Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.11Chance Lee-Yap6.59 PRNYPatchogue/MedfordFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.11Nigel Green6.75NYWilliam FloydFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.12Dominick Cassella6.76NYPatchogue/MedfordJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
4.12Spencer Payton6.82NYLongwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.12Dwight Corley6.84NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.11Jeremy Vlacancich6.87 PRNYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
7.11Abdul-malik Abubakar6.90NYBrentwoodDec 11Section 11 Boys Crossover A
8.12Steven Brito6.92 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Feb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.11Jeremy Vlaccencich6.95 PRNYCommackFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
10.10James Taitt6.96NYWilliam FloydFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
View full rankings...
300 Meters
1.11Nigel Green36.49NYWilliam FloydDec 19Bishop Loughlin Games
2.11Abdul Malik Abubakar36.66 PRNYBrentwoodFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
3.11Abdul Malik Abubak36.80 PRNYBrentwoodFeb 27Long Island Elite Track Invitational
4.11Abdul Malik Abubakar37.02NYBrentwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.11Abdul-malik Abubakar37.07NYBrentwoodJan 16Molly Stanner Games
6.12Ryan Leone37.38NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
7.12Jack Rodriguez37.42 PRNYSachem EastFeb 27Long Island Elite Track Invitational
8.12Steven Brito37.54 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Feb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.12Mike Linbrunner37.61 PRNYLongwoodDec 13Section 11 Boys Crossover B
10.11Wesley Beauchamp37.72 PRNYPatchogue/MedfordFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
View full rankings...
600 Meters
1.12Jack Rodriguez1:23.41 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Utsav Deshpande1:25.34NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
3.11Chris Tibbetts1:26.13NYSachem NorthJan 02Section 11 Boys Crossover D
4.12Chris Arnold1:26.36 PRNYCommackJan 16Molly Stanner Games
5.12Teddy Lane1:26.96 PRNYWard MelvilleJan 16Molly Stanner Games
6.12Nick Pandolfo1:27.13 PRNYSachem EastFeb 27Long Island Elite Track Invitational
7.12Christopher Callejo1:27.40NYPatchogue/MedfordJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
8.10Zach Hicks1:27.73NYPatchogue/MedfordFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.12William Coelho1:27.79 PRNYWilliam FloydDec 19Bishop Loughlin Games
10.10Danny Ryan1:27.95NYWard MelvilleDec 19Section 11 Boys Crossover C
View full rankings...
1000 Meters
1.11Christopher Tibbet2:32.48 PRNYSachem NorthMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Chris Tibbetts2:33.40NYSachem NorthJan 16Molly Stanner Games
3.10Danny Ryan2:36.30NYWard MelvilleJan 16Molly Stanner Games
4.12Tristin Delvecchio2:37.55 PRNYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
5.12Michael Reilly2:37.86 PRNYWard MelvilleDec 26North Shore Invitational
6.11Glen Pinkava2:40.24NYWard MelvilleFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.12Matt Patsy2:41.42 PRNYSachem EastDec 19Bishop Loughlin Games
8.11Skyler Lattuca2:41.52 PRNYLongwoodDec 13Section 11 Boys Crossover B
9.12Greg Schultz2:44.31NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10.12Nick Pandolfo2:44.61 PRNYSachem EastJan 02Section 11 Boys Crossover D
View full rankings...
1600 Meters
1.12Michael Reilly4:24.46 PRNYWard MelvilleMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Chris Tibbets4:25.65 PRNYSachem NorthJan 09Freedom Games
3.10Danny Ryan4:26.17 PRNYWard MelvilleJan 09Freedom Games
4.12Nick Pandolfo4:27.35 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
5.11John Lauer4:27.58NYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.12Cabel McCandless4:30.88 PRNYLindenhurstJan 16Molly Stanner Games
7.11Skyler Lattuca4:33.87 PRNYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
8.11Glen Pinkava4:34.34NYWard MelvilleJan 09Freedom Games
9.12Brian Michels4:34.92NYPatchogue/MedfordJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10.11Robert Sanchez4:37.08 PRNYWard MelvilleJan 09Freedom Games
View full rankings...
3200 Meters
1.12Michael Reilly9:24.49 PRNYWard MelvilleFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.11John Lauer9:24.77 PRNYSachem NorthMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
3.12Matt Patsy9:59.06 PRNYSachem EastFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.11Skyler Lattuca9:59.41 PRNYLongwoodJan 02Section 11 Boys Crossover D
5.10Carlos Santos10:02.66NYPatchogue/MedfordFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
6.11Matt Viscosi10:04.58NYWard MelvilleFeb 27Long Island Elite Track Invitational
7.11Robert Sanchez10:11.29 PRNYWard MelvilleFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.12Bradley Husted10:12.47 PRNYCommackFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.12Joseph Varca10:12.82 PRNYSachem NorthDec 13Section 11 Boys Crossover B
10.12Ben Feldman10:13.61 PRNYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:35.20NYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
2.Nigel Green
Dwight Corley
Mohammed Bhuiyan
Tavis Grant
1:36.42NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
3.Wesley Beauchamp
Zach Hicks
Jayden Keeley
Chance Lee-Yap
1:36.72NYPatchogue/MedfordFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.Relay Team1:37.56NYBrentwoodJan 16Molly Stanner Games
5.Travis Ho
Nicholas Arato
Ben McNeill
Anthony Ciccarelli
1:38.16NYCommackDec 29Marine Corps Holiday Classic
6.Louis Dadabo
Adam Dillon
Sharier Butt
Thomas Michelli
1:38.99NYSachem EastDec 19Bishop Loughlin Games
7.Relay Team1:40.48NYWard MelvilleDec 26North Shore Invitational
8.Chris Palmer
Jose Morel
Nick Hadzigeorgio
Liam Park
1:41.36NYSachem NorthFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.Relay Team1:49.74NYLindenhurstDec 19Section 11 Boys Crossover C
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:30.64NYLongwoodJan 13NYRR Millrose Games Trials
2.Relay Team3:36.89NYCommackJan 16Molly Stanner Games
3.Joe LiCata
Jack Rodriguez
Ryan Leone
Utsav Deshpande
3:37.08NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
4.Relay Team3:41.47NYWard MelvilleDec 19Section 11 Boys Crossover C
5.Relay Team3:43.49NYWilliam FloydDec 13Section 11 Boys Crossover B
6.Relay Team3:46.74NYBrentwoodJan 02Section 11 Boys Crossover D
7.Travis Drawbridge
Thomas Newham
Jacob Bernocco
Zuriel Mason
3:49.25NYPatchogue/MedfordFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.Liam Donahue
Kevin Churns
Michael Derrenbacher
Thomas Kubisa
3:56.69NYSachem NorthFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.Relay Team3:58.12NYLindenhurstJan 05Boys Crossover Meet E
View full rankings...
4x800 Relay
1.Nick Pandolfo
Brandon Guerrera
Matt Patsy
Jack Rodriguez
8:15.29NYSachem EastDec 19Bishop Loughlin Games
2.Leon Zhao
Joshua Tanenbaum
Matt Viscosi
Connor Riley
8:18.65NYWard MelvilleDec 29Marine Corps Holiday Classic
3.Relay Team8:18.97NYLongwoodJan 16Molly Stanner Games
4.Chris Tibbetts
John Lauer
Kyle Heihs
Jack McGlinchey
8:26.67NYSachem NorthFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.Michael Pont
Sean Kennedy
Michael Bischoff
Ben Feldman
8:39.51NYCommackDec 29Marine Corps Holiday Classic
6.Relay Team8:48.34NYLindenhurstDec 19Section 11 Boys Crossover C
7.David Gallego
Joseph Loverso
Fredy Chica
Armani Georges
9:43.19NYBrentwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.Relay Team9:49.22NYNewfield-Centereach (Middle Country)Jan 05Boys Crossover Meet E
9.Relay Team9:53.84NYWilliam FloydDec 19Section 11 Boys Crossover C
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Anthony Ciccarelli
Chris Arnold
Dean Gregory
Jeremy Vlacancich
3:56.31NYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
2.Relay Team4:10.63NYBrentwoodJan 16Molly Stanner Games
3.9Christopher Ventre
Liam Park
Daniel McKay
Nicholas Ambrosino
4:20.87NYSachem NorthJan 09Freedom Games
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Christopher Fasano52' 9.5NYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.11Jack Pihklar51' 8 PRNYCommackJan 16Molly Stanner Games
3.12Nicholas Zeolla51' 5.5 PRNYLongwoodJan 02Section 11 Boys Crossover D
4.12Steve Silverman51' 2 PRNYCommackDec 13Section 11 Boys Crossover B
5.12O'Brian Joslyn49' 11.5NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.12Coby Blair44' 3 PRNYBrentwoodDec 19Section 11 Boys Crossover C
7.12Steve Mikolich44' 2NYLindenhurstJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
8.12Jaquell Clark44' 0 PRNYLongwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.12David Plasenia43' 6.5 PRNYBrentwoodDec 13Section 11 Boys Crossover B
10.12Nicholas Greco41' 10.5 PRNYSachem EastFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
View full rankings...
High Jump
1.12Hasani Rathan6' 2NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
2.11Tyjuan Nelson6' 0NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10Connor Pallman6' 0NYSachem NorthDec 09Section 11 Boys Crossover A
12Martin Johnson6' 0 PRNYLongwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.11William Kampouroglou5' 10 PRNYSachem NorthJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
11Louis Dadabo5' 10 PRNYSachem EastDec 11Section 11 Boys Crossover A
7.12Nick Tanabe5' 6NYLongwoodDec 09Section 11 Boys Crossover A
12Jose Morel5' 6NYSachem NorthJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10Garrett Watkins5' 6NYLongwoodDec 19Section 11 Boys Crossover C
12Jared Kelly5' 6 PRNYWard MelvilleDec 19Section 11 Boys Crossover C
View full rankings...
Pole Vault
1.12Shawn Cornell-Schwing13' 0 PRNYLongwoodDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
12Shawn Cornell-Schw13' 0 PRNYLongwoodFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
12Chris Weiner13' 0 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Jan 09Saint Anthony's B/G Dev.
4.12Adam Dillon12' 6 PRNYSachem EastFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
5.11Ryan Lawless12' 0NYCommackFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.-Adam Dillon11' 6 PRNYSachem NorthFeb 27Long Island Elite Track Invitational
7.11Nicholas Arato10' 0 PRNYCommackFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
8.11Nick Tringali9' 6 PRNYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
9.9Pat McNelis8' 0 PRNYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
10.12Bradley Husted7' 0 PRNYCommackJan 16Molly Stanner Games
View full rankings...
Long Jump
1.12Malik Sainnoval22' 10.25NYBrentwoodJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
2.12Dwight Corley21' 10NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
3.12Jalani Greene21' 8 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Feb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
4.12Jelani Greene21' 6 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Dec 23St. Anthony's Developmental Meet 3
5.12Tim Farrell21' 2.5NYSachem EastFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.11Jalen Hunter20' 6.5 PRNYLongwoodDec 19Section 11 Boys Crossover C
7.11Jeremy Vlaccencich20' 5.25 PRNYCommackFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.11Tyjuan Nelson20' 2.75NYBrentwoodDec 11Section 11 Boys Crossover A
9.12Anthony Ciccarelli20' 1.5 PRNYCommackFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
10.12Tavis Grant20' 0NYWilliam FloydJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
11Louis Dadabo20' 0 PRNYSachem EastDec 11Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jalani Greene44' 6.25 PRNYNewfield-Centereach (Middle Country)Feb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Taj Clark42' 1 PRNYLongwoodDec 19Section 11 Boys Crossover C
3.11Jalen Hunter41' 10NYLongwoodDec 19Section 11 Boys Crossover C
4.12Andrew Alfano41' 9.5NYSachem EastJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
5.12Anthony Ciccarelli41' 5.5 PRNYCommackJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
6.12Malik Jones40' 4.75 PRNYBrentwoodFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.12Nick Hadzigeorgio39' 11.25 PRNYSachem NorthFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
8.12Jaquell Clark39' 9NYLongwoodDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
9.12Connor Reynolds39' 5.5NYPatchogue/MedfordJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10.11Jeremy Vlaccencich39' 5 PRNYCommackFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.