Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Weston Wendt10.69 PRMOCarl JunctionApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
2.11Sam Repsher10.78 PRMOCarl JunctionApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
3.11Corben Pugh10.97 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
4.12Hunter VanLue11.11 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
5.10Benjamin Stone11.16 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9Corbin Jones11.16 PRMOMcDonald CountyApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
7.12Michael Elbert11.17 PRMOCarl JunctionApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
8.10Wesley Dupree11.22 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.10Dylan Pruiett11.25MOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
10.12Brian Parra-Navarro11.26 PRMOMonettApr 11Nixa Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Weston Wendt22.08 (-1.3)MOCarl JunctionMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.12Nathan Lewis22.64 PRMONeoshoMay 13MSHSAA Class 4 District 6
3.11Jarvis Funk22.89 PRMONeoshoApr 28Joe Falcon Invitational
4.12Hunter VanLue22.96MOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
11Corben Pugh22.96 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
6.11Lucas Berliew23.02MOCarl JunctionApr 25SBU Bearcat Classic
11Weston Lawson23.02 PRMOLogan-RogersvilleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10Wesley Dupree23.02 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.12Brian Parra-Navarro23.34MOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.12Donterius Bailey23.36MOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
View full rankings...
400 Meters
1.11Corben Pugh49.58 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.9Lance Ward49.74 PRMOCarl JunctionMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.11Weston Lawson51.15 PRMOLogan-RogersvilleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
4.10Kobe Adams51.16 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.11Arkell Smith51.74 PRMOCarthageApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
6.12Nathan Lewis51.84MONeoshoApr 28Joe Falcon Invitational
7.9Andrew McIllwain52.84 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
8.10Weston Mitchell53.03 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.12Joseph Gatlin53.71MOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.12Taylor Emery53.93MOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
View full rankings...
800 Meters
1.11Ben Stasney1:54.21 PRMOWest PlainsMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.11Clay Stout1:56.51 PRMOCarthageMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.12Tadd Capron1:56.81 PRMOWebb CityMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.11Ryan Riddle1:57.94 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
5.12Luke Miller1:58.97 PRMOGlendaleApr 11Nixa Invitational
6.11Jacob McCrackin2:02.09 PRMOWest PlainsMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
7.12Payton Klier2:02.13MONeoshoApr 28Joe Falcon Invitational
8.11Joshua VanBecelaere2:04.65 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
9.9Braeden Bakos2:05.70 PRMOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.10Devin Mchugh2:06.51 PRMONevadaMay 05WCC
View full rankings...
1600 Meters
1.11Ryan Riddle4:14.67 PRMOWebb CityMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.12Luke Miller4:16.80 PRMOGlendaleMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.11Jacob McCrackin4:22.47 PRMOWest PlainsMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.12Tadd Capron4:27.21 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
5.12Clay Hensley4:31.01 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
6.12Grant Miller4:38.10MOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
7.10Caleb Boys4:38.16 PRMOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
8.12Trevor Shanks4:38.73 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
9.11Rafael Rojas4:40.60 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.11Joshua VanBecelaere4:40.77 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Ryan Riddle9:06.07 PRMOWebb CityMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.12Luke Miller9:10.47 PRMOGlendaleMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.11Ben Stasney9:10.89 PRMOWest PlainsMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.12Clay Hensley9:49.14 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
5.10Caleb Boys9:50.58 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
6.12Tadd Capron9:52.93 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
7.10Nicholas Ondr9:53.79 PRMOGlendaleApr 25SBU Bearcat Classic
8.11Ethan Hutchinson9:54.30 PRMOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
9.12Trevor Shanks9:55.80 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
10.12Grant Miller10:08.23MOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tyler Martin15.14 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.11Dillon Lancaster15.33MOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
3.10Jake Ogden15.75 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
4.12Cole Vandersnick16.46MOLogan-RogersvilleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.10Samuel Frech16.69 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
6.11Bailey Austin16.81 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.10Levi Lindsay17.09 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
8.10Blake Schrader17.19MOCarthageApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
9.11Patrick Crain17.28 PRMOCarl JunctionApr 24Branson JV Meet
10.11Keaton Clark17.30MOLogan-RogersvilleApr 11Nixa Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tyler Martin39.68MOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.12Cole Vandersnick41.58 PRMOLogan-RogersvilleMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
3.11Bailey Austin42.19 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
4.10Blake Schrader43.34 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.11Patrick Crain43.42 PRMOCarl JunctionApr 24Branson JV Meet
6.10Samuel Frech43.86 PRMOGlendaleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.11Keaton Clark45.17 PRMOLogan-RogersvilleApr 11Nixa Invitational
8.9Caleb Poorman45.18MOCarl JunctionApr 24Branson JV Meet
9.11Dillon Lancaster45.19MOCarthageApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
10.9Dylan Collins45.23 PRMONeoshoApr 28Joe Falcon Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Weston Wendt
Michael Elbert
Lucas Berliew
Sam Repsher
42.15MOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.Nathan Lewis
Bryce Murphy
Jarvis Funk
James Renfro
43.36MONeoshoMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
3.Dylan Pruiett
Corben Pugh
Taylor Emery
Jayden Morgan
43.37MOCarthageMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.Keegan Hoopes
Brendan Robins
Brayden Lidgaurd
Jay Talton
43.85MOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.Kade Stowell
Donterius Bailey
Terrell Kabala
Hunter VanLue
44.57MOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
6.Jason Puente
Cameron Cody
David Ortega
Brian Parra-Navarro
44.74MOMonettApr 11Nixa Invitational
7.Kayden Ast
Brandon Kaemmerling
Blake Majors
Colin Witte
47.18MONevadaMay 13MSHSAA Class 4 District 6
8.Michael Shied
Caleb Miller
William Morris
Ethan Roberts
49.44MOGlendaleApr 18All Relays Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Sam Repsher
Michael Elbert
Lucas Berliew
Weston Wendt
1:27.84MOCarl JunctionMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.Dylan Pruiett
Corben Pugh
Taylor Emery
Arkell Smith
1:28.73MOCarthageMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.Nathan Lewis
Bryce Murphy
Jarvis Funk
James Renfro
1:29.36MONeoshoMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
4.Kade Stowell
Donterius Bailey
Dakota Wynn
Hunter VanLue
1:32.14MOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.Jason Puente
John Schupbach
Levi Miller
Brian Parra-Navarro
1:33.27MOMonettApr 11Nixa Invitational
6.Brendan Robins
Lane Jett
Corbin Heath
Aaron Campbell
1:35.17MOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
7.Adam Waters
Ryker Strong
Cole Vandersnick
Christian Seager
1:35.37MOLogan-RogersvilleApr 11Nixa Invitational
8.Colin Witte
Blake Majors
Kayden Ast
Brandon Kaemmerling
1:38.56MONevadaMay 05WCC
9.Jordan Sims
Ethan Roberts
Caleb Miller
William Morris
1:45.33MOGlendaleApr 24Branson JV Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Corben Pugh
Clay Stout
Taylor Emery
Arkell Smith
3:22.22MOCarthageMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
2.Nathan Lewis
Jarvis Funk
Payton Klier
Bryce Murphy
3:25.08MONeoshoMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
3.Lance Ward
Joe Kennedy
Lucas Berliew
Michael Elbert
3:27.20MOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
4.Weston Lawson
Cole Vandersnick
Ryker Strong
Christian Seager
3:31.87MOLogan-RogersvilleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.Kade Stowell
Joseph Gatlin
Cole Cooper
Tadd Capron
3:34.02MOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
6.Weston Mitchell
Lane Jett
Justin Nichols
Brayden Lidgaurd
3:35.03MOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.Levi Miller
Bailey Austin
Jamie Guinn
Jason Puente
3:42.19MOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
8.Andrew McIllwain
Gannon Patterson
Spencer Wester
Luke Montgomery
3:42.66MOGlendaleApr 11Nixa Invitational
9.Alex Guadarrama
Truman Craig
Andrew Landers
Fermin Delos santos
3:52.23MOMcDonald CountyMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.Adam Guenther
Dalton Skillman
Keagan Lagrassa
Charles Morton
4:07.21MONevadaMay 05WCC
View full rankings...
4x800 Relay
1.Tadd Capron
Grant Miller
Cole Cooper
Ryan Riddle
7:57.95MOWebb CityMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.Clay Stout
Rafael Rojas
Cooper Allmoslecher
Clay Hensley
8:02.62MOCarthageMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.Dylan Hayes
Ethan Hutchinson
Jacob McCrackin
Ben Stasney
8:03.08MOWest PlainsMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.Jared Burnell
Luke Miller
Nicholas Ondr
Ethan Miller
8:46.23MOGlendaleMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
5.Jeffrey Beaty
Weston Lawson
Jay Strausbaugh
Keaton Garrett
8:56.73MOLogan-RogersvilleApr 11Nixa Invitational
6.Truman Craig
Alex Guadarrama
Andrew Landers
David Lazalde
9:00.22MOMcDonald CountyMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.Nathaniel Wimpey
Lakin House
Donnie Fox
Trenton Cook
9:01.80MONeoshoApr 28Joe Falcon Invitational
8.Erick Diaz-Lozano
Spencer Bryand
Jordi Garcia
Logan Umfleet
9:39.56MOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.Michael Holloway
Camryn Simon
Daniel Cory
Matt Emerson
9:52.61MOCarl JunctionApr 17Nixa 9/10
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12David Turner49' 11 PRMOMonettApr 11Nixa Invitational
2.12Ty Hicks49' 6MOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
3.11Isaac Johnston49' 5 PRMONeoshoMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
4.11Landon Bebee47' 1 PRMOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
5.11Zeke Wall44' 10 PRMOCarl JunctionApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
6.10Dylan Scaggs44' 2 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.12Kurran Bartkoski43' 2.5 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
8.12Dylan Ferguson42' 2 PRMOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
9.10Elliott Wolfe41' 8 PRMOMcDonald CountyApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
10.12Colby Jones41' 5 PRMONevadaApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Dylan Ferguson149' 3 PRMOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.11Landon Bebee144' 7 PRMOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
3.10Elliott Wolfe134' 9 PRMOMcDonald CountyApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
4.11Devin Paynter134' 8 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.11Zeke Wall133' 3 PRMOCarl JunctionApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
6.9Oscar Campa126' 10 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.11William Prince123' 8 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
8.11Josh Hackworth122' 11 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.12Ty Hicks122' 0MOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
10.12Colby Jones121' 11 PRMONevadaMay 13MSHSAA Class 4 District 6
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Jarett Johnson172' 8MOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
2.11Briar Short160' 8 PRMOWebb CityMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
3.12Cole Vandersnick159' 7 PRMOLogan-RogersvilleApr 25SBU Bearcat Classic
4.11Dillon Lancaster154' 8 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
5.12Ethan Thomas152' 8 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
6.11Levi Duley142' 4 PRMOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.12Justin Nichols137' 0 PRMOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
8.11Brenyn Surber136' 3 PRMOWebb CityApr 28Gary Parker Invitational
9.11Cole Hargis134' 7 PRMOWebb CityApr 25Carthage 9/10
10.12James Goff134' 3MONeoshoMay 13MSHSAA Class 4 District 6
View full rankings...
High Jump
1.10Ryker Strong6' 4 PRMOLogan-RogersvilleApr 25SBU Bearcat Classic
12Jay Talton6' 4MOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
11Arkell Smith6' 4 PRMOCarthageMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
10Dylan Pruiett6' 4MOCarthageApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
5.11Will Bebee6' 0 PRMOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9Terrell Kabala6' 0 PRMOWebb CityApr 17Nixa 9/10
11James Renfro6' 0MONeoshoApr 13EN Relays
8.10Ezra Crocker5' 10MOWebb CityMay 01COC JV Conference Championships
9Adam Waters5' 10MOLogan-RogersvilleMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10Logan Conyers5' 10MOWest PlainsApr 21Waynesville Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Sam Repsher15' 3 PRMOCarl JunctionMay 13MSHSAA Class 4 District 6
2.10Harrison Huhn14' 3 PRMOCarl JunctionMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 3
3.10Zachary Woods13' 0 PRMOMcDonald CountyMay 13MSHSAA Class 4 District 6
4.9Bailey Smith12' 6 PRMOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
5.10Treyton Simmons12' 0 PRMOWebb CityMay 13MSHSAA Class 4 District 6
12Thanh Dinh12' 0 PRMOWest PlainsApr 25SBU Bearcat Classic
7.11Kaleb Larson11' 6 PRMONeoshoMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10Caleb Hughes11' 6 PRMONevadaMay 05WCC
10Huechi Xiong11' 6 PRMOMcDonald CountyMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.9Joseph Nicholas11' 0 PRMOCarthageMay 13MSHSAA Class 4 District 6
View full rankings...
Long Jump
1.11Arkell Smith21' 2.5 PRMOCarthageApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
2.12Jay Talton21' 0.25MOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
3.10Kayden Ast20' 9.75 PRMONevadaMay 05WCC
4.9Terrell Kabala20' 7 PRMOWebb CityApr 14Jock's Nitch/Gorilla Relays
5.10Connor McGehee20' 5 PRMONeoshoApr 11Joplin 9/10
6.9Josh Sigua20' 1 PRMOWebb CityApr 25Carthage 9/10
7.9Conner Rackley19' 11.75 PRMOWest PlainsApr 21Waynesville Invitational
8.9Trulyn Koehler19' 11.5 PRMOCarthageApr 11Joplin 9/10
9.11John Schupbach19' 10.75 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.11James Renfro19' 10MONeoshoMay 13MSHSAA Class 4 District 6
View full rankings...
Triple Jump
1.11Arkell Smith46' 0 PR (1.0)MOCarthageMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
2.10Dylan Pruiett43' 10 PRMOCarthageApr 25Carthage 9/10
3.11Brendan Robins42' 9.5 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
4.11John Schupbach42' 7.75 PRMOMonettMay 13MSHSAA Class 4 District 6
5.9Taris Jackson42' 5.5 PRMOCarthageApr 25Carthage 9/10
6.12Shane Russo41' 9.5 PRMOMcDonald CountyMay 13MSHSAA Class 4 District 6
7.11Dakota Wynn41' 5 PRMOWebb CityApr 28Girard Optimist Track and Field Meet
8.9Carter Martin41' 4.75 PRMOWest PlainsMay 13MSHSAA Class 4 District 6
9.12James Goff41' 2MONeoshoMay 13MSHSAA Class 4 District 6
10.10Jayden Morgan40' 1.5 PRMOCarthageMar 27McDonald County 9/10
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.