Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Caelon Harkey10.91 PRNEBellevue WestApr 07Millard South Track & Field Invite
2.11JayVonn Vinson10.99 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
12Ben Sager10.99 PRNELincoln Pius XMay 04Raymond Central
4.11William Spethman11.00 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
5.10Jacob Losole11.04 PRNEMillard NorthApr 21Norfolk Invitational
6.12Micah Davis11.08 PRNEBellevue WestMay 10District A-2
7.12Christian Kwambamba11.16 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
8.11Noah Mick11.22 PR (2.1)NEMillard NorthMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
9.11Cameron Coleman11.28NEOmaha BurkeApr 07Millard South Track & Field Invite
10.9Jadus Ellis11.41 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
View full rankings...
200 Meters
1.12Caelon Harkey22.10NEBellevue WestMay 10District A-2
2.11JayVonn Vinson22.47 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
3.12Ben Sager22.70 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
4.12Micah Wilson22.72 PRNELincoln EastMay 10District A-2
5.11William Spethman22.81 PRNELincoln Pius XApr 20Harold Scott Invite
6.11Thomas Kopcho22.82 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
7.12Christian Kwambamba22.94 PRNELincoln Pius XApr 20Harold Scott Invite
8.11Cameron Coleman23.04 PRNEOmaha BurkeApr 07Millard South Track & Field Invite
9.9Parker Haug23.11 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
10.11Ben King23.26 PRNEMillard NorthApr 14Fremont Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Caelon Harkey49.55 PRNEBellevue WestMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.12Micah Wilson49.80 PRNELincoln EastMay 10District A-2
3.11Ben King50.12 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
4.11Thomas Kopcho51.48 PRNEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
5.12Gabe Eubanks51.59 PRNELincoln EastApr 27LPS City Championships
6.12Bryce Holcomb51.67 PRNELincoln Pius XApr 13Kruger May Invitational
7.10Trevon Peak52.35 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
8.9Jared Thavenet52.39 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
9.12Logan Wood52.52 PRNEBellevue EastApr 08Benson Invite
10.9Jon Andreasen52.59 PRNELincoln Pius XApr 13Kruger May Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Isaac Lawrence1:56.39 PRNEOmaha BurkeMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.12Kallo Arno1:56.62 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
3.12Bryce Holcomb1:58.01 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
4.12Bryson Williams1:58.15 PRNEBellevue WestMay 10District A-2
5.12Logan Wood1:58.51 PRNEBellevue EastMay 10District A-2
6.11Tyler Taubenheim1:58.72NELincoln Pius XMay 10District A-2
7.12Joe Frazier1:59.78 PRNEMillard NorthApr 07Millard South Track & Field Invite
8.12Goaner Chot2:02.90 PRNELincoln North StarMay 03Heartland Conference Invite
9.10Noah Hudson2:03.05 PRNELincoln North StarMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
10.12Joseph Ziegenhorn2:04.32 PRNEMillard NorthApr 21Norfolk Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Joe Frazier4:20.84NEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
2.12Kallo Arno4:28.64 PRNEOmaha BurkeApr 27George Anderson Invite
3.12Osman Gele4:30.15NESouth Sioux CityApr 21Sioux City Relays UCO
4.10Abdulkadir Mohamed4:33.14 PRNESouth Sioux CityMay 04RCC: River Cities Conference Championships
5.12Abdul Mohamed4:33.62 PRNESouth Sioux CityMay 10District A-2
6.9Aaron Rheiner4:36.78 PRNEOmaha BurkeMay 03Omaha Metro Conference Championships
7.12Jack Goeden4:36.91NELincoln Pius XMay 04Raymond Central
8.11Isaac Lawrence4:37.08 PRNEOmaha BurkeApr 13Titan Classic
9.10Noah Hudson4:41.04 PRNELincoln North StarMay 03Heartland Conference Invite
10.11Benjamin Brunkalla4:42.39 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
View full rankings...
3200 Meters
1.10Abdulkadir Mohamed9:27.56 PRNESouth Sioux CityMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.12Joe Frazier9:28.71 PRNEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
3.12Osman Gele9:34.66 PRNESouth Sioux CityApr 27South Sioux City Invitational
4.12Abdul Mohamed9:36.70NESouth Sioux CityApr 27South Sioux City Invitational
5.9Aaron Rheiner9:43.86 PRNEOmaha BurkeMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
6.12Jack Goeden9:57.45NELincoln Pius XMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
7.12Joseph Roth10:04.17 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
8.11Pierce Pennell10:05.86 PRNEBellevue EastMay 10District A-2
9.9Grant Smith10:15.67 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
10.11Shaafici Mohamed10:17.89 PRNESouth Sioux CityApr 27South Sioux City Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Elliott Alexander15.06 PRNELincoln EastMay 10District A-2
2.11James Radziunas15.22 PRNEBellevue WestMay 10District A-2
3.10Lyndon Harrison15.31 PRNEOmaha BurkeMay 03Omaha Metro Conference Championships
4.12TJ Hansen15.44 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
5.15-16Myles Thompson15.81 PRNED & A Trakk EliteJul 02AAU Region 14 National Qualifier
6.10Noah Oellerich16.11 PR (1.1)NEOmaha BurkeMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
7.10Chad Alexander16.25 PRNELincoln EastMay 10District A-2
8.12Josh Kobza16.46 PRNELincoln Pius XApr 20Harold Scott Invite
9.10Peerless Hall16.56 PRNELincoln North StarApr 27LPS City Championships
10.12Jensen Wallace16.72 PRNESouth Sioux CityMay 04RCC: River Cities Conference Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Nick Edwards40.37 PRNEMillard NorthMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.11Ethan Boerner40.53 PRNEBellevue EastMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.11Elliott Alexander40.56 PRNELincoln EastMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.10Lyndon Harrison41.41NEOmaha BurkeMay 10District A-2
5.12TJ Hansen42.23 PRNELincoln Pius XApr 01Westside Invitational
6.10Lance Louthan42.28 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
7.12Ben Mehmedbegovic42.53 PRNELincoln EastApr 27LPS City Championships
8.12Josh Kobza42.96 PRNELincoln Pius XApr 20Harold Scott Invite
9.10Peerless Hall42.99 PRNELincoln North StarMay 03Heartland Conference Invite
10.-Zach Frandolig43.00 PRNELincoln EastMay 10District A-2
View full rankings...
4x100 Relay
1.Micah Davis
James Radziunas
Jevyon Ducker
Caelon Harkey
43.14NEBellevue WestMay 10District A-2
2.Thomas Kopcho
Parker Haug
Jadus Ellis
Jacob Losole
43.46NEMillard NorthMay 10District A-2
3.Christian Kwambamba
William Spethman
Josh Kobza
Ben Sager
43.59NELincoln Pius XMay 10District A-2
4.Jonathan PaoPao
Trevon Peak
Brian Rafiner
JayVonn Vinson
43.63NEOmaha BurkeMay 10District A-2
5.Peyton Aipperspach
Logan Siphend
Carson Walters
Micah Wilson
44.15NELincoln EastMay 10District A-2
6.Jayce Rutherford
Don Nguyen
Mason Austin
Nicholas Crosby
45.20NELincoln North StarApr 27LPS City Championships
7.Weston Wilson
Awnan Bouvilom
Nathan Canoles
Robert Meza
46.97NESouth Sioux CityApr 27South Sioux City Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Carson Walters
Elliott Alexander
Gabe Eubanks
Micah Wilson
3:25.47NELincoln EastMay 10District A-2
2.Thomas Kopcho
Joe Frazier
Ben King
Beck Watne
3:25.79NEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
3.Jaylin Bradley
Sylvo Johnson
Caelon Harkey
Bryson Williams
3:27.27NEBellevue WestMay 10District A-2
4.William Spethman
Ben Sager
Tyler Taubenheim
Bryce Holcomb
3:27.82NELincoln Pius XMay 10District A-2
5.Trevon Peak
Isaac Lawrence
Jonathan PaoPao
Kallo Arno
3:28.42NEOmaha BurkeMay 10District A-2
6.Goaner Chot
Noah Hudson
Luke Pierce
Nicholas Crosby
3:34.31NELincoln North StarMay 10District A-2
7.Jensen Wallace
Abdulwhabe Ahmed
Brian Robles
Dylan McGuire
3:35.61NESouth Sioux CityApr 13Jo Dusatko (Central) Invite
8.Terry Bynum
Ethan Boerner
Logan Wood
Miguel Rikli
3:37.09NEBellevue EastMay 10District A-2
View full rankings...
4x800 Relay
1.Kallo Arno
Aaron Rheiner
Nathan Ramirez
Isaac Lawrence
8:08.18NEOmaha BurkeMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.Thomas Robertson
Anthony Butler
Tyler Taubenheim
Bryce Holcomb
8:09.40NELincoln Pius XMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.Joseph Ziegenhorn
Jarret Widhalm
Kingdon Hawes
Kody Schmidt
8:13.66NEMillard NorthMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.Goaner Chot
Noah Hudson
Luke Pierce
Ryan Lampe
8:15.77NELincoln North StarMay 10District A-2
5.Osman Gele
Abdulkadir Mohamed
Mubarek Abdela
Brian Robles
8:23.68NESouth Sioux CityMay 04RCC: River Cities Conference Championships
6.Logan Wood
Brody Wood
Miguel Rikli
David Rikli
8:38.60NEBellevue EastApr 13Kruger May Invitational
7.Magwire Lott
Javier Kenney
Jake Newman
Bryan Fitch
8:45.66NELincoln EastApr 27LPS City Championships
8.Bryson Williams
Tre Norman
Caleb Williams
Chase Scott
9:05.33NEBellevue WestMar 24Doane Indoor Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Chris Cassidy52' 6.5 PRNELincoln Pius XApr 13Kruger May Invitational
2.10Kevin Shubert52' 6.25 PRUnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
3.12Tyler Ciurej50' 3.25 PRNEBellevue WestMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.12Korey Stolze50' 2.25 PRNESouth Sioux CityApr 27South Sioux City Invitational
5.11Jackson Drezelo49' 5 PRNEBellevue EastApr 27South Sioux City Invitational
6.11Brian Barrera46' 4 PRNEOmaha BurkeMay 03Omaha Metro Conference Championships
7.11Dylan Craig45' 3 PRNEMillard NorthApr 07Millard South Track & Field Invite
8.12Christian Hiltbrunner44' 2.5 PRNEBellevue WestApr 07Millard South Track & Field Invite
9.12Kyle Stockman44' 1.5 PRNEBellevue EastApr 13Kruger May Invitational
10.10Phillip Mendoza43' 8.5 PRNELincoln North StarApr 07Millard South Track & Field Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Ben Newsom168' 8NEMillard NorthMay 10District A-2
2.10Drew Mertz148' 2 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
3.9Tyler Brown145' 11 PRNELincoln EastMay 10District A-2
4.9Hunter Pollock142' 4 PRNELincoln Pius XMay 04Raymond Central
5.11Chase Uher136' 2 PRNELincoln EastApr 07Kearney High Invite
6.11Chris Cassidy134' 0 PRNELincoln Pius XApr 20Harold Scott Invite
7.11Brian Barrera130' 3 PRNEOmaha BurkeApr 27George Anderson Invite
8.11Jackson Drezelo126' 7 PRNEBellevue EastApr 21Dennis Smith Invitational
9.11Justin Clark-Wagner123' 8 PRNEOmaha BurkeApr 27George Anderson Invite
10.10Ryan Reil123' 5 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
View full rankings...
High Jump
1.11Kose Kose6' 7 PRNELincoln Pius XMay 20NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.12Micah Davis6' 4NEBellevue WestMar 24Doane Indoor Meet
3.10Mason Jung6' 3 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
12Jacob Schoening6' 3 PRNELincoln EastMay 10District A-2
5.10Josaih Allick6' 0 PRNELincoln North StarMar 24Doane Indoor Meet
10Jacob Losole6' 0NEMillard NorthApr 01Westside Invitational
7.9Gage Champion5' 11 PRNEBellevue WestMar 23Millard South JV Meet
8.15-16Myles Thompson5' 10 PRNED & A Trakk EliteJul 02AAU Region 14 National Qualifier
9.9Joe Pfeiffer5' 9 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
10.9Caleb Munger5' 8 PRNEMillard NorthMar 23Millard South JV Meet
9Gage Dengel5' 8 PRNEBellevue EastMay 05Omaha Metro JV Championships
10Jack Nguyen5' 8 PRNELincoln North StarApr 13Jo Dusatko (Central) Invite
11Jordan Jones5' 8 PRNEOmaha BurkeApr 07Millard South Track & Field Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jake Goertzen14' 6 PRNELincoln North StarApr 13Jo Dusatko (Central) Invite
2.12Max Herman13' 6 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
3.12Cole Armagost13' 2 PRNEBellevue WestMay 03Omaha Metro Conference Championships
4.10Gannon Spahn12' 6 PRNEBellevue WestMay 03Omaha Metro Conference Championships
5.12Kyle Briggs12' 2 PRNELincoln EastMay 10District A-2
6.10Maximus Wold12' 0 PRNEBellevue EastMay 03Omaha Metro Conference Championships
7.10Gabe Westfall11' 10 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
8.12Jensen Wallace11' 0 PRNESouth Sioux CityApr 08KOC Gretna Invite
9Lance Martens11' 0 PRNEBellevue WestMay 10District A-2
10.11Izzy Miranda10' 6 PRNESouth Sioux CityMay 10District A-2
View full rankings...
Long Jump
1.10Jacob Losole21' 5 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
2.9Jadus Ellis21' 4.5 PRNEMillard NorthMay 10District A-2
3.11Ethan Boerner20' 9.5NEBellevue EastMar 31Whitehouse Invitational
4.11Mason Austin20' 9.25NELincoln North StarMar 24Doane Indoor Meet
5.9Isaac Carpenter20' 8.5 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
6.9Simon Dang20' 6.5 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
7.12Elijah Ivy20' 4.5NEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
8.9Zavier Betts20' 3.25 PRNEBellevue WestApr 07Millard South Track & Field Invite
9.11Jordan Jones20' 1.5 PRNEOmaha BurkeApr 07Millard South Track & Field Invite
10.10Shane Smith20' 0 PRNEBellevue WestApr 13Kruger May Invitational
11Peyton Aipperspach20' 0 PRNELincoln EastApr 07Kearney High Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.12Elijah Ivy44' 4.75 PRNEMillard NorthMay 03Omaha Metro Conference Championships
2.10Mason Jung44' 2.75 PRNEOmaha BurkeApr 21Norfolk Invitational
3.11JayVonn Vinson43' 5.25 PRNEOmaha BurkeMay 03Omaha Metro Conference Championships
4.10Lado Kose43' 0.75 PRNELincoln Pius XApr 13Kruger May Invitational
5.10Tre Renville41' 10 PRNELincoln North StarApr 20Harold Scott Invite
6.9Keithan Beasley41' 8.5 PRNEOmaha BurkeMay 05Omaha Metro JV Championships
7.12Arnez Anderson40' 8.5 PRNEOmaha BurkeMay 10District A-2
8.9Marshall Austin40' 7 PRNELincoln North StarMay 10District A-2
9.11Isaiah Rose40' 1 PRNESouth Sioux CityApr 13Jo Dusatko (Central) Invite
10.9Travis Feldhaus39' 10 PRNELincoln Pius XMay 10District A-2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.