Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Mark Doyley10.71CTWeaverMay 15Hartford City Track and Field Championship
2.12Jawaun Johnson*10.87CTNorwich Free AcademyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
11Tom Smith*10.87 PRCTWoodlandMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
4.11Alex Pratcher III*10.89 PR (4.2)CTJonathan LawMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
11DeShaun Bradshaw10.89 PRCTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
6.12Camron Fowlin10.95 PR (6.0)CTHamdenMay 15SCC West Outdoor Track and Field Sectional
7.11Leon Campbell10.96 PRCTHartford PublicMay 15Hartford City Track and Field Championship
8.12Jordan Lembo-Frey*10.98 PR (4.2)CTGuilfordMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
9.11Dylan Hatajik*10.99 PRCTEast LymeMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
11Corey Sondak*10.99 PR (3.7)CTGuilfordMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
View full rankings...
200 Meters
1.11Jevin Frett*21.34 PRCTManchesterMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
2.12Mark Doyley*21.72CTWeaverMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
3.12Deshawn Givens21.80 PRCTEast HartfordMay 13Hillhouse Outdoor Track & Field Invitational
4.12Jordan Lembo-Frey*22.04 PR (2.0)CTGuilfordMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
5.11Jamar Eaton*22.15 PRCTEast HartfordMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
6.11Alex Pratcher III*22.19 PR (2.0)CTJonathan LawMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
7.11Garrett Dandridge22.23 PRCTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
8.12Antoine Merritt22.26 PRCTHillhouseMay 13Hillhouse Outdoor Track & Field Invitational
9.11DeShaun Bradshaw22.31 PRCTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
11Qasim Danazumi22.31 PRCTFairfield WardeMay 02Wilton/Warde at Darien
View full rankings...
400 Meters
1.11Jevin Frett*48.51 PRCTManchesterMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
2.12Tyler Gleen*48.70 PRCTTrumbullMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
3.12Max Veth*49.05 PRCTDaniel HandMay 23SCC Track & Field Championship
4.11Marcus Manson*49.33 PRCTWindsorMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
5.11Christopher Colbert*49.35 PRCTWiltonMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
6.12Kevin Antoine*49.79 PRCTHamdenMay 23SCC Track & Field Championship
7.12Mark Doyley49.85 PRCTWeaverApr 22Panther Invitational Track & Field Meet
8.12Josh Prell49.89CTSimsburyMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
9.12Terrell Cunningham*50.02CTDanburyMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
10.11Sean-Michael Parkinson*50.27 PRCTDanburyMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
View full rankings...
800 Meters
1.12Tyler Gleen1:51.82 PRCTTrumbullMay 13Loucks Games
2.12Terrell Cunningham1:54.02 PRCTDanburyMay 13Loucks Games
3.11Ian Bartlett*1:54.13 PRCTFairfield LudloweMay 19Danbury Dream Invitational
4.12Ben Ruffing*1:54.84 PRCTJoel BarlowMay 19Danbury Dream Invitational
5.10Marzio Mastroianni*1:54.85 PRCTBranfordMay 19Danbury Dream Invitational
6.12Connor Ratte*1:55.47 PRCTCoventryMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
7.12Daniel Campbell*1:55.52 PRCTDanburyMay 19Danbury Dream Invitational
8.12Josh Bedard*1:55.79 PRCTTollandMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
9.12Shawn Odei-Ntiri*1:55.91 PRCTHamdenMay 19Danbury Dream Invitational
10.11Ken Little*1:56.21 PRCTDerbyMay 19Danbury Dream Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.11Ryan Heskin*4:03.85 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 20NEPSAC T&F Championships
2.-Mustafe Dahir*4:05.16 PRCTChoate Rosemary HallMay 20NEPSAC T&F Championships
3.12Michael Wasserstein*4:11.14 PRCTTaftMay 20NEPSAC T&F Championships
4.10Andrew Sidamon-Eristoff*4:20.74 PRCTHotchkissMay 20NEPSAC T&F Championships
5.-Mark Valadez*4:25.61 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 20NEPSAC T&F Championships
6.12Will Cassou*4:30.73 PRCTHotchkissMay 20NEPSAC T&F Championships
7.12Carson Drew*4:31.69 PRCTAvon Old FarmsMay 20NEPSAC T&F Championships
8.-Brennan Connell*4:42.53 PRCTChoate Rosemary HallMay 20NEPSAC T&F Championships
9.-Barrett Pak Chun Wong4:55.19 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
10.-Colin Schlissel5:20.10 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Stephen Tyler*4:18.36 PRCTWestonMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
2.12Ben Ruffing*4:18.40 PRCTJoel BarlowMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
3.12Andrew Whitney*4:19.21 PRCTMasukMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
4.12Michael Bortolot*4:19.53 PRCTJoel BarlowMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
5.10Marzio Mastroianni*4:21.20 PRCTBranfordMay 23SCC Track & Field Championship
6.12Zakeer Ahmad*4:21.73CTStaplesMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
7.11Brendan Murray*4:21.89CTCheshireMay 23SCC Track & Field Championship
8.11William Landowne*4:23.13 PRCTStaplesMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
9.11Drew Thompson*4:23.17 PRCTFairfield PrepMay 23SCC Track & Field Championship
10.12Moetiz Shilleh*4:23.26CTMasukMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
View full rankings...
3000 Meters
1.-Matt Farrell*9:08.71 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 20NEPSAC T&F Championships
2.12Joe Berrafati*9:14.02 PRCTChoate Rosemary HallMay 20NEPSAC T&F Championships
3.12John Cox*9:23.61 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 20NEPSAC T&F Championships
4.-Griffin Birney*9:25.52 PRCTChoate Rosemary HallMay 20NEPSAC T&F Championships
5.10Andrew Sidamon-Eristoff*9:36.99 PRCTHotchkissMay 20NEPSAC T&F Championships
6.12Carson Drew*10:14.57CTAvon Old FarmsMay 20NEPSAC T&F Championships
7.9Dominic Bellido*10:27.89 PRCTHotchkissMay 20NEPSAC T&F Championships
8.-Barrett Pak Chun Wong10:56.49 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
9.-Marvin Sibanda10:59.57 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
10.-Ian Staines11:00.03 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Zakeer Ahmad8:58.86 PRCTStaplesMay 13Loucks Games
2.11Brendan Murray9:06.49 PRCTCheshireMay 13Loucks Games
3.11Drew Thompson9:14.66CTFairfield PrepMay 13Loucks Games
4.12Aaron Breene*9:23.51 PRCTWiltonMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
5.11Alexander Mocarski*9:23.61 PRCTFairfield WardeMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
6.12Sean Parker9:27.87 PRCTShepaug ValleyApr 21Trinity HS Elite Distance Invite
7.11Benjamin Seiple*9:28.04 PRCTStaplesMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
8.12Bradford DeMassa9:29.94 PRCTRidgefieldApr 22New York Relays
9.11Daniel Nichols*9:33.45CTDanburyMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
10.12Brandon Harrington*9:35.87 PRCTStaplesMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Nicholas Pronovost*14.71 PRCTCoventryMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
2.10Edward Williams*14.77 PRCTSacred HeartMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
3.12Laurenzo Thompkins14.93 PRCTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
4.12Jason Pinnock*14.98 PRCTWindsorMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
5.11Cameron Whalen*15.02 PRCTStoningtonMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
6.12Malek Elshakhs15.03 PRCTE.O. SmithMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
7.12Devin Craig*15.07 PRCTWaterfordMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
8.12Zachary Deptula*15.13 PR (3.5)CTSheltonMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
9.12Connor Blodgett15.16 PRCTHallMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
10.10Elijah Rodriguez*15.17 PRCTSouthingtonMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Virgil Harrell III*38.90 PRCTHamdenMay 23SCC Track & Field Championship
2.12Connor Blodgett*39.03 PRCTHallMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
3.10Edward Williams*39.39 PRCTSacred HeartMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
4.11Marcus Manson*39.57 PRCTWindsorMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
5.11Aren Seeger*39.65 PRCTNaugatuckMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
6.12Antoine Merritt*39.85 PRCTHillhouseMay 23SCC Track & Field Championship
7.11Katrell Clay*39.87 PRCTNorwalkMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
8.12Matt Parker*40.02 PRCTDaniel HandMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
9.11Leon Campbell40.06 PRCTHartford PublicMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
10.12Asa Guest*40.24 PRCTNorthwest CatholicMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
View full rankings...
2k Steeplechase
1.11Maximillian Sparks6:32.16 PRCTCantonApr 2937th O'Grady Relays
2.10Eli Nahom6:32.83 PRCTNew MilfordApr 2937th O'Grady Relays
3.12Bradford DeMassa6:40.32 PRCTRidgefieldApr 2937th O'Grady Relays
4.11Aidan O'Donnell6:43.64 PRCTCantonApr 2937th O'Grady Relays
5.12Dylan Geissinger-Tuttle6:46.30CTNonnewaugApr 2937th O'Grady Relays
6.10Matthew Richard6:47.24 PRCTSheltonApr 2937th O'Grady Relays
7.11Steven Stanley Jr6:48.81 PRCTDerbyApr 2937th O'Grady Relays
8.11Ryan Escoda6:50.01 PRCTNewtownApr 2937th O'Grady Relays
9.12Charlie Taubl6:54.00 PRCTTrumbullApr 2937th O'Grady Relays
10.10Ryan Caldwell6:55.51 PRCTDanburyApr 22New York Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.Alex Crawford
Shamar Whyte
Owen Hyatt
Fitzroy Jones
42.29CTManchesterApr 29The 123rd Penn Relays
2.Relay Team42.36CTDanburyApr 22New York Relays
3.Nico Cavaliere
Justin McMillian
Garrett Dandridge
DeShaun Bradshaw
42.40CTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
4.-Kevin Antoine
Virgil Harrell III
Stanley Arrington Jr
Camron Fowlin*
42.62CTHamdenMay 23SCC Track & Field Championship
5.Derek Calloway
Deshaun Givens
Justin McCray
Jamar Eaton*
43.00CTEast HartfordMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
6.Relay Team*43.10CTSt. JosephMay 16Wilton at St. Joe's
7.Jaylon Nealy
Keyran Steele
Thomas Norman
Russell Thompson-Bishop
43.17CTBloomfieldApr 29The 123rd Penn Relays
8.-Joe Mugford
Alex Pratcher
Charles Fonck
Mike Plaskon*
43.36CTJonathan LawMay 23SCC Track & Field Championship
9.Relay Team*43.37CTChoate Rosemary HallMay 20NEPSAC T&F Championships
10.Christ N'Dabian
Elijah Henry
Jonathan Cineus
Elijah Alexandre*
43.42CTBunnellMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:15.91CTHamdenMay 06Last Minute Invitational
2.Kobe Simpson
Chrisjunior Coleman
Joshua McDowell
Jordan Ashman
3:20.15CTManchesterApr 29The 123rd Penn Relays
3.-Sean-Michael Parkinson
Terrell Cunningham
Daniel Campbell
Malcolm Going
3:23.28CTDanburyApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
4.Justin McMillian
Nico Cavaliere
Tyshaun James
Garrett Dandridge
3:24.02CTMiddletownMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
5.Ethan McMahon
Liam Akers
Matt Parker
Max Veth*
3:25.02CTDaniel HandMay 23SCC Track & Field Championship
6.Christian Morris
Dominick Curra
Matt Christe
Sean Fahey*
3:25.21CTImmaculateMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
7.Tyler Rubush
Thang Dao
Sean O'Hagan
Tyler Gleen*
3:25.58CTTrumbullMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
8.Baruch Goodman
Nikolas Parker
Matt Scott
Stephen Tyler
3:26.03CTWestonApr 2937th O'Grady Relays
9.William Smith
Caleb Benedict
Corey Gambardella
Jordan Lembo-Frey*
3:26.15CTGuilfordMay 23SCC Track & Field Championship
10.Connor Blodgett
Miller Anderson
Mason Stabile
Josh Rivera*
3:27.07CTHallMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.Colin Agostisi
David Bates
Ben Ertel
Ian Bartlett*
8:00.24CTFairfield LudloweMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
2.Christopher Wildman
Michael Kokines
Matthew Gutierrez
John Shea*
8:05.14CTSimsburyMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
3.Spencer Leclaire
Matt Cosentino
Sam Wilcox
Christopher Reeves*
8:06.69CTGlastonburyMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
4.Isiah Miller
Edit Krivca
Cedric Benoit
Matthew Luxeder*
8:07.44CTWoodlandMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
5.Evan Sharpe
Tracey Gallishaw
Steven Stanley Jr
Kenneth Little Jr*
8:08.03CTDerbyMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
6.Relay Team*8:08.05CTEast CatholicMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
7.Camden Miller
Kyle Englander
Jared Sharp
Nick Sinofsky*
8:08.18CTSuffieldMay 23NCCC Championship
8.Pedro Pereira
Christopher Leone
Christian Moraes
Daniel Campbell*
8:08.26CTDanburyMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
9.Joseph DeGrand
Damon Swift
Paul Beaver
Shawn Odei-Ntiri*
8:10.05CTHamdenMay 23SCC Track & Field Championship
10.Miller Anderson
Muhammad Ali
Dylan Rendon
Cole Canarie*
8:10.11CTHallMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Travis Shashok51' 8.75 PRCTWindhamApr 28Stafford Rotary Invitational
2.11Ed Radzion*51' 4 PRCTSheltonMay 23SCC Track & Field Championship
3.11Mike Burchell51' 0.5 PRCTDaniel HandApr 29Ledyard Relays Invitational
4.12Jack Godfrey*50' 8 PRCTNewtownMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
5.11Brian Jalowiec*49' 5 PRCTDerbyMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
6.10Jack Conley*49' 3CTNew CanaanMay 16Darien at New Canaan
12Trae Lounsbury*49' 3 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
8.12Admin Otajagic*48' 11 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
9.12Lou Duh48' 10 PRCTMasukMay 06Last Minute Invitational
10.12Darius Williams*48' 7 PRCTEast HartfordMay 16East Hartford vs. 2 Rivers - Innovation - Aerospace
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Mekhi Barnett153' 0 PRCTWesthillMay 08Westhill/Danbury at Greenwich
2.11Mike Burchell*148' 7 PRCTDaniel HandMay 23SCC Track & Field Championship
3.11Khaled Elmady*145' 4CTBrookfieldMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
4.9Vincent Dyer144' 3 PRCTWestbrookMay 13Runnin' Rams Invitational
12Matt Wyzykowski144' 3 PRCTXavierMay 15SCC West Outdoor Track and Field Sectional
6.11Jason Loney140' 10 PRCTBloomfieldMay 06Last Minute Invitational
7.12Travis Shashok139' 6 PRCTWindhamMay 06Last Minute Invitational
8.12Admin Otajagic*138' 6 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
9.12Jack Godfrey136' 4 PRCTNewtownApr 22New York Relays
10.12Will Conley136' 1CTNew CanaanApr 20Staples at New Canaan
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Devon McShane*175' 2 PRCTDaniel HandMay 23SCC Track & Field Championship
2.12Craig Shanahan174' 5 PRCTNew MilfordApr 2937th O'Grady Relays
3.12Andrew Jaworski*170' 3 PRCTTollandMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
4.10Marek Cierniewski170' 0 PRCTAvonMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
5.12Andrew Matthews*169' 11 PRCTStratfordMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
6.10Cade Klarides-Ditria*167' 11 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
7.12Robert Clark166' 8 PRCTSt. JosephMay 02Ludlowe/St. Joe's at New Canaan
8.12Andrew Farrier166' 2 PRCTTaftApr 15Andover/Deerfield/Taft Tri-Meet
9.12Daniel Labbadia166' 1 PRCTBerlinMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
10.12Weston Porter*165' 11 PRCTHotchkissMay 20NEPSAC T&F Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Safir Scott6' 8CTGreenwichApr 18New Canaan at Greenwich
2.12Devin Craig*6' 7 PRCTWaterfordMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
3.10Justin Forde*6' 6CTBrien McMahonMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
4.12Marcus Gates*6' 4CTNorwich Free AcademyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
10Diante Vines*6' 4 PRCTDanburyMay 16Danbury at Ridgefield
11DeAaron Lawrence6' 4CTMiddletownApr 0812th Bloomfield Invitational
12Yafari Boland6' 4 PRCTClassical MagnetApr 22Panther Invitational Track & Field Meet
8.10Dylan Wade*6' 3 PRCTNotre Dame-FairfieldMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
9.9Maxwell Morris6' 2 PRCTWestbrookMay 13Runnin' Rams Invitational
10Chet Ellis6' 2 PRCTStaplesMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
11Askia Sierra*6' 2 PRCTAmityMay 16SCC East Outdoor Track and Field Sectional
11Nicholas Pronovost6' 2 PRCTCoventryApr 28Stafford Rotary Invitational
12Tumani Edwards*6' 2CTDanburyMay 16Danbury at Ridgefield
11Brenden Sholes*6' 2CTNorwich Free AcademyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
12Isaac Floyd6' 2 PRCTGreenwichMay 08Westhill/Danbury at Greenwich
12Jake Larovera*6' 2 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
11DeAndre Wallace*6' 2CTHoly CrossMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
View full rankings...
Pole Vault
1.12Marc DeLuca*14' 9 PRCTWesthillMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
12Milan Spisek14' 9 PRCTJoel BarlowApr 29The 123rd Penn Relays
3.12Terence Cook14' 7 PRCTSimsburyMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
4.12Devon McShane14' 0CTDaniel HandMay 13Runnin' Rams Invitational
5.11Chris Weir*13' 6 PRCTNorwich Free AcademyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
11Oliver Hayes*13' 6 PRCTRidgefieldMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
7.11Zachary Burleigh*13' 0CTSouthingtonMay 23CCC Central Region Track and Field Championship
11Nicholas Petruzzelli*13' 0CTNotre Dame-West HavenMay 23SCC Track & Field Championship
11Jared Hubler*13' 0 PRCTForanMay 23SCC Track & Field Championship
11Alex Schwindt13' 0 PRCTFitchApr 29Ledyard Relays Invitational
11Brandon Gottwals13' 0 PRCTDanburyMay 08Westhill/Danbury at Greenwich
11Josh Appel13' 0 PRCTWesthillMay 08Westhill/Danbury at Greenwich
View full rankings...
Long Jump
1.12Safir Scott23' 3 PR (.3)CTGreenwichMay 13Loucks Games
2.11Dyshon Vaughn*23' 2.25 PRCTCareer MagnetMay 23SCC Track & Field Championship
3.11Jack Jones22' 9.75 PRCTTrumbullApr 2937th O'Grady Relays
4.12Dommoy Ennis*22' 7.5 PRCTKillinglyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
5.12Jake Larovera22' 5.75 PRCTSeymourApr 2937th O'Grady Relays
6.11Bobby Melms*22' 3.75 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
7.12Devin Shelton21' 11.75CTTollandMay 1386th Greater Hartford Outdoor Track and Field Invite
8.10Neal Eley21' 11 PRCTCareer MagnetMay 15SCC West Outdoor Track and Field Sectional
12Trevor Rooney*21' 11 PRCTMasukMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
10.12Jason Pinnock21' 10.5 PRCTWindsorMay 06Middletown Outdoor Track & Field Invite Varsity
View full rankings...
Triple Jump
1.11Jack Jones*45' 11 PRCTTrumbullMay 23FCIAC Boys Championship (Provisional Entries)
2.10Justin Forde45' 10.75 PRCTBrien McMahonMay 06Last Minute Invitational
3.11Dyshon Vaughn45' 6.5 PRCTCareer MagnetMay 15SCC West Outdoor Track and Field Sectional
4.12Safir Scott45' 2 PRCTGreenwichMay 02Stamford/Greenwich at Trumbull
12Tumani Edwards45' 2CTDanburyApr 2937th O'Grady Relays
12Jake Larovera*45' 2 PRCTSeymourMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
7.12Trae Lounsbury45' 1.25 PRCTSeymourApr 2937th O'Grady Relays
8.11Jonathan Cineus*44' 7.25 PRCTBunnellMay 23South West Conference Outdoor Track and Field Championship
9.12Tariq Price*44' 4 PRCTSacred HeartMay 23Naugatuck Valley League Outdoor Track and Field Championship
10.12Dommoy Ennis*44' 3 PRCTKillinglyMay 20ECC Outdoor Track and Field Championship
View full rankings...
Hammer - 12lb
1.11Christian Sturm157' 2 PRCTSt. Paul CatholicApr 2937th O'Grady Relays
2.12Charlie Ritchel*135' 8CTSeymourMay 18Hillhouse National Qualifier
3.10Cade Klarides-Ditria*128' 0 PRCTSeymourMay 18Hillhouse National Qualifier
4.12Billy Conlan*125' 6 PRCTSeymourMay 18Hillhouse National Qualifier
5.12Lou Duh125' 0 PRCTMasukMay 06Last Minute Invitational
6.11Dallas Tuttle122' 7 PRCTPomperaugApr 2937th O'Grady Relays
7.12Trae Lounsbury*120' 9 PRCTSeymourMay 18Hillhouse National Qualifier
8.10Joseph Lanham*119' 3 PRCTCoventryMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
9.10Michael Browning*114' 6 PRCTRHAMMay 2036th Randy Smith Journal Inquirer Greater Manchester Invite
10.11Dylan Drescher112' 5 PRCTMiddletownApr 0812th Bloomfield Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.