Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Steven Simmons10.65 (.2)FLPalatkaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
2.12Dedrick Vanover10.68 PR (3.1)FLFort WhiteMar 25UNF Spring Break Invitational
3.12Cj McNeal10.79 (.2)FLBishop MooreApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
4.10Treyvon Williams10.83 PR (.2)FLPalatkaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.11Julien Cromwell10.84 (-.1)FLSanta FeApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
6.11Ygenio Booker10.86 PRFLHernandoApr 06Hernando Citrus Classic
7.12Josh Brown10.91 PRFLNorth MarionApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
8.12Jean Elysee10.94 PR (.2)FLJonesApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.9Decarri Allen10.97 PR (.2)FLJonesMar 08Metro Frosh/Soph Meet
10.11Kydiana Lewis11.08 PR (2.5)FLMontverde AcademyApr 12FHSAA 2A District 8 Championships
11Jordan Lewis11.08 PRFLTrinity CatholicMar 09The Villages Home Meet#2
View full rankings...
200 Meters
1.10Treyvon Williams21.55 PR (1.3)FLPalatkaMay 06FHSAA 2A State Championships
2.12Steven Simmons21.79 (-1.0)FLPalatkaMar 18Bob Hayes Invitational
3.11Julien Cromwell21.99 PR (.8)FLSanta FeApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
4.12Cornelius Stewart22.21 PR (.8)FLJonesApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.11Jordan Lewis22.31 PRFLTrinity CatholicApr 01The Villages Buffalo Invitational
6.12Josh Brown22.32 PRFLNorth MarionApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
7.12Dedrick Vanover22.41 PRFLFort WhiteApr 08Chiles Capital City Classic
8.12Cj McNeal22.70 (-.2)FLBishop MooreApr 12FHSAA 2A District 8 Championships
9.9Decarri Allen22.79 PR (-.2)FLJonesApr 12FHSAA 2A District 8 Championships
10.12Mckenzie Levance22.80 PR (.8)FLFort WhiteApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Steven Simmons48.51 PRFLPalatkaMar 25FSU Relays
2.12Robert Passmore49.41 PRFLPalatkaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
3.11Julien Cromwell49.54 PRFLSanta FeApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
4.12Josh Brown49.78 PRFLNorth MarionApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
5.11Jason Axon49.96 PRFLAtlanticApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
6.12Demareyae Givens50.10 PRFLPalatkaApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
7.10Laquavian Nevins50.12 PRFLNorth MarionApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.12Dewayne Robinson50.37FLZephyrhillsFeb 25Wharton Invitational
9.12Dariaunte Davis51.28 PRFLEastsideApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
10.12Cornelius Stewart51.35 PRFLJonesApr 12FHSAA 2A District 8 Championships
View full rankings...
800 Meters
1.10Dalton Brown1:56.69 PRFLTavaresMay 06FHSAA 2A State Championships
2.11Keonte Turner1:59.61 PRFLMt DoraMar 30Pepsi Florida Relays
3.-Keontae Turner2:00.06 PRUnattachedMay 13Avery Creek Distance Showcase
4.12Peyton Snyder2:00.07 PRFLPalatkaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.12Thomas Sandargas2:00.47 PRFLBishop MooreMay 06FHSAA 2A State Championships
6.12Trent Mandato2:00.81 PRUnattachedMay 13Avery Creek Distance Showcase
7.12Hunter Chavis2:01.43FLMt DoraMar 30Pepsi Florida Relays
8.10Isaac Jacobs2:02.16 PRFLLake Highland PrepMar 30Pepsi Florida Relays
9.11Rilyn Crouch2:02.79 PRFLSanta FeApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
10.10Laquavian Nevins2:04.68FLNorth MarionMar 03Larry Kelly Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Trevor Foley4:15.69 PRFLCitrus Park ChristianMar 25FSU Relays
2.12Trent Mandato4:22.21 PRFLTrinity PrepMar 30Pepsi Florida Relays
3.10Dalton Brown4:29.36 PRFLTavaresMar 30Pepsi Florida Relays
4.12Hunter Chavis4:29.64FLMt DoraMar 03Larry Kelly Invitational
5.10Jacob Hensley4:33.24 PRFLCitrusApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
6.11Trent Turbyfill4:35.12 PRUnattachedMay 13Avery Creek Distance Showcase
7.12Preston Copenhaver4:36.37FLTrinity PrepMar 30Pepsi Florida Relays
8.11Ryder Valiquette4:37.59 PRFLMontverde AcademyApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.10John Jessup4:38.98FLGulfFeb 25Wharton Invitational
10.11Sean Leider4:39.84 PRUnattachedMay 13Avery Creek Distance Showcase
View full rankings...
1 Mile
1.11Trevor Foley4:35.96 PRFLCitrus Park ChristianMay 23Wingfoot Mile
View full rankings...
3000 Meters
1.10Adam Aldrich9:51.88 PRFLAtlanticMar 04Spruce Creek Invitational
2.9Dylan Adinolfi11:01.56 PRFLAtlanticMar 04Spruce Creek Invitational
3.10Kevante Caldwell11:46.57 PRFLAtlanticMar 04Spruce Creek Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Trent Mandato9:11.94 PRFLTrinity PrepApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
2.11Trevor Foley9:23.99 PRFLCitrus Park ChristianMar 25FSU Relays
3.11Ricky Woodruff9:47.25 PRFLTrinity PrepMar 25FSU Relays
4.11Trent Turbyfill9:47.57FLTrinity PrepMay 06FHSAA 2A State Championships
5.12Preston Copenhaver9:48.33 PRFLTrinity PrepMar 25FSU Relays
6.9David Manning10:04.52 PRFLTrinity PrepMar 10Deltona Invitational
7.10Jonah Gottschalk10:12.40 PRFLLake Highland PrepMar 30Pepsi Florida Relays
8.11Sean Leider10:13.48 PRFLTrinity PrepFeb 24Highlander Invitational
9.10John Jessup10:18.30 PRFLGulfFeb 28Fivay Invitational
10.10Jacob Hensley10:19.11 PRFLCitrusFeb 23South Sumter Raider Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Brandon Schultz14.38 PRFLRidgewoodMar 31Sunshine Athletic Conference - West Meet
2.11Jordan Lewis14.61 PRFLTrinity CatholicApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
3.11Devante Vanterpool14.78 PR (-1.5)FLUmatillaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
12Jalon Taylor14.78 PRFLSouth SumterApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
5.12Austin Perry15.22 PR (3.7)FLJonesMar 15Trinity Prep Invitational
6.11Oluwaferanmi Dada15.31 PRFLThe VillagesApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
7.12Daniel Lookadoo15.65FLPalatkaMar 03Bear Classic
8.11D'Wann Bentley15.96 PRFLUmatillaApr 07Lake-Sumter County Championships
9.11Ishamel Poole15.99FLNature Coast TechnicalMar 28Nature Coast Shark Classic
10.11Braxston Presley16.19 PR (1.6)FLEastsideMar 30Pepsi Florida Relays
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Brandon Schultz38.88 PRFLRidgewoodApr 08Steinbrenner Invitational
2.12Austin Campbell39.26FLTrinity PrepMay 06FHSAA 2A State Championships
3.12Jalon Taylor39.98 PRFLSouth SumterApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
4.11Isaac Fields40.52 PRFLHernandoApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.12Austin Perry40.54 PRFLJonesMar 10Deltona Invitational
6.11Devante Vanterpool40.71 PRFLUmatillaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
7.11D'Wann Bentley41.32 PRFLUmatillaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.11Braxston Presley41.37 PRFLEastsideApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.11Jack Gabriel41.68 PRFLSanta FeApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
10.11Kevin Moran41.92 PRFLJonesApr 01Mt Dora Kiwanis Invitational
View full rankings...
2k Steeplechase
1.9Jacob Cavin8:38.76 PRFLBradfordMar 25UNF Spring Break Invitational
2.11Jeffrey Tyson8:51.10 PRFLBradfordMar 25UNF Spring Break Invitational
3.12Robert Martin9:02.41 PRFLBradfordMar 25UNF Spring Break Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Markel Rasher
Steven Simmons
Demareyae Givens
Treyvon Williams
41.46FLPalatkaMay 06FHSAA 2A State Championships
2.Relay Team42.46FLJonesMar 10Deltona Invitational
3.James Wallace
Juan Contreras
Adam Netani-Benali
Cj McNeal
42.79FLBishop MooreApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
4.Relay Team43.34FLNature Coast TechnicalApr 06Hernando Citrus Classic
5.Malik Dixon
Francisco Zhou
Devyn Caster
Nick Deese
43.40FLLake Highland PrepApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
6.Relay Team43.43FLSouth SumterApr 07Lake-Sumter County Championships
7.Mckenzie Levance
JacQuez Pelham
John Reid
Joshua Swayze
43.47FLFort WhiteMar 25UNF Spring Break Invitational
8.Kameron Howard
Dewayne Robinson
Charles Harrison
Cartell Strong
43.53FLZephyrhillsApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.Relay Team43.86FLTrinity CatholicApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
10.Hal Davis
Darien Douglas
Michael Johnson
Devonte Tanksley
44.08FLEastsideMar 30Pepsi Florida Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Robert Passmore
Steven Simmons
Treyvon Williams
Demareyae Givens
3:15.63FLPalatkaMay 06FHSAA 2A State Championships
2.Laquavian Nevins
Josh Brown
Kj Kinsler
Markey Morrison
3:28.30FLNorth MarionApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
3.Relay Team3:29.22FLJonesMar 10Deltona Invitational
4.Omar Ramos
Wyatt Shaw
Brandell Colbert
Jalon Taylor
3:30.14FLSouth SumterApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
5.Dariaunte Davis
Darien Douglas
Michael Johnson
Braxston Presley
3:30.38FLEastsideMar 30Pepsi Florida Relays
6.Jeremiah Vargas
Ross Stalcup
Isaac Fields
Hunter Davis
3:31.07FLHernandoMay 06FHSAA 2A State Championships
7.Ian Cortes
Weston Baptiste
Jett Blaschka
Yohane Griffin
3:32.44FLMontverde AcademyApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.Len'kel Smith
Zachary Gates
Matthew Robinson
Kyle Pierce
3:32.45FLNature Coast TechnicalApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.Joeseph Robinson
Brent Griswold
James Mardis
Luis Demps
3:32.79FLEustisApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
10.John Torres
Kevin Mahoney
Godtime Nimely
Brandon Schultz
3:33.59FLRidgewoodApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Daniel Ambrose
Tim Feezor
Clayton Chandler
Dalton Brown
8:19.16FLTavaresApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
2.Jonah Gottschalk
Christian Kechriotis
Gavin Addeo
Isaac Jacobs
8:23.62FLLake Highland PrepApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
3.David Manning
Sean Leider
Brian Hoepfl
Preston Copenhaver
8:25.47FLTrinity PrepApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
4.Caleb Russo
Cody Thompson
Steven Thompson
Jacob Eno
8:26.21FLCrystal RiverApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.Laquavian Nevins
Justin Mosher
Kj Kinsler
Markey Morrison
8:26.92FLNorth MarionApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
6.Luke Metcalf
Jonathan Petro
Corbin Goodyear
Thomas Sandargas
8:27.13FLBishop MooreApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
7.Frank Tirado
James Trey Hall
Matthew Ralsky
Christian Lindo
8:28.28FLNature Coast TechnicalApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.Robert Passmore
Shawn Smith
Treyvon Williams
Demareyae Givens
8:31.98FLPalatkaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.Relay Team8:38.21FLHernandoApr 06Hernando Citrus Classic
10.Relay Team8:50.00FLMt DoraFeb 17Carl Friedman Memorial Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Rilyn Crouch
Cade Kelly
Jack Gabriel
Blake Lofing
12:12.39FLSanta FeMar 30Pepsi Florida Relays
2.Xavier Davis
Logan Diehl
Antonio Durant II
Anton Maslov
12:17.25FLEastsideMar 30Pepsi Florida Relays
3.Relay Team12:33.05FLNorth MarionFeb 17Nease Relays
4.Abram Cathlino
Cleveland McGruder
Sebastain Belardino
Brennan Wykoff
15:01.77FLInterlachenMar 14Bolles Relay Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Harrison Greenhill17.26m PRFLLake Highland PrepMay 06FHSAA 2A State Championships
2.12Zackary Carpenter16.70m PRFLZephyrhillsMay 06FHSAA 2A State Championships
3.12Uriah Gilbert14.37m PRFLTrinity CatholicApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
4.12Tj Pitts14.03m PRFLWillistonMay 06FHSAA 2A State Championships
5.10Sam Kwatkosky13.93m PRFLTrinity CatholicApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
6.12Augustus Carwell13.73m PRFLNature Coast TechnicalApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
7.12Maurice Morrison13.62m PRFLNorth MarionApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.12Bokeyon Rice13.54m PRFLSouth SumterMar 28Chrystal River Invitational
9.12Jacob Wells13.35m PRFLSouth SumterApr 07Lake-Sumter County Championships
10.12Calvin Francis13.26m PRFLJonesApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Zackary Carpenter47.91m PRFLZephyrhillsApr 21FHSAA 2A District 7 Championships
2.12Bokeyon Rice46.66mFLSouth SumterMay 06FHSAA 2A State Championships
3.12Harrison Greenhill44.76m PRFLLake Highland PrepApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
4.11Sam Morris44.14m PRFLCitrusApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.12Uriah Gilbert44.10m PRFLTrinity CatholicMar 09The Villages Home Meet#2
6.12Jacob Wells43.80m PRFLSouth SumterApr 07Lake-Sumter County Championships
7.11Myles Schreck42.28m PRFLTrinity PrepApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.12Thomas Tolbert42.19m PRFLWeeki WacheeMar 03Mitchell Track and Field Invitational
9.12Tj Pitts41.60m PRFLWillistonApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
10.12Andrew Stephenson40.98m PRFLWeeki WacheeApr 21FHSAA 2A District 7 Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Israel Diaz2.05m PRUnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
2.11David Long1.95m PRFLAtlanticApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
3.12Marquez Cooper1.88m PRFLAncloteFeb 17Anclote Invitational
4.10Shandell Scriven1.88m PRFLCrystal RiverMar 28Chrystal River Invitational
5.10Malik Dixon1.87m PRFLLake Highland PrepApr 12FHSAA 2A District 8 Championships
6.11Rodney Mike1.85m PRFLCitrusApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
7.10Glen Register1.83m PRFLUmatillaApr 01Mt Dora Kiwanis Invitational
8.11Devante Vanterpool1.82mFLUmatillaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.10Tre'pavis Mobley1.80m PRFLZephyrhillsApr 21FHSAA 2A District 7 Championships
11Justice Parham1.80m PRFLTarpon SpringsApr 06PCAC
View full rankings...
Pole Vault
1.12Max Floren4.38m PRFLUmatillaMay 06FHSAA 2A State Championships
2.12Christopher Kern4.10m PRFLBishop MooreFeb 17Carl Friedman Memorial Invitational
3.12Gary Johnson3.81m PRFLUmatillaApr 01Mt Dora Kiwanis Invitational
11Zach Miller3.81mFLMt DoraApr 01Mt Dora Kiwanis Invitational
5.11Sander Fess3.78m PRFLLake Highland PrepMay 06FHSAA 2A State Championships
6.12Andrew Sowinski3.66m PRFLLake Highland PrepFeb 24Highlander Invitational
7.12Kyle Connelly3.65m PRFLTavaresMar 03Larry Kelly Invitational
8.10Henry Johnson3.51m PRFLUmatillaApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.11Alex Scianimanica3.44m PRFLSanta FeApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
10.10Max Glavan3.25m PRFLNature Coast TechnicalApr 21FHSAA 2A District 7 Championships
View full rankings...
Long Jump
1.11Kydiana Lewis6.98m PRFLMontverde AcademyFeb 18Sanford Seminole Invitational
2.12Hal Davis6.68m PRFLEastsideMar 15Alachua County Championships
3.12Austin Perry6.60mFLJonesFeb 24Highlander Invitational
4.10Cartell Strong6.59m PRFLZephyrhillsMay 06FHSAA 2A State Championships
10Jaquan Sheppard6.59m PRFLZephyrhillsApr 21FHSAA 2A District 7 Championships
6.11Jalen Townsend6.57m PRFLLake Highland PrepMay 06FHSAA 2A State Championships
7.10Jacorey Hartman6.46m PRFLNature Coast TechnicalMar 28Nature Coast Shark Classic
8.11Yohane Griffin6.42m PRFLMontverde AcademyApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
9.12Demareyae Givens6.40mFLPalatkaApr 21FHSAA 2A District 5 Championships
10.10Isaiah Stewart6.38m PRFLTrinity CatholicApr 18FHSAA 2A District 6 Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Marques Dixon14.01m PRFLSouth SumterMar 28Chrystal River Invitational
2.10Luis Demps13.13m PRFLEustisMar 03Larry Kelly Invitational
3.11Kydiana Lewis12.98m PRFLMontverde AcademyFeb 18Sanford Seminole Invitational
4.12Theriyuis Banks12.92m PRFLSanta FeApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
5.12Austin Perry12.86m PRFLJonesMar 10Deltona Invitational
6.12Malik Alexander12.84m PRFLEustisApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
7.11Diante Thomas12.74m PRFLWeeki WacheeApr 27FHSAA 2A Region 2 Championships
8.12Javon Wright12.72m PRFLRidgewoodMar 31Sunshine Athletic Conference - West Meet
9.11David Long12.65m PRFLAtlanticMar 04Spruce Creek Invitational
10.11Jalen Townsend12.63m PRFLLake Highland PrepMar 25Bill Stamper Invitational
View full rankings...
Hammer - 12lb
1.15-16Myles Schreck57.00m PRUnattachedJun 03Great Southwest Classic
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.