Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jordan Cole10.93 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Antonio Nelson10.97 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.9Teriyon Cooper11.13 PRMOTrinity CatholicMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.9James Frenchie11.30 PR (2.5)MOTrinity CatholicApr 1514th Annual Corey Siebert Invitational
5.10Dillon Dildine11.39 PRMOWinfieldMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.11Devon Blanchard11.55 PR (1.9)MOMcCluer South-BerkeleyMar 25Lindenwood Invite
7.11Dai'Shawn Cotton11.56 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 08Timberland Wolfpack Invitaional
8.10Nathan Smith11.62 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 08Timberland Wolfpack Invitaional
11Donovan Marshall11.62MOLutheran NorthApr 29Marion Freeman Invitational
10.10Jayden Mahaney11.68 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
View full rankings...
200 Meters
1.12Jordan Cole21.94 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.12Bryce Pease22.30 PRMOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.12Andrew Parker22.31 PRMOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.11Isaac Trice22.73 PRMOTrinity CatholicMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.11Antonio Nelson23.07 PR (.8)MOMcCluer South-BerkeleyApr 29Marion Freeman Invitational
6.12Blake Huskey23.37 PRMOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
7.10Avery King23.62 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
8.12Demoris Buford23.72 PR (1.3)MONorth TechnicalApr 1514th Annual Corey Siebert Invitational
9.10Jayden Mahaney23.78 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
10.10Dillon Dildine23.98 PRMOWinfieldApr 19Montgomery County Invite
9Jalen Head23.98 PRMOLutheran NorthApr 01Charlie Beck Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Bryce Pease50.26MOLutheran NorthApr 29Marion Freeman Invitational
2.12Devlin Anderson51.22 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 05Varsity/JV-Suburban Central Conference Championships
3.12Demoris Buford51.24 PRMONorth TechnicalMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.12Elias Seals51.67 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 1514th Annual Corey Siebert Invitational
5.12Jacob Mueller53.58 PRMOWright CityApr 25Hermann Invitational
6.10Paul Reed53.59 PRMOTrinity CatholicMay 06Lutheran South Invitational
7.11Justin Nelson54.20MOMcCluer South-BerkeleyMay 13MSHSAA Class 3 District 3
8.11Brandon Patterson54.63 PRMONorth TechnicalApr 01Charlie Beck Invitational
9.12John White54.76 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 25Lindenwood Invite
10.9William Janowski55.09 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
View full rankings...
800 Meters
1.12Devlin Anderson1:57.38 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.10Adreion Keys2:01.74 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
3.12Cody Williams2:02.10 PRMOLutheran (St. Charles)May 06Lutheran South Invitational
4.10Carson Sanders2:03.70 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
5.11Damonie Moore2:04.23 PRMOTransportation & LawMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.11Zach Niemeyer2:04.40 PRMOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
7.12Jacob Mueller2:05.24MOWright CityApr 19Montgomery County Invite
8.12Philip Irving2:07.57MOLutheran NorthMay 06Lutheran South Invitational
9.12Elias Seals2:10.05 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 18MS-Berkeley Mike Rodgers Meet
10.11Josh Gray2:10.67MOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
View full rankings...
1600 Meters
1.10Carson Sanders4:33.14 PRMOOrchard FarmApr 22Kansas Relays
2.12Cody Williams4:41.07MOLutheran (St. Charles)Apr 13Henle Holmes Invitational
3.11Damonie Moore4:43.62 PRMOTransportation & LawMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.10Austin McNeil4:47.22 PRMOLiving Word ChristianMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.10Kleitz Alexander4:50.54 PRMODuchesneMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.10Adreion Keys4:51.81 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 05Varsity/JV-Suburban Central Conference Championships
7.12Ben Huskey4:53.47 PRMOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
8.9Harley Kaufman4:58.42 PRMOLutheran (St. Charles)May 06Lutheran South Invitational
9.10Isaac Stout5:01.18MOLutheran NorthMay 06Lutheran South Invitational
10.11Zach Niemeyer5:02.71MOLiving Word ChristianMar 25AAA Conference Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.10Carson Sanders9:44.67 PRMOOrchard FarmMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.10Austin McNeil10:45.53 PRMOLiving Word ChristianMay 13MSHSAA Class 3 District 3
3.10Mathew Bauer10:46.45 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.10Isaac Stout10:51.26MOLutheran NorthApr 29Marion Freeman Invitational
5.10Secondo Kaka10:59.06 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.9Harley Kaufman10:59.89 PRMOLutheran (St. Charles)May 13MSHSAA Class 3 District 3
7.9Aidan Currivean11:09.46 PRMOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
8.12Thomas Carpenter11:18.95 PRMODuchesneMay 13MSHSAA Class 3 District 3
9.10Jared Caldwell11:20.66 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
10.10Zeke Emerick11:20.70 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jordan Forsythe15.04 PRMOOrchard FarmMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Marcus Smith15.43 PRMOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.9Thomas Sonntag16.70 PRMOTrinity CatholicMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.11Sean McDonald17.01 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.12Demoris Buford17.03 PRMONorth TechnicalMay 02Windsor Invitational
6.12Jared Simon17.76 PRMOLiving Word ChristianMay 13MSHSAA Class 3 District 3
7.10Chance Costello18.23 PRMOSumnerMay 13MSHSAA Class 3 District 3
8.9Zachary Roberts18.28 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
9.10Micheal Neal18.57 PRMONorth TechnicalApr 29Marion Freeman Invitational
10.11Sam Jordan18.73 PRMOWinfieldApr 19Montgomery County Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jordan Forsythe39.82 PRMOOrchard FarmMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Jaison Myers42.17 PRMONorth TechnicalMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.11Sean McDonald42.45 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.11Marcus Smith42.63 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.12Jordan Cole43.48 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 1514th Annual Corey Siebert Invitational
6.9Thomas Sonntag44.46 PRMOTrinity CatholicMay 06Lutheran South Invitational
7.11Keelin Burgess-Anderson45.10MOLutheran NorthMay 06Lutheran South Invitational
8.12Logan Williams45.45 PRMOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
9.11Lorenzo Phillips45.49 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 13MSHSAA Class 3 District 3
10.9Zachary Roberts45.52 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
View full rankings...
4x100 Relay
1.Dai'Shawn Cotton
Jordan Cole
Antonio Nelson
Devon Blanchard
42.80MOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.Darries Rainey
James Frenchie
Alphonzo Andrews
Teriyon Cooper
43.77MOTrinity CatholicMay 13MSHSAA Class 3 District 3
3.Andrew Parker
Jaachi David
KeyShaun VanDyke
Donovan Marshall
43.99MOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.Derion Caldwell
Brandon Patterson
Jaison Myers
Demoris Buford
44.75MONorth TechnicalMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.Clark Rogers
Dillon Dildine
Lane Moody
Bobby Blount
45.36MOWinfieldMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.Lazavier Johnson
Trey Stephens
Avery King
Jordan Forsythe
46.04MOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
7.Relay Team46.17MOSumnerApr 06PHL Relays
8.Relay Team47.66MOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
9.Brandon Adams
Jayden Mahaney
Jeremy Cundiff
John Pezold
48.33MOWright CityApr 25Hermann Invitational
10.Blake Huskey
Logan Williams
Aaron Laurent
Zori Dotson
49.05MOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Jordan Cole
Antonio Nelson
Dai'Shawn Cotton
Daevon Trust
1:30.13MOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.Andrew Parker
Cameron Reed
Jaachi David
Donovan Marshall
1:30.54MOLutheran NorthMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
3.Isaac Trice
Teriyon Cooper
Alphonzo Andrews
James Frenchie
1:32.45MOTrinity CatholicMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.Relay Team1:33.06MONorth TechnicalMay 02Windsor Invitational
5.Clark Rogers
Will Killingham
Dillon Dildine
Bobby Blount
1:37.49MOWinfieldMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.Blake Huskey
Logan Williams
Aaron Laurent
Jared Drury
1:39.12MOLiving Word ChristianApr 21Fort Zumwalt North Invitational
7.Relay Team1:39.27MOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
8.Brandon Adams
Jeremy Cundiff
Jayden Mahaney
John Pezold
1:41.19MOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
9.Jordan Hibbler
Zachary Roberts
Tanner Britton
Trey Stephens
1:44.77MOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Devlin Anderson
Elias Seals
Antonio Nelson
John White
3:27.60MOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.Brandon Patterson
Derion Caldwell
Jaison Myers
Demoris Buford
3:29.32MONorth TechnicalMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
3.Cameron Reed
Philip Irving
Andrew Parker
Bryce Pease
3:30.81MOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.William Janowski
Jacob Mueller
Sean McDonald
Stephon Norwood
3:34.09MOWright CityMay 02EMO Conference Meet
5.Blake Huskey
Aaron Laurent
Ben Huskey
Zach Niemeyer
3:37.13MOLiving Word ChristianMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.Paul Reed
DaJuan Young
Isaiah Williams
Darion Bolden
3:48.43MOTrinity CatholicMar 25AAA Conference Relays
7.Clark Rogers
Jordon Cooke
Lane Moody
Dalton Lefholz
3:48.85MOWinfieldMay 05GAC North Conference Championships
8.Mathew Bauer
Trey Stephens
Tanner Britton
Avery King
3:50.79MOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
9.Relay Team3:57.07MOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
View full rankings...
4x800 Relay
1.John White
Adreion Keys
Elias Seals
Devlin Anderson
8:13.60MOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.Ben Huskey
Aidan Currivean
Austin McNeil
Zach Niemeyer
8:21.23MOLiving Word ChristianMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
3.Jacob Mueller
Stephon Norwood
George Pezold
Gavin Waters
8:27.58MOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
4.Cameron Reed
Philip Irving
Josh Gray
Jonathan Krone
8:29.66MOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.Mathew Bauer
Brendan Buechter
Jordan Hibbler
Carson Sanders
8:52.45MOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.Cody Williams
Benjamin Nissing
Joshua Fruend
Harley Kaufman
9:13.97MOLutheran (St. Charles)Mar 25AAA Conference Relays
7.Jesse Holmes
Yusif Said
Austin Franklin
Paul Reed
9:55.50MOTrinity CatholicMar 25AAA Conference Relays
8.Kleitz Alexander
Thomas Carpenter
Isaac Rothweiler
Sallwasser Timothy
10:01.07MODuchesneMar 25AAA Conference Relays
9.Gunner Schutte
Jordon Cooke
Logan Schroeder
Mike Rau
10:22.60MOWinfieldApr 04Bowling Green Mini Medal
10.Relay Team10:46.63MOSumnerApr 06PHL Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Kemond Murray49' 4.5 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.12Dalton Lefholz46' 8.5 PRMOWinfieldMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.11Blake Bantle45' 10.25 PRMOLutheran (St. Charles)May 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.10Jenkins Lorenzo45' 4 PRMOTransportation & LawMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.12DeShawn Barnes Jr.44' 9 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 18MS-Berkeley Mike Rodgers Meet
6.11Jordan Jenkins44' 2 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 07Al Joyner Classic
7.11Evan Saindon40' 10.5 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
8.12Hunter Edwards40' 5 PRMOLutheran (St. Charles)May 13MSHSAA Class 3 District 3
9.10Darin Evans39' 5 PRMOTrinity CatholicApr 08Skippy Keifer
10.11Joe Phillips39' 1.5 PRMOWright CityApr 11Thunderbird Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Dalton Lefholz151' 0 PRMOWinfieldMay 05GAC North Conference Championships
2.12Kemond Murray150' 2 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 13MSHSAA Class 3 District 3
3.11Jordan Jenkins147' 9 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
4.10Arcullous (Anthony) Heard126' 11 PRMOLutheran (St. Charles)Mar 31Robert G. "Bob" Brunette Invitational
5.10Isaiah Azubuike126' 3 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.11Jon Niemeyer123' 6 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
7.10Christian Locke122' 1 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 22Lindenwood HS Invitational
8.9Clayton Schroeder121' 2 PRMOOrchard FarmMay 13MSHSAA Class 3 District 3
9.12Hunter Edwards120' 10 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 13Henle Holmes Invitational
10.10Donald Grueneberg116' 4 PRMOWright CityApr 04Bowling Green Mini Medal
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Tyler Rodriguez128' 8 PRMOLiving Word ChristianMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.10Yi Xu123' 10 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
3.11Aaron Smith120' 3 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
4.10Dillan Williams117' 9 PRMOLutheran (St. Charles)May 13MSHSAA Class 3 District 3
5.10Justin Scales116' 11 PRMOTrinity CatholicMay 13MSHSAA Class 3 District 3
6.10Kadar Rudd113' 3 PRMOLutheran NorthMay 06Lutheran South Invitational
7.11Joe Phillips112' 6 PRMOWright CityApr 25Hermann Invitational
8.11Jon Niemeyer109' 9 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
9.12Hunter Edwards107' 11 PRMOLutheran (St. Charles)May 13MSHSAA Class 3 District 3
10.10Donald Grueneberg103' 6 PRMOWright CityMay 13MSHSAA Class 3 District 3
View full rankings...
High Jump
1.11Mitch Fairless6' 9 PRMODuchesneMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.11Kobe Reed-Pope6' 4 PRMOLutheran NorthMay 06Lutheran South Invitational
3.11Willshon Warren6' 0 PRMOTransportation & LawMay 13MSHSAA Class 3 District 3
10DaJuan Young6' 0 PRMOTrinity CatholicApr 01Charlie Beck Invitational
11William Murdock6' 0 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
6.11Trevon Holmes5' 10 PRMOWright CityApr 25Hermann Invitational
12Ted Stopke5' 10MOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
8.10Sabastian Coleman5' 8 PRMOSumnerApr 12SLPS-Boys (St. Louis Public School Only)
10Isaiah Williams5' 8 PRMOTrinity CatholicApr 08Skippy Keifer
10.11Marcus Smith5' 6 PRMOLutheran NorthApr 08Mineral Area Relays
12Joseph Mayer5' 6 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Dylan Williams14' 9 PRMOOrchard FarmMay 27MSHSAA Class 3 State Championships
2.12Gage Reeves13' 6 PRMOOrchard FarmMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.10Parker Power11' 6 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
4.11Ricky McDonald10' 6 PRMOWright CityApr 11Thunderbird Invite
12Samuel Miller10' 6MOWinfieldMay 05GAC North Conference Championships
9Coby Davidson10' 6 PRMOWinfieldMay 13MSHSAA Class 3 District 3
7.11Hunter Osborne10' 0 PRMOLutheran (St. Charles)May 06Lutheran South Invitational
8.-Zachary Roberts9' 6.25 PRUnattachedJun 03Great Southwest Classic
9.11Mike Rau9' 0MOWinfieldApr 19Montgomery County Invite
10.9Trent Kirks8' 6 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
View full rankings...
Long Jump
1.10Joshua Hopkins21' 3.5 PRMOLutheran NorthMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.12Bobby Blount20' 8.5 PRMOWinfieldMay 05GAC North Conference Championships
3.12John White20' 4 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 08Timberland Wolfpack Invitaional
4.10Isaiah Williams19' 10.75MOTrinity CatholicMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.11Willshon Warren19' 10.25 PRMOTransportation & LawApr 27St. Louis Public Schools Conference Meet
6.11Brandon Patterson19' 7 PRMONorth TechnicalMay 02Windsor Invitational
7.12Tyriq Arties18' 9MOMcCluer South-BerkeleyApr 08Timberland Wolfpack Invitaional
8.11Trey Stephens18' 7.5 PRMOOrchard FarmMay 05GAC North Conference Championships
12Saylun Brown18' 7.5 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 25Lindenwood Invite
10.11Isaac Trice18' 7 PRMOTrinity CatholicApr 08Skippy Keifer
View full rankings...
Triple Jump
1.10Joshua Hopkins44' 0 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
2.10Isaiah Williams41' 11.75MOTrinity CatholicMay 13MSHSAA Class 3 District 3
3.9Teriyon Cooper41' 1 PRMOTrinity CatholicMay 20MSHSAA Class 3 Sectional 2
11Andre Frenchie41' 1MOMcCluer South-BerkeleyMay 13MSHSAA Class 3 District 3
5.12David Jones40' 7 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 08Skippy Keifer
6.10DaJuan Young40' 5.5 PRMOTrinity CatholicApr 01Charlie Beck Invitational
7.11KeyShaun VanDyke39' 11 PRMOLutheran NorthMay 13MSHSAA Class 3 District 3
8.12Demoris Buford39' 2 PRMONorth TechnicalMar 18MS-Berkeley Mike Rodgers Meet
9.9Jalik Smith39' 0 PRMOLutheran NorthApr 01Charlie Beck Invitational
10.11Jaison Myers38' 9.5 PRMONorth TechnicalApr 01Charlie Beck Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.