Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.11Kyree Johnson6.40 PRNYHuntingtonMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Livingstone Harriott6.48 PRNYCentral IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
3.12Livingstone Harrio6.54 PRNYCentral IslipFeb 27Long Island Elite Track Invitational
4.11Chance Lee-Yap6.59 PRNYPatchogue/MedfordFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
12Tysheem Griffin6.59 PRNYAmityville MemorialJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
6.12Livingstone Harriott Jr.6.60NYCentral IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.12Blair Braxton6.61 PRNYHalf Hollow Hills EastFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.11Kerron Gonzales6.64NYAmityville MemorialJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
9.12Anthony James6.67NYBay ShoreFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
10.11Andrew Moschetto6.69 PRNYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
View full rankings...
300 Meters
1.11Kyree Johnson34.03NYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
2.11Lawrence Leake34.65 PRNYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
3.12Luke Lafferty35.02 PRNYEast Port-South ManorMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
4.12Ahmed Galal35.36 PRNYHalf Hollow Hills WestJan 16Molly Stanner Games
5.12Dale Kelly35.37 PRNYMercy (NY)Feb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.12Ethan Scully36.22 PRNYSmithtown WestJan 16Molly Stanner Games
7.12Nick Beglane36.30 PRNYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
8.12Tysheem Griffin36.41 PRNYAmityville MemorialJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
9.12Jordyn Guerrero36.42 PRNYWalt WhitmanJan 09Freedom Games
10.11Nigel Green36.49NYWilliam FloydDec 19Bishop Loughlin Games
12Livingstone Harriott Jr.36.49NYCentral IslipDec 09Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
600 Meters
1.12Infinite Tucker1:20.26 PRNY HuntingtonFeb 06Armory Track Invitational
2.12Luke Coulter1:21.81 PRNYRiverheadMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
3.12Darius Benton1:23.19 PRNYWest IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
4.12Denzel Hardy1:23.21 PRNYHalf Hollow Hills WestFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
5.12Nick Beglane1:23.31 PRNYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.12Jack Rodriguez1:23.41 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.11Nick Fenton1:23.71 PRNYDeer ParkFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
8.12Michael Martiny1:24.06 PRNYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.10Nicholas Crociata1:25.21NYHauppaugeDec 26North Shore Invitational
10.12Utsav Deshpande1:25.34NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
View full rankings...
1000 Meters
1.12Nick Beglane2:31.52 PRNYHauppaugeMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Christopher Tibbet2:32.48 PRNYSachem NorthMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
3.11Chris Tibbetts2:33.40NYSachem NorthJan 16Molly Stanner Games
4.12Luke Coulter2:34.59 PRNYRiverheadJan 16Molly Stanner Games
5.11Dylan Welch2:35.69NYNorth ShoreFeb 03NYSPHSAA Section 8 Class B Championships
6.10Danny Ryan2:36.30NYWard MelvilleJan 16Molly Stanner Games
7.12Jeffery Reyes2:36.53 PRNYBay ShoreFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.12Charles Hetterich2:36.69NYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.11Nick Fenton2:36.72NYDeer ParkJan 02Section 11 Boys Crossover D
10.11Shane McGuire2:37.48 PRNYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
View full rankings...
1600 Meters
1.12Michael Reilly4:24.46 PRNYWard MelvilleMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Chris Tibbets4:25.65 PRNYSachem NorthJan 09Freedom Games
3.12Luke Coulter4:25.79 PRNYRiverheadFeb 27Long Island Elite Track Invitational
4.10Danny Ryan4:26.17 PRNYWard MelvilleJan 09Freedom Games
5.12Jeffery Reyes4:26.47 PRNYBay ShoreFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.12Ryan Scanlon4:26.64 PRNYHarborfieldsFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.12Erik Engstrom4:26.80 PRNYEast HamptonFeb 27Long Island Elite Track Invitational
8.12Nick Pandolfo4:27.35 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
9.11Brendan Murphy4:27.51 PRNYMiller PlaceFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
10.11John Lauer4:27.58NYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ryan Scanlon9:17.08 PRNYHarborfieldsMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Michael Reilly9:24.49 PRNYWard MelvilleFeb 27Long Island Elite Track Invitational
3.11John Lauer9:24.77 PRNYSachem NorthMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
4.12Erik Engstrom9:33.80 PRNYEast HamptonJan 16Molly Stanner Games
5.12Luke Coulter9:34.17 PRNYRiverheadFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
6.11Michael Grabowski9:39.73NYSmithtown WestFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.12Jeffery Reyes9:46.88 PRNYBay ShoreFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.10Gustavo Morastitla9:50.35 PRNYSouthamptonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
9.12Victor Garifo9:55.34 PRNYBayport Blue PointFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
10.11Marius Sidlauskas9:56.97NYSmithtown EastJan 02Section 11 Boys Crossover D
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Johnson Kyree
Lawrence Leake
Exayvian Crowell
Infinite Tucker
1:29.68NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Tunde Alaketu
Anthony D'Alessandro
Llordel Card
Denzel Hardy
1:31.25NYHalf Hollow Hills WestFeb 12North Shore HS Pre-National Invitational
3.Terrance Hinds
Kalvin O'Neal
Kerron Gonzales
Tysheem Griffin
1:32.82NYAmityville MemorialMar 01Eastern States Indoor Championships
4.Relay Team1:33.15NYCentral IslipJan 09Freedom Games
5.Relay Team1:33.82NYSmithtown WestDec 26North Shore Invitational
6.Oliver Hendricks
Derrick Burrell
Lashaun Creekmore
Anthony James
1:34.22NYBay ShoreDec 19Armory AT&T Hall of Fame Invitational
7.Paul Follo
John Creeron
Matt Havekotte
Jordyn Guerrero
1:34.55NYWalt WhitmanJan 09Freedom Games
8.Relay Team1:35.20NYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
9.Mike Krebs
Andrew Moschetto
Antonio Carreras
Anoune Basse
1:35.40NYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
10.Matt Bell
Cameron Martins
Nick Niemczyk
Tom Bell
1:36.07NYMiller PlaceJan 09Emblem Health Hispanic Games
View full rankings...
4x400 Relay
1.Kyree Johnson
Shane McGuire
Lawrence Leake
Infinite Tucker
3:16.09NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Ahmed Galal
Denzel Hardy
Llordel Card
Jovahn Williamson
3:22.23NYHalf Hollow Hills WestMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Relay Team3:24.52NYHauppaugeJan 13NYRR Millrose Games Trials
4.Relay Team3:30.64NYLongwoodJan 13NYRR Millrose Games Trials
5.Relay Team3:30.97NYAmityville MemorialDec 28Coach Glynn Holiday Relay Carnival
6.Zachary Bruno
John Creeron
Paul Follo
Jordyn Guerrero
3:31.11NYWalt WhitmanDec 26North Shore Invitational
7.Relay Team3:33.70NYNorthportJan 16Molly Stanner Games
8.Luke Coulter
Chjuvaighn Cameron
Eric Cunha
Marcus Reid
3:33.89NYRiverheadFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
9.Relay Team3:34.08NYBay ShoreJan 1634th Yale Interscholastic Track Classic
10.Relay Team3:34.78NYConnetquotJan 16Molly Stanner Games
View full rankings...
4x800 Relay
1.Michael Martiny
Charles Hetterich
Dan Cameron
Kyle Kelly
7:47.68NYWest IslipMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Kolbe Cordon
Nick Crociata
Cullen Armstrong
Nick Beglane
7:55.35NYHauppaugeMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Vincent Ballarano
Isaiah Claiborne
Tyler Dollhausen
Sam Napoli
8:13.78NYNorthportMar 01Eastern States Indoor Championships
4.Nick Pandolfo
Brandon Guerrera
Matt Patsy
Jack Rodriguez
8:15.29NYSachem EastDec 19Bishop Loughlin Games
5.Nick Lacomba
Dylan Welch
Justin Riveira
Ethan Loring
8:16.60NYNorth ShoreFeb 09NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
6.Leon Zhao
Joshua Tanenbaum
Matt Viscosi
Connor Riley
8:18.65NYWard MelvilleDec 29Marine Corps Holiday Classic
7.Relay Team8:18.97NYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
8.Relay Team8:21.41NYBay ShoreJan 1634th Yale Interscholastic Track Classic
9.Shane McGuire
Kyle O'Brien
Mark Rafuse
Thomas Kopstein
8:22.31NYHuntingtonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
10.Patrick Engel
Aditya Mehra
Brendan Murphy
Thomas Schott
8:24.18NYMiller PlaceDec 19Armory AT&T Hall of Fame Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Kyree Johnson
Lawrence Leake
Infinite Tucker
Shane McGuire
3:30.94NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Kolbe Cordon
Steven Smocer
Nick Crociata
Nick Beglane
3:31.21NYHauppaugeMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Anthony James
Oliver Hendricks
Kaleb Mann
Jeffery Reyes
3:36.62NYBay ShoreMar 13New Balance Nationals Indoor
4.Anthony Ciccarelli
Chris Arnold
Dean Gregory
Jeremy Vlacancich
3:56.31NYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
5.Relay Team4:00.40NYWest IslipJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
6.Relay Team4:02.23NYIslipJan 09Freedom Games
7.Relay Team4:05.79NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Dec 30Rhode Island Classic
8.Relay Team4:10.63NYBrentwoodJan 16Molly Stanner Games
9.Travis Brown
Nicholas Greaves
Donavan Sibblies
Mateo Steiner
4:17.20NYNorth BabylonJan 09Freedom Games
10.9Christopher Ventre
Liam Park
Daniel McKay
Nicholas Ambrosino
4:20.87NYSachem NorthJan 09Freedom Games
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Danny Byrne54' 7.75 PRNYKings ParkFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.12Dominik Oramas53' 6.25NYSmithtown EastFeb 27Long Island Elite Track Invitational
3.11Christopher Fasano52' 9.5NYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
4.11Jack Pihklar51' 8 PRNYCommackJan 16Molly Stanner Games
5.12Nicholas Zeolla51' 5.5 PRNYLongwoodJan 02Section 11 Boys Crossover D
6.12Steve Silverman51' 2 PRNYCommackDec 13Section 11 Boys Crossover B
7.12Turner Kelly50' 2.5NYWg Oconnell-CopiagueJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
8.12O'Brian Joslyn49' 11.5NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
12Vernon Alexander49' 11.5 PRNYHuntingtonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
10.12James Brine49' 3 PRNYBayport Blue PointFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.11Daniel Claxton6' 10NYSmithtown EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Darius Brew6' 6 PRNYMattituckJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.11Jyles Etienne6' 5 PRNYThe Stony BrookMar 13New Balance Nationals Indoor
4.12Jim Mattera6' 3 PRNYWest IslipFeb 27Long Island Elite Track Invitational
5.12Hasani Rathan6' 2NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.9Gabriel Jean-Bart6' 1 PRNYAmityville MemorialJan 05Boys Crossover Meet E
11Steven Smocer6' 1NYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
11Emmanuel Oguntoye6' 1 PRNYAmityville MemorialJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
9.11Tyjuan Nelson6' 0NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
11Williams Nakia6' 0 PRNYSouthamptonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
12Martin Johnson6' 0 PRNYLongwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
11Nakia Willams6' 0NYSouthamptonJan 09Freedom Games
12Connor Langdon6' 0NYEast Port-South ManorJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10Connor Pallman6' 0NYSachem NorthDec 09Section 11 Boys Crossover A
11Hunter Greco6' 0NYSmithtown WestDec 26North Shore Invitational
12Marcus Murray6' 0NYNorth BabylonJan 09Freedom Games
12Infinite Tucker6' 0NYHuntingtonDec 09Section 11 Boys Crossover A
12Rob Snaro6' 0NYEast IslipJan 09Emblem Health Hispanic Games
View full rankings...
Pole Vault
1.12Chris Weiner13' 0 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Jan 09Saint Anthony's B/G Dev.
12Shawn Cornell-Schw13' 0 PRNYLongwoodFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
12Shawn Cornell-Schwing13' 0 PRNYLongwoodDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
4.12Alex Vasquez12' 7 PRNYConnetquotJan 16Molly Stanner Games
5.12Adam Dillon12' 6 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.10Laurence Barr-Forget12' 0NYWesthampton BeachJan 09Emblem Health Hispanic Games
11Ryan Lawless12' 0NYCommackFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
8.-Adam Dillon11' 6 PRNYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
11Kyle Gevinski11' 6 PRNYRiverheadDec 19Bishop Loughlin Games
10.12Grant Gerard11' 0NYEast Port-South ManorJan 09Emblem Health Hispanic Games
12Liam Lane11' 0 PRNYShoreham Wading RiverFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
11Caleb Mason11' 0 PRNYWesthampton BeachDec 18Christmas Classic
11Michael Lehmann11' 0 PRNYHalf Hollow Hills EastJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
View full rankings...
Long Jump
1.11Kyree Johnson23' 4.5 PRNYHuntingtonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Infinite Tucker23' 2 PRNYHuntingtonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.12Malik Sainnoval22' 10.25NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
4.12Luke Lafferty22' 8 PRNYEast Port-South ManorFeb 27Long Island Elite Track Invitational
5.11Emmanuel Oguntoye22' 5.25NYAmityville MemorialFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.12Demozin Demezin22' 3.25 PRNYCentral IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.12Jesse Scanlon22' 2.5 PRNYSouthamptonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
8.12Dwight Corley21' 10NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
9.10David Lawrence21' 9NYWg Oconnell-CopiagueFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
10.12Jim Mattera21' 8.5 PRNYWest IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
View full rankings...
Triple Jump
1.12Livingstone Harriott47' 0.5 PRNYCentral IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Livingstone Harrio46' 6.75 PRNYCentral IslipFeb 27Long Island Elite Track Invitational
3.12Livingstone Harriott Jr.46' 0 PRNYCentral IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.12Jesse Scanlon45' 4.5 PRNYSouthamptonJan 02Section 11 Boys Crossover D
5.10Sebestian Pereira45' 4NYSouthamptonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.11Emmanuel Oguntoye45' 3.75NYAmityville MemorialFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.12Darius Brew44' 9 PRNYMattituckJan 09Emblem Health Hispanic Games
8.12Jalani Greene44' 6.25 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Feb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
9.12Marcus Weeks44' 1 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
10.12Demozin Demezin43' 9.5 PRNYCentral IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.