.16 PRWALake StevensMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
5.11Aaron Leavens4:26.40WASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
6.11Luca Strand4:28.88WACascade (Everett)May 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
7.12Zachary Cushman4:29.43 PRWAArlingtonApr 23Viking Classic
8.10Blake Braaten4:30.08WALake StevensMar 26Ray Cockrum Relays
9.12Pieter Andrews4:30.89WAArlingtonMay 183A WESCO District Prelims
10.10Jordan Erickson4:31.21 PRWAEverettMay 06Everett SD Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Nathan Beamer9:11.84 PRWAArlingtonMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Pieter Andrews9:39.03 PRWAArlingtonApr 16NIKE Eason Invitational
3.12Zachary Cushman9:39.68 PRWAArlingtonApr 16NIKE Eason Invitational
4.11Aaron Leavens9:41.50WASnohomishMay 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
5.11Trevor Allen9:44.47 PRWALake StevensApr 16Pasco Invitational
6.11Edmund Havener9:52.52 PRWAEverettApr 23Bellevue Track & Field Invitational
7.10Benjamin Gasper9:53.34 PRWAOak HarborMay 133A WESCO North Finals
8.12Michael Barene9:53.46 PRWAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
9.10Liam Anderson9:58.26 PRWASnohomishMay 13Wesco 4A Championship Finals
10.12Elliot Scott9:59.31 PRWASnohomishApr 28Arlington @ Snohomish
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Cordell Cummings15.13WAArlingtonMay 113A WESCO North Prelims
2.12Jared Gray15.54WAOak HarborMay 203A WESCO District Finals
11Jace Steele15.54WAMonroeMay 13Wesco 4A Championship Finals
4.10Tyler Younce15.64WAStanwoodMay 203A WESCO District Finals
5.10Campbell Hudson15.69WAArlingtonMay 203A WESCO District Finals
6.11Shulong Mo15.76WACascade (Everett)May 13Wesco 4A Championship Finals
7.10Garrett Larson15.82WAStanwoodApr 28Stanwood @ Oak Harbor
8.11Travis Batte15.91WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
9.11Garren Guerrero16.28WAOak HarborMay 113A WESCO North Prelims
10.11Bailey Desherlia16.31WALake StevensApr 23Viking Classic
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Cordell Cummings39.39 PRWAArlingtonMay 203A WESCO District Finals
2.12Jared Gray40.41WAOak HarborMay 203A WESCO District Finals
3.11Seth-Patric Quimzon41.33WAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
4.11Jace Steele41.49WAMonroeMay 13Wesco 4A Championship Finals
5.10Garrett Larson41.73WAStanwoodMay 203A WESCO District Finals
6.11Bailey Desherlia42.48WALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
7.11Travis Batte42.85WALake StevensMay 06Stanwood Twilight Invite
8.10Campbell Hudson43.05WAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
9.11Garren Guerrero43.07 PRWAOak HarborMay 183A WESCO District Prelims
10.12Drew Williams43.76WALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
View full rankings...
4x100 Relay
1.Brandon Otis
Amado Attipoe
Jhaneil Reyes
Matthew Zehrung
43.08WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
2.Anthony Dill
Donavan Sellgren
Ryley Nelson
Cordell Cummings
43.56WAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
3.Corwin Guntermann
John Gilbert
Maxwell Nelson
Andrew Sibley
43.86WACascade (Everett)May 06Everett SD Championships
4.JJ Jerome
Riley Kennedy
Deacon Thibault
Keivon Singleton
43.98WAMonroeMay 13Wesco 4A Championship Finals
5.Relay Team44.52WASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
6.Andrew Miller
Jordan Washington
Daniel Guerrero
Jared Gray
44.76WAOak HarborMay 133A WESCO North Finals
7.Ray Pimentel
Eian Adcock
Joshua Bevan
Galdino Fajardo
44.89WAMarysville-PilchuckMay 133A WESCO North Finals
8.Ricky Chen
Kyle Duncan
Jordan Rabelos
Bill Wanambisi
45.69WAStanwoodApr 30Tomahawk Classic
9.Josiah Chavez-Jackson
Sam Jacobs
Elijah Ross-Rutter
Zach Stacy
47.01WAEverettMar 26Kent-Meridian Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Hunter Eckstrom
Riley-Patrick O'Toole
Matthew Zehrung
Noah Wallace
3:27.35WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
2.Relay Team3:30.55WAArlingtonMay 203A WESCO District Finals
3.Relay Team3:30.82WAOak HarborMay 203A WESCO District Finals
4.Jacob Elenbaas
John Gilbert
Corwin Guntermann
Alex Reyes
3:35.36WACascade (Everett)May 13Wesco 4A Championship Finals
5.Josh Blevins
Gannon Goering
Keivon Singleton
Jace Steele
3:35.52WAMonroeMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
6.Kaleb Christian
Garrett Larson
Cooper Laures
JR Matkins
3:36.15WAStanwoodMay 183A WESCO District Prelims
7.Conner Clementson
Jordan Erickson
Scotty Fermo
Elijah Quinby
3:38.23WAEverettApr 21Everett, Meadowdale @ Glacier Peak
8.Taylor Devries
Matthew Goddard
Zebedee Kumley
Lucas Maben
3:44.02WASnohomishMay 13Wesco 4A Championship Finals
9.Joshua Bevan
Jacob Carr
Tommy Haefele
Robert Nelson
3:44.49WAMarysville-PilchuckMay 183A WESCO District Prelims
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nicholas Blair57' 3.5 PRWAEverettMay 06Everett SD Championships
2.12Aidan Cain50' 6.25 PRWAMonroeApr 30Keith Jewett Invitational
3.12Joseph Noland46' 4.5 PRWAOak HarborMay 06Stanwood Twilight Invite
4.12Eric Collins45' 9WALake StevensApr 23Viking Classic
5.12Tyler McDonald45' 6.25 PRWAMarysville-PilchuckMay 113A WESCO North Prelims
6.12Austin White45' 5 PRWAOak HarborApr 14Oak Harbor / edmonds woodway @ mount Ver
7.10Gabriel Green45' 4WAArlingtonMar 31Arlington vs. Shorewood
8.12Austin Mead44' 9.75 PRWAMonroeMay 11Wesco 4A Championship Prelims
9.12Jonathan McCombs44' 4.75 PRWASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
10.12Tyler Thompson44' 2.5 PRWAMonroeMar 31Everett vs Monroe
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Joseph Noland168' 7 PRWAOak HarborMay 282A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Nicholas Blair167' 2 PRWAEverettApr 28Lynnwood & Everett @ Mariner
3.12Aidan Cain151' 3 PRWAMonroeApr 16NIKE Eason Invitational
4.10Gabriel Green145' 3WAArlingtonMar 31Arlington vs. Shorewood
5.12Corbin Schueller144' 8 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
6.11Andrew Roundy133' 9 PRWAArlingtonApr 28Arlington @ Snohomish
7.12Bryce Lipke133' 4 PRWASnohomishMay 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
8.11Chase Strieby132' 7WAStanwoodMay 133A WESCO North Finals
9.12Austin White130' 3 PRWAOak HarborApr 28Stanwood @ Oak Harbor
10.12Kenny Mills129' 4 PRWAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Gabriel Green188' 3 PRWAArlingtonMar 31Arlington vs. Shorewood
2.11Taylor Devries166' 3 PRWASnohomishMay 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
3.11Deacon Thibault161' 7 PRWAMonroeApr 28LAKE STEVENS VS MONROE
4.11Blake May154' 7WALake StevensMay 06Stanwood Twilight Invite
5.12Tanner Walker152' 3 PRWAOak HarborMay 203A WESCO District Finals
6.12Kevin Call152' 2 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
7.11Chase Strieby147' 4 PRWAStanwoodApr 16NIKE Eason Invitational
8.11Ben Bozeman145' 0WAOak HarborApr 28Stanwood @ Oak Harbor
9.10Jackson Harris144' 4WASnohomishMay 13Wesco 4A Championship Finals
10.12Peyton Plucker143' 9 PRWASnohomishMay 20Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi
View full rankings...
High Jump
1.11Taylor Devries6' 4 PRWASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
2.10Elijah Ross-Rutter6' 2 PRWAEverettMay 183A WESCO District Prelims
12Carlton McDonald6' 2WAStanwoodApr 14Big Fish Classic - Snohomish vs Stanwood
4.10Ozell Jackson6' 0 PRWAOak HarborMay 06Stanwood Twilight Invite
12Edward Vodlenshchuk6' 0 PRWALake StevensApr 21Snohomish @ Lake Stevens
6.10Kyle Nickols5' 10WAOak HarborApr 21Marysville Getchell, Oak Harbor @ Arling
11Isaiah Valera5' 10 PRWAMarysville-PilchuckMar 31Marysville-Pilchuck @ Shorecrest
10Hayden Huntley5' 10 PRWASnohomishMar 24Monroe @ Snohomish
11Jordan Washington5' 10 PRWAOak HarborApr 14Oak Harbor / edmonds woodway @ mount Ver
10.11Cameron Mccormack5' 8WAArlingtonMay 183A WESCO District Prelims
11Garren Guerrero5' 8WAOak HarborApr 14Oak Harbor / edmonds woodway @ mount Ver
11Seth-Patric Quimzon5' 8WAArlingtonApr 14Marysville Getchell vs. Arlington vs. Ev
9Chase Winkler5' 8 PRWALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
12Stephen Chappel5' 8WAStanwoodMar 24Marysville Getchell @Stanwood
View full rankings...
Pole Vault
1.11Zack Thomas14' 0 PRWASnohomishApr 16NIKE Eason Invitational
11Tristian Norton14' 0WAMonroeApr 07Shoreline Christian, Monroe, Shorecrest @ Shorewood
3.11Wyatt Hawthorne13' 6 PRWAArlingtonMay 183A WESCO District Prelims
4.11Alec Hood12' 6WAStanwoodMay 183A WESCO District Prelims
5.12David Adams12' 0 PRWAMarysville-PilchuckMay 183A WESCO District Prelims
12Jack Stevens12' 0 PRWALake StevensApr 28LAKE STEVENS VS MONROE
10Kalvyn McDaniel12' 0WASnohomishMay 18Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr
8.12Sergey Nikitenko11' 6 PRWAMarysville-PilchuckMay 183A WESCO District Prelims
12Kevin Call11' 6WALake StevensApr 16Pasco Invitational
10.10Maxwell Schaffler11' 0WAMarysville-PilchuckApr 28Cascade, Glacier Peak @ MPHS
12Parker Spady11' 0WAArlingtonMar 24Lake Stevens @ Arlington
11Michael Sobotta11' 0 PRWAStanwoodApr 21STANWOOD VS MONROE
11Tanner Ohlsen11' 0WASnohomishApr 14Big Fish Classic - Snohomish vs Stanwood
View full rankings...
Long Jump
1.11Garren Guerrero21' 0.5 PRWAOak HarborMay 113A WESCO North Prelims
12Ryley Nelson21' 0.5 PRWAArlingtonMay 113A WESCO North Prelims
3.10Elijah Ross-Rutter20' 11.5WAEverettMay 113A WESCO North Prelims
4.11Jordan Washington20' 9.75 PRWAOak HarborMay 113A WESCO North Prelims
5.10Anthony Hutchinson20' 7.5WALake StevensMay 11Wesco 4A Championship Prelims
6.10Josiah Chavez-Jackson20' 5 PRWAEverettApr 14Marysville Getchell vs. Arlington vs. Ev
7.12Donavan Sellgren20' 4 PRWAArlingtonMar 19Chuck Randall Relays
8.12Stephen Chappel20' 2 PRWAStanwoodMay 06Stanwood Twilight Invite
9.10Tyler Younce19' 9WAStanwoodApr 30Tomahawk Classic
10.10Blake Funston19' 8 PRWAStanwoodMar 31Glacier Peak, Edmonds Woodway @ Stanwood
View full rankings...
Triple Jump
1.10Elijah Ross-Rutter45' 4 PRWAEverettMay 133A WESCO North Finals
2.10Anthony Hutchinson44' 1.75WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
3.12Stephen Chappel41' 3 PRWAStanwoodMay 133A WESCO North Finals
4.11Andrew Nguyen41' 2.25WACascade (Everett)May 13Wesco 4A Championship Finals
5.12Ryley Nelson40' 11 PRWAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
6.12Donavan Sellgren40' 9 PRWAArlingtonMay 133A WESCO North Finals
7.11Gabe Johnson40' 7WAStanwoodMay 203A WESCO District Finals
8.11Eian Adcock40' 5 PRWAMarysville-PilchuckMay 203A WESCO District Finals
9.12Loagen Bremner40' 4.5 PRWALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
10.9Thomas Lewis40' 2.25WALake StevensMay 13Wesco 4A Championship Finals
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.