Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Pascal Guilavogui11.25ILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
2.10JD Wilson11.36 PRILAstoriaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
12Gedeon Makolo11.36ILRushville (R.-Industry)Apr 15Pana Invite
4.12David Buckner11.40ILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.11Louie Hughes11.56ILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.12Carson McKee11.60ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
7.10Charly Tshibuabua11.63 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.12Ethan Wolf11.67 PRILLibertyApr 20Macomb Bomber Invitational
9.12Brock Johnson11.70ILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.11Anthony Chavez11.75 PRILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
200 Meters
1.11Basil Buckner22.23 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
2.9Pascal Guilavogui22.31 PRILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
3.11Seth Rochelle22.71ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.12Brock Johnson23.04 PRILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.11Louie Hughes23.09 PRILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.12Carson McKee23.19ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
7.11Kolton Grawe23.21 PRILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.12David Buckner23.52ILRushville (R.-Industry)Apr 15Pana Invite
9.10Gueriame Kabanga23.81 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
10.10JD Wilson23.88 PRILAstoriaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
400 Meters
1.11James Gwartney52.36 PRILPittsfieldMay 15Capital Area Classic
2.12Serge Kasanga52.75ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
3.11Cayden Kirkham54.19ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
12DeAngelo Seay54.19ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.12Connor O'Neil54.90ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
12Chase Grainger54.90ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
7.10Lucas Stambaugh55.05 PRILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.10Harley Street55.35 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.12Jordan Kunkel55.79 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
10.12Jacob Seal55.80ILPittsfieldApr 21Cunningham Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Jacob Bryan1:54.69 PRILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Issac Goodrich2:04.01 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.11Cayden Kirkham2:04.43ILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.12Serge Kasanga2:06.25ILBeardstownMar 20Athens Spring Warm-Up
5.10Hugo Gallegos2:10.67 PRILVirginiaMay 15Capital Area Classic
6.12Logan Waid2:11.99ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.11Miguel Barajas2:12.09ILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.10Evan Myers2:14.82ILCamp Point (Central)May 08Athens Quad
9.11Taylor Klusmeyer2:15.69ILMendon (Unity)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.10Matt Peacock2:16.59ILCarthage (Illini West)Apr 20Macomb Bomber Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Eli Ten Eyck4:19.01 PRILPittsfieldMay 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Jacob Bryan4:23.58 PRILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.12Cory Miller4:30.19ILMendon (Unity)May 27IHSA 1A Boys State Championships
4.12Clayton Grainger4:51.90ILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.11Miguel Barajas4:54.02 PRILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.12Issac Goodrich4:56.94 PRILRushville (R.-Industry)Apr 15Pana Invite
7.12Lucas Booher4:59.00ILLibertyApr 20Macomb Bomber Invitational
8.11Dalton Ellingboe5:05.00ILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.9Bryan Piper5:06.72ILPittsfieldMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.12Reed Tate5:07.00ILLibertyApr 20Macomb Bomber Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Cory Miller9:38.67 PRILMendon (Unity)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Reed Tate10:21.93ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.11Dalton Ellingboe10:27.11 PRILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.12Clayton Grainger10:28.30 PRILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
5.12Lucas Booher10:44.64ILLibertyApr 20Macomb Bomber Invitational
6.11Dalton Melvin10:47.64 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.9Joe Walker10:52.95 PRILVirginiaMay 15Capital Area Classic
8.10Matt Peacock11:01.99 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.12John Cramsey11:09.54ILCamp Point (Central)Apr 22Rob Garcia CoEd
10.10Brice Jackson11:27.60 PRILJacksonville (Routt)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Connor Artman15.07 PR (-.5)ILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Nick Nagel15.82 PRILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.12Kyler Miller16.30 PRILVirginiaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.12Dylan Krohe16.34ILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.9Gavin Heinecke17.32ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.11Isaac Riddle17.61ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
7.10Tyler Dimmitt18.12ILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.12Levi Longley18.23ILVirginiaMar 20Athens Spring Warm-Up
9.-Jakob Freeman18.64 PRILMeredosia-ChambersburgMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.10Adam Davidson18.69 PRILMeredosia-ChambersburgMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Connor Artman39.25 PRILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.12Kyler Miller43.24 PRILVirginiaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.12Chase Grainger43.52 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.11Michael Pratt44.55 PRILMendon (Unity)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.12Nick Nagel45.07ILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.9Levi Hecox45.34 PRILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.9Gavin Heinecke45.64 PRILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.10Tyler Dimmitt45.67 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
9.11Breaton Kimbro46.21 PRILAstoriaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.10Emile Guilavogui46.66 PRILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
4x100 Relay
1.Charly Tshibuabua
Basil Buckner
Gedeon Makolo
David Buckner
43.28ILRushville (R.-Industry)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Relay Team43.62ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
3.Ethan Wolf
Seth Rochelle
Koby Craft
Kolton Grawe
43.93ILLibertyMay 27IHSA 1A Boys State Championships
4.Brody Bivens
Levi Hecox
Chase Norfolk
Brock Johnson
46.45ILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.Relay Team46.47ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
6.Dylan Adams
Michael Speegle
Nick Nagel
Louie Hughes
46.94ILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.Relay Team48.59ILMeredosia-ChambersburgApr 01Pretzel Open
8.Relay Team49.02ILVirginiaMar 20Athens Spring Warm-Up
9.Relay Team49.59ILIllinois School for the DeafApr 20Macomb Bomber Invitational
10.Cody Guthrie
Austin Motley
Wes Davis
Tim Brehm
50.38ILPittsfieldApr 21Cunningham Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Cameron Caudle
Basil Buckner
Charly Tshibuabua
David Buckner
1:29.87ILRushville (R.-Industry)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Ethan Wolf
Kolton Grawe
Koby Craft
Seth Rochelle
1:31.89ILLibertyMay 27IHSA 1A Boys State Championships
3.Relay Team1:34.23ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
4.John Ameganvi
Isaac Riddle
Julian Perales
Anthony Chavez
1:37.76ILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.Relay Team1:39.99ILCamp Point (Central)Apr 20Macomb Bomber Invitational
6.Jacob Seal
Cody Guthrie
Wes Davis
Austin Motley
1:41.78ILPittsfieldApr 21Cunningham Invitational
7.Dajour Wallace
Kristian Paradis
Antonio Hernandez
Lalo Mendoza
1:45.18ILIllinois School for the DeafMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.Alex Cosgriff
David Jensen
Brice Jackson
Tony Ruiz
1:52.02ILJacksonville (Routt)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.Drake Gregory
Baine Buhlig
Jaeden Hettinger
Cole Howard
1:54.62ILWinchesterMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
4x400 Relay
1.Cayden Kirkham
Connor Artman
Jacob Bryan
Jace Norman
3:22.85ILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Issac Goodrich
Nader Lawani
Charly Tshibuabua
David Buckner
3:35.29ILRushville (R.-Industry)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.Relay Team3:36.74ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
4.Connor O'Neil
DeAngelo Seay
Koby Craft
Logan Waid
3:39.00ILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.Relay Team3:56.16ILVirginiaApr 22Rob Garcia CoEd
6.Mason Scott
Evan Myers
Chase Norfolk
Logan Tullock
3:56.27ILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.Dylan Adams
Ryan Adams
Drake Ellingboe
Michael Speegle
3:58.71ILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.Taylor Klusmeyer
Jordan Payne
Cordin Tallcott
Michael Pratt
4:00.00ILMendon (Unity)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.James Gwartney
Eli Ten Eyck
Wes Davis
Jacob Seal
4:01.41ILPittsfieldMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.Kristian Paradis
Antonio Hernandez
Alex Martinez
Loden Hoyt
4:15.84ILIllinois School for the DeafMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
4x800 Relay
1.Cayden Kirkham
Chase Grainger
Clayton Grainger
Jacob Bryan
8:03.91ILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Issac Goodrich
Conner Davidson
Harley Street
Zack Seaver
8:27.54ILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.James Gwartney
Josh Phillips
Jacob Seal
Bryan Piper
8:29.62ILPittsfieldMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.Relay Team9:02.56ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
5.Relay Team9:21.70ILVirginiaApr 22Rob Garcia CoEd
6.Drake Gregory
Luc Little
Baine Buhlig
Cole Howard
10:10.32ILWinchesterMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.Loden Hoyt
Kristian Paradis
Alex Martinez
Cody Durbin
10:14.38ILIllinois School for the DeafMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.Ethan Schemerhorn
Conner Hughes
Derek Griggs
Conrad Henderson
10:23.32ILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.Relay Team11:50.50ILJacksonville (Routt)Apr 01Pretzel Open
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Demitri Charity
James Hawkins
Hermilo Villazana Barrientos
Cody Durbin
4:59.20ILIllinois School for the DeafApr 06MSD 30th Annual Track and Field Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Andrew Bird57' 8 PRILHamilton/WarsawApr 06Keokuk HS Boys Invite
2.12Chase Howland46' 3 PRILPittsfieldMay 15Capital Area Classic
3.10Bryce Wilson44' 9 PRILHamilton/WarsawApr 18Unity Invite
4.11David Jensen44' 3 PRILJacksonville (Routt)Apr 01Pretzel Open
5.12Jakob Kunkel43' 8.5 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.12Brady Adkisson43' 5 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.10Shannon McNeal42' 3 PRILIllinois School for the DeafMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.10Tanner Coulter42' 2.5 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
9.11Shane Ormond41' 8.5 PRILLibertyMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.12Bryson Grist40' 3 PRILLibertyApr 18Unity Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Andrew Bird158' 0 PRILHamilton/WarsawApr 27West Hancock Titan Relays
2.10Ty Jackson137' 8 PRILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
3.12Jordan Kunkel134' 1 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
4.12Bryson Grist125' 5 PRILLibertyApr 18Unity Invite
5.12Chase Howland124' 0 PRILPittsfieldMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.11Shane Ormond120' 3 PRILLibertyApr 27West Hancock Titan Relays
7.9Cole Howard119' 11 PRILWinchesterApr 22Rob Garcia CoEd
8.11Cayden Kirkham118' 5ILCarthage (Illini West)May 05West Central Conference
9.10Shannon McNeal117' 9 PRILIllinois School for the DeafMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10.11David Jensen117' 2 PRILJacksonville (Routt)Apr 01Pretzel Open
View full rankings...
High Jump
1.12Jace Norman6' 6ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
2.9Pascal Guilavogui6' 3 PRILBeardstownMay 15Capital Area Classic
3.10Austin Young6' 2 PRILWinchesterMar 28Pittsfield Early Season Meet
4.11Aden Trout5' 11 PRILCarthage (Illini West)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.12Cory Miller5' 10 PRILMendon (Unity)Apr 18Unity Invite
6.12Emmanuel Risasi5' 9 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.12Cyrille Keyembe5' 8 PRILRushville (R.-Industry)Apr 20Macomb Bomber Invitational
12Cyrille Kayembe5' 8 PRILRushville (R.-Industry)Apr 15Pana Invite
11Tristan Brown5' 8 PRILPayson-SeymourApr 13Tom Johnson Invite(Rain Date)
12Austin Martin5' 8 PRILMeredosia-ChambersburgMay 09Central Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.11Isaac Riddle11' 11 PRILBeardstownMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
2.-Bryton Haney10' 11 PRILAstoriaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
10Andrew Phillips10' 11 PRILRushville (R.-Industry)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.11Drew Drane10' 3ILBeardstownApr 22Rob Garcia CoEd
5.10Harley Street9' 9ILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
6.10Heber Zarate6' 6ILBeardstownMar 20Athens Spring Warm-Up
View full rankings...
Long Jump
1.11Connor Artman23' 5 PR (1.6)ILCarthage (Illini West)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11James Gwartney21' 8.5 PR (1.4)ILPittsfieldMay 27IHSA 1A Boys State Championships
3.12James Logsdon21' 2ILPayson-SeymourApr 14Central Invite
4.11Basil Buckner20' 11 PRILRushville (R.-Industry)Apr 22Rob Garcia CoEd
5.12Brock Johnson20' 4 PRILCamp Point (Central)Apr 03Central 2
6.10Michael Speegle19' 10 PRILHamilton/WarsawApr 27West Hancock Titan Relays
7.11Cayden Kirkham19' 8 PRILCarthage (Illini West)May 09Central Meet
8.11Tristan Brown19' 2.25 PRILPayson-SeymourApr 13Tom Johnson Invite(Rain Date)
9.11Koby Craft19' 1.5 PRILLibertyApr 28Hannibal Invite
10.12Joe Adkisson18' 11 PRILCarthage (Illini West)Apr 28Hannibal Invite
10Austin Young18' 11 PRILWinchesterMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
Triple Jump
1.11Nader Lawani41' 11.5 PRILRushville (R.-Industry)May 15Capital Area Classic
2.12Cameron Caudle40' 11 PRILRushville (R.-Industry)May 15Capital Area Classic
3.11Seth Rochelle40' 1.5 PRILLibertyApr 14Central Invite
4.10Austin Young39' 8.5 PRILWinchesterApr 13Tom Johnson Invite(Rain Date)
5.12Cory Miller39' 0.25 PRILMendon (Unity)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.11Breaton Kimbro39' 0 PRILAstoriaMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.12Brody Bivens38' 5.5 PRILCamp Point (Central)May 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
8.11Kaleb Birdsell38' 5.25 PRILJacksonville (Routt)Apr 13Tom Johnson Invite(Rain Date)
9.12Chase Grainger38' 3ILCarthage (Illini West)Apr 22Rob Garcia CoEd
10.10Michael Speegle37' 11.5 PRILHamilton/WarsawMay 19IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.