Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Chandler Diehl11.44 PR (.6)ILBiggsville (West Central)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Quinton King11.46 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
12Scott Snedden11.46ILPrincevilleApr 24Elmwood Invite
4.12Zach Vancil11.49ILBiggsville (West Central)May 05Lincoln Trail Conference Championships
5.10Peyton Martin11.53 PRILPrincevilleApr 25IVC Triangular
6.11Wyatt Kellogg11.54 PRILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
7.12Cole Viager11.58 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
8.10Egan Dickerson11.71 PRILPeoria (P. Christian)Apr 21Tuffy Bowen Invite
9.11Bryce Elias11.74 PRILWethersfield-AnnawanApr 24Elmwood Invite
10.11Curt Miller11.75 PRILSherrardMay 05Geneseo McCormick ABC Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Chandler Diehl22.99 PR (2.0)ILBiggsville (West Central)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Cole Viager23.08 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
3.12Scott Snedden23.15ILPrincevilleMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.11Quinton King23.23ILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
5.12Billy McAtee23.24 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
6.11Wyatt Kellogg23.55ILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
7.10Egan Dickerson23.62 PRILPeoria (P. Christian)Apr 21Tuffy Bowen Invite
8.12Mike Neeld23.64 PRILAledo (Mercer County)Mar 28Mercer County Quad
9.10Peyton Martin23.69 PRILPrincevilleMay 05Lincoln Trail Conference Championships
10.11Ben Buresh23.83 PR (-2.2)ILWethersfield-AnnawanApr 13Riverdale Invitataional
View full rankings...
400 Meters
1.11Ben Buresh50.14 PRILWethersfield-AnnawanMay 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Cole Schroeder51.47 PRILOrionMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.12Zach Vancil51.49ILBiggsville (West Central)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.10Ryan Mack52.85 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
5.9Peyton Sopiars53.18 PRILGalva-Mid CountyMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
6.12Scott Snedden53.31 PRILPrincevilleApr 24Elmwood Invite
7.10Gabe Rogers53.62 PRILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 25Mercer County Invite
8.12David Pierce53.69 PRILPeoria (P. Christian)May 08El Paso Senior Night
11Wyatt Kellogg53.69 PRILAledo (Mercer County)Mar 28Mercer County Quad
10.10Peyton Martin54.16 PRILPrincevilleApr 24Elmwood Invite
View full rankings...
800 Meters
1.11Cooper Hoffmann2:03.13 PRILElmwoodMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
2.12Ethan Morrow2:03.18ILAledo (Mercer County)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.12Kyle Campagna2:03.78 PRILOneida (ROWVA)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.12Derek McCoy2:05.19 PRILElmwoodApr 28Roger Washburn Invitational
5.11Corey Tegtmeier2:07.50 PRILSherrardMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
6.11Zach Leonhart2:07.56 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
7.11Trevor Dunkel2:08.07 PRILElmwoodApr 24Elmwood Invite
8.11Caleb Kibling2:08.24 PRILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 25Mercer County Invite
9.11Alex Hermann2:09.59 PRILElmwoodMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
10.12James Porter2:09.84 PRILBiggsville (West Central)May 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Ethan Morrow4:26.19 PRILAledo (Mercer County)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Jonah Cecil4:33.73 PRILFarmingtonApr 28Roger Washburn Invitational
3.11Cooper Hoffmann4:34.83 PRILElmwoodMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.12Jon Lee4:35.62 PRILPeoria (P. Christian)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.11Trevor Dunkel4:40.06 PRILElmwoodApr 24Elmwood Invite
6.10Jordan Francis4:40.18 PRILCambridgeMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
7.11Alex Hermann4:43.07 PRILElmwoodApr 28Roger Washburn Invitational
8.11Freeman Shoemaker4:43.69 PRILBiggsville (West Central)Apr 21Tuffy Bowen Invite
9.12Derek McCoy4:49.52 PRILElmwoodApr 24Elmwood Invite
10.12Nick Hawk4:50.99 PRILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Trevor Dunkel9:58.24 PRILElmwoodMay 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Jon Lee10:16.40ILPeoria (P. Christian)Apr 08Metamora Coed Invite
3.12Ethan Adolphson10:19.32 PRILAledo (Mercer County)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.10Caelin Foley10:22.09ILGalva-Mid CountyMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.10Logan Whitney10:24.65 PRILElmwoodApr 28Roger Washburn Invitational
6.10Andrew Cation10:30.89 PRILFarmingtonMay 22Journal Star Honor Roll Meet
7.11Caleb Kibling10:45.30ILTaylor Ridge (Rockridge)May 12Three Rivers Conference Boys Championships
8.11Brandon Mirabal10:45.59 PRILPeoria HeightsMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
9.11Alex Hermann10:49.05 PRILElmwoodApr 24Elmwood Invite
10.10Ryan Munson10:59.75 PRILAledo (Mercer County)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Mike Neeld15.24 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
2.11Judd Anderson15.55 PR (1.0)ILFarmingtonMay 27IHSA 1A Boys State Championships
3.12Hayden Golemon16.20ILElmwoodMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.10Evan Terrill16.25 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
5.10Quenten Fisher17.65 PRILPeoria (P. Christian)Apr 21Tuffy Bowen Invite
6.9Gavyn White17.78 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
7.12Austin Parkinson17.91ILOneida (ROWVA)Mar 21Annawan Wethersfield March 21st
8.9Cody Thole18.27 PRILPrincevilleMar 21Annawan Wethersfield March 21st
10Ernie Heinrich18.27 PRILGalva-Mid CountyMay 05Lincoln Trail Conference Championships
10.12Brett Goss18.50 PRILOneida (ROWVA)May 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Hayden Golemon39.17 PRILElmwoodMay 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Mike Neeld39.43 PRILAledo (Mercer County)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.11Judd Anderson39.81ILFarmingtonMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.12Thomas McGinnis42.16 PRILPeoria (P. Christian)May 22Journal Star Honor Roll Meet
5.12Austin Parkinson43.23ILOneida (ROWVA)Apr 13Riverdale Invitataional
6.10Evan Terrill44.31 PRILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
7.9Cody Thole44.79 PRILPrincevilleApr 24Elmwood Invite
8.11Austin Robinson45.83 PRILAledo (Mercer County)Apr 21Rocket Invite
9.10Cooper Hoxworth45.91 PRILGalva-Mid CountyApr 04Annawan-Wethersfield April 4th
10.10John Fisher45.99 PRILWethersfield-AnnawanMay 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Quinton King
Mike Neeld
Colton Wall
Wyatt Kellogg
43.59ILAledo (Mercer County)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Relay Team43.80ILSherrardMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.Relay Team44.68ILFarmingtonMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.Relay Team44.76ILBiggsville (West Central)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.Relay Team45.37ILPeoria (P. Christian)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
6.Relay Team45.54ILTaylor Ridge (Rockridge)May 12Three Rivers Conference Boys Championships
7.Relay Team45.93ILWethersfield-AnnawanMay 05Lincoln Trail Conference Championships
8.Peyton Martin
Will Feucht
Cody Thole
Scott Snedden
46.44ILPrincevilleApr 17Eureka/Princeville/LW/Tremont/Quest
9.Relay Team46.82ILOrionMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
10.Relay Team47.26ILOneida (ROWVA)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
View full rankings...
4x200 Relay
1.Quinton King
Mike Neeld
Colton Wall
Wyatt Kellogg
1:29.58ILAledo (Mercer County)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Relay Team1:31.97ILSherrardMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.Thomas McGinnis
Matt Bachman
David Pierce
Egan Dickerson
1:34.73ILPeoria (P. Christian)May 22Journal Star Honor Roll Meet
4.Relay Team1:35.41ILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 25Mercer County Invite
5.Relay Team1:36.14ILWethersfield-AnnawanMay 05Lincoln Trail Conference Championships
6.Andrew Endres
Nehemiah Butler
Riley McFall
Tristan Simpson
1:37.60ILElmwoodApr 28Roger Washburn Invitational
7.Relay Team1:38.39ILCambridgeMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
8.Relay Team1:39.12ILPrincevilleMar 21Annawan Wethersfield March 21st
9.Relay Team1:39.77ILOrionMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
10.Relay Team1:42.39ILFarmingtonApr 21Tuffy Bowen Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:29.01ILWethersfield-AnnawanMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
2.Relay Team3:29.23ILTaylor Ridge (Rockridge)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.Relay Team3:32.85ILAledo (Mercer County)Apr 21Rocket Invite
4.Relay Team3:38.15ILOneida (ROWVA)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.Relay Team3:40.06ILFarmingtonMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
6.Relay Team3:41.37ILElmwoodApr 24Elmwood Invite
7.Ryan Mack
Ian Ausdal
Sam Kissner
Nick Shea
3:41.51ILSherrardMay 05Geneseo McCormick ABC Invitational
8.Relay Team3:44.43ILGalva-Mid CountyApr 28Titan Relays
9.Relay Team3:45.69ILCambridgeMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
10.Relay Team3:45.84ILOrionMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ethan Morrow
Zach Leonhart
Nick Hawk
Cody Jackson
8:11.31ILAledo (Mercer County)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Derek McCoy
Griff Inskeep
Alex Hermann
Cooper Hoffmann
8:16.21ILElmwoodMay 27IHSA 1A Boys State Championships
3.Relay Team8:48.11ILOrionMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
4.Relay Team8:52.40ILFarmingtonMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.Relay Team9:03.38ILOneida (ROWVA)May 05Lincoln Trail Conference Championships
6.Relay Team9:06.82ILPeoria (P. Christian)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
7.Relay Team9:06.88ILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 18Erie-Prophetstown Boys Triangular
8.Relay Team9:08.03ILCambridgeMay 05Lincoln Trail Conference Championships
9.Relay Team9:17.39ILWethersfield-AnnawanMay 05Lincoln Trail Conference Championships
10.Relay Team9:23.28ILSherrardApr 21Rocket Invite
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Daan Scheper
Aj Stone
Da-Mon Koga
Ryan Russell
1:53.96ILGalva-Mid CountyMay 08BV Relays
2.David Alepra
Hunter Matney
Kirk Jenkin
Preston Evans
2:02.64ILWethersfield-AnnawanMay 08BV Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Daan Scheper
Aj Stone
Peyton Sopiars
Caelin Foley
4:03.54ILGalva-Mid CountyMay 08BV Relays
2.Alex Weisbrook
Caleb Miller-Schipper
Leighton Woertz
Cody Mosely
5:13.68ILWethersfield-AnnawanMay 08BV Relays
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Alex Bryan
Kyle Davis
Jared Charlet
Austin Earley
12:12.63ILWethersfield-AnnawanMay 08BV Relays
2.Peyton Sopiars
Trenton Niemeyer
Ryan Russell
Caelin Foley
12:25.79ILGalva-Mid CountyMay 08BV Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jackson Harkness56' 3 PRILElmwoodApr 24Elmwood Invite
2.12Jordan Sells49' 4 PRILBiggsville (West Central)Apr 27West Hancock Titan Relays
3.10Ghage Lambasio47' 3 PRILKnoxvilleMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.11Jacob Dennison44' 9 PRILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
5.12Skylar Fletcher-Adams41' 7.25 PRILToulon (Stark County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
6.12John Turney41' 6 PRILFarmingtonApr 28Roger Washburn Invitational
7.12Jacob White41' 3ILCambridgeMay 05Lincoln Trail Conference Championships
8.12Lee Denbraber41' 2 PRILPeoria (P. Christian)Apr 08Metamora Coed Invite
9.12Tyler Roling41' 0 PRILSherrardApr 08UTHS Boys Kiwanis Invitational
10.11Max Nuckles40' 10 PRILCambridgeMay 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jackson Harkness165' 1 PRILElmwoodApr 28Roger Washburn Invitational
2.12Jordan Sells143' 11 PRILBiggsville (West Central)Apr 27West Hancock Titan Relays
3.10Cameron Gersicher131' 7 PRILTaylor Ridge (Rockridge)May 12Three Rivers Conference Boys Championships
4.12Tyler Roling131' 0 PRILSherrardApr 08UTHS Boys Kiwanis Invitational
5.11Dylan Kenney129' 3ILFarmingtonMay 11Eureka/Farmington/Dee-Mack
6.10Daniel Tomlinson126' 6 PRILElmwoodMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
7.12Sully Adams120' 10 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
8.11David Alepra120' 6 PRILWethersfield-AnnawanMay 08BV Relays
9.11Wyatt Sloan120' 3 PRILAbingdon (A.-Avon)Apr 28Titan Relays
10.11Jacob Dennison119' 4ILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
High Jump
1.10Dawson Schulenberg6' 3ILOrionMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
2.12David Pierce6' 1ILPeoria (P. Christian)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.10Evan Terrill6' 0 PRILAledo (Mercer County)Apr 21Rocket Invite
4.12James Porter5' 11 PRILBiggsville (West Central)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.10Bryan Ponce5' 10 PRILWethersfield-AnnawanMar 21Annawan Wethersfield March 21st
10Cooper Hoxworth5' 10 PRILGalva-Mid CountyApr 04Annawan-Wethersfield April 4th
7.10Gabe Rogers5' 9 PRILTaylor Ridge (Rockridge)May 12Three Rivers Conference Boys Championships
8.12Luke Arnold5' 8ILBiggsville (West Central)Apr 27West Hancock Titan Relays
9.11Jacob Uraysz5' 7 PRILFarmingtonMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
12Taylor Humphrey5' 7 PRILSherrardMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Thomas McGinnis13' 9ILPeoria (P. Christian)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Riley Tuthill12' 11 PRILWethersfield-AnnawanMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.11Quinton Fultz12' 0 PRILFarmingtonMay 11Eureka/Farmington/Dee-Mack
4.11Carter Hintz11' 9 PRILFarmingtonMay 11Eureka/Farmington/Dee-Mack
5.9Julian Samuels10' 5 PRILWethersfield-AnnawanMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
6.12Jarrett Russell10' 0 PRILAledo (Mercer County)Apr 25Mercer County Invite
7.10Jacob Hanson9' 6 PRILSherrardMay 05Geneseo McCormick ABC Invitational
8.10Carson Caldwell9' 0ILSherrardApr 08UTHS Boys Kiwanis Invitational
9.10John Fisher8' 7ILWethersfield-AnnawanApr 21Tuffy Bowen Invite
10.9Trevor Dillavou8' 0 PRILAledo (Mercer County)Mar 28Mercer County Quad
9Seth Speaker8' 0 PRILAledo (Mercer County)Mar 28Mercer County Quad
10Ian Ausdal8' 0 PRILSherrardApr 08UTHS Boys Kiwanis Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Ben Buresh22' 2 PR (1.6)ILWethersfield-AnnawanMay 27IHSA 1A Boys State Championships
2.10Luke Ditsworth21' 3.75 PRILBiggsville (West Central)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
3.12Scott Snedden19' 10 PRILPrincevilleMar 21Annawan Wethersfield March 21st
4.12Brockton Reed19' 8.5 PRILCambridgeMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
5.12Kyle Davis19' 6 PRILWethersfield-AnnawanApr 08Don Gooden Invite
6.10Sam Kissner19' 5 PRILSherrardMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
7.12Jason VanDerLinden19' 2.5 PRILSherrardMay 05Geneseo McCormick ABC Invitational
8.10Cooper Hoxworth19' 0.5 PRILGalva-Mid CountyApr 04Annawan-Wethersfield April 4th
9.12Anthony Coppess-Buikema18' 11 PRILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 18Erie-Prophetstown Boys Triangular
10.9Peyton Sopiars18' 10.75 PRILGalva-Mid CountyMay 05Lincoln Trail Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Da-Mon Koga40' 8 PRILGalva-Mid CountyMar 21Annawan Wethersfield March 21st
2.9Peyton Sopiars40' 7.25 PR (1.4)ILGalva-Mid CountyMay 27IHSA 1A Boys State Championships
3.12David Pierce40' 0.5 PRILPeoria (P. Christian)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
4.12Alex Bryan40' 0 PRILWethersfield-AnnawanApr 08Don Gooden Invite
5.12Clay Schulenberg39' 6 PRILOrionMay 12Three Rivers Conference Boys Championships
6.11Connor Reid39' 4 PRILAledo (Mercer County)May 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
7.12Chandler Diehl39' 1.5 PRILBiggsville (West Central)Apr 14Central Invite
8.11Michael Griffin39' 1 PRILTaylor Ridge (Rockridge)Apr 18Erie-Prophetstown Boys Triangular
9.11Austin Robinson38' 8 PRILAledo (Mercer County)May 05Lincoln Trail Conference Championships
10.11Scott Gambon38' 6.75 PRILOrionMay 19IHSA 1A Boys Rockridge Sectional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.