Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.11Kyree Johnson6.40 PRNYHuntingtonMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.11Andrew Moschetto6.69 PRNYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.12Isaiah Youngblood6.71 PRNYNorth BabylonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
4.12Luke Lafferty6.79 PRNYEast Port-South ManorJan 02Section 11 Boys Crossover D
12Isaiah Alicea6.79NYEast IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10Amoune Basse6.79NYEast IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.12Llordel Card6.80NYHalf Hollow Hills WestDec 19Section 11 Boys Crossover C
8.12Mark Munson6.83NYKings ParkJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
9.12Stephen Hazel6.85NYKings ParkJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10.12Ryan Thompson6.86 PRNYNorth BabylonDec 11Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
300 Meters
1.11Kyree Johnson34.03NYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
2.11Lawrence Leake34.65 PRNYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
3.12Luke Lafferty35.02 PRNYEast Port-South ManorMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
4.12Ahmed Galal35.36 PRNYHalf Hollow Hills WestJan 16Molly Stanner Games
5.12Nick Beglane36.30 PRNYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
6.11Andrew Moschetto36.83 PRNYEast IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.11Tyrone Walker36.86NYBellportJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
8.12Llordel Card37.01NYHalf Hollow Hills WestJan 16Molly Stanner Games
9.12DeMar Lopez37.14 PRNYHalf Hollow Hills WestJan 16Molly Stanner Games
10.11Mike Krebs37.17NYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
View full rankings...
600 Meters
1.12Infinite Tucker1:20.26 PRNY HuntingtonFeb 06Armory Track Invitational
2.12Darius Benton1:23.19 PRNYWest IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
3.12Denzel Hardy1:23.21 PRNYHalf Hollow Hills WestFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
4.12Nick Beglane1:23.31 PRNYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
5.11Nick Fenton1:23.71 PRNYDeer ParkFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.12Michael Martiny1:24.06 PRNYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
7.10Nicholas Crociata1:25.21NYHauppaugeDec 26North Shore Invitational
8.12Charles Hetterich1:26.31NYWest IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
9.11Shane McGuire1:27.71NYHuntingtonJan 02Section 11 Boys Crossover D
10.11Tyrone Walker1:28.46 PRNYBellportJan 05Boys Crossover Meet E
View full rankings...
1000 Meters
1.12Nick Beglane2:31.52 PRNYHauppaugeMar 05NYSPHSAA Indoor State Championships
2.12Charles Hetterich2:36.69NYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.11Nick Fenton2:36.72NYDeer ParkJan 02Section 11 Boys Crossover D
4.11Shane McGuire2:37.48 PRNYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
5.12William Reed2:37.94NYEast IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.12Tyler Hayes2:39.33 PRNYKings ParkFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
7.12Cameron Daniel2:39.78 PRNYWest IslipDec 13Section 11 Boys Crossover B
8.11Cullen Armstrong2:41.82NYHauppaugeDec 26North Shore Invitational
9.12Dom DeAngelis2:42.42NYEast Port-South ManorJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
10.11Ryan Corbett2:42.68 PRNYEast Port-South ManorDec 09Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
1600 Meters
1.11Ryan Corbett4:30.72 PRNYEast Port-South ManorFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.12Kyle Kelly4:34.47NYWest IslipJan 02Section 11 Boys Crossover D
3.12Kyle O'Brien4:41.04 PRNYHuntingtonJan 16Molly Stanner Games
4.11Doug Mullen4:44.10 PRNYKings ParkDec 19Section 11 Boys Crossover C
5.12Aidan Nowakowski4:44.66 PRNYWest IslipDec 13Section 11 Boys Crossover B
6.12William Reed4:45.02NYEast IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
7.10Thomas Brock4:46.19NYBellportDec 19Section 11 Boys Crossover C
8.12Nick Beglane4:46.25NYHauppaugeDec 09Section 11 Boys Crossover A
9.11Ammar Chishti4:46.46 PRNYEast IslipDec 13Section 11 Boys Crossover B
10.11Cullen Armstrong4:47.64 PRNYHauppaugeDec 09Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
3200 Meters
1.12Kyle Kelly9:58.18 PRNYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.12Kyle O'Brien10:04.07 PRNYHuntingtonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.11Doug Mullen10:04.18 PRNYKings ParkJan 05Boys Crossover Meet E
4.10Thomas Brock10:05.93NYBellportJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
5.12Dan Cameron10:08.06NYWest IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.11Ammar Chishti10:12.67 PRNYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
7.12Aidan Nowakowski10:13.13 PRNYWest IslipDec 19Section 11 Boys Crossover C
8.12Nicholas DiGiovanna10:14.41 PRNYNorth BabylonFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
9.12Brandon Turbush10:15.82NYEast Port-South ManorJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
10.12Cameron Daniel10:26.91 PRNYWest IslipDec 11Section 11 Boys Crossover A
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Johnson Kyree
Lawrence Leake
Exayvian Crowell
Infinite Tucker
1:29.68NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Tunde Alaketu
Anthony D'Alessandro
Llordel Card
Denzel Hardy
1:31.25NYHalf Hollow Hills WestFeb 12North Shore HS Pre-National Invitational
3.Mike Krebs
Andrew Moschetto
Antonio Carreras
Anoune Basse
1:35.40NYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
4.Ryan Thompson
Isaiah Youngblood
Jalen Logan
Marcus Murray
1:36.46NYNorth BabylonFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.Relay Team1:37.45NYEast Port-South ManorJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
6.Relay Team1:37.68NYHauppaugeJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
7.Relay Team1:38.00NYWest IslipDec 19Section 11 Boys Crossover C
8.Chris Kreamer
Edgar Bonilla
Ashanti Trent
Tyrone Walker
1:39.63NYBellportJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
9.Marcus Fabian
Luke Lafranchi
Matt Volz
David (Yes) Woloszyn
1:39.83NYWest BabylonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
10.Oliver Tavaras
Alex Delassalle
Tyger Munn
Joe Leon
1:41.32NYDeer ParkJan 09Emblem Health Hispanic Games
View full rankings...
4x400 Relay
1.Kyree Johnson
Shane McGuire
Lawrence Leake
Infinite Tucker
3:16.09NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Ahmed Galal
Denzel Hardy
Llordel Card
Jovahn Williamson
3:22.23NYHalf Hollow Hills WestMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Relay Team3:24.52NYHauppaugeJan 13NYRR Millrose Games Trials
4.Darius Benton
Greg Bove
Michael Martiny
Aidan Nowakowski
3:36.04NYWest IslipFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
5.Ryan Corbett
Luke Lafferty
Kyle D'Elisa
Eaen Heinrichs
3:40.72NYEast Port-South ManorJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
6.David (Yes) Woloszyn
Arthur Woloszyn
Frank Pisano
Frankie Volz
3:42.89NYWest BabylonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
7.Joe Curry
Nick Fenton
Chris Cox
Richard Incandela
3:44.09NYDeer ParkJan 09Emblem Health Hispanic Games
8.Relay Team3:44.76NYNorth BabylonJan 09Freedom Games
9.Donte Iodice
Thomas Murphy
Mike Quast
Dlyan Rogers
3:50.44NYEast IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
10.Relay Team4:09.83NYKings ParkJan 05Boys Crossover Meet E
View full rankings...
4x800 Relay
1.Michael Martiny
Charles Hetterich
Dan Cameron
Kyle Kelly
7:47.68NYWest IslipMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Kolbe Cordon
Nick Crociata
Cullen Armstrong
Nick Beglane
7:55.35NYHauppaugeMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Shane McGuire
Kyle O'Brien
Mark Rafuse
Thomas Kopstein
8:22.31NYHuntingtonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
4.Anthony Santana
Ethan Bellante
Ajay Persaud
Tom Gassner
8:31.97NYBellportJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
5.Relay Team8:46.15NYDeer ParkDec 23St. Anthony's Developmental Meet 3
6.Relay Team8:56.68NYEast IslipDec 19Section 11 Boys Crossover C
7.Relay Team8:58.98NYHalf Hollow Hills WestDec 19Section 11 Boys Crossover C
8.Tyler Hayes
John Davignon
Doug Mullen
Michael DiSalvo
9:03.07NYKings ParkJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
9.Relay Team9:09.16NYNorth BabylonDec 19Section 11 Boys Crossover C
10.Relay Team9:19.87NYWest BabylonDec 19Section 11 Boys Crossover C
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Kyree Johnson
Lawrence Leake
Infinite Tucker
Shane McGuire
3:30.94NYHuntingtonMar 13New Balance Nationals Indoor
2.Kolbe Cordon
Steven Smocer
Nick Crociata
Nick Beglane
3:31.21NYHauppaugeMar 13New Balance Nationals Indoor
3.Relay Team4:00.40NYWest IslipJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
4.Travis Brown
Nicholas Greaves
Donavan Sibblies
Mateo Steiner
4:17.20NYNorth BabylonJan 09Freedom Games
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Danny Byrne54' 7.75 PRNYKings ParkFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.12Vernon Alexander49' 11.5 PRNYHuntingtonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.12Amaru Jones48' 10 PRNYHuntingtonDec 09Section 11 Boys Crossover A
4.11Dan Byrne47' 7NYKings ParkJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
5.12George Gonatas47' 4.5 PRNYKings ParkFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
6.12Matteo McNeil47' 0NYHuntingtonJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
7.10Sam Bergman46' 4.5 PRNYHuntingtonJan 02Section 11 Boys Crossover D
8.12Eric Waugh46' 2.5NYHalf Hollow Hills WestJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
9.12Chris Regan45' 1 PRNYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
10.11Mike Szika44' 10 PRNYEast Port-South ManorJan 05Boys Crossover Meet E
View full rankings...
High Jump
1.12Jim Mattera6' 3 PRNYWest IslipFeb 27Long Island Elite Track Invitational
2.11Steven Smocer6' 1NYHauppaugeFeb 27Long Island Elite Track Invitational
3.12Connor Langdon6' 0NYEast Port-South ManorJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
12Rob Snaro6' 0NYEast IslipJan 09Emblem Health Hispanic Games
12Infinite Tucker6' 0NYHuntingtonDec 09Section 11 Boys Crossover A
12Marcus Murray6' 0NYNorth BabylonJan 09Freedom Games
7.12James Marone5' 8 PRNYEast Port-South ManorJan 05Boys Crossover Meet E
11Lawrence Leake5' 8 PRNYHuntingtonDec 09Section 11 Boys Crossover A
12Iyore Odigie5' 8NYNorth BabylonDec 13Section 11 Boys Crossover B
10Kevin Cassidy5' 8NYWest IslipJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
12Cooper Pardo5' 8 PRNYBellportDec 13Section 11 Boys Crossover B
View full rankings...
Pole Vault
1.12Grant Gerard11' 0NYEast Port-South ManorJan 09Emblem Health Hispanic Games
2.9Cody White8' 0NYWest IslipDec 23St. Anthony's Developmental Meet 3
9Rob Fillippi8' 0 PRNYWest IslipJan 09Saint Anthony's B/G Dev.
View full rankings...
Long Jump
1.11Kyree Johnson23' 4.5 PRNYHuntingtonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Infinite Tucker23' 2 PRNYHuntingtonJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
3.12Luke Lafferty22' 8 PRNYEast Port-South ManorFeb 27Long Island Elite Track Invitational
4.12Jim Mattera21' 8.5 PRNYWest IslipFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
5.12Ryan Thompson21' 2.25 PRNYNorth BabylonFeb 01Section 11 Boys Lareg School Championshi
6.12Lenny Close20' 4NYKings ParkJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
7.12Aleks Cusumano20' 2.25NYEast Port-South ManorJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
8.12Rob Snaro19' 6.25 PRNYEast IslipJan 31Section 11 Boys Small Sch. Championships
12Charles Hetterich19' 6.25NYWest IslipDec 19Section 11 Boys Crossover C
10.12Iyore Odigie19' 5.75 PRNYNorth BabylonDec 13Section 11 Boys Crossover B
View full rankings...
Triple Jump
1.12Iyore Odigie43' 8 PRNYNorth BabylonFeb 08NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.12Lenny Close41' 3.5NYKings ParkJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
12Isaiah Youngblood41' 3.5 PRNYNorth BabylonDec 26North Shore Invitational
4.12Exayvian Crowell41' 0NYHuntingtonDec 30Rhode Island Classic
5.12Iyore Odigi40' 9 PRNYNorth BabylonJan 09Freedom Games
6.12James Marone40' 6.5 PRNYEast Port-South ManorDec 09Section 11 Boys Crossover A
7.11Noah Pincus39' 6.5NYHalf Hollow Hills WestJan 02Section 11 Boys Crossover D
8.12Charles Hetterich39' 1NYWest IslipDec 11Section 11 Boys Crossover A
9.11Mike Krebs39' 0.5NYEast IslipJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
12Zachary Parker39' 0.5NYNorth BabylonJan 18Section 11 Boys Last Chance Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.