Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Josh Jackman11.19AKKenai CentralMay 06Colony Invitational
2.10Colton Herman11.21 PRAKEast AnchorageMay 19Region 4 prelims
3.11Isaac Averill11.23AKNikiskiMay 06Colony Invitational
4.12Aidan Hildebrand11.26AKThunder MountainMay 06Juneau Invitational
5.11Xavier Simon11.35 PR (.8)AKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
6.10Shamir Staten11.37 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
7.10Fredrick Onochie11.39 PRAKAnchorage ChristianMay 06Colony Invitational
8.11Brandon Smith11.42 PRAKDelta JunctionMay 06Hutchison & West Valley
9.11Jonathan Pomrenke11.46 PRAKColonyMay 06Colony Invitational
10.11Brenner Furlong11.49AKSoldotnaApr 22Kenai Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Josh Jackman22.27 PRAKKenai CentralMay 27ASAA 4A State Championships
2.10Colton Herman22.30 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
3.12Anthony Parker23.10 PRAKDimondMay 27ASAA 4A State Championships
4.11Garrett McVey23.14 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
11Xavier Simon23.14 PRAKWest ValleyMay 27ASAA 4A State Championships
6.11Brenner Furlong23.17AKSoldotnaMay 06Colony Invitational
7.10Jacob Belanger23.18 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
8.10Fredrick Onochie23.21AKAnchorage ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
9.11Isaac Averill23.27 PRAKNikiskiMay 06Colony Invitational
10.10Shamir Staten23.30 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
400 Meters
1.12RJ Henry50.93 PRAKLathropMay 13Palmer Invitational
2.11Luke Mouracade51.30 PRAKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
3.11Brenner Furlong51.33 PRAKSoldotnaMay 27ASAA 4A State Championships
4.10Fredrick Onochie51.48AKAnchorage ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
5.12Declan Reid51.57 PRAKBartlettMay 27ASAA 4A State Championships
6.12Jordan Davis51.69 PRAKBartlettMay 19Region 4 prelims
7.11Larry Cutsforth52.09 PRAKPalmerMay 27ASAA 4A State Championships
8.11Michael Maddox52.30AKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
9.10Jacob Belanger52.35 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
12Austin Sayer52.35AKChugiakApr 158x8
View full rankings...
800 Meters
1.10Camron Herron1:56.94 PRAKWest ValleyMay 27ASAA 4A State Championships
2.12Hunter Kratz1:57.00 PRAKSewardMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
3.12Keith Osowski1:59.18 PRAKKodiakMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
4.11Blake Bennett2:00.02 PRAKAnchorage ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
5.12Ethan Goebel2:00.27 PRAKSkagwayMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
6.12Jack Hannah2:00.28AKKodiakMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
7.10Ethan Davis2:00.54 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
8.11Lev Robertson2:00.91 PRAKPalmerMay 27ASAA 4A State Championships
9.11Charlie Latimer2:01.23 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
10.11Jacob Moos2:01.27 PRAKGalenaMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Hunter Kratz4:19.02 PRAKSewardMay 20Region III 3A Championships
2.11Jacob Moos4:20.68 PRAKGalenaMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
3.11Blake Bennett4:20.75 PRAKAnchorage ChristianMay 20Region III 3A Championships
4.12Keith Osowski4:25.18 PRAKKodiakMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
5.12Zach Hamberger4:29.25 PRAKCordovaMay 13Palmer Invitational
6.10Daniel Bausch4:31.14 PRAKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
7.9Sebastian Szweda Mittelstadt4:33.15 PRAKServiceMay 13Palmer Invitational
8.12Logan Mowry4:33.86 PRAKLathropMay 13Palmer Invitational
9.12Jack Hannah4:34.70AKKodiakMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
10.10Ethan Davis4:34.79 PRAKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Jacob Moos9:19.66 PRAKGalenaMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
2.11Blake Bennett9:28.61 PRAKAnchorage ChristianMay 20Region III 3A Championships
3.12Hunter Kratz9:43.52 PRAKSewardMay 20Region III 3A Championships
4.12Keith Osowski9:49.34AKKodiakMay 27ASAA 4A State Championships
5.12Ethan Goebel9:51.80 PRAKSkagwayMay 20Region V 1,2,3A Championships
6.11Jonah Penrose9:52.39 PRAKThunder MountainMay 20Region V 1,2,3A Championships
7.10Daniel Bausch9:57.31 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
8.10Ethan Davis9:57.68 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
9.11Zephan Ozturgut9:59.80AKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
10.12Colin Baciocco10:02.46 PRAKSitkaMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Ashonte Williams15.30 PRAKLathropMay 27ASAA 4A State Championships
2.11Mason Wadsworth15.61 PRAKEagle RiverApr 28Quad 4
3.12William Troxel15.88AKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
12Abraham Van Hout15.88 PRAKSoldotnaApr 22Kenai Invitational
5.12Noah Leaf15.97AKCook Inlet AcademyApr 22Kenai Invitational
6.10Jarett Wilson16.04 PRAKKenai CentralMay 09SOHI Tri Meet
7.12Ben Sobek16.10 PRAKAnchorage ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
8.11Daryl Bushnell16.14 PRAKEast AnchorageApr 28Quad 4
9.12Jacob Stigen16.31 PRAKHainesMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
10.11Matthew Daniels16.36 PRAKPalmerApr 22Kenai Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ashonte Williams40.48 PRAKLathropMay 20Region VI Eielson
2.10Guy Rohde41.03 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
3.11Daryl Bushnell41.27 PRAKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
4.10Jarett Wilson41.35 PRAKKenai CentralMay 27ASAA 4A State Championships
5.12Noah Leaf41.66AKCook Inlet AcademyApr 22Kenai Invitational
6.11Mason Wadsworth41.85 PRAKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
7.12Abraham Van Hout41.99 PRAKSoldotnaMay 20Region III 4A Championships
8.12Casey Bell42.05 PRAKPetersburgMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
9.12Andreas Carros42.18 PRAKKodiakMay 27ASAA 4A State Championships
10.10Lance Joyner42.25 PRAKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
11Jacob Hessinger42.25 PRAKColonyMay 20Region III 4A Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Don'Rail Ingram
Stephon Haynes
Tsuginori Fudge
Shamir Staten
44.13AKBartlettMay 13Palmer Invitational
2.Zamir Gripper
Justin Cummings
Xavier Simon
Josh Cummings
44.44AKWest ValleyMay 13Palmer Invitational
3.Andrew Ross
Jacob Jines
Garrett McVey
Jacob Belanger
44.63AKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
4.Abraham Van Hout
Koby Vinson
Logan Schrader
Brenner Furlong
45.20AKSoldotnaApr 29Homer Invite (A One Day Meet)
5.Relay Team45.27AKDimondMay 20Region 4 Finals
6.Gabe Crawford
Ezekiel Keller
Erick Whisenant
Finn Cole
45.31AKThunder MountainMay 27ASAA 4A State Championships
7.Ashonte Williams
Kailen Ha'O-Martin
Levi Leach
Duncan Noble
45.32AKLathropMay 20Region VI Eielson
8.Beck Stokes
Henry Kimmins
Steve Sizemore
Chance Adam Phonsavang
45.35AKSouth AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
9.Matthew Minium
Isaac Averill
Jack Sullenger
Patrick Perry
45.52AKNikiskiApr 29Homer Invite (A One Day Meet)
Connor Gentry
Harry Turner
Jack Newell
Austin Potter
45.52AKChugiakMay 13Palmer Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:32.24AKChugiakMay 20Region 4 Finals
2.Relay Team1:32.27AKServiceMay 20Region 4 Finals
3.Ashonte Williams
Duncan Noble
Kailen Ha'O-Martin
RJ Henry
1:33.18AKLathropMay 06Hutchison & West Valley
4.Justin Cummings
Joquarius Ward
Grant Wilson
Xavier Simon
1:33.52AKWest ValleyMay 13Palmer Invitational
5.Logan Schrader
Koby Vinson
Abraham Van Hout
Brenner Furlong
1:33.54AKSoldotnaMay 20Region III 4A Championships
6.Relay Team1:33.65AKBartlettMay 20Region 4 Finals
7.Ezekiel Keller
Erick Whisenant
Finn Cole
Aidan Hildebrand
1:34.82AKThunder MountainMay 06Juneau Invitational
8.PJ Cutright
Matthew Daniels
Larry Cutsforth
Nick Johnson
1:35.03AKPalmerMay 13Palmer Invitational
9.Patrick Perry
Matthew Minium
Jack Sullenger
Isaac Averill
1:35.19AKNikiskiMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
10.Relay Team1:35.40AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
4x400 Relay
1.Keel Simon
Joquarius Ward
Grant Wilson
Camron Herron
3:30.42AKWest ValleyMay 27ASAA 4A State Championships
2.Koby Vinson
Logan Schrader
Abraham Van Hout
Brenner Furlong
3:31.26AKSoldotnaMay 27ASAA 4A State Championships
3.Declan Reid
Jordan Davis
Isaac Larson
Demario Moore
3:32.31AKBartlettMay 27ASAA 4A State Championships
4.Corbit Brewer
Andreas Carros
Jack Hannah
Camrin Yturbe
3:35.19AKKodiakMay 27ASAA 4A State Championships
5.Deven Wesolowski
Carter Gladwill
Luke Mouracade
Michael Maddox
3:35.35AKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
6.Andrew Mueller
Jason Riggs
Parker Trosper
RJ Henry
3:36.16AKLathropMay 20Region VI Eielson
7.Beau Freiberg
Zen Petrosius
Nik Pahno
Connor Spanos
3:36.93AKSewardMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
8.Larry Cutsforth
PJ Cutright
Amiqaq Maclean
Lev Robertson
3:39.11AKPalmerMay 13Palmer Invitational
9.Zane Boyer
Jared Brant
Jacob Davis
Luciano Fasulo
3:39.51AKHomerMay 20Region III 3A Championships
10.Relay Team3:40.15AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
4x800 Relay
1.Brenden Thompson
Keith Osowski
Jack Hannah
Camrin Yturbe
8:13.22AKKodiakMay 27ASAA 4A State Championships
2.Relay Team8:21.33AKBartlettMay 20Region 4 Finals
3.Hyrum Nelson
Max Hartke
Charlie Latimer
Austin Sayer
8:21.81AKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
4.Relay Team8:27.85AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
5.Niko Latva-Kiskola
Cameron Sheldon
Alek Heil
George Cvancara
8:30.27AKDimondMay 20Region 4 Finals
6.Parker Stoltz
Jack Cater
Ari Endestad
Aaron Bravo
8:31.85AKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
7.David Ebel
Isaac Hendrickson
Nathan Sanches
Parker Trosper
8:33.37AKLathropMay 20Region VI Eielson
8.Relay Team8:33.56AKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
9.Bill Rich
Jacob Davis
Jared Brant
Luciano Fasulo
8:35.09AKHomerApr 22Kenai Invitational
10.Relay Team8:35.96AKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nigel Pagofie49' 5.5 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
2.10Thomas Sio49' 3.75 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
3.11Wendell Tuisaula47' 4 PRAKSoldotnaMay 20Region III 4A Championships
4.11Matthew Tua'au46' 9.5 PRAKGustavusMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
5.12Ralph Toleafoa45' 6.75AKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
6.12Ryan Sheldon45' 3 PRAKGrace ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
7.11Alex Binder45' 2.25 PRAKGrace ChristianApr 25Thrower's Mini Meet
11Tyler Farless45' 2.25 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
9.12Garth Tupou44' 10.5 PRAKThunder MountainMay 20Region V 1,2,3A Championships
12Jake Foshee44' 10.5 PRAKWest ValleyApr 29West Valley
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jake Foshee164' 5 PRAKWest ValleyApr 29West Valley
2.11Wendell Tuisaula156' 0 PRAKSoldotnaMay 27ASAA 4A State Championships
3.11Alex Binder146' 10 PRAKGrace ChristianMay 20Region III 3A Championships
4.12Ralph Toleafoa146' 2 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
5.12Ryan Sheldon143' 10 PRAKGrace ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
6.11Jonathan Pomrenke143' 0 PRAKColonyMay 20Region III 4A Championships
7.11Jarek Shultz139' 10 PRAKColonyMay 20Region III 4A Championships
11Ian Johnson139' 10 PRAKNikiskiMay 20Region III 3A Championships
9.10Thomas Sio137' 7 PRAKBartlettMay 05Frosh Soph
10.12Forest Perish135' 3 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Brandon Nicholson6' 4AKColonyMay 27ASAA 4A State Championships
12Nathaniel Fromm6' 4 PRAKServiceApr 158x8
3.12Alvin Ailey6' 1 PRAKThunder MountainMay 27ASAA 4A State Championships
4.11Joquarius Ward6' 0 PRAKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
10Terrell Johnson6' 0 PRAKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
11Joel Carroll6' 0 PRAKHomerMay 20Region III 3A Championships
12Donovan Eiman6' 0 PRAKPalmerApr 28Valley Track Extravaganza
8.10Tristian Wilhoit5' 10 PRAKDimondApr 158x8
12Andreas Carros5' 10AKKodiakMay 13Kodiak Invitational with ACS/Seward & Galena
12Brogan Nieder5' 10 PRAKGrace ChristianMay 06Colony Invitational
11Mason Wadsworth5' 10AKEagle RiverApr 158x8
View full rankings...
Long Jump
1.12Brandon Nicholson22' 6.75 PRAKColonyApr 29West Valley
2.12Josh Jackman21' 10.5AKKenai CentralMay 27ASAA 4A State Championships
3.12Gabe Crawford21' 3.25 PRAKThunder MountainMay 20Region V 1,2,3A Championships
4.12Nathaniel Fromm21' 2.75AKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
5.12Antonio Griffith21' 2.25 PRAKBen EielsonMay 06Hutchison & West Valley
6.12Trevor Ortiz20' 8.5 PRAKKetchikanMay 20Region V 1,2,3A Championships
7.12Cephas Ekuase20' 8 PRAKDimondMay 20Region 4 Finals
8.11Divon Davis20' 4.75 PRAKMonroe CatholicApr 29West Valley
9.12Brogan Nieder20' 3.25 PRAKGrace ChristianMay 20Region III 3A Championships
10.9Zamir Gripper20' 1.5 PR (.3)AKWest ValleyMay 20Region VI Eielson
View full rankings...
Triple Jump
1.12Brandon Nicholson47' 2.5 PRAKColonyMay 20Region III 4A Championships
2.12Trevor Ortiz44' 11.25 PRAKKetchikanMay 20Region V 1,2,3A Championships
3.12Josh Cummings44' 9 PRAKWest ValleyApr 29West Valley
4.12Nathaniel Fromm43' 0.5 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
5.12Donovan Eiman42' 8.5 PRAKPalmerMay 13Palmer Invitational
6.12Antonio Griffith42' 0AKBen EielsonMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
7.12Nick Johnson41' 8.25 PRAKPalmerApr 22Kenai Invitational
8.12Brogan Nieder41' 7.75 PRAKGrace ChristianMay 27ASAA 1,2,3A State Championships
9.10Tristian Wilhoit41' 5.25 PRAKDimondMay 13Palmer Invitational
10.11Chancelor Fields Colbert41' 4.25 PRAKWest ValleyMay 27ASAA 4A State Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.