Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.12Rayvon Grey6.44 PRNYBeaconJan 29Section 1 Northern County Championships
2.12Wyatt Brooks6.52 PRNYNorth RocklandFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
3.12Keelan Thomas6.53 PRNYNew RochelleFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
9Jaheim Jones6.53NYOur Lady Of LourdesMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
5.10Justin Marsland6.59 PRNYNyackJan 29Section 1 Rockland County Championships
6.11Dante Brown6.63NYNyackJan 1634th Yale Interscholastic Track Classic
7.11Najee Bass6.67NYNew RochelleJan 30Westchester County Championships
8.10Enrique Estinvil6.68 PRNYRamapoJan 29Section 1 Rockland County Championships
9.-Frank Vesuvio6.69 PRNYByram HillsJan 30Westchester County Championships
12Malyk Michel6.69 PRNYNyackJan 29Section 1 Rockland County Championships
View full rankings...
300 Meters
1.12Wyatt Brooks34.79 PRNYNorth RocklandJan 17Section 1 League 2B, 2A, 3B Champs
2.12Sean Ideozu35.13 PRNYMamaroneckFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.12David Adams35.28 PRNYBeaconJan 29Section 1 Northern County Championships
4.10Enrique Estinvil35.29 PRNYRamapoFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.12Rayvon Grey35.33 PRNYBeaconFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
6.12Chima Ezeillo35.70 PRNYNorth RocklandJan 29Section 1 Rockland County Championships
7.12Keelan Thomas35.75 PRNYNew RochelleJan 30Westchester County Championships
8.-Lugdun Desrosiers35.96 PRNYSpring ValleyJan 17Section 1 League 2B, 2A, 3B Champs
9.12Lugduni Desrosiers36.00 PRNYSpring ValleyJan 29Section 1 Rockland County Championships
10.12Matt Konigsberg36.05 PRNYHarrisonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
View full rankings...
600 Meters
1.12Zachary Ropes1:23.65 PRNYOur Lady Of LourdesFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.12Alex Worsley1:23.83 PRNYSomersJan 30Westchester County Championships
3.12David Adams1:23.94 PRNYBeaconJan 09Freedom Games
4.12Eric Hughes1:24.38 PRNYPleasantville (NY)Feb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.11Myles Solan1:24.41NYSuffernJan 29Section 1 Rockland County Championships
6.12Stephen Romer1:24.55 PRNYLakeland/PanasJan 30Westchester County Championships
7.12Devere Knight1:24.57 PRNYArlingtonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
8.12Alvaro Rodriguez1:24.97 PRNYNorth RocklandFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
9.10Bryan Ivey1:25.08NYJohn Jay (Cross River)Jan 30Westchester County Championships
10.12Lyle Paskowitz1:25.47 PRNYHorace GreeleyFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
View full rankings...
1000 Meters
1.12Eion Nohilly2:28.35 PRNYJohn Jay (Cross River)Feb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
2.12Mike Delfay2:30.64 PRNYBrewsterFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.12Eric Sbrollini2:31.27 PRNYArlingtonJan 29Section 1 Northern County Championships
4.11Brian Camillieri2:31.49NYNanuetFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.12Drew Dorflinger2:32.52 PRNYPleasantville (NY)Feb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
6.10Matt Politis2:32.75NYPearl RiverFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
7.11Jean-Christophe Yahia2:34.19NYPleasantville (NY)Feb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
8.12Zachary Ropes2:34.62 PRNYOur Lady Of LourdesFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
9.12Reece Ragusa2:36.05 PRNYArlingtonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
10.11Dylan Serino2:36.36NYNorth RocklandJan 29Section 1 Rockland County Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Joe Morrison4:21.48 PRNYArlingtonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
2.12Eric Sbrollini4:22.33 PRNYArlingtonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
3.12Kevin Hazelwood4:22.72 PRNYBrewsterFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
4.11Ryan Gallagher4:23.16 PRNYBriarcliffFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.10Gregory Fusco4:23.42NYSomersFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
6.11Samuel Morton4:24.30NYMamaroneckFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
7.11Dylan Serino4:24.93NYNorth RocklandFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
8.-Connor Sexton4:25.57 PRNYRyeFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
9.12Theo Henderson4:27.79 PRNYHaldane CentralJan 09Freedom Games
10.12Connor Sexton4:29.41 PRNYRye NeckFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Samuel Morton9:24.91NYMamaroneckMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Drew Dorflinger9:26.39 PRNYPleasantville (NY)Jan 30Westchester County Championships
3.12Pat Hennelly9:37.55 PRNYSuffernFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.11William Young9:39.58NYMamaroneckJan 30Westchester County Championships
5.11Sean Murray9:41.18 PRNYJohn Jay (East Fishkill)Feb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
6.12Kevin Hazelwood9:41.84NYBrewsterJan 29Section 1 Northern County Championships
7.12Theo Henderson9:46.95 PRNYHaldane CentralJan 29Section 1 Northern County Championships
8.12Connor Sexton9:48.94 PRNYRye NeckJan 30Westchester County Championships
9.12Conor Stack9:49.75NYArlingtonJan 29Section 1 Northern County Championships
10.11Greg Crowley9:51.92NYScarsdaleFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:30.75NYBeaconFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.Alvaro Rodriguez
Philippe Louis-Juste
Chima Ezeillo
Rob Schepis
1:31.13NYNorth RocklandMar 01Eastern States Indoor Championships
3.Relay Team1:31.63NYSpring ValleyFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.Relay Team1:31.64NYNyackFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.Relay Team1:32.12NYNew RochelleFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
6.Relay Team1:32.14NYMt VernonDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
7.Relay Team1:33.15NYRamapoFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
8.Relay Team1:33.78NYPearl RiverFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
9.Dylan Back
Myles Solan
Darrell Ridgeway
Antony Misko
1:34.18NYSuffernFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
10.Relay Team1:34.26NYYonkers Public SchoolsFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
View full rankings...
4x400 Relay
1.Philippe Louis Juste
Chima Ezeilo
Rob Schepis
Wyatt Brooks
3:23.21NYNorth RocklandMar 13New Balance Nationals Indoor
2.David Adams
Tony Kaikai
Ian Soares
Rayvon Grey
3:23.88NYBeaconFeb 20Millrose Games
3.Relay Team3:28.84NYPearl RiverFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.John Furcick
Devere Knight
Joe Morrison
Reece Ragusa
3:29.98NYArlingtonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
5.Relay Team3:30.50NYMt VernonJan 30Westchester County Championships
6.Relay Team3:31.38NYNanuetFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
7.Relay Team3:33.00NYRamapoFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
8.Relay Team3:34.52NYHarrisonFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
9.Relay Team3:34.55NYNew RochelleJan 13NYRR Millrose Games Trials
10.Relay Team3:34.96NYClarkstown SouthJan 13NYRR Millrose Games Trials
View full rankings...
4x800 Relay
1.Eric Sbrolini
Joe Morrison
John Furcick
Reece Ragusa
7:52.78NYArlingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Eric Hughes
Dylan Bronkema
Drew Dorflinger
JC Yahia
8:04.41NYPleasantville (NY)Mar 13New Balance Nationals Indoor
3.Luca Riolo
Kevin Hazelwood
Erik Jacobsen
Mike Delfay
8:06.62NYBrewsterMar 01Eastern States Indoor Championships
4.Relay Team8:13.31NYNanuetFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
5.Relay Team8:13.72NYPearl RiverFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
6.Relay Team8:18.38NYFox LaneJan 30Westchester County Championships
7.James Betts
Michael Gilroy
Josh Kansky
Dylan Mitlof
8:25.78NYClarkstown NorthDec 19Armory AT&T Hall of Fame Invitational
8.Luca Mathewson
Matt Jacob
Rob Economou
Jonathan Barragan
8:27.45NYNew RochelleFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
9.Nick Hernandez
Tj Morales
Jared Peters
Alvaro Rodriguez
8:27.78NYNorth RocklandFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
10.Matt Neuendorf
Sebastian Rojas
Thomas Follis
Ryan Gallagher
8:29.11NYBriarcliffJan 09Emblem Health Hispanic Games
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Sean Sorohan
Patrick Bateman
Thomas Wilson
Brian Mahoney
3:36.50NYPearl RiverMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Joey Saxton
Ryan Dwyer
Branden Fernandez
Brian Camillieri
3:38.45NYNanuetMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Relay Team3:49.64NYBeaconDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
4.Relay Team3:49.72NYNew RochelleJan 03CHSAA Novice and Junior
5.Relay Team3:52.40NYMt VernonDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
6.Michael Donato
Marcus Andre
Paul Hartigan
Ben Laub
4:05.68NYHendrick HudsonJan 09Emblem Health Hispanic Games
7.Relay Team4:20.11NYJohn Jay (East Fishkill)Jan 16Molly Stanner Games
8.Relay Team4:28.89NYCroton HarmonJan 03CHSAA Novice and Junior
9.Relay Team4:32.01NYJohn F Kennedy CatholicJan 03CHSAA Novice and Junior
10.9Paulo Gauiria
David Romero
Jacob Aiello
Ryan Taormina
4:43.73NYCarmelJan 09Freedom Games
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Hervens Mulatre52' 8NYNorth RocklandJan 06Section 1 Coaches Invitational
2.11Jack Zimmerman52' 1NYBriarcliffFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.11Cliventz Alexis47' 0 PRNYRamapoJan 15Suffern Invitational
4.12Cameron Thompson45' 7.25 PRNYLakeland/PanasDec 26North Shore Invitational
5.12Dominic Reid45' 3.5 PRNYBeaconFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
6.12Frank Amankwah45' 0.5 PRNYSpring ValleyJan 15Suffern Invitational
7.12Michael Zecchin43' 8 PRNYNorth RocklandFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
8.12Trevon Gordon43' 6.75 PRNYRamapoJan 15Suffern Invitational
9.12Joe Duffy43' 6.5 PRNYPearl RiverFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
10.9Jordan Forrest43' 5NYNew RochelleFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.12Terrel Davis6' 6 PRNYBeaconDec 12Jim Mitchell Invitational
2.12Luqman Issah6' 4.25 PRNYPearl RiverFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
3.12Parish Durham6' 4 PRNYArlingtonJan 29Section 1 Northern County Championships
4.11Derek Diaz6' 2 PRNYBrewsterJan 17Section 1 League 2D, 1C, 3A Championship
12Matt Goldsmith6' 2NYJohn Jay (East Fishkill)Feb 26Dream Big Pentathlon Invitational
6.11Lamar Seward6' 0 PRNYNorth RocklandDec 13Section 1 Kick Off 2
10Numan Maloney6' 0NYSomersFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
12Daniel Vilajeti6' 0 PRNYScarsdaleJan 06Section 1 Coaches Invitational
11Jashua Celestine6' 0 PRNYLakeland/PanasDec 13Section 1 Kick Off 2
-Brandan Williams6' 0 PRNYArlingtonDec 13Section 1 Kick Off 2
View full rankings...
Pole Vault
1.12Aidan Miller13' 0 PRNYPearl RiverFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
2.12Loukas Glover12' 6 PRNYHarrisonMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
11Daeseob Lim12' 6 PRNYTappan ZeeDec 31Circus Holiday PV Classic
4.12Rob Schepis12' 0 PRNYNorth RocklandJan 29Section 1 Rockland County Championships
10Conor Burke12' 0NYPearl RiverFeb 26Dream Big Pentathlon Invitational
6.12Elliot Pennella11' 6 PRNYValhallaJan 30Westchester County Championships
12Charles Smith11' 6 PRNYHendrick HudsonDec 05Section 1 Kick Off 1
11George Zakharov11' 6NYCroton HarmonFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
9.12Alec Miranda11' 0 PRNYRyeDec 18New Paltz Running Camp Invitational
10Jacob Baker11' 0NYRoy C KetchamDec 28Pearl River Holiday Festiv
12Mars English11' 0 PRNYBeaconJan 06Section 1 Coaches Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Rayvon Grey26' 0.25 PRNYBeaconMar 13New Balance Nationals Indoor
2.12Terrel Davis23' 10.75 PRNYBeaconMar 13New Balance Nationals Indoor
3.12Armand Pappas22' 1.75 PRNYCroton HarmonFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
4.12Takenari Miki21' 4.5 PRNYEastchesterDec 05Section 1 Kick Off 1
5.12Matt Goldsmith21' 3 PRNYJohn Jay (East Fishkill)Jan 16Molly Stanner Games
6.11Dante Brown21' 1.5NYNyackJan 29Section 1 Rockland County Championships
7.12Daniel Vilajeti21' 0 PRNYScarsdaleDec 05Section 1 Kick Off 1
8.9Kakeru Ito20' 8.5 PRNYHarrisonJan 30Westchester County Championships
9.12Keelan Thomas20' 8 PRNYNew RochelleDec 26North Shore Invitational
10.12David Adams20' 7NYBeaconDec 05Section 1 Kick Off 1
View full rankings...
Triple Jump
1.12Rayvon Grey49' 6.5 PRNYBeaconMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Terrel Davis45' 8NYBeaconDec 18New Paltz Running Camp Invitational
3.12Armand Pappas45' 5 PRNYCroton HarmonFeb 10NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
4.-Eilon Silverfrankel43' 2.5 PRNYJohn Jay (Cross River)Jan 30Westchester County Championships
5.12Eilon Silverfranke43' 1.25 PRNYJohn Jay (Cross River)Mar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
6.11Dmitry Cafri43' 0.25NYBriarcliffJan 17Section 1 League 2D, 1C, 3A Championship
7.11Najee Bass42' 4NYNew RochelleDec 05Section 1 Kick Off 1
8.12Mark Chu42' 2 PRNYArlingtonJan 09Emblem Health Hispanic Games
9.12Daniel Vilajeti41' 11.75 PRNYScarsdaleFeb 13NYSPHSAA Section 1 Class A Championships
10.11Romaniel Louis41' 11.25NYSpring ValleyFeb 21NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.