Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dedrick Vanover10.68 PR (3.1)FLFort WhiteMar 25UNF Spring Break Invitational
2.12Owen Clanahan10.87 PR (-1.4)FLBishop McLaughlinApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
3.12IyRese Scott10.99 PRFLCanterbury (St. Petersburg)Apr 20FHSAA 1A District 7 Championships
4.12Iyrese Scott11.00 PR (.3)FLCanterbury (Fort Myers)Apr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
5.11Chase Brown11.04 PR (-1.4)FLSt Stephens EpiscopalApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
6.10Glen Cooper11.05 PR (-1.0)FLBronsonApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.12Joe Lang11.07 PR (1.4)FLCommunity SchoolApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
8.11Alex Murphey11.10 PR (1.4)FLCommunity SchoolApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
9.10Darius Collins11.13 PR (-1.4)FLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
10.12Jordon Murrell11.14 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Owen Clanahan21.81 PR (1.5)FLBishop McLaughlinMay 06FHSAA 1A State Championships
2.11Alex Murphey22.34 PR (1.5)FLCommunity SchoolMay 06FHSAA 1A State Championships
3.10Glen Cooper22.40 PR (1.8)FLBronsonApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.12Dedrick Vanover22.41 PRFLFort WhiteApr 08Chiles Capital City Classic
5.10Darius Collins22.46 PR (-.3)FLIndian Rocks ChristianApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
6.12Joe Lang22.52 PR (.3)FLCommunity SchoolApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
7.11Sydney Brown22.54 PRFLSt Stephens EpiscopalFeb 17Calvary Christian Warrior Invitational
8.12Jordon Murrell22.61 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
9.11Zanta Shubert22.72 PR (-.3)FLIndian Rocks ChristianApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
10.11Eric Hunter22.75 PRFLMoore HavenMar 30St. John Neumann Home Meet
View full rankings...
400 Meters
1.10Colin Howard49.72 PRTXConcordia LutheranMay 06TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
2.12Letherio Jones50.57 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
3.12Tyler Lawrence50.78 PRFLAdmiral FarragutFeb 17Calvary Christian Warrior Invitational
4.9Soloman Weller50.82 PRFLIndian Rocks ChristianFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
5.11Adrianno DiLorenzo51.12 PRFLCardinal MooneyMar 24ODA Thunder Invitational
6.11Alex Oi51.13 PRFLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.12Andrew Csubak51.54 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 08Pre-State at IMG fueled by Gatorade
8.12Jordon Murrell51.94 PRFLSt Stephens EpiscopalMar 23Mustang Invitational
9.11Michael Keough52.25 PRFLBishop McLaughlinApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
10.10Gabe Dails52.31 PRFLCalvary Christian (Clearwater)Apr 13FHSAA 1A District 6 Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Andrew Csubak1:55.25 PRFLSt Stephens EpiscopalMay 06FHSAA 1A State Championships
2.11Henry Howell1:59.79 PRFLSt Stephens EpiscopalMay 06FHSAA 1A State Championships
3.11Timothy Cline2:00.61 PRFLIndian Rocks ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
4.9Soloman Weller2:01.11 PRFLIndian Rocks ChristianApr 07Karl Flammer Ford Invitational
5.11Kai Soderberg2:02.85 PRFLOut-of-Door AcademyApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
6.12Joshua Guzman2:04.59 PRFLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.11Peter Charles2:04.71 PRFLSeacrest Country DayMar 30St. John Neumann Home Meet
8.12Avery Kitchens2:06.31 PRFLOak HallMar 15Alachua County Championships
9.11Christian Hanson2:06.37FLSt Francis CatholicApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
10.10Ben Scott2:06.40 PRFLSt Francis CatholicApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Andrew Csubak4:30.05 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 08Pre-State at IMG fueled by Gatorade
2.12Osiel Moreno4:36.24FLLafayetteMay 06FHSAA 1A State Championships
3.11Coleman Tadrowski4:37.30 PRFLP.K. YongeMar 18Royal Invitational
4.-Reed Legg4:37.81 PRFLCanterbury (Fort Myers)Mar 30Pepsi Florida Relays
5.8Austin Montini4:38.13 PRFLOak HallApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
6.11Christian Hanson4:38.60 PRFLSt Francis CatholicApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.11Fernando Palacios4:40.61 PRFLBell CreekApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
8.11Peter Charles4:42.72 PRFLSeacrest Country DayApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
9.11Collin Kane4:43.58 PRFLOak HallApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
10.11Henry Howell4:47.25 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.8Austin Montini9:47.55 PRFLOak HallMay 06FHSAA 1A State Championships
2.-Reed Legg10:03.29 PRFLCanterbury (Fort Myers)Mar 30Pepsi Florida Relays
3.11Collin Kane10:04.44 PRFLOak HallMay 06FHSAA 1A State Championships
4.12Osiel Moreno10:04.84FLLafayetteMay 06FHSAA 1A State Championships
5.11Fernando Palacios10:15.97 PRFLBell CreekApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
6.9Paul McKenzie10:17.45 PRFLSeffner ChristianMar 03Calvary Invitational
7.10Ian Townsend10:18.22 PRFLBellApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.11Dan O'Dell10:22.54 PRFLFirst BaptistApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
9.11Cooper LaBrant10:25.60FLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
10.9John McKenzie10:25.86 PRFLSeffner ChristianApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Tyler Rhodes14.53 PR (2.2)FLNorthside ChristianMay 27Flo Golden South Classic
2.12Timothy Lambeth15.46 PR (1.3)FLTampa Bay HEATApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
3.12Elijah Benoit15.63 PRFLSeffner ChristianMar 31Indian Rocks Invitational
4.11Antaeveon Payne15.91 PR (.6)FLSouthwest Florida Christian AcadMay 27Flo Golden South Classic
5.12Chance Mayo16.26 PR (-.6)FLOak HallMay 06FHSAA 1A State Championships
6.12Jack Tabar16.37 PR (1.3)FLSt John NeumannApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.12Alek Hutto16.52 PR (1.3)FLCalvary Christian (Clearwater)Apr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.10Alexander Myrin16.67 PR (.9)FLSt John NeumannApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
9.9Julian Gonzalez16.73 PRFLSeacrest Country DayMar 30St. John Neumann Home Meet
11Kyle Jackson16.73 PRFLNorthside ChristianApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Tyler Rhodes39.05 PRFLNorthside ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
2.12Owen Clanahan39.40FLBishop McLaughlinMar 23Mustang Invitational
3.12Timothy Lambeth40.38FLTampa Bay HEATMay 06FHSAA 1A State Championships
4.11Antaeveon Payne41.35 PRFLSouthwest Florida Christian AcadFeb 11Hallandale All-Comers Meet
5.12Elijah Benoit41.68 PRFLSeffner ChristianMar 09St. Stephen's Falcon Invitational
6.11Jet Gillum41.72 PRFLSt Stephens EpiscopalApr 04Manatee County Varsity Championships
7.12Keean Burlison41.91 PRFLFirst BaptistApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.11Johnny Jiao42.31 PRFLOak HallMar 15Alachua County Championships
9.12Chance Mayo42.67 PRFLOak HallApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
10.12Alek Hutto43.88 PRFLCalvary Christian (Clearwater)Apr 13FHSAA 1A District 6 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Javan Smith
Dominic Moss
Calvin Samuel
Evan Miller
41.96FLZephyrhills Christian AcademyFeb 16Kathleen Open
2.Letherio Jones
Sydney Brown
Chase Brown
Jordon Murrell
42.37FLSt Stephens EpiscopalMar 03Booker Invitational
3.Joe Lang
Alex Murphey
Kane Aldrich
Jason Beauplan
43.39FLCommunity SchoolApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
4.Joe Mastrino
Julio Herrera
Gilbert Eisten
Owen Clanahan
43.42FLBishop McLaughlinApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
5.Scott Christensen
Zanta Shubert
Darius Collins
Soloman Weller
43.57FLIndian Rocks ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
6.Juquan Mccants
Bryan Mcmullen
Tyree Bryant
Rodney Mitchell
43.68FLWildwoodApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
7.Relay Team44.14FLCambridge ChristianMar 31Indian Rocks Invitational
8.Zachary Brecher
Ray Pierre
Joseph Sparacio
William Stearns
44.23FLFirst BaptistApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
9.Relay Team44.30FLNorthside ChristianApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
10.Elijah Benoit
Tyrell Carter
Josh Gregory
Karmi Mackey
44.41FLSeffner ChristianMar 09St. Stephen's Falcon Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:24.67FLSt Stephens EpiscopalApr 04Manatee County Varsity Championships
2.Joshua Guzman
Jack Pohler
Timothy Cline
Soloman Weller
3:28.25FLIndian Rocks ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
3.Drew Scott
Adrian Harris
Jack Knox
Kyle Jackson
3:29.58FLNorthside ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.Kendrick Maynor Jr.
Gabe Dails
Courtney Birge
Hudson Rowan
3:33.37FLCalvary Christian (Clearwater)Apr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
5.Johnny Jiao
Michael Holloway
Chance Mayo
Avery Kitchens
3:35.01FLOak HallMar 30Pepsi Florida Relays
6.Sullivan Follin
Matthew Bueltel
Joseph Sparacio
Nick Tompkins
3:35.61FLFirst BaptistApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.Alex Oi
Philip Henderson
Zach Fine
Eli Curry
3:36.00FLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.Joe Lang
Alex Murphey
Jason Beauplan
Kane Aldrich
3:36.22FLCommunity SchoolApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
9.Juquan Mccants
Rodney Mitchell
Bryan Mcmullen
Willie Kelley
3:36.44FLWildwoodApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
10.Adrianno DiLorenzo
Anthony DiMare
Adam Sage
Alex Turner
3:38.86FLCardinal MooneyMar 09St. Stephen's Falcon Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Joshua Guzman
Jack Pohler
Timothy Cline
Soloman Weller
8:11.40FLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
2.Andrew Csubak
Benjamin Whorf
Angus Chatham
Henry Howell
8:12.29FLSt Stephens EpiscopalApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
3.Michael Holloway
Collin Kane
Avery Kitchens
Austin Montini
8:34.83FLOak HallApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.Drew Scott
Colton Marr
Dalton Marr
Justin Nunamaker
8:38.33FLNorthside ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
5.Justin Ahlquist
Sebastian Lescano
Adam Sage
Alec Stettler
8:38.65FLCardinal MooneyApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
6.Alex Fiorillo
Philip Henderson
Tyreek Montgomery
Alex Oi
8:40.24FLAdmiral FarragutApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
7.Tony Yoder
Ian Townsend
Vincent Cangelosi
Johnny Zuniga
8:46.15FLBellApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.Sean Marsh
William Fruecht
John Koga
Sebastian Wright
8:51.17FLSt John NeumannApr 20FHSAA 1A District 8 Championships
9.Roberto Sarabia
Tyler Owen
Ben Scott
Christian Hanson
8:55.82FLSt Francis CatholicApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
10.Aaron Harris
Teddy Becotte
Jason Beauplan
Kane Aldrich
9:06.01FLCommunity SchoolApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Collin Kane
Johnny Jiao
Avery Kitchens
Austin Montini
11:19.13FLOak HallMar 30Pepsi Florida Relays
2.Relay Team12:19.48FLSt Francis CatholicMar 31Mustang River City Distance Carnival
3.Relay Team12:29.19FLCanterbury (Fort Myers)Mar 04Naples Eagle Invitational
4.Relay Team12:36.61FLSt Stephens EpiscopalFeb 09Lipham Relays
5.Relay Team12:47.17FLNorthside ChristianFeb 09Lipham Relays
6.Relay Team12:51.01FLSt John NeumannMar 04Naples Eagle Invitational
7.Relay Team12:56.33FLTampa Bay HEATMar 04Bob English Classic Relays
8.Relay Team13:14.86FLIndian Rocks ChristianFeb 09Lipham Relays
9.Relay Team13:15.37FLSouthwest Florida Christian AcadMar 04Naples Eagle Invitational
10.Relay Team14:18.61FLKeswick ChristianFeb 09Lipham Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12James Thorpe17.42m PRFLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
2.12Keyon Jenkins16.12m PRFLAdmiral FarragutMar 30Pepsi Florida Relays
3.12Kyle Back15.24m PRFLCambridge ChristianApr 13FHSAA 1A District 6 Championships
4.11Sam Baker14.90mFLAdmiral FarragutFeb 17Calvary Christian Warrior Invitational
5.12Ashton Taylor14.00m PRFLAdmiral FarragutApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
6.12Alex Kurleman13.63m PRFLCalvary Christian (Clearwater)Feb 25West Coast Invitational
7.12Ivan Kuzvetsov13.32m PRFLOak HallApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
8.11Ike Walker13.28m PRFLSt Francis CatholicMar 15Alachua County Championships
9.11Christophe Kimble13.20m PRFLSt John NeumannMar 24ODA Thunder Invitational
10.11Josh Stevens13.14m PRFLSt Stephens EpiscopalMar 09St. Stephen's Falcon Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12James Thorpe53.40m PRFLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
2.11Daniel Gonzalez44.85m PRFLNorth PortApr 06Sarasota County Championships
3.11Christophe Kimble43.12m PRFLSt John NeumannApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.12Alex Kurleman41.66m PRFLCalvary Christian (Clearwater)Apr 13FHSAA 1A District 6 Championships
5.12Kyle Back41.22m PRFLCambridge ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
6.9Brant Ralph40.92m PRFLFirst BaptistMar 31Indian Rocks Invitational
7.11Josh Stevens40.72m PRFLSt Stephens EpiscopalApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.11Jake Maranzana40.06m PRFLNorthside ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
9.12Keyon Jenkins39.32m PRFLAdmiral FarragutMar 23Mustang Invitational
10.11Ike Walker39.06m PRFLSt Francis CatholicFeb 24Danny Brown Invitational
View full rankings...
High Jump
1.11Berrick Jean Louis2.05m PRFLCanterbury (Fort Myers)May 06FHSAA 1A State Championships
2.10Nick Tompkins1.92m PRFLFirst BaptistApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
12Montrez Jackson1.92m PRFLTrentonApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
11Gilbert Eisten1.92m PRFLBishop McLaughlinMar 23Mustang Invitational
5.11Zachary Brecher1.90m PRFLFirst BaptistMar 31Indian Rocks Invitational
6.11D'Whan Poole1.87m PRFLIndian Rocks ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.12Joey Wisser1.83m PRFLSeacrest Country DayMar 30St. John Neumann Home Meet
8.10Jay Karlen1.82m PRFLCalvary Christian (Clearwater)Mar 10Ed Wells
10Eli Curry1.82m PRFLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
12Caleb Fagan1.82m PRFLSeven Rivers ChristianApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
12Mac Gilroy1.82m PRFLShorecrest PreparatoryApr 07Karl Flammer Ford Invitational
11Erick Henry1.82m PRFLTrentonApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
10Owen Stayer1.82m PRFLCommunity SchoolApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Kane Aldrich4.65m PRFLCommunity SchoolApr 07Wally Keller Invitational
2.12Ethan Stebbins3.65m PRFLBranfordApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
3.10Trevor Bernstein3.55m PRFLShorecrest PreparatoryMar 31Indian Rocks Invitational
4.12William Spearman3.51m PRFLEvangelical ChristianMar 30St. John Neumann Home Meet
5.12Marc Dagostino3.50mFLNorthside ChristianFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
10Ryan Sparklin3.50m PRFLKeswick ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
7.12Seth Dean3.46m PRFLBranfordApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
8.7Logan Brown3.38m PRFLNorthside ChristianApr 20FHSAA 1A District 7 Championships
9.12Jeremy Crist3.35m PRFLCardinal MooneyMar 09St. Stephen's Falcon Invitational
10.10Carlos Riva3.20m PRFLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
11Nathaniel Kuhlman3.20mFLCalvary Christian (Clearwater)Mar 03Calvary Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Markel Pryor6.92m PR (4.2)FLSeven Rivers ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
2.10Jalen Ellis6.64m PR (4.7)FLCanterbury (Fort Myers)May 06FHSAA 1A State Championships
3.12Caleb Fagan6.61m PRFLSeven Rivers ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.12Iyrese Scott6.53m PR (3.5)FLCanterbury (Fort Myers)May 06FHSAA 1A State Championships
5.11Berrick Jean Louis6.53m PRFLCanterbury (Fort Myers)Feb 14St. John Neumann Mini Meet
6.12IyRese Scott6.52m PRFLCanterbury (St. Petersburg)Mar 17IMG Academy Invitational
7.10Winston Dessesow6.48m PRFLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.11Finalsel Pryor6.41m PRFLSeven Rivers ChristianMar 28Chrystal River Invitational
9.11Eric Hunter6.37m PRFLMoore HavenApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
10.11Justin Craig6.25m PRFLSeffner ChristianMar 23Mustang Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Markel Pryor14.08m PRFLSeven Rivers ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
2.11Finalsel Pryor13.67m PRFLSeven Rivers ChristianMar 28Chrystal River Invitational
3.12Noah Osborne13.07m PRFLBradenton ChristianApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
4.11Ray Pierre13.00m PR (3.8)FLFirst BaptistMay 06FHSAA 1A State Championships
5.10Winston Dessesow12.85m PRFLAdmiral FarragutApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
6.9Devonte Bowie12.65m PRFLHawthorneApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
12Keean Burlison12.65m PRFLFirst BaptistApr 27FHSAA 1A Region 2 Championships
8.12Elijah Benoit12.61mFLSeffner ChristianFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
9.11Chase Brown12.58m PRFLSt Stephens EpiscopalMar 03Booker Invitational
10.12Alex Turner12.45m PRFLCardinal MooneyApr 06Sarasota County Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.