Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.12Bradley Dougherty6.64 PRNYRome Free AcademyJan 29 Utica Challenge Invitational
2.11Shaheed Dickerson6.66NYNottinghamFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
3.11Brandon Mayfield6.67NYLiverpoolFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
4.12Deven Redden6.71 PRNYHenningerJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
12Christian Cabanling6.71 PRNYOswegoFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
6.9Jeremiah Willis6.75NYCicero-North SyracuseDec 30Oscar B. Jensen Holiday Relays-A.M.
7.12Christian Cabanlin6.76 PRNYOswegoMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
8.12Tom SanGiacomo6.79 PRNYChristian Brothers - SyracuseFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
9Nasir Jones6.79NYHenningerFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
10.12Jailan Harrison6.86 PRNYSyracuse Academy of ScienceJan 27OHSL 2 & 3 Championships
View full rankings...
300 Meters
1.12Bradley Dougherty36.33 PRNYRome Free AcademyJan 29 Utica Challenge Invitational
2.12Tom SanGiacomo37.30 PRNYChristian Brothers - SyracuseDec 30Oscar B. Jensen Holiday P.M.
3.11Zach Kennedy37.43 PRNYCicero-North SyracuseJan 29 Utica Challenge Invitational
4.11Nicholas Stanton37.66 PRNYChittenango CentralJan 29 Utica Challenge Invitational
5.12Donald Frost37.73 PRNYLiverpoolJan 09Southern Tier HS Invitational
6.11Logan Burrows37.76 PRNYMexico CentralJan 31John Arcaro Memorial Invitational - AM
7.12Deven Redden37.77 PRNYHenningerDec 30Oscar B. Jensen Holiday Relays-A.M.
8.12Kyle Berardi37.80 PRNYTully SeniorJan 27OHSL 2 & 3 Championships
9.10Kieran Sheridan37.81NYBaldwinsville CentralFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
10.9Jeremiah Willis37.90NYCicero-North SyracuseJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
View full rankings...
600 Meters
1.11Solomon Lawrence1:23.19 PRNYGeorge W FowlerFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
2.11Solomon Lawrence1:24.11NYInstitute of TechnologyMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
3.12Kyle Berardi1:25.88 PRNYTully SeniorFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
4.12Patrick McGuane1:26.19 PRNYMarcellus CentralFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
5.12Matt Williams1:27.08 PRNYCicero-North SyracuseJan 16Molly Stanner Games
6.12Ben Petrella1:27.34 PRNYLiverpoolJan 09Southern Tier HS Invitational
7.12Terrell Coleman1:27.43 PRNYLiverpoolFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
8.11Evan Vannatta1:27.48NYBaldwinsville CentralJan 09George Constantino-Afternoon
9.11Adam VanValkenburgh1:27.55 PRNYCanastotaDec 18MVITA Partner Relays #2
10.11Allen Garnes1:27.60NYCicero-North SyracuseFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
View full rankings...
1000 Meters
1.12Terrell Coleman2:32.73 PRNYLiverpoolMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Bryan Geehrer2:36.51 PRNYFayetteville-ManliusFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
3.11Stephen Schulz2:37.60 PRNYLiverpoolMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
4.12Andrew Bearkland2:37.94 PRNYCicero-North SyracuseFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
5.11Solomon Lawrence2:38.22 PRNYInstitute of TechnologyJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
6.11David Leff2:38.25 PRNYWest GeneseeJan 31John Arcaro Memorial Invitational - AM
7.12Ben Petrella2:38.34 PRNYLiverpoolDec 30Oscar B. Jensen Holiday Relays-A.M.
8.12Ethan Craig2:40.75 PRNYBaldwinsville CentralFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
9.11Ocsar Vasquez2:42.76 PRNYIndian RiverMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
10.11Evan Vannatta2:42.78NYBaldwinsville CentralJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
View full rankings...
1600 Meters
1.12Ben Petrella4:23.22 PRNYLiverpoolFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
2.12Bryan Geehrer4:23.36 PRNYFayetteville-ManliusJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
3.11David Leff4:24.21 PRNYWest GeneseeJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
4.11Adam VanValkenburgh4:26.73 PRNYCanastotaJan 29 Utica Challenge Invitational
5.11Patrick Perry4:28.32 PRNYFayetteville-ManliusJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
6.11Ty Brownlow4:28.67NYLiverpoolMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
7.12Andrew Bearkland4:29.56 PRNYCicero-North SyracuseJan 16Molly Stanner Games
8.11Stephen Schulz4:32.15NYLiverpoolFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
9.12John Balog4:34.33 PRNYRome Free AcademyFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
10.12Garnet Remillard4:36.57 PRNYWesthill-LuddenJan 09George Constantino-Afternoon
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ben Petrella9:08.87 PRNYLiverpoolMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Patrick Perry9:33.62NYFayetteville-ManliusMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
3.12Bryan Geehrer9:34.24 PRNYFayetteville-ManliusJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
4.11Davone Hernandez9:38.09NYRome Free AcademyMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
5.11Ty Brownlow9:41.67NYLiverpoolFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
6.12Jason Mcfarland9:45.90 PRNYHannibal CentralFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
7.11Mike Capeling9:52.69 PRNYChittenango CentralJan 09Freedom Games
8.11David Leff9:53.09NYWest GeneseeJan 09George Constantino-Afternoon
9.12Garnet Remillard9:53.71 PRNYWesthill-LuddenFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
10.12Comstock Ryan9:54.22 PRNYLiverpoolJan 29 Utica Challenge Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Jeremiah Willis
Anthony Pauli
Tyler Days
Matt Kilian
1:35.21NYCicero-North SyracuseJan 29 Utica Challenge Invitational
2.Donald Frost
Khalil Wailes
Mike Mahan
Brandon Mayfield
1:36.60NYLiverpoolJan 23 Fred Kirschenheiter Invitational-Aftern
3.Charles Hudson
Nasir Jones
Yarell Johnson
Deven Redden
1:37.68NYHenningerJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
4.Evan Donhauser
Tyler Luciano
Brandon Brown
Austin Catalano
1:37.72NYBaldwinsville CentralFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
5.Jordan Devereaux
Colton Francemone
Tony Matsyuk
Garrett Lee
1:38.01NYSolvayFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
6.Armondo Adrian
Peyton Burnett
Connor Florczyk
Jack Grifo
1:38.07NYFayetteville-ManliusJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
7.Kobe Vandyne
Christian Dotts
Buck Haines
Davante House
1:38.53NYAuburnJan 31John Arcaro Memorial Invitational - AM
8.Paddy Fox
Logan Grihin
Nikolai Grihin
Michael Morse
1:38.73NYHomerJan 29 Utica Challenge Invitational
9.Nate Korrigan
Devin Bryant
Markel Griggs
Bradley Dougherty
1:39.12NYRome Free AcademyFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
10.Nick French
Chris Coates
Cody Badman
Matt McAnaney
1:39.19NYWesthill-LuddenFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Evan Vannatta
Greg Porceng
Tyler Luciano
Kieran Sheridan
3:29.99NYBaldwinsville CentralFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
2.Zach Kennedy
Matt Williams
Allen Garnes
Eddie Mahana
3:30.96NYCicero-North SyracuseFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
3.Nick Davis
Josh Hickmott
Nazir Murray
Mike Mahan
3:40.13NYLiverpoolFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
4.Kyle Berardi
Steven Hust
Sam Sheldon
Michael Potter
3:41.87NYTully SeniorJan 29 Utica Challenge Invitational
5.Brandon Sebelowitz
Matt Miller
Cameron Horning
Collin Smith
3:41.94NYAltmar Parish-WilliamstownFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
6.Jordan Devereaux
Colton Francemone
Garrett Lee
Tony Matsyuk
3:42.05NYSolvayJan 29 Utica Challenge Invitational
7.Nick French
Chris Coates
Cody Badman
Evan Watt
3:43.51NYWesthill-LuddenFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
8.Owen Braun
Austin Baker
Blake Farnham
John Motell
3:44.85NYHannibal CentralFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
9.Paddy Fox
Logan Grihin
Nikolai Grihin
Michael Morse
3:44.94NYHomerJan 29 Utica Challenge Invitational
10.Esaias Brunfield
Mark Dellefave
Mark Kopp
Russell Graziano
3:46.18NYWest GeneseeJan 31John Arcaro Memorial Invitational - AM
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ty Brownlow
Stephen Schulz
Ben Petrella
Terrell Coleman
8:16.80NYLiverpoolMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.Ethan Craig
Adam Davis
Ryan Deloia
Denis Keegan
8:24.20NYBaldwinsville CentralFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
3.Steven Hust
Kyle Berardi
Sam Sheldon
Ryan Hanson
8:29.64NYTully SeniorFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
4.Sean Byrnes
David Leff
Hunter Buza
Russell Graziano
8:36.72NYWest GeneseeFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
5.Jack Boltman
Bryan Geehrer
Patrick Perry
Michael Young
8:37.04NYFayetteville-ManliusFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
6.Patrick McGuane
Sean Raymond
Joe Riccardi
Matt Strempel
8:40.30NYMarcellus CentralJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
7.Noah Poirer
Zach Wagner
Allen Garnes
Sam Barber
8:41.96NYCicero-North SyracuseFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
8.Nicholas Berg
Jared Henry
Jim Kenyon
Matt Young
8:43.10NYEast Syracuse MinoaJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
9.Blake Farnham
Austin Baker
Nate Raymond
Jason Mcfarland
8:46.18NYHannibal CentralFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
10.Kenny Burdick
Connor Davies
Nolan Durr
Nick Valenti
8:49.80NYNew HartfordFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Steven Scaramuzzino
Josh Blanchard
Chris Cafarella
Adam VanValkenburgh
3:55.53NYCanastotaDec 11Section 3 MVITA Relays #1
2.Owen Jarosz
Bradley Dougherty
Bryan Rodriguez
Devin Bryant
3:59.01NYRome Free AcademyDec 11Section 3 MVITA Relays #1
3.Ward Beley
Nick Stanton
Devin Myers
Mike Capeling
4:01.73NYChittenango CentralDec 11Section 3 MVITA Relays #1
4.Brandon Brown
Diego Rojo
Josh Houle
Robert Musante
4:02.35NYClinton CentralDec 11Section 3 MVITA Relays #1
5.Relay Team4:02.79NYCicero-North SyracuseJan 16Molly Stanner Games
6.Jacob Circelli
Josh Murray
Dom Marchitelli
Nick Valenti
4:13.12NYNew HartfordDec 11Section 3 MVITA Relays #1
7.Devon Everson
Anthony Luppino
Kyler Ford
Joey Bass
4:33.32NYHerkimerDec 11Section 3 MVITA Relays #1
8.Drew Foley
Evan Dunning
Colton Smith
Drew Harrigan
4:35.60NYCentral Valley AcademyDec 11Section 3 MVITA Relays #1
9.Matheus D'Avela
Tyler Doing
Dante Pereto
Josh Smoulcey
4:39.80NYOriskanyDec 11Section 3 MVITA Relays #1
10.Tanner Brennan
Michael Jacobs-Miho
George Lindsay
Brenden Prenderville
4:39.84NYWest Canada ValleyDec 11Section 3 MVITA Relays #1
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Jaleel Berry53' 4.75NYNottinghamFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
2.10Ryan Swavely47' 9NYRome Free AcademyJan 30Rock 'N' Roll Throw Off
3.12Derick Ward47' 7 PRNYRome Free AcademyMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
4.12Tyler Mosher46' 7.75 PRNYCicero-North SyracuseFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
5.12Brad Marshall45' 6 PRNYJordan ElbridgeFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
6.11Cole Harlow44' 5.75NYDolgeville CentralFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
7.12Jacob Hook44' 4NYSolvayJan 09George Constantino Memorial Invitational
8.12Lucas West44' 3.75 PRNYCorcoranFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
9.10Judson Fletcher44' 1.75NYBaldwinsville CentralFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
10.12Tyler Stassi43' 3.5 PRNYPaul Moore CentralFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Kyle Crossman6' 5 PRNYOswegoJan 29 Utica Challenge Invitational
2.12George Reader6' 4 PRNYCicero-North SyracuseJan 16Molly Stanner Games
3.11Chibu Ezidiegwu6' 0 PRNYFayetteville-ManliusDec 30Oscar B. Jensen Holiday P.M.
11Sean Raymond6' 0NYMarcellus CentralJan 27OHSL 2 & 3 Championships
5.11Zach Kennedy5' 10 PRNYCicero-North SyracuseJan 23 Fred Kirschenheiter Invitational-Aftern
12Isiaih Brooks5' 10 PRNYEast Syracuse MinoaDec 30Oscar B. Jensen Holiday P.M.
12Nolan Roosa5' 10 PRNYJamesville De WittJan 29 Utica Challenge Invitational
11Caleb Drew5' 10NYFaith HeritageJan 23 Fred Kirschenheiter Invitational-Aftern
12Jan Ramirez5' 10 PRNYJamesville De WittJan 09George Constantino-Afternoon
12Justin Gardner5' 10NYMexico CentralJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
12Zach Crim5' 10 PRNYCentral Valley AcademyDec 18MVITA Partner Relays #2
View full rankings...
Pole Vault
1.12Avery Crosley13' 6 PRNYClinton CentralMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Bryan King12' 6 PRNYWesthill-LuddenMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
10Joe Weaver12' 6NYPaul Moore CentralDec 30Oscar B. Jensen Holiday Relays-A.M.
4.10Josh Heintz12' 0NYClinton CentralDec 18MVITA Partner Relays #2
11Dale Lake12' 0NYMorrisville-EatonJan 22Section 3 CSC & Independents Championshi
6.12Garet Roik11' 6 PRNYG Ray Bodley (Fulton)Dec 30Oscar B. Jensen Holiday P.M.
12Chris Fisk11' 6 PRNYJ C Birdlebough (Phoenix)Jan 27OHSL 2 & 3 Championships
8.12Vincent Perry11' 0 PRNYFayetteville-ManliusFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
11Anthony Scalise11' 0 PRNYWest Canada ValleyFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
10Evan Watt11' 0NYWesthill-LuddenFeb 05NYSPHSAA Section 3 Class B, C, D Championships
11Alex Le11' 0 PRNYJamesville De WittJan 29 Utica Challenge Invitational
12Tom Sayles11' 0 PRNYFabius PompeyJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
View full rankings...
Long Jump
1.12Tommy Hagen21' 8 PRNYSkaneatelesFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
2.12Alex Kiley21' 6 PRNYWesthill-LuddenFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
3.9Jeremiah Willis21' 5.75NYCicero-North SyracuseJan 23 Fred Kirschenheiter Invitational-Aftern
4.12Christian Cabanling21' 4 PRNYOswegoFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
5.10Dawson Izyk20' 11.75 PRNYOswegoFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
6.12Zach Crim20' 5.75NYCentral Valley AcademyFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
7.11Shaheed Dickerson20' 4 PRNYNottinghamFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
8.11Erich Metz20' 1.75NYPaul Moore CentralFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
9.11Davante House19' 11.75 PRNYAuburnJan 23Fred Kirschenheiter Invitational-Morning
10.12George Reader19' 8.5NYCicero-North SyracuseJan 09George Constantino-Afternoon
View full rankings...
Triple Jump
1.12Zach Crim44' 10.25 PRNYCentral Valley AcademyFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
2.11Erich Metz44' 3.5 PRNYPaul Moore CentralFeb 10NYSPHSAA Section 3 Class A, AA Championships
3.10Dawson Izyk43' 3.25 PRNYOswegoJan 31John Arcaro Memorial Invitational - AM
4.12Alex Kiley42' 5 PRNYWesthill-LuddenFeb 24NYSPHSAA Section 3 State Qualifier
5.11Chibu Ezidiegwu42' 3 PRNYFayetteville-ManliusJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
6.12Yarell Johnson40' 8.25 PRNYHenningerDec 30Oscar B. Jensen Holiday Relays-A.M.
7.10Tyler Days40' 7 PRNYCicero-North SyracuseJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
8.12Connor Florczyk40' 6.5 PRNYFayetteville-ManliusJan 31John Arcaro Memorial Invitational - PM
9.12George Reader40' 6NYCicero-North SyracuseJan 16Molly Stanner Games
11Anthony Scalise40' 6 PRNYWest Canada ValleyJan 22Section 3 CSC & Independents Championshi
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.