Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Cody Mroczek10.99 PR (-.1)NEColumbus ScotusMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.11Dylan Simpson11.21 PRNEArlington PublicApr 20Platteview Invitational
3.12Walker Raabe11.34NEPierceMay 11District B-4
4.11Collin Tinker11.37NEPierceMay 11District B-4
5.12Christian Rogers11.47 PRNEWayneApr 04Wayne Invitational
6.11Tanner Hipnar11.63 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
7.10Kalvin Watts11.75NEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
8.11Mason Kovar11.77 PRNESchuylerMay 06Central Conference
9Dalton Freeman11.77 PRNEPierceApr 04Wayne Invitational
10.10Lucas Thatcher11.84 PRNEColumbus LakeviewMay 11District B-4
View full rankings...
200 Meters
1.12Cody Mroczek22.41 (-.2)NEColumbus ScotusMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.11Dylan Simpson22.75 PRNEArlington PublicApr 11Logan View Invite
3.12Walker Raabe23.24NEPierceMay 11District B-4
4.12Christian Rogers23.40 PRNEWayneApr 27NEN Norfolk Classis
5.10Kaylob Kobza23.71 PRNEColumbus LakeviewMay 06Central Conference
6.11Trenten Kantor23.83NEBlairMay 02EMC Conference Meet
7.11Mason Kovar24.00 PRNESchuylerMay 06Central Conference
8.11Tanner Hipnar24.06NEBlairMay 11District B-4
9.10Quincy Nichols24.10 PRNEBlairMay 11District B-4
10.11Matt Strecker24.18NEColumbus ScotusMay 11District B-4
View full rankings...
400 Meters
1.12Cody Mroczek49.47NEColumbus ScotusMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.12Jarod Ernesti50.28 PRNEWest Point-BeemerMay 11District B-4
3.10Kaylob Kobza51.18 PRNEColumbus LakeviewMay 11District B-4
4.11Dylan Simpson52.13 PRNEArlington PublicApr 11Logan View Invite
5.9Adam Brehm52.77 PRNEBlairMay 11District B-4
6.9Dalton Freeman52.99 PRNEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
7.11Nathaniel Jennings53.24 PRNEO'NeillApr 20West Holt Invite
8.12Cristian Galvan53.42 PRNESchuylerMay 11District B-4
9.11Jarod Reed53.49 PRNEBlairApr 08KOC Gretna Invite
10.11Grant Lammers53.64 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Nathaniel Jennings2:00.77 PRNEO'NeillApr 27NEN Norfolk Classis
2.12Evan Wick2:03.65 PRNEBlairMay 02EMC Conference Meet
3.12Alec Wick2:04.47 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
4.12Jarod Ernesti2:05.31 PRNEWest Point-BeemerMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
5.12Nathan Hiemer2:06.52 PRNEColumbus ScotusMay 11District B-4
6.9Cole Vogt2:07.05NEPierceMay 11District B-4
7.10Evan Slominski2:07.65 PRNEBlairMay 11District B-4
8.10Cole Marquardt2:08.21 PRNEArlington PublicMay 11District B-4
9.11Landon Vogt2:08.46 PRNEColumbus LakeviewMay 06Central Conference
10.11Jayden Kempcke2:08.95 PRNEBlairMay 11District B-4
View full rankings...
1600 Meters
1.12Alec Wick4:34.07NEBlairMay 11District B-4
2.12Evan Wick4:36.20NEBlairMay 11District B-4
3.12Nathan Ostdiek4:37.10NEColumbus ScotusMay 11District B-4
4.9Sam Lueders4:38.46 PRNEBlairMay 11District B-4
5.10Elliott Thomazin4:54.63 PRNEColumbus ScotusMay 11District B-4
6.10Miguel Carrasco4:54.90NESchuylerMay 06Central Conference
7.12McCoy Strong4:58.21 PRNEO'NeillMay 11District B-4
8.11Patrick Wolff5:00.52 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
9.9Sam Kubat5:01.77 PRNEArlington PublicMay 05Arlington Invite
10.12Drew Schaad5:01.97 PRNEColumbus LakeviewMay 11District B-4
View full rankings...
3200 Meters
1.12Alec Wick9:40.04 PRNEBlairMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.12Evan Wick9:42.83 PRNEBlairApr 21The Nebraska T&F Festival
3.12Nathan Ostdiek10:06.61 PRNEColumbus ScotusMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
4.11Landon Vogt10:28.91 PRNEColumbus LakeviewMay 06Central Conference
5.9Sam Lueders10:31.88 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
6.9Noah Kubat10:34.24 PRNEArlington PublicMay 11District B-4
7.12McCoy Strong10:36.61 PRNEO'NeillApr 20West Holt Invite
8.10Elliott Thomazin10:48.43 PRNEColumbus ScotusApr 11Columbus Scotus Invite
9.9Brenden Henggeler10:54.58 PRNEColumbus LakeviewMay 11District B-4
10.10Cristobal Gonzalez10:54.84 PRNESchuylerMay 11District B-4
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Alex Thramer15.47 PRNEO'NeillApr 04Sandhills Invite
2.12Jackson Poling15.51 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
3.10Devan Roth15.61 PRNEPierceMay 11District B-4
4.11Wyatt Liewer15.82NEO'NeillMay 11District B-4
5.12Zach Nannen15.89 PRNEBlairMay 11District B-4
6.10Grant Shanle16.00 PRNEColumbus ScotusMay 11District B-4
7.12Dakota Prorok16.11 PRNEColumbus LakeviewApr 11Columbus Scotus Invite
8.11Chase Andresen16.31 PRNEColumbus ScotusApr 11Columbus Scotus Invite
9.12Will Anderson16.37 PRNEWayneMay 11District B-4
10.9Jesus Ramirez16.76 PRNEWest Point-BeemerApr 29East Husker Conference Track Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Alex Thramer41.10 PRNEO'NeillApr 27NEN Norfolk Classis
2.12Dakota Prorok41.60 PRNEColumbus LakeviewMay 11District B-4
3.11Wyatt Liewer41.61 PRNEO'NeillApr 27NEN Norfolk Classis
4.12Jackson Poling42.00 PRNEBlairApr 11Plattsmouth Invitational
5.10Ethan Rowe42.98 PRNEBlairMay 11District B-4
6.9Carson Oestreich43.42 PRNEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
7.10Devan Roth43.45 PRNEPierceMay 11District B-4
8.11Chase Andresen43.49 PRNEColumbus ScotusMay 11District B-4
9.11Ronny Petersen44.30 PRNEWest Point-BeemerMay 11District B-4
10.11Cody Yawn44.46NEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Dalton Freeman
Collin Tinker
Carson Oestreich
Walker Raabe
44.03NEPierceApr 27NEN Norfolk Classis
2.Relay Team44.70NEBlairMay 11District B-4
3.Tyler Pecena
Cody Rogers
Emil Hapanowitz
Christian Rogers
45.33NEWayneApr 13Kruger May Invitational
4.Cristian Galvan
Jackson Settles
Erik Tena
Mason Kovar
45.58NESchuylerMay 06Central Conference
5.Relay Team45.87NEColumbus ScotusMay 11District B-4
6.Jordan Janssen
Dakota Prorok
Lucas Thatcher
Dominic Penne
46.72NEColumbus LakeviewApr 18Centennial Invite
7.Relay Team47.27NEO'NeillMay 11District B-4
8.Casey Kirk
Remington Gay
Rafe Lorsch
Seth McRobert
47.77NEArlington PublicMay 05Arlington Invite
9.Dillon Bahrs
Ronny Petersen
Gage Vance
Hunter Pilakowski
48.42NEWest Point-BeemerApr 29East Husker Conference Track Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Trenten Kantor
Adam Brehm
Quincy Nichols
Grant Lammers
3:32.64NEBlairMay 02EMC Conference Meet
2.Relay Team3:33.90NEO'NeillMay 11District B-4
3.Aaron Reynolds
Nolan Reynolds
RJ Liska
Tyler Pecena
3:35.44NEWayneApr 27NEN Norfolk Classis
4.Walker Raabe
Braydan Waldner
Collin Tinker
Dalton Freeman
3:37.47NEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
5.Relay Team3:38.11NEColumbus LakeviewMay 11District B-4
6.Relay Team3:38.62NEColumbus ScotusMay 11District B-4
7.Relay Team3:39.98NEArlington PublicApr 29NCC Conference Meet
8.Garret Meyer
Cole Hughes
Jesus Ramirez
Jarod Ernesti
3:42.07NEWest Point-BeemerApr 20Platteview Invitational
9.Mario Venzor
Jackson Settles
Robert Fuentes
Cristian Galvan
3:44.05NESchuylerApr 11Columbus Scotus Invite
10.Jose Mario Clemente
Levi Krueger
Cody Nelson
Jett Stuhr
3:55.38NEBoone CentralApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Patrick Wolff
Jayden Kempcke
Stewart Cemer
Evan Slominski
8:24.33NEBlairMay 02EMC Conference Meet
2.Relay Team8:25.08NEColumbus ScotusMay 11District B-4
3.Relay Team8:33.21NEO'NeillMay 11District B-4
4.Ian Fisher
Isaac Lambrecht
Jadon Magdanz
Cole Vogt
8:39.45NEPierceApr 27NEN Norfolk Classis
5.Relay Team8:57.83NEArlington PublicMay 11District B-4
6.Relay Team9:13.67NESchuylerMay 11District B-4
7.Garret Meyer
Hunter Pilakowski
Cole Hughes
Riley Surman
9:28.47NEWest Point-BeemerApr 11Logan View Invite
8.Tyrus Eischeid
Seth Hochstein
Lucas Longe
Nolan Reynolds
9:40.67NEWayneApr 04Wayne Invitational
9.Hayden Nelson
Mason Stahl
Reyes Soltero
Dylan Wyatt
10:07.91NEColumbus LakeviewMay 06Central Conference
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Jessie Sullivan51' 1.5 PRNEBoone CentralApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
2.12Dalton Wagner50' 1 PRNEBoone CentralMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
3.12Connor Wurdeman48' 2.75 PRNEColumbus LakeviewApr 18Centennial Invite
4.12Jason Hahlbeck47' 3.5 PRNEO'NeillApr 20West Holt Invite
5.12Riley Smith46' 2 PRNEArlington PublicMay 05Arlington Invite
6.12Logan Vie45' 2 PRNEArlington PublicApr 20Platteview Invitational
7.10Kaden Kneifl43' 5.75 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
8.12Mitchell Halligan43' 3.5NEColumbus ScotusApr 11Columbus Scotus Invite
9.10Dalton Rasmussen43' 0.5 PRNEBoone CentralApr 13Central City Invite
11Chris Zanotto43' 0.5 PRNEBlairApr 08KOC Gretna Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jessie Sullivan160' 3 PRNEBoone CentralMay 11District B-4
2.12Jason Hahlbeck154' 9 PRNEO'NeillMay 11District B-4
3.12Dalton Wagner151' 9 PRNEBoone CentralMay 11District B-4
4.12Mitchell Halligan139' 3 PRNEColumbus ScotusApr 04Wayne Invitational
5.10Jon Merten135' 10 PRNEBoone CentralApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
6.11Chris Zanotto135' 0 PRNEBlairApr 08KOC Gretna Invite
7.11Tony Hernandez133' 0 PRNESchuylerApr 04DC West Invite
8.10Grant Shanle132' 8 PRNEColumbus ScotusApr 11Columbus Scotus Invite
9.12Riley Smith132' 3NEArlington PublicApr 20Platteview Invitational
10.10Kaden Kneifl130' 4 PRNEWayneApr 04Wayne Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Grayson McBride6' 7 PRNEWayneMay 11District B-4
2.11Braydan Waldner6' 3 PRNEPierceMay 11District B-4
3.11Jack Evetovich6' 2 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
11Wyatt Liewer6' 2 PRNEO'NeillApr 04Sandhills Invite
5.11Cody Nelson6' 1 PRNEBoone CentralMay 11District B-4
6.11Jarod Reed6' 0 PRNEBlairMay 02EMC Conference Meet
12Zach Nannen6' 0NEBlairApr 08KOC Gretna Invite
8.12Brady Simmons5' 10NEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
9Cody Rogers5' 10 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
10Evan Slominski5' 10 PRNEBlairApr 08KOC Gretna Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.11Dalton Ryan14' 4 PRNEBlairApr 21The Nebraska T&F Festival
2.11Chase Andresen13' 10 PRNEColumbus ScotusMay 11District B-4
3.12Nolan Reynolds13' 0 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
12Mario Venzor13' 0 PRNESchuylerApr 11Columbus Scotus Invite
5.10Robert Fuentes12' 10 PRNESchuylerMay 06Central Conference
12Layne Petersen12' 10 PRNESchuylerMay 06Central Conference
9Kolby Dean12' 10 PRNEO'NeillMay 11District B-4
8.11Cody Yawn12' 6 PRNEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
9.10Evan Slominski11' 10 PRNEBlairMay 02EMC Conference Meet
10.12Corbin Dean11' 6NEO'NeillMar 31Plainview Invitational
11Tyler Miksch11' 6NEColumbus ScotusMar 22Nebraska Wesleyan Class B
12Jeffrey Wheelock11' 6 PRNEColumbus ScotusApr 04Wayne Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Cody Mroczek23' 1.75 PRNEColumbus ScotusMar 22Nebraska Wesleyan Class B
2.11Alex Thramer21' 1 PRNEO'NeillMay 11District B-4
3.12Grayson McBride20' 7.25 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
4.12Ethan Cox20' 4.5 PRNEBlairMay 02EMC Conference Meet
5.12Walker Raabe20' 1NEPierceMay 04Norfolk Catholic Invitational
6.11Wyatt Liewer20' 0.5 PRNEO'NeillApr 20West Holt Invite
7.11Collin Tinker19' 10.5NEPierceApr 11Columbus Scotus Invite
8.9Tristan Jacobson19' 6.5 PRNEBlairMay 02EMC Conference Meet
9.11Logan Zanardi19' 3 PRNEColumbus ScotusApr 11Columbus Scotus Invite
12Bailey Thompson19' 3 PRNEO'NeillMay 04Norfolk Catholic Invitational
11Mason Lee19' 3 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Grayson McBride42' 5 PRNEWayneMay 11District B-4
2.12Zach Nannen42' 1 PRNEBlairMay 11District B-4
3.9Cody Rogers41' 9 PRNEWayneMay 11District B-4
4.11Braydan Waldner41' 3.25 PRNEPierceMay 04Norfolk Catholic Invitational
5.12Dakota Prorok40' 10 PRNEColumbus LakeviewApr 04Wayne Invitational
6.11Mason Lee40' 4.75 PRNEWayneApr 13Kruger May Invitational
7.12Jordan Janssen39' 7.25 PRNEColumbus LakeviewMay 06Central Conference
9Gavin Larson39' 7.25 PRNEPierceMay 04Norfolk Catholic Invitational
9.12Bailey Thompson39' 7 PRNEO'NeillApr 13O'Neill Invite
10.9Alex Echtenkamp39' 5 PRNEWayneApr 04Wayne Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.