Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Colton Herman11.21 PRAKEast AnchorageMay 19Region 4 prelims
2.10Shamir Staten11.37 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
3.12Anthony Parker11.51 PRAKDimondMay 13Palmer Invitational
4.12Jalen Dunlap11.54 PRAKServiceMay 06Colony Invitational
5.10Stephon Haynes11.56 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
12James Curro11.56AKDimondApr 158x8
7.10Jacob Belanger11.57 PRAKServiceMay 06Colony Invitational
8.11Garrett McVey11.60 PRAKServiceMay 19Region 4 prelims
9.11Sa'von Bell11.61 PRAKWest AnchorageMay 11JR SR FAT Last Chance
10.10Elijah Turvey11.62 PRAKSouth AnchorageMay 06Frosh Soph day2
View full rankings...
200 Meters
1.10Colton Herman22.30 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
2.12Anthony Parker23.10 PRAKDimondMay 27ASAA 4A State Championships
3.11Garrett McVey23.14 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
4.10Jacob Belanger23.18 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
5.10Shamir Staten23.30 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
6.10Stephon Haynes23.53 PRAKBartlettMay 27ASAA 4A State Championships
7.12Jalen Dunlap23.61 PRAKServiceMay 06Colony Invitational
8.12James Curro23.62 PRAKDimondApr 158x8
9.10Jacob Jines23.70 PRAKServiceMay 06Colony Invitational
10.10Don'Rail Ingram23.74 PRAKBartlettApr 28Quad 4
10Guy Rohde23.74 PRAKChugiakApr 21Quad 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Luke Mouracade51.30 PRAKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
2.12Declan Reid51.57 PRAKBartlettMay 27ASAA 4A State Championships
3.12Jordan Davis51.69 PRAKBartlettMay 19Region 4 prelims
4.11Michael Maddox52.30AKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
5.12Austin Sayer52.35AKChugiakApr 158x8
10Jacob Belanger52.35 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
7.10Stephon Haynes53.43 PRAKBartlettMay 13Palmer Invitational
8.11Chris Fueg53.46 PRAKChugiakMay 13Palmer Invitational
9.10Roos Helgesen53.54 PRAKDimondMay 19Region 4 prelims
10.11Charlie Latimer53.55 PRAKChugiakMay 19Region 4 prelims
View full rankings...
800 Meters
1.10Ethan Davis2:00.54 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
2.11Charlie Latimer2:01.23 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
3.12Isaac Larson2:01.41 PRAKBartlettMay 13Palmer Invitational
4.12Faisal Ibrahim2:04.49 PRAKEast AnchorageMay 19Region 4 prelims
5.12Wyatt Dodge2:04.69AKServiceMay 19Region 4 prelims
6.10George Cvancara2:05.35 PRAKDimondMay 19Region 4 prelims
7.10Daniel Bausch2:05.46 PRAKWest AnchorageApr 21Quad 2
8.9Sebastian Szweda Mittelstadt2:05.82 PRAKServiceApr 20Quad 1
9.12Fintan Nakada2:06.18AKServiceMay 13Palmer Invitational
10.10Matthew Ross2:06.99 PRAKServiceMay 19Region 4 prelims
View full rankings...
1600 Meters
1.10Daniel Bausch4:31.14 PRAKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
2.9Sebastian Szweda Mittelstadt4:33.15 PRAKServiceMay 13Palmer Invitational
3.10Ethan Davis4:34.79 PRAKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
4.12Wyatt Dodge4:39.99AKServiceMay 13Palmer Invitational
5.11Zephan Ozturgut4:40.23 PRAKEast AnchorageMay 13Palmer Invitational
6.10Niko Latva-Kiskola4:40.73 PRAKDimondApr 158x8
7.12Hamish Wolfe4:41.59 PRAKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
8.10George Cvancara4:43.38 PRAKDimondMay 06Frosh Soph day2
9.12Isaac Larson4:44.09AKBartlettApr 28Quad 4
10.9Santiago Prosser4:44.72 PRAKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
3200 Meters
1.10Daniel Bausch9:57.31 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
2.10Ethan Davis9:57.68 PRAKWest AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
3.11Zephan Ozturgut9:59.80AKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
4.9Sebastian Szweda Mittelstadt10:05.19 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
5.9Santiago Prosser10:05.56 PRAKSouth AnchorageMay 13Palmer Invitational
6.12Hamish Wolfe10:07.11 PRAKSouth AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
7.12Luke Meiwes10:13.39AKSouth AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
8.9Hyrum Nelson10:14.40 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
9.11Alex Schuerch10:15.99 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
10.10Carter Gladwill10:16.28 PRAKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Mason Wadsworth15.61 PRAKEagle RiverApr 28Quad 4
2.12William Troxel15.88AKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
3.11Daryl Bushnell16.14 PRAKEast AnchorageApr 28Quad 4
4.11Dallas Tellef16.54 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
5.11Thomas Cha16.88 PRAKSouth AnchorageMay 19Region 4 prelims
6.10Guy Rohde17.01 PRAKChugiakMay 19Region 4 prelims
7.9Justin Nevells17.56 PRAKChugiakMay 19Region 4 prelims
8.10Joshua Dumbrique17.59 PRAKWest AnchorageMay 19Region 4 prelims
9.10Quinton Perham18.16AKChugiakApr 21Quad 2
10.12Troy Zellers18.24 PRAKChugiakMay 13Palmer Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Guy Rohde41.03 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
2.11Daryl Bushnell41.27 PRAKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
3.11Mason Wadsworth41.85 PRAKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
4.12William Troxel42.61AKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
5.9Justin Nevells43.40 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
6.11Thomas Cha43.50 PRAKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
7.10Joshua Dumbrique44.29 PRAKWest AnchorageMay 19Region 4 prelims
8.10James Mathes44.50 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
9.12Troy Zellers44.78AKChugiakMay 19Region 4 prelims
10.10Quinton Perham45.65AKChugiakMay 19Region 4 prelims
View full rankings...
4x100 Relay
1.Don'Rail Ingram
Stephon Haynes
Tsuginori Fudge
Shamir Staten
44.13AKBartlettMay 13Palmer Invitational
2.Andrew Ross
Jacob Jines
Garrett McVey
Jacob Belanger
44.63AKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
3.Relay Team45.27AKDimondMay 20Region 4 Finals
4.Beck Stokes
Henry Kimmins
Steve Sizemore
Chance Adam Phonsavang
45.35AKSouth AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
5.Connor Gentry
Harry Turner
Jack Newell
Austin Potter
45.52AKChugiakMay 13Palmer Invitational
6.Julian Baker
Joshua Gates
Carlos Soto
Colton Herman
45.78AKEast AnchorageMay 13Palmer Invitational
7.Audry Mendoza
Kirk Galvez
King Harry Ofiana
Michael Liberti
46.15AKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
8.Deven Wesolowski
Marcus Macias
Joshua Johnson
Xavier Harris
48.14AKEagle RiverMay 13Palmer Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:32.24AKChugiakMay 20Region 4 Finals
2.Relay Team1:32.27AKServiceMay 20Region 4 Finals
3.Relay Team1:33.65AKBartlettMay 20Region 4 Finals
4.Relay Team1:35.40AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
5.Daryl Bushnell
Jordan Hamlett
Joshua Gates
Colton Herman
1:35.99AKEast AnchorageMay 13Palmer Invitational
6.Relay Team1:37.02AKWest AnchorageMay 20Region 4 Finals
7.Relay Team1:40.94AKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
8.Evan Seaman
Ethan Nguyen
Reese Kodama
Josef Somers
1:42.26AKDimondMay 13Palmer Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Declan Reid
Jordan Davis
Isaac Larson
Demario Moore
3:32.31AKBartlettMay 27ASAA 4A State Championships
2.Deven Wesolowski
Carter Gladwill
Luke Mouracade
Michael Maddox
3:35.35AKEagle RiverMay 27ASAA 4A State Championships
3.Relay Team3:40.15AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
4.Austin Sayer
Chris Fueg
Charlie Latimer
Connor Gentry
3:40.45AKChugiakMay 13Palmer Invitational
5.Relay Team3:43.12AKWest AnchorageMay 20Region 4 Finals
6.Relay Team3:43.62AKServiceMay 20Region 4 Finals
7.Relay Team3:45.29AKDimondMay 20Region 4 Finals
8.Relay Team3:55.01AKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:21.33AKBartlettMay 20Region 4 Finals
2.Hyrum Nelson
Max Hartke
Charlie Latimer
Austin Sayer
8:21.81AKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
3.Relay Team8:27.85AKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
4.Niko Latva-Kiskola
Cameron Sheldon
Alek Heil
George Cvancara
8:30.27AKDimondMay 20Region 4 Finals
5.Relay Team8:33.56AKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
6.Relay Team8:35.96AKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
7.Relay Team8:40.29AKWest AnchorageApr 27Quad 3
8.Relay Team8:52.80AKServiceMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nigel Pagofie49' 5.5 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
2.10Thomas Sio49' 3.75 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
3.12Ralph Toleafoa45' 6.75AKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
4.11Tyler Farless45' 2.25 PRAKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
5.12Johnny Afuvai41' 7 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
6.11William Ieti40' 10.5 PRAKWest AnchorageMay 13Palmer Invitational
9Kymani VaiVai40' 10.5 PRAKEast AnchorageMay 13Palmer Invitational
8.11Dharma Waldron40' 4 PRAKDimondMay 20Region 4 Finals
9.10Kenny Huffer40' 1 PRAKChugiakApr 21Quad 2
10.12Shawn Street38' 7 PRAKSouth AnchorageMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Ralph Toleafoa146' 2 PRAKEast AnchorageMay 27ASAA 4A State Championships
2.10Thomas Sio137' 7 PRAKBartlettMay 05Frosh Soph
3.12Forest Perish135' 3 PRAKChugiakMay 27ASAA 4A State Championships
4.12Nigel Pagofie134' 9 PRAKBartlettMay 13Palmer Invitational
5.12Tony Sao'132' 2 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
6.10Kenny Huffer130' 9 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
7.11Mark Fickes127' 1 PRAKSouth AnchorageApr 20Quad 1
8.11William Ieti125' 7 PRAKWest AnchorageApr 158x8
9.10Torrin Girard124' 7.5 PRAKChugiakMay 05Frosh Soph
10.12Noah Christy122' 11 PRAKWest AnchorageMay 04ACS Kodiak Mini @ West
View full rankings...
High Jump
1.12Nathaniel Fromm6' 4 PRAKServiceApr 158x8
2.11Mason Wadsworth5' 10AKEagle RiverApr 158x8
10Tristian Wilhoit5' 10 PRAKDimondApr 158x8
4.10Lincoln Oldham5' 8 PRAKChugiakApr 158x8
11Dallas Tellef5' 8AKBartlettApr 158x8
12Savion Wilson5' 8 PRAKEagle RiverMay 11JR SR FAT Last Chance
10Thomas Christian5' 8 PRAKSouth AnchorageMay 05Frosh Soph
8.12Mark Hogan5' 4 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
10Dyllan Burks5' 4 PRAKEast AnchorageMay 20Region 4 Finals
10.9Jared Parks5' 2 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
9Blaine Bucknell5' 2 PRAKServiceApr 158x8
11TJ Prater5' 2 PRAKWest AnchorageMay 11JR SR FAT Last Chance
10George Washington5' 2 PRAKWest AnchorageMay 05Frosh Soph
View full rankings...
Long Jump
1.12Nathaniel Fromm21' 2.75AKServiceMay 27ASAA 4A State Championships
2.12Cephas Ekuase20' 8 PRAKDimondMay 20Region 4 Finals
3.10Tristian Wilhoit20' 1 PRAKDimondMay 20Region 4 Finals
4.12Savion Wilson19' 7.5 PRAKEagle RiverMay 11JR SR FAT Last Chance
5.12Austin Sayer18' 2.5AKChugiakApr 21Quad 2
6.11Jack Newell18' 2 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
7.12Ben Stearns18' 1 PRAKSouth AnchorageApr 28Quad 4
8.11Andrew Alston17' 11 PRAKWest AnchorageMay 11JR SR FAT Last Chance
9.9Jared Parks17' 10.5 PRAKChugiakMay 13Palmer Invitational
10.10Roger Gebauer17' 10 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
View full rankings...
Triple Jump
1.12Nathaniel Fromm43' 0.5 PRAKServiceMay 20Region 4 Finals
2.10Tristian Wilhoit41' 5.25 PRAKDimondMay 13Palmer Invitational
3.10Rian King40' 7.75 PRAKBartlettMay 13Palmer Invitational
4.12Austin Sayer39' 6.75AKChugiakMay 20Region 4 Finals
5.10Lincoln Oldham38' 9 PRAKChugiakMay 20Region 4 Finals
6.11Mason Wadsworth38' 4.25 PRAKEagle RiverMay 20Region 4 Finals
7.11Dallas Tellef38' 1.25 PRAKBartlettMay 20Region 4 Finals
8.12Savion Wilson38' 0.5 PRAKEagle RiverMay 11JR SR FAT Last Chance
9.9Justin Nevells38' 0 PRAKChugiakMay 13Palmer Invitational
10.10Thomas Christian37' 11.5 PRAKSouth AnchorageMay 05Frosh Soph
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.