Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Denzel Brown10.53 PRMNEden PrairieApr 28Hamline Elite Meet
2.12Rhett Streeter*10.81 PRMNLesueur-HendersonMay 18MRC Conference Championships
3.10Marlon Wiley*10.82 PRMNJordanMay 18MRC Conference Championships
4.11Keylan Jackson10.88 PRMNSt Paul JohnsonApr 28Hamline Elite Meet
5.11Jeremiah Jacobson*10.91MNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
6.10Nick Sharma10.93 PRMNMounds ViewMay 09True Team Section 5AAA
7.12Genuine Matthews10.94MNSt FrancisApr 28Hamline Elite Meet
8.12Shahan Ameen11.01 PRMNRochester John MarshallMay 05Mayo Invitiational
12Ray Motley11.01 PRMNRochester MayoMay 05Mayo Invitiational
10.12Ethan Buckles11.02MNLakeville SouthMay 09True Team Section 1AAA
11Jack Young11.02 PRMNRocoriMay 02Crimson Invitational
12Darren Misiak11.02MNEastviewApr 13Shakopee Quad
View full rankings...
200 Meters
1.12Denzel Brown21.36 PR (-.6)MNEden PrairieMay 06Howard Wood Dakota Relays
2.11Jeremiah Jacobson*21.94 PRMNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
3.12Malachi Lossow22.04 PRMNMinneapolis SouthApr 22MSU Maverick HS Invite
4.12Thibault Ceulemans22.05 PRMNEast RidgeMay 02Bob Stewart Invitational
5.12Genuine Matthews22.18MNSt FrancisApr 18Heidi Kunz ivite
6.11Jack Burt22.19MNMarshall - DuluthApr 28Hamline Elite Meet
7.12Branden Boleman22.20 PRMNIrondaleApr 21Border Battle
8.10Nick Sharma22.23 PRMNMounds ViewMay 02Bob Stewart Invitational
9.12Dawsen Cossalter22.34 PRMNEskoApr 28Hamline Elite Meet
10.12Dylan Smerillo22.37 PRMNMound WestonkaMay 09Section 6AA True Team
View full rankings...
400 Meters
1.12Genuine Matthews47.79 PRMNSt FrancisApr 28Hamline Elite Meet
2.11Keylan Jackson49.27MNSt Paul JohnsonApr 28Hamline Elite Meet
3.12Cody Roder49.55 PRMNBemidjiApr 28Hamline Elite Meet
4.12Lewis Gibson*49.85 PRMNWayzataMay 19Class AAA True Team Championships
5.12Josh Phelps*49.90 PRMNStillwater AreaMay 19Class AAA True Team Championships
6.12Dylan Smerillo*49.97 PRMNMound WestonkaMay 16WCC West Conference Championships
7.11Abner Moseti50.02MNEdinaApr 28Hamline Elite Meet
8.12Matthew VanEps50.05MNCentral Minnesota ChristianMay 02Redwood Valley Track Invite 2017
9.12Tysen Schmidt50.28 PRMNPlainview Elgin Millville High SchoolMay 13Three Rivers Conference Championships
10.12Marcus Haskins50.34MNEast RidgeApr 21Border Battle
View full rankings...
800 Meters
1.12Seth Eliason*1:54.45MNHopkinsMay 16Lake Conference Championships
2.12Colin Dwyer*1:55.03MNPrior LakeMay 19Class AAA True Team Championships
3.12Ryan Steger1:56.44 PRMNEaganApr 28Hamline Elite Meet
4.12Cole Lebourgeois*1:57.12 PRMNStillwater AreaMay 19Class AAA True Team Championships
5.10Patrick Leonard1:57.15 PRMNWayzataApr 28Hamline Elite Meet
6.11Cooper Jackson*1:57.57 PRMNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
7.9Alvin Green1:57.60 PRMNEastviewMay 09Section 3AAA True Team Meet
8.12Corey Moody1:57.61MNOsseoApr 28Hamline Elite Meet
9.10John Starkey1:57.67 PRMNChaskaApr 28Hamline Elite Meet
10.12Noah Johnson*1:57.77 PRMNStillwater AreaMay 19Class AAA True Team Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Seth Eliason4:14.86 PRMNHopkinsMay 06Howard Wood Dakota Relays
2.12Alex Miley4:17.00 PRMNMaple GroveApr 28Hamline Elite Meet
3.12Lucas Mueller*4:19.45 PRMNNova Classical AcademyMay 16TCAC Championship
4.12Zachary Miller*4:19.65MNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
5.12Colin Dwyer*4:20.07 PRMNPrior LakeMay 19Class AAA True Team Championships
6.12Patrick Roos4:20.38MNEdinaMay 10True Team Section 7AAA
7.11Khalid Hussein4:20.41 PRMNWayzataMay 10True Team Section 7AAA
8.12CHRISTIAN Leonard4:20.82 PRMNElk RiverApr 28Hamline Elite Meet
9.12Cole Lebourgeois*4:21.44 PRMNStillwater AreaMay 19Class AAA True Team Championships
10.10Grant Price*4:22.40 PRMNWayzataMay 19Class AAA True Team Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Seth Eliason9:17.37 PRMNHopkinsApr 28Hamline Elite Meet
2.12Matthew Wilkinson9:17.56 PRMNMinnetonkaApr 28Hamline Elite Meet
3.12Alex Miley9:18.70 PRMNMaple GroveMay 05Wayzata Relays
4.12Patrick Roos9:19.36MNEdinaApr 28Hamline Elite Meet
5.12Lucas Mueller9:21.99 PRMNNova Classical AcademyApr 28Hamline Elite Meet
6.12Antonio Judson-Red Elk9:22.38 PRMNRochester CenturyApr 28Hamline Elite Meet
7.12Minor Joseph9:24.10 PRMNMinneapolis WashburnApr 28Hamline Elite Meet
8.12Zachary Miller9:25.09 PRMNEdinaMay 10True Team Section 7AAA
9.12Jeremy Gilbertson9:28.24 PRMNWayzataMay 10True Team Section 7AAA
10.10Isaac Basten9:28.62 PRMNBuffaloApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Henry Adams*14.33 PRMNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
2.12Peter Asplin14.74MNDassel-CokatoMay 09Section 6AA True Team
3.12Grant Fuller*14.80 PRMNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
4.11Caden Turner14.92 PRMNWaconiaMay 10True Team Section 7AAA
11Reid Pierzinski14.92 PRMNPequot LakesApr 28Hamline Elite Meet
6.12Evan El-Halawani14.95MNLakeville NorthMay 09True Team Section 1AAA
12Taylor Rooney14.95 PRMNAndoverMay 05Mayo Invitiational
8.12Abdihafid Sahal*15.00MNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
9.11Mitchel Wangler*15.03 PRMNPrior LakeMay 19Class AAA True Team Championships
10.11Alex Benson*15.05 PRMNNova Classical AcademyMay 22Blake Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Joel Smith38.12 PRMNMounds ViewApr 28Hamline Elite Meet
2.12Collin Sieffert38.27 PRMNEast RidgeApr 28Hamline Elite Meet
3.12Grant Fuller38.37 PRMNEdinaApr 28Hamline Elite Meet
4.12Abdihafid Sahal*38.55MNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
5.12Matthew Dahlson*39.40 PRMNElk RiverMay 19Class AAA True Team Championships
6.12Evan El-Halawani39.48MNLakeville NorthApr 28Hamline Elite Meet
7.12Joey Frasier39.60MNRobbinsdale ArmstrongApr 28Hamline Elite Meet
8.10Josh Sampson*39.78 PRMNMounds ViewMay 19Class AAA True Team Championships
9.12Mohamud Issack39.81 PRMNSt PeterMay 13Big South Conf Meet
10.12Henry Weisman39.96 PRMNChanhassenApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Nikhil Tammana
Denzel Brown
DeyjaJuan Johnson
Devionne Young
42.45MNEden PrairieMay 06Howard Wood Dakota Relays
2.Relay Team42.71MNRochester John MarshallMay 05Mayo Invitiational
3.Relay Team*43.01MNMounds ViewMay 19Class AAA True Team Championships
4.Goodness Akindemowo
Christopher Clarke
Nehemiah Montague
Thomas Kohn*
43.10MNMinnetonkaMay 16Lake Conference Championships
5.Relay Team*43.24MNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
6.James Williams
Charlie Dennis
Rajiv Redd
Jaylen Newton
43.38MNCretin-Derham HallApr 28Hamline Elite Meet
7.Cameron Kipper
Corteze Henderson
Nascier Borden
Dominic Quewon*
43.42MNRobbinsdale CooperMay 18Metro West Conference Championships
8.Relay Team*43.51MNElk RiverMay 19Class AAA True Team Championships
9.Relay Team43.55MNMankato WestMay 05Mayo Invitiational
Logan Freeburg
Carter McKinney
Wade Sullivan
Alexander Hunter
43.55MNLakeville NorthApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Maxwell Ntege
Thibault Ceulemans
Collin Sieffert
Jordan Headley
1:29.00MNEast RidgeApr 28Hamline Elite Meet
2.King Allah
Jaylen Champion
Sam Leervig
Joe Fahnbulleh*
1:29.05MNHopkinsMay 16Lake Conference Championships
3.Justice Brown
Keaton Schroeder
Ian O'Connor
Zachary Kulstad
1:29.53MNPrior LakeApr 28Hamline Elite Meet
4.Jack Hoaby
Ryder Beckman
Charlie Voller
Nate Hoglund
1:30.40MNMonticelloApr 28Hamline Elite Meet
5.Relay Team*1:30.64MNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
6.Relay Team*1:30.89MNMounds ViewMay 19Class AAA True Team Championships
7.Relay Team*1:30.98MNSt Michael AlbertvilleMay 19Class AAA True Team Championships
8.Gunnar Feldhege
Brenden Ott
Jack Young
Dawson Torborg
1:31.07MNRocoriMay 02Crimson Invitational
9.-Jordan Bostic
Maxwell Sandin
Jordan Lijewski
Jaeveon Mottley
1:31.16MNRosevilleApr 28Hamline Elite Meet
10.Adam Kelner
Michael Kruse
Connor Mann
Branden Boleman
1:31.26MNIrondaleApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:21.29MNSimleyMay 02Metro East Conference Boys Relays
2.Relay Team3:21.91MNSt Thomas AcademyMay 02Metro East Conference Boys Relays
3.Desmond Bassett
Jacob Baynes
Roderick Miller
Isaiah Baynes
3:22.93MNMankato EastApr 28Hamline Elite Meet
4.Grant Fuller
Abner Moseti
Thomas Schauerman
Abdihafid Sahal
3:23.25MNEdinaApr 28Hamline Elite Meet
5.Relay Team3:23.58MNHastingsMay 02Metro East Conference Boys Relays
6.Relay Team3:24.83MNSouth St. PaulMay 02Metro East Conference Boys Relays
7.Jacob Namyst
Reed Kurak
Andrew Nordquist
Bradley Gallagher
3:24.84MNCentennialApr 28Hamline Elite Meet
8.Relay Team3:25.07MNMahtomediMay 02Metro East Conference Boys Relays
9.Relay Team3:25.22MNEast RidgeApr 21Border Battle
10.Zachary Kulstad
Colin Dwyer
Noah Torvik
Ian O'Connor
3:25.47MNPrior LakeMay 02South Suburban Conference Relays
Alex Vollen
Michael Quall
Tanner Hatfield
Cody Roder
3:25.47MNBemidjiApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Dylan Olson
Noah Johnson
Addison Stansbury
Will Seck
7:55.01MNStillwater AreaApr 28Hamline Elite Meet
2.Jack Ostapeic
Christopher Stanek
Tommy Leisen
Frank Fetrow
7:55.42MNWayzataApr 28Hamline Elite Meet
3.Reed Kurak
Andrew Nordquist
Jacob Namyst
Dylan Johnson
7:56.00MNCentennialApr 28Hamline Elite Meet
4.Benjamin Elliott
George Nowak
Bradley Squarek
Owen Smalley
8:01.63MNEdinaMay 10True Team Section 7AAA
5.Isaac Berg
Alex Vollen
Linaes Whiting
Cody Roder
8:03.24MNBemidjiApr 28Hamline Elite Meet
6.Trenton Allen
Seth Jackson
Joe Kelly
Ryan Steger
8:03.87MNEaganApr 28Hamline Elite Meet
7.Tyler Moore
Tyler Schlattman
Hunter Zupko
Drew Peterson
8:04.03MNLittle Falls ComApr 28Hamline Elite Meet
8.Ezekiel Lelinga
David Dahl
Tim Pease
Thomas Wong
8:04.50MNMounds ViewApr 28Hamline Elite Meet
9.Zach Garza
Alec Sanbeck
John Schwinghamer
Michael Schwinghamer
8:05.39MNMoraApr 28Hamline Elite Meet
10.Connor McMannes
Peter Michalowicz
Benjamin Reuter
Joseph Romain
8:08.65MNWoodburyApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Eric Rousemiller*61' 6 PRMNLakeville SouthMay 19Class AAA True Team Championships
2.12Kenny Kamoga*59' 10.5 PRMNNorth St. PaulMay 16Hill Murray Triangular
3.12Jake Kubiatowicz59' 8MNNorth St. PaulApr 20Shakopee Relays
4.12Kaleb Siekmeier59' 1 PRMNMahtomediMay 02Metro East Conference Boys Relays
5.12Jason Titus58' 2 PRMNAndoverMay 05Mayo Invitiational
6.12Trevor Otterdahl57' 5.5MNRosemountApr 28Hamline Elite Meet
7.12Eric* Wilson57' 4.5 PRMNBenilde St Margaret'sMay 11True Team Section 4AA
8.12Nathan Bursch56' 3.5 PRMNWoodburyMay 02Bob Stewart Invitational
9.12Ben Kytta*55' 1.75 PRMNBlaineMay 19Class AAA True Team Championships
10.12Eric Wilson54' 2.5 PRMNBenilde St Margaret'sApr 25Metro West Conference Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jake Kubiatowicz190' 5MNNorth St. PaulApr 20Shakopee Relays
2.11Samuel Moore177' 1 PRMNBertha-HewittApr 28Hamline Elite Meet
3.12Kaleb Siekmeier176' 11MNMahtomediApr 28Hamline Elite Meet
4.12Evan Erickson175' 4 PRMNCloquetApr 21Norm Ayen Invitational
5.12Trevor Otterdahl172' 5 PRMNRosemountApr 13Farmington Invite
6.11Mitchell Weber165' 1MNSt Clair PublicMay 05Sentinel Relays
7.12Jason Titus163' 1 PRMNAndoverMay 09True Team Section 4AAA
8.9Jake Bornholdt160' 4 PRMNLakeville SouthApr 07East Ridge Quad
9.10Garrett Shumski160' 0 PRMNMankato WestApr 20Shakopee Relays
10.11John Herlofsky158' 6 PRMNSpring Lake Park-St AnthonyApr 28Don Fineron Panther Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Anthony Fleishfresser6' 8MNSpring Lake Park-St AnthonyApr 28Don Fineron Panther Invitational
12Kyle Hockert6' 8 PRMNBlaineMay 02Blaine Invitational
3.12Boye Mafe6' 7 PRMNHopkinsMay 06Howard Wood Dakota Relays
11Tyl Woelber6' 7MNPipestone AreaApr 11Luverne Meet
11Maquire Peterson6' 7 PRMNHutchinsonApr 28Hamline Elite Meet
6.12Alexander Spillum6' 6 PRMNChanhassenApr 11Lake Conference Relays
11Maguire Petersen6' 6 PRMNHutchinsonMay 02WCC Tri
12Ben Grosse6' 6 PRMNWayzataMay 05Wayzata Relays
10Ethan Heitman6' 6 PRMNLake CityMay 13HVL Conference Championships
10.12Antonio Maddox6' 5 PRMNRichfieldMay 02Richfield/Chaska/Jefferson Triangular
10Eli Hylen6' 5MNSt FrancisApr 28Hamline Elite Meet
12Parker Fox6' 5MNMahtomediApr 28Hamline Elite Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Noah Shafer15' 3 PRMNLakeville SouthApr 28Hamline Elite Meet
2.11Calvin Ciganik15' 0MNMounds ViewMay 09True Team Section 5AAA
3.12Drew Dockendorf14' 6 PRMNHoldingfordApr 20Annandale Heart of the Lakes Invitational
12Lee Waddell14' 6 PRMNIrondaleMay 09True Team Section 5AAA
12Henry Adams*14' 6 PRMNEdinaMay 19Class AAA True Team Championships
6.10Jacob Munsch14' 1 PRMNPlainview Elgin Millville High SchoolMay 13Three Rivers Conference Championships
7.12Anders Janes14' 0 PRMNChanhassenMay 10True Team Section 7AAA
-Shafer Noah14' 0MNLakeville SouthApr 20Shakopee Relays
9.12Matthew Hup13' 9MNLuverneMay 06Howard Wood Dakota Relays
10.11Alex Gillard13' 6 PRMNAcademy Of Holy AngelsMay 11True Team Section 4AA
11Matt Thompson13' 6 PRMNMankato WestApr 20Shakopee Relays
12Chris McGlynn13' 6 PRMNWarren-Alvarado-OsloMay 09Section 8A True Team
11Aiden Wilson*13' 6 PRMNAustinMay 16Big 9 Tri - Austin
View full rankings...
Long Jump
1.12Noah Carlson23' 3.5 PRMNRushford PetersonApr 18Glen Amundsen Invitational
2.12Christopher Udalla*22' 9.25 PRMNElk RiverMay 19Class AAA True Team Championships
3.12Alexander Hunter*22' 6.5 PRMNLakeville NorthMay 18Shakopee Last Chance
4.12Alexander Spillum22' 6.25MNChanhassenApr 28Hamline Elite Meet
5.12Mohamed Kone22' 3 PRMNApple ValleyMay 09Section 3AAA True Team Meet
12Darren Misiak22' 3 PRMNEastviewMay 02South Suburban Conference Relays
7.12Tommy Schwieger22' 1.75 PRMNSt FrancisApr 28Hamline Elite Meet
8.12Stephan Olson Jr22' 1 PRMNBurnsville SeniorMay 09Section 3AAA True Team Meet
9.10Ethan Heitman22' 0.75 PRMNLake CityMay 13HVL Conference Championships
10.11King Allah22' 0 PRMNHopkinsMay 06Howard Wood Dakota Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12Noah Carlson46' 3.5MNRushford PetersonApr 18Glen Amundsen Invitational
2.12Christopher Udalla46' 2.75MNElk RiverMay 09True Team Section 4AAA
3.12Isaiah Nelson46' 2 PRMNHutchinsonMay 02WCC Tri
4.11Tyl Woelber45' 4.5 PRMNPipestone AreaApr 22Pipestone Invitational
5.11Reid Pierzinski45' 0.25 PRMNPequot LakesApr 28Hamline Elite Meet
6.12Eric VanErp44' 10.75MNOttertail Central (BattleLake/Henning)Apr 28Hamline Elite Meet
7.12Tommy Schwieger44' 6MNSt FrancisApr 13SAINTS INVITE
8.10Preston Dahlen*44' 4.5 PRMNInternational School of MnMay 22Blake Invite
9.11John Taylor44' 4 PRMNWayzataApr 28Hamline Elite Meet
10.12Alexander Spillum44' 2.5 PRMNChanhassenMay 04Spartan Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.