Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Chauncy Smart10.26 PR (3.7)FLAuburndale SeniorApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
2.12Shavaun Shaw10.42 PR (2.2)FLForestApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
3.12Bryceston Myrick10.64 PR (3.7)FLBartowApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
4.12GeUndre Rone10.70 PRFLDeltonaApr 05Deltona Quad Meet #3
5.11Isaiah Bolden10.72 PRFLWesley ChapelApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
6.12Aaron Thomas10.75 PR (.8)FLBartowMar 18Polk County Championship
7.11Cardet Bienvenue10.79 PR (3.7)FLWinter HavenApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
8.11Michael Henderson10.82 PR (1.6)FLBelleviewApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
9.12Michael Hudson10.83 PRFLGodbyMar 10Tariq Barfield Invitational
10.12Jamar Washington10.85 PR (2.2)FLVanguardApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Shavaun Shaw21.34 PR (1.0)FLForestMay 06FHSAA 3A State Championships
2.11Cardet Bienvenue21.35 PR (1.0)FLWinter HavenMay 06FHSAA 3A State Championships
3.11Juwan Wright21.61 PR (1.8)FLMainlandApr 01ERAU Spikes Classic
4.12Michael Hudson21.66 PR (-.4)FLGodbyApr 25FHSAA 2A Region 1 Championships
5.11Michael Henderson21.75 PR (3.1)FLBelleviewApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
6.10Thurlow Wilkins21.78 PR (.3)FLSebringApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.12Chauncy Smart21.79 PR (-.4)FLAuburndale SeniorMar 18Polk County Championship
8.12Ladarius Flagg21.80 PR (2.2)FLGainesvilleMar 25FSU Relays
9.11Steffan Mallory22.15 PR (3.3)FLMainlandApr 01ERAU Spikes Classic
10.12Jamar Washington22.31 PR (3.1)FLVanguardApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Demarcus Adams49.56 PRFLMainlandApr 18FHSAA 3A District 6 Championships
2.10Alex Kay49.69 PRUnattachedMay 27Flo Golden South Classic
3.FrJoshua Hall50.32 PRMSCoahoma Community CollegeMar 10Central Arkansas Spring Opener
4.12Ross Shirmohammad50.48 PRFLLand O LakesMay 06FHSAA 3A State Championships
5.10Jacob Miley50.49 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
6.11Elijah White50.77 PRFLMainlandMar 24Five Star Conference Championships
7.11Rocci Berry50.82 PRFLLibertyApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
8.11Okechukwu Nkwocha50.96 PRFLLecantoApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
9.11Steffan Mallory51.00 PRFLMainlandMar 29Deland Meet #2
10.12Ladarius Flagg51.08 PRFLGainesvilleMar 15Alachua County Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Joey Fitzpatrick1:53.35 PRFLVanguardMay 06FHSAA 3A State Championships
2.11Payne Meyer1:54.87 PRFLNew Smyrna Beach SrMar 30Pepsi Florida Relays
3.10Jacob Miley1:54.97 PRFLMatanzasMar 25FSU Relays
4.10Alex Kay1:55.64 PRFLForestMar 30Pepsi Florida Relays
5.11Justin Greene1:57.33 PRFLLake WeirMar 30Pepsi Florida Relays
6.12Zachary Morse2:00.53 PRFLVanguardMar 03Bear Classic
7.12Eliot Chalfin-Smith2:00.81 PRFLGainesvilleApr 03Bolles Track and Field Sprint/Field Meet
8.11Charles Pierce2:01.08 PRFLPoincianaApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
9.10Aidan O'Gorman2:02.43 PRFLNew Smyrna Beach SrApr 07Friday Night Spikes
10.12Greg Buettner2:02.49 PRFLLecantoMar 30Pepsi Florida Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.12Eliot Chalfin-Smith4:23.18 PRFLGainesvilleMar 30Pepsi Florida Relays
2.11Payne Meyer4:26.46 PRFLNew Smyrna Beach SrApr 01ERAU Spikes Classic
3.10Aidan O'Gorman4:29.33 PRFLNew Smyrna Beach SrApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
4.12Dominic Moreno4:29.70FLWesley ChapelApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
5.11Alex Normandia4:29.96 PRFLLand O LakesApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
6.11Diego Lavieri-Sosa4:30.78 PRFLVanguardMar 03Bear Classic
7.11Logan Horning4:33.00 PRFLSeabreezeMar 24Five Star Conference Championships
8.10Dominic Burleson4:36.68 PRFLSunlakeApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
9.11Justin Greene4:37.14 PRFLLake WeirMar 11Brian Jaeger Elite Classic
10.10Shane Brownrigg4:38.13 PRFLSeabreezeMar 30Pepsi Florida Relays
View full rankings...
1 Mile
1.11Justin Greene4:38.69 PRUnattachedMay 27Flo Golden South Classic
2.11Logan Horning4:45.27 PRFLSeabreezeMar 04Big D Relays
3.10Shane Brownrigg4:47.06 PRFLSeabreezeMar 04Big D Relays
4.12Zachary Petrizzo4:48.13 PRFLSeabreezeMar 04Big D Relays
5.12Ian Yates4:54.81 PRFLSeabreezeMar 04Big D Relays
6.12Jered Patsch4:56.57 PRFLSeabreezeMar 04Big D Relays
7.10Shareef Abuzanet4:57.68 PRFLLibertyMar 03Jeff Wentworth Relays
8.12Jason Roseme4:58.22 PRFLLibertyMar 03Jeff Wentworth Relays
9.10Nicholas Morrison5:00.16 PRFLHarmonyMar 03Jeff Wentworth Relays
10.-Patrick Saxe5:03.28 PRUnattachedMay 27Flo Golden South Classic
View full rankings...
3000 Meters
1.9Sean McNeil12:05.15 PRFLPine RidgeMar 04Spruce Creek Invitational
2.10Erich Schumann12:30.01 PRFLPine RidgeMar 04Spruce Creek Invitational
3.-Jordan Wright13:02.38 PRFLPine RidgeMar 04Spruce Creek Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Eliot Chalfin-Smith9:36.21 PRFLGainesvilleMar 30Pepsi Florida Relays
2.10Aidan O'Gorman9:36.80 PRFLNew Smyrna Beach SrMay 06FHSAA 3A State Championships
3.11Diego Lavieri-Sosa9:43.00 PRFLVanguardMay 06FHSAA 3A State Championships
4.11Alex Normandia9:52.87 PRFLLand O LakesApr 08Steinbrenner Invitational
5.11Logan Horning9:56.95 PRFLSeabreezeMar 30Pepsi Florida Relays
6.11Jack Broling10:04.96FLGainesvilleMar 30Pepsi Florida Relays
7.10Lachlan Hovius10:09.25 PRFLSouth Lake (Groveland)Apr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.11Payne Meyer10:22.60 PRFLNew Smyrna Beach SrMar 04Craig Speziale Invitational
9.10Josiah Pineda10:24.96 PRFLLand O LakesApr 08Steinbrenner Invitational
10.10Sean Murray10:27.36 PRFLLecantoMar 30Pepsi Florida Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Demarcus Adams14.39 (.0)FLMainlandApr 18FHSAA 3A District 6 Championships
2.11Joshua Caldwell-Feggins15.16 PR (2.3) FLLake RegionMar 18Polk County Championship
3.10Yancey Guest15.46 PR (1.8)FLForestApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
4.11Marion Brown15.47 PR (2.5)FLLibertyApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
12Simeon Robinson15.47 PR (1.8)FLBelleviewApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
6.11Niles Hunt15.57 PR (-2.8)FLLibertyApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.12Jordan Wright15.77 PRFLSpringsteadApr 06Hernando Citrus Classic
8.12D'Montray Farlin15.95 PR (1.5)FLEdgewaterMar 03Larry Kelly Invitational
9.11Juan Pantoja16.00 PRFLDeltonaApr 05Deltona Quad Meet #3
10.11William Lindo16.06 PR (-2.8)FLVanguardApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Joshua Caldwell-Feggins38.78 PR FLLake RegionMar 18Polk County Championship
2.10Yancey Guest39.57 PRFLForestApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
3.11Kendrick Bibby40.75 PRFLPoincianaApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
4.12Bryce Duncan40.81 PRFLLake RegionApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
5.12Markenzy Pierre41.04 PRFLLibertyApr 06Orange Belt Conference Meet
6.12Simeon Robinson41.09 PRFLBelleviewApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.12D'Montray Farlin41.16 PRFLEdgewaterApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.10Niko Gibson41.19 PRFLPoincianaMay 27Flo Golden South Classic
9.11William Lindo41.25 PRFLVanguardApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
10.9Shyheim Stokes41.30 PRFLAuburndale SeniorApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Douglas Gray6:48.62 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
2.12Christian Ramirez7:36.66 PRFLLibertyMar 11Brian Jaeger Elite Classic
3.10Zachary Guilfoyle7:42.15 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
4.9Maxwell Hornstein7:44.39 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
5.12Tyler Fishback7:50.12 PRFLLake WeirMar 11Brian Jaeger Elite Classic
6.9David Wilcox7:51.33 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
7.9Kiernan Conville7:53.18 PRFLMatanzasMar 11Bill Wilson Relays
8.12Michael Rivera8:24.76 PRFLLibertyMar 11Brian Jaeger Elite Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.Nick Taylor
Trevon Thompson
Joshua Hayes
Antonio Denson
41.02FLLake GibsonFeb 16Kathleen Open
2.Tiy Duffey
Montarius Elder
Joshua Warren
Thomas Javun
41.67FLWinter HavenFeb 16Kathleen Open
3.Rafael Smith
Akem Jn Pierre
Deltone Hawthorne
Thurlow Wilkins
41.70FLSebringFeb 16Kathleen Open
4.Aaron Thomas
Tim Jordan
Eddie Tiller
Bryceston Myrick
41.88FLBartowApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
5.Jordan Bailey
Juwan Wright
Shawn Daffin
Chad Wilson
42.14FLMainlandApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
6.Dens Saint Imond
Chauncy Smart
Shyheim Stokes
Isaac Etienne
42.35FLAuburndale SeniorApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.Tavian Nembhard
Ladarius Flagg
Joseph Franklin
Carlous Bartee
42.40FLGainesvilleApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.Relay Team42.84FLForestMar 24MCIAC Championships
9.Relay Team42.91FLDeltonaMar 10Deltona Invitational
10.Relay Team43.12FLLibertyFeb 25St. Cloud Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Demarcus Adams
Steffan Mallory
Juwan Wright
Elijah White
3:21.63FLMainlandMay 06FHSAA 3A State Championships
2.Brandon Randall
Noah Wilson
Quinton McGirth
Justin Greene
3:24.84FLLake WeirApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
3.Rocci Berry
Kiave Jacob
Stephon Fanfan
Timon Naules
3:28.36FLLibertyApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
4.Eric Jasper
Rashon Scott
Darell Hardwick
Stevonta Sanders
3:28.42FLLeesburgApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
5.Relay Team3:28.48FLLake RegionMar 11Kowboy Invitational
6.Michael Calloway
Yancey Guest
Jacquez Stone
Alex Kay
3:28.58FLForestApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.Charles Pierce
Jose Ramos
Niko Gibson
Cristovan Gomes
3:29.42FLPoincianaApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
8.Nath Moody
Quondarrius Whitfield
D'Montray Farlin
Jeremy Gabriel
3:29.65FLEdgewaterApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
9.Cameron Boger
Raymund Reddick
Dexter Leverett
Dominic Moreno
3:30.56FLWesley ChapelApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
10.Daquez Williams
Semaj James
Chris Howard
Mj Link
3:30.69FLLake GibsonFeb 16Kathleen Open
View full rankings...
4x800 Relay
1.Joey Fitzpatrick
Raul Reyna
Diego Lavieri-Sosa
Zachary Morse
8:07.53FLVanguardMar 30Pepsi Florida Relays
2.Payne Meyer
Christian Ciccarello
Bradley Freeman
Aidan O'Gorman
8:17.01FLNew Smyrna Beach SrMar 04Craig Speziale Invitational
3.Kevin Connelly
Steven Grange
Douglas Gray
Jacob Miley
8:19.85FLMatanzasFeb 24Flagler Technical Institute East Coast Classic
4.Relay Team8:25.14FLMainlandApr 01ERAU Spikes Classic
5.Relay Team8:25.16FLForestMar 10Deltona Invitational
6.Shane Brownrigg
Logan Horning
Ian Yates
Zachary Petrizzo
8:25.71FLSeabreezeMar 30Pepsi Florida Relays
7.Relay Team8:33.00FLGainesvilleApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
8.Gary Kelly
Blake Peake
Aaron Hernandez
Tucker Gaston
8:34.45FLHarmonyApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
9.Charles Pierce
Jose Ramos
Cristovan Gomes
Anthony Gomes
8:35.46FLPoincianaApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
10.Relay Team8:38.56FLLeesburgApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Ian Yates
Zachary Petrizzo
Logan Horning
Shane Brownrigg
11:28.26FLSeabreezeMar 30Pepsi Florida Relays
2.Relay Team11:36.33FLMatanzasMar 04Big D Relays
3.Eliot Chalfin-Smith
Ladarius Flagg
Joshua Muse
Nicholas Schrott
11:47.46FLGainesvilleMar 30Pepsi Florida Relays
4.Relay Team11:59.35FLLake RegionMar 04Bob English Classic Relays
5.Relay Team12:15.94FLLibertyMar 03Jeff Wentworth Relays
6.Relay Team12:24.51FLMainlandMar 04Big D Relays
7.Relay Team12:38.58FLHarmonyMar 03Jeff Wentworth Relays
8.Relay Team12:48.31FLBelleviewMar 04Big D Relays
9.Relay Team12:48.90FLForestMar 04Big D Relays
10.Relay Team12:53.03FLEast RiverMar 03Jeff Wentworth Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Anthony Pierce17.06m PRFLAuburndale SeniorApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
2.12Nick Kubiet16.79m PRFLMatanzasMay 06FHSAA 3A State Championships
3.12Justin Hooks16.49m PRFLLibertyMay 27Flo Golden South Classic
4.12Kyante Cobbett16.37m PRFLAuburndale SeniorFeb 18George Jenkins Invitational
5.12Marquis Dorcent14.90m PRFLLake RegionApr 01All Saints Academy Invite
12Matthew Swets14.90m PRFLForestApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.11Thomas Calta14.74m PRFLLand O LakesApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.12Carlos Bunton14.16m PRFLHarmonyApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
9.12Michael Doyle14.14m PRFLJ.W. MitchellApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
10.11Kyle Manuel13.80m PRFLSpringsteadMar 25UNF Spring Break Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Keagan Breen51.09m PRFLHarmonyMar 30Pepsi Florida Relays
2.11Anthony Pierce48.05m PRFLAuburndale SeniorApr 11FHSAA 3A District 8 Championships
3.11Kyle Manuel47.74m PRFLSpringsteadMay 06FHSAA 3A State Championships
4.12Corbin Moore46.00m PRFLRiver RidgeFeb 17Anclote Invitational
5.-Torren Houston44.15m PRFLSpringsteadMar 28Nature Coast Shark Classic
6.12Roman Mack43.68m PRFLMainlandApr 18FHSAA 3A District 6 Championships
7.12Matthew Swets43.23m PRFLForestFeb 25St. Cloud Invitational
8.12Marquis Dorcent42.77m PRFLLake RegionMar 04Bob English Classic Relays
9.12Hunter Winfrey42.74m PRFLVanguardFeb 18Ocala Forest Wildcat Invitational
10.12Lionel Cummings41.89mFLBartowFeb 25St. Cloud Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Greg Buettner1.95m PRFLLecantoApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
2.12Antraveous Ingram1.93m PRFLLibertyApr 06Orange Belt Conference Meet
12Kimar Edwards1.93m PRFLPoincianaApr 06Orange Belt Conference Meet
11Kendrick Bibby1.93m PRFLPoincianaApr 06Orange Belt Conference Meet
5.11Nick Taylor1.93m PRFLLake GibsonFeb 18George Jenkins Invitational
12Carson Mann1.93mFLSebringMar 09Frostproof Ridge Championship
7.12Shavaun Shaw1.92mFLForestApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.10Lamarcus Bassett1.87m PRFLForestFeb 18Ocala Forest Wildcat Invitational
9.11David Parrilla1.82m PRFLPine RidgeMar 29Deland Meet #2
12Torino McPhee1.82m PRFLLecantoApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
11Isaac Hayes1.82m PRFLGainesvilleApr 0127th Annual Chandra Cheeseborough Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Hunter Mallard4.88m PRFLGainesvilleApr 08Bojangles Track & Field Classic
2.12Seth Musselman4.75m PRFLHarmonyMar 30Pepsi Florida Relays
3.11Stone Baker4.70m PRFLRiver RidgeFeb 17Anclote Invitational
4.12Joseph Piccione4.60m PRFLSebringApr 01ERAU Spikes Classic
5.11Tucker Brace4.41m PRFLLand O LakesApr 08Steinbrenner Invitational
6.12William Dorkowski3.96m PRFLJ.W. MitchellApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
7.12Dakota Solomon3.95m PRFLLecantoApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
8.9Elijah Gunn3.51m PRFLHarmonyMar 11Kowboy Invitational
9.11Erik Van Dyke3.50m PRFLForestApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
10.12Daniel Ramirez3.35mFLMatanzasFeb 10Flagler Pinnacle Classic
View full rankings...
Long Jump
1.11Demarcus Adams7.40m PRFLMainlandFeb 15Spruce Creek Developmental Meet 1
2.10James Gilbert6.91m PRFLEdgewaterFeb 25Lake Brantley Invitational
12Chad Wilson6.91mFLMainlandFeb 15Spruce Creek Developmental Meet 1
4.12Keylon Kennedy6.79m PRFLMainlandFeb 15Spruce Creek Developmental Meet 1
5.12Daylen Wood6.78m PRFLNew Smyrna Beach SrFeb 15Spruce Creek Developmental Meet 1
6.12Tyree Gillespie6.74m PR (3.1)FLVanguardMay 06FHSAA 3A State Championships
7.11Jhii Taylor6.73m PRFLMainlandFeb 15Spruce Creek Developmental Meet 1
8.12Aaron Thomas6.63mFLBartowApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
9.11Nathaniel Dell6.60m PRFLMainlandMar 01Spruce Creek Developmental Meet #3
12Jeremy Henderson6.60m PRFLBartowMar 09Frostproof Ridge Championship
12Kishon Mayes6.60m PRFLGainesvilleMar 15Alachua County Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11Amontaie Mitchell13.81m PR (2.2)FLGainesvilleMay 06FHSAA 3A State Championships
2.10Arthur Reid13.71m PRFLLake WeirApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
3.11Camden Givens13.66m PRFLMatanzasApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
4.12Antraveous Ingram13.42m PRFLLibertyApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
5.11Steffan Mallory13.29m PRFLMainlandApr 01ERAU Spikes Classic
6.11Richmael Augustin13.28m PRFLLibertyApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
7.12Dakota Solomon13.24m PRFLLecantoApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
8.12Rakeem Lumsden13.23m PRFLLake WeirApr 11FHSAA 3A District 5 Championships
9.10Kavion Marbra13.12m PRFLPascoApr 12FHSAA 3A District 7 Championships
10.10Javion Hanner13.07m PRFLPascoApr 29FHSAA 3A Region 2 Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.