Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Blake Reifsteck10.93ILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
2.11Diondre Lewis10.95 (2.5)ILWarrensburg (W.-Latham)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.11Dionte Lewis10.96 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.10Max Branigan11.20 PRILSalt ForkMay 05Vermillion County Championships
5.11Camden Coleman11.21 PR (1.7)ILUrbana (University)May 27IHSA 1A Boys State Championships
6.10Dalton Burk11.28 PRILFisherApr 25Heyworth HS vs. Blue Ridge/Fisher/Fieldcrest/RV/Tri-Valley
7.12Nate Moreman11.35 PRILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
8.11Mitchell Morrow11.47 PRILFarmer City (Blue Ridge)Apr 25Heyworth HS vs. Blue Ridge/Fisher/Fieldcrest/RV/Tri-Valley
9.11Aaron Inda11.53ILMaroa (M.-Forsyth)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
10.9Makail Stanley11.59 PRILArgenta (A.-Oreana)Apr 18Piatt-Macon County Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Blake Reifsteck22.21 (-.1)ILBismarck (B.-Henning)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Camden Coleman22.33 PR (-.1)ILUrbana (University)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.11Dionte Lewis22.71 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.10Max Branigan22.78 PRILSalt ForkApr 18Cumberland Pirate Boys Invitational
5.11Diondre Lewis23.14ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 18Piatt-Macon County Championships
6.11Izaack Kitchens23.24ILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
7.11Aaron Inda23.61ILMaroa (M.-Forsyth)May 05Clinton Carnival
8.11Riley Baker23.89 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 08Rantoul Invitational
9.10Bobby Kapolnek24.03 PRILChampaign (St. Thomas More)May 09Okaw Valley Conference Championships
10.12Byron Hackman24.36 PRILSalt ForkApr 18Cumberland Pirate Boys Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Diondre Lewis50.57ILWarrensburg (W.-Latham)May 09CIC Boys Conference Meet
2.10Bobby Kapolnek51.31 PRILChampaign (St. Thomas More)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
3.11Riley Baker51.42 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 08Rantoul Invitational
4.11Aaron Inda51.45ILMaroa (M.-Forsyth)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.11Dionte Lewis51.48 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
6.11Camden Coleman51.89 PRILUrbana (University)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
7.9Makail Stanley51.91 PRILArgenta (A.-Oreana)May 08Little Okaw Valley Conference Championships
8.12Nate Moreman52.87 PRILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9.10Kaleb Harshbarger53.54 PRILSt. Joseph (Ogden)May 13Mahomet-Seymour Invitational
10.10Dennis Jackson53.55 PRILGeorgetown (G.-Ridge Farm)Apr 13Paris Tiger Relays
View full rankings...
800 Meters
1.11Isandro Malik1:59.97 PRILUrbana (University)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Riley Baker2:01.10 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 11Central Clinton Rantoul St. Joe
3.10Bobby Kapolnek2:01.75 PRILChampaign (St. Thomas More)Apr 28Spartan Classic
4.12Justin Phillips2:02.10 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 11Central Clinton Rantoul St. Joe
5.10Dominic Magrini2:05.39 PRILChampaign (St. Thomas More)May 13Mahomet-Seymour Invitational
6.10Owen Terneus2:07.29 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 13Shelbyville Boys Open
7.11Mason Terneus2:08.31ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 18Piatt-Macon County Championships
8.9Jack Aubry2:09.38 PRILChampaign (St. Thomas More)May 13Mahomet-Seymour Invitational
9.11Landon Labaw2:09.49 PRILSalt ForkMay 05Vermillion County Championships
10.11Braden Pridemore2:10.76 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 28Spartan Classic
View full rankings...
1600 Meters
1.12Justin Phillips4:24.64 PRILSt. Joseph (Ogden)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.11Wyatt Wolfersberger4:36.93 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 28Spartan Classic
3.11Braden Pridemore4:37.95 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 11Central Clinton Rantoul St. Joe
4.10Dawson Rogers4:44.73 PRILSalt ForkApr 28Spartan Classic
5.10Dominic Magrini4:44.93ILChampaign (St. Thomas More)Apr 28Spartan Classic
6.12Wes Young4:49.77 PRILDeland (D.-Weldon)May 05Clinton Carnival
7.9Aj Wrobel4:51.53 PRILChampaign (St. Thomas More)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
8.11Landon Labaw4:51.62 PRILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9.10Cameron Helka4:52.27 PRILFithian (Oakwood)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
10.10Isiah McCune4:53.46 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 11Central Clinton Rantoul St. Joe
View full rankings...
3200 Meters
1.12Justin Phillips9:42.18 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 28Spartan Classic
2.11Wyatt Wolfersberger9:54.31 PRILSt. Joseph (Ogden)May 13Mahomet-Seymour Invitational
3.12Wes Young10:13.79 PRILDeland (D.-Weldon)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.10Isiah McCune10:16.33 PRILSt. Joseph (Ogden)May 13Mahomet-Seymour Invitational
5.11Braden Pridemore10:21.60 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 21Unity Boys Invite
6.10Luke Brewer10:32.43 PRILCerro Gordo-BementMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
7.9Jack Aubry10:47.14 PRILChampaign (St. Thomas More)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
8.9Gabe Martinez10:49.81 PRILBismarck (B.-Henning)Apr 11Salt Fork Invite 2
9.11MICHAEL LEE10:50.28ILChampaign (St. Thomas More)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
10.9Aj Wrobel10:53.55 PRILChampaign (St. Thomas More)May 13Mahomet-Seymour Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Caine Wilson15.77 PRILSalt ForkMay 05Vermillion County Championships
2.12Connor Watson15.78 PRILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
3.11Austin Winemiller16.09 PRILFarmer City (Blue Ridge)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
4.10Noah Holthaus17.11 PRILMaroa (M.-Forsyth)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.10Jon Gibas17.35 PRILChampaign (St. Thomas More)May 13Mahomet-Seymour Invitational
6.9Chase Benjamin17.38 PRILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
7.12Devon Nailer17.62 PRILMaroa (M.-Forsyth)Apr 18Piatt-Macon County Championships
8.12Ladavion Severado17.91 PRILWestvilleMay 05Vermillion County Championships
9.11Josh Henderson18.67 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
10.12Johnathon Munoz18.78 PRILGeorgetown (G.-Ridge Farm)May 05Vermillion County Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Riley Baker39.36 PRILSt. Joseph (Ogden)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.10Caine Wilson40.86 PRILSalt ForkApr 14Monticello Boys Invitational
3.11Dionte Lewis41.54ILWarrensburg (W.-Latham)May 09CIC Boys Conference Meet
4.10Austin Bridgman42.81 PRILArmstrong TownshipMay 05Vermillion County Championships
5.12Caleb Fauver42.84 PRILSalt ForkApr 18Cumberland Pirate Boys Invitational
6.12Jonathan West44.03 PRILCerro Gordo-BementMay 08Little Okaw Valley Conference Championships
7.12Devon Nailer44.04 PRILMaroa (M.-Forsyth)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
8.10Aiden Meyer44.12 PRILSt. Joseph (Ogden)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9.11Diondre Lewis44.20ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 01Pretzel Open
10.12Connor Watson44.70 PRILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team43.72ILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
2.Relay Team43.74ILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
3.Relay Team44.90ILSalt ForkApr 18Cumberland Pirate Boys Invitational
4.Relay Team45.46ILFisherMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.Relay Team45.62ILSt. Joseph (Ogden)May 09Okaw Valley Conference Championships
6.Relay Team46.47ILArgenta (A.-Oreana)May 05Clinton Carnival
7.Devon Burton
Dylan McGehee
Mitchell Morrow
Austin Winemiller
46.60ILFarmer City (Blue Ridge)May 08GCMS Monday Meet #5
8.Relay Team47.21ILChampaign (St. Thomas More)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9.Relay Team47.38ILFithian (Oakwood)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
10.Relay Team48.10ILMaroa (M.-Forsyth)May 05Clinton Carnival
View full rankings...
4x200 Relay
1.Izaack Kitchens
Nate Moreman
Travis Lappin
Blake Reifsteck
1:30.20ILBismarck (B.-Henning)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Relay Team1:32.70ILWarrensburg (W.-Latham)May 05Clinton Carnival
3.Relay Team1:35.97ILSt. Joseph (Ogden)May 05Clinton Carnival
4.Ethan McCoy
Jaden Jones-Watkins
Bryce Burk
Dalton Burk
1:36.87ILFisherApr 07GCMS Boys Falcon Invite
5.Relay Team1:37.61ILArgenta (A.-Oreana)May 05Clinton Carnival
6.Relay Team1:39.18ILFithian (Oakwood)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
7.Devon Burton
Dylan McGehee
Brian Voyles
Austin Winemiller
1:39.34ILFarmer City (Blue Ridge)May 08GCMS Monday Meet #5
8.Relay Team1:40.84ILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9.Relay Team1:40.95ILMaroa (M.-Forsyth)Apr 18Piatt-Macon County Championships
10.Relay Team1:43.37ILGeorgetown (G.-Ridge Farm)May 05Vermillion County Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Diondre Lewis
Jorden Tedford
Jarius Ingram
Dionte Lewis
3:25.32ILWarrensburg (W.-Latham)May 27IHSA 1A Boys State Championships
2.Aiden Meyer
Dwight Colvin
Kaleb Harshbarger
Riley Baker
3:31.92ILSt. Joseph (Ogden)May 27IHSA 1A Boys State Championships
3.Relay Team3:40.55ILBismarck (B.-Henning)May 05Vermillion County Championships
4.Relay Team3:41.02ILGeorgetown (G.-Ridge Farm)Apr 13Paris Tiger Relays
5.Relay Team3:41.69ILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
6.Relay Team3:43.96ILArgenta (A.-Oreana)May 05Clinton Carnival
7.Mitchell Houser
Austin Winemiller
Dylan McGehee
Gavin Raines
3:44.90ILFarmer City (Blue Ridge)May 08GCMS Monday Meet #5
8.Jaden Jones-Watkins
Ethan McCoy
Kellen May
Nathan Kuhns
3:45.55ILFisherMay 02McLean County Invitational
9.Camden Coleman
Aditya Yedetore
Timmy Purnell
Isandro Malik
3:46.81ILUrbana (University)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
10.Relay Team3:48.82ILCerro Gordo-BementMay 08Little Okaw Valley Conference Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:32.42ILUrbana (University)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
2.Relay Team8:39.01ILSalt ForkApr 28Spartan Classic
3.Relay Team8:39.76ILWarrensburg (W.-Latham)May 13Shelbyville Boys Open
4.Relay Team8:42.18ILSt. Joseph (Ogden)May 05Clinton Carnival
5.Jack Aubry
Bobby Kapolnek
Dominic Magrini
Luke Manolakes
8:55.00ILChampaign (St. Thomas More)Apr 01Central Catholic Invite
6.Relay Team8:59.70ILCerro Gordo-BementMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
7.Relay Team9:03.85ILFisherMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
8.Relay Team9:15.91ILGeorgetown (G.-Ridge Farm)May 05Vermillion County Championships
9.Relay Team9:26.54ILBismarck (B.-Henning)Apr 28Spartan Classic
10.Relay Team9:52.32ILArgenta (A.-Oreana)Apr 18Piatt-Macon County Championships
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:55.18ILWarrensburg (W.-Latham)May 05Clinton Carnival
2.Relay Team4:15.96ILMaroa (M.-Forsyth)May 05Clinton Carnival
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Trevor Miller50' 6 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
2.12Rylan Tate49' 6.5 PRILSalt ForkMay 09Ridgeview Boys Invitational
3.9Payton Taylor49' 2 PRILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.9Caleb Lahey45' 7.5 PRILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.12Wesley Livingood45' 3 PRILMaroa (M.-Forsyth)May 02Sangamo Conference Meet
6.12Bryce Dillman44' 3.5 PRILArmstrong TownshipMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
7.12Kobie Sadowski43' 5.25ILArgenta (A.-Oreana)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
8.12Kevin Hinders42' 9 PRILChampaign (St. Thomas More)May 13Mahomet-Seymour Invitational
9.9KJ Patton42' 3.5 PRILFisherApr 13Fisher Boys Invite
10.11Nick Lester41' 9 PRILSalt ForkApr 14Monticello Boys Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.9Payton Taylor145' 11 PRILSalt ForkMay 05Vermillion County Championships
2.12Trevor Miller145' 10 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
3.12Bryce Dillman143' 0 PRILArmstrong TownshipMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.9Caleb Lahey138' 8 PRILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.10Aden Collins131' 0 PRILBismarck (B.-Henning)Apr 28Spartan Classic
6.12Rylan Tate130' 7ILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
7.12Andrew White130' 0 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 13Shelbyville Boys Open
8.10Caleb Johnson129' 5 PRILSt. Joseph (Ogden)May 09Okaw Valley Conference Championships
9.12Evan Hawkins125' 10 PRILSt. Joseph (Ogden)May 13Mahomet-Seymour Invitational
10.9KJ Patton125' 0 PRILFisherApr 13Fisher Boys Invite
View full rankings...
High Jump
1.10Jorden Tedford6' 2 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 25Macon County Championships
2.10Gavin Raines6' 1 PRILFarmer City (Blue Ridge)Apr 13Fisher Boys Invite
11Kade Thomas6' 1 PRILFisherApr 25Heyworth HS vs. Blue Ridge/Fisher/Fieldcrest/RV/Tri-Valley
4.12Connor Watson5' 11 PRILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
9Raef Burk5' 11 PRILWestvilleMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
6.10Bryce Jones5' 10 PRILFithian (Oakwood)May 05Vermillion County Championships
7.12Larry Hubbard5' 6.5ILSalt ForkMay 09Ridgeview Boys Invitational
8.12Jonathan West5' 6 PRILCerro Gordo-BementMar 28Tuscola, Cerro Gordo, St. Anthony @ Sullivan
9.10Trevan Garrett5' 4 PRILFithian (Oakwood)May 05Vermillion County Championships
10.10Griffin Winkler5' 4ILBismarck (B.-Henning)Apr 11Salt Fork Invite 2
9Beau Marquis5' 4 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 25Macon County Championships
10Keanen Swanson5' 4 PRILSt. Joseph (Ogden)Apr 04Urbana/Rantoul/Danville/Monticello/SJO
View full rankings...
Pole Vault
1.11Spencer Hawbaker12' 0 PRILMaroa (M.-Forsyth)Apr 04Maroa Forsyth / Sangamon Valley / LSA
2.11Brian Voyles11' 9 PRILFarmer City (Blue Ridge)May 05Clinton Carnival
3.9Nolan Peacock11' 0 PRILSt. Joseph (Ogden)May 13Mahomet-Seymour Invitational
4.-Dalton Rolinitis10' 5 PRILWestvilleMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.10Cody Phillips9' 5 PRILFarmer City (Blue Ridge)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
6.11Josh Henderson9' 0 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 01Pretzel Open
9Joshua Sexton9' 0 PRILSt. Joseph (Ogden)May 09Okaw Valley Conference Championships
10Noah Holthaus9' 0 PRILMaroa (M.-Forsyth)Apr 04Maroa Forsyth / Sangamon Valley / LSA
9.9Beau Marquis8' 6 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 01Pretzel Open
View full rankings...
Long Jump
1.11Mitchell Morrow21' 10.5 PRILFarmer City (Blue Ridge)May 15News-Gazette Honor Roll Meet
2.12Blake Reifsteck20' 8.5ILBismarck (B.-Henning)Apr 11Salt Fork Invite 2
3.12Caleb Fauver19' 11 PRILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.12Larry Hubbard19' 9.75 PRILSalt ForkMay 02Paris Triangular
5.10Max Branigan19' 8.5 PRILSalt ForkApr 11Salt Fork Invite 2
9Caleb Lahey19' 8.5 PRILBismarck (B.-Henning)Apr 07GCMS Boys Falcon Invite
7.10Dalton Burk19' 7ILFisherApr 13Fisher Boys Invite
8.12Brandon Lappin19' 3ILDeland (D.-Weldon)May 05Clinton Carnival
9.12Ladavion Severado19' 2.5 PRILWestvilleMay 05Vermillion County Championships
10.10Justin Livingood19' 1.5 PRILMaroa (M.-Forsyth)Apr 25Macon County Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Connor Watson41' 3 PRILBismarck (B.-Henning)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
2.11Kade Thomas40' 11 PRILFisherApr 07GCMS Boys Falcon Invite
3.12Caleb Fauver40' 5 PRILSalt ForkMay 02Paris Triangular
4.12Tanner Martin38' 11 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
5.11Brady McMasters38' 10.5 PRILSalt ForkMay 19IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
6.11Cameron Wise38' 6.5 PRILFithian (Oakwood)Apr 28Spartan Classic
7.12Brandon Lappin38' 6 PRILDeland (D.-Weldon)May 05Clinton Carnival
8.11Travis Lappin38' 5 PRILBismarck (B.-Henning)Apr 07GCMS Boys Falcon Invite
9.10Jorden Tedford38' 0.5 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 02Redskin Invitational
10.12Ladavion Severado37' 10.5ILWestvilleApr 11Salt Fork Invite 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.