Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dylan Reynolds10.89 PRNEBroken BowMay 11District B-5
2.12Ethan Lang10.94 PRNEAdams CentralApr 07Adams Central Invite
3.12Chase Smith11.07 PRNEMindenApr 21The Nebraska T&F Festival
4.11Dalton Schumaker11.35 PRNELexingtonMay 11District B-5
5.12Brady Holtmeier11.43 PRNEKearney CatholicMay 11District B-5
6.12Tim Kaslon11.46 PRNEHoldregeMay 11District B-5
7.11Cal Narber11.50 PRNEAuroraMay 11District B-5
8.11Tycen Marten11.64 PRNEBroken BowMay 11District B-5
12Kyle Goodwin11.64 PRNEHoldregeMay 11District B-5
10.10Cy Bullerman11.67 PRNEAuroraMay 11District B-5
View full rankings...
200 Meters
1.12Dylan Reynolds22.00 PRNEBroken BowMay 11District B-5
2.12Ethan Lang22.27 PRNEAdams CentralApr 24Central Nebraska Track Championships
3.12Chase Smith22.46 PRNEMindenApr 21The Nebraska T&F Festival
4.12Tim Kaslon22.93 PRNEHoldregeMay 11District B-5
5.11Dalton Schumaker23.34 PRNELexingtonApr 21Don Bader-Lexington Invitational
6.10Emmett Black23.41 PRNEKearney CatholicMay 11District B-5
12Payton Schmalz23.41 PRNEHoldregeMay 11District B-5
8.11Riley Schliep23.64 PRNENorthwestMay 11District B-5
9.12Kaden Dawe23.66 PRNEOrdMay 11District B-5
10.11Henry Penner23.73 PRNEAuroraMay 11District B-5
View full rankings...
400 Meters
1.12Ethan Lang50.46 PRNEAdams CentralApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
2.12Chase Smith50.47 PRNEMindenMay 03SWC Meet
3.12Jadyn Rodenbaugh50.60 PRNENorthwestApr 13Central City Invite
4.12Hunter Osentowski51.84 PRNEKearney CatholicApr 13Dutch Zorn Invite
5.11Seth Simonson52.04 PRNEHastingsApr 01Buffalo Bill
6.12Zane Bender52.17 PRNEHastingsApr 07Kearney High Invite
7.11Lukaas Simonson52.62 PRNEHastingsApr 01Buffalo Bill
8.10Emmett Black52.69 PRNEKearney CatholicMay 11District B-5
9.12Eddie Morales52.82 PRNELexingtonMay 11District B-5
10.12Dalton Wicht53.25NENorthwestApr 24Central Nebraska Track Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Lukaas Simonson1:58.17 PRNEHastingsMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.11Trevor Matousek1:58.63 PRNEHoldregeMay 11District B-5
3.11Seth Simonson1:58.79 PRNEHastingsMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
4.12Zane Bender2:01.54 PRNEHastingsMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
5.12Hunter Osentowski2:01.76NEKearney CatholicMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
6.10Lucas Lahr2:03.18 PRNEMindenMay 11District B-5
7.11Zac Hurlbert2:04.93 PRNEHoldregeMay 06Central Conference
8.12Cameron Anderson2:05.17 PRNEAdams CentralMay 06Central Conference
9.10Nelson King2:06.23 PRNENorthwestApr 13Central City Invite
10.11Reilee Leverington2:06.64 PRNEBroken BowApr 24Central Nebraska Track Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.10Aidan Wheelock4:38.63NEMindenMay 11District B-5
2.11Trevor Matousek4:42.25NEHoldregeMay 11District B-5
3.10Tyler Peterson4:42.76NEHoldregeApr 21Don Bader-Lexington Invitational
4.11Nate Dugan4:43.63 PRNEOrdMay 11District B-5
5.12Mitch Fisher4:46.85 PRNENorthwestApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
6.9Trevor Fisher4:48.39 PRNENorthwestMay 06Central Conference
7.9Yanni Vasquez4:49.33 PRNELexingtonMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
8.10Ben Springer4:50.78 PRNEAuroraApr 24Central Nebraska Track Championships
9.11Jeremiah Ivers4:51.86 PRNENorthwestMay 06Central Conference
10.11Thomas Kerr4:52.14 PRNEHastingsApr 20Harold Scott Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.10Aidan Wheelock9:56.90 PRNEMindenMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.11Gavin Klein10:08.25 PRNEHoldregeMay 06Central Conference
3.12Mitch Fisher10:17.48 PRNENorthwestMay 11District B-5
4.9Yanni Vasquez10:19.38 PRNELexingtonMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
5.10Ben Springer10:23.29 PRNEAuroraMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
6.11Thomas Kerr10:26.70 PRNEHastingsMay 11District B-5
7.10Caden Erickson10:32.70 PRNEHoldregeMay 11District B-5
8.10Grant Engel10:37.64 PRNEHoldregeMay 06Central Conference
9.10Jay Maska10:46.27 PRNEMindenApr 21Don Bader-Lexington Invitational
10.9Colton Rowse10:53.96 PRNEOrdMay 11District B-5
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tanner Lierman14.81 PRNENorthwestMay 06Central Conference
2.10Marshall Chasek15.06 PRNEMindenMay 11District B-5
3.12Andrew Miller15.42 PRNEBroken BowMay 11District B-5
4.12Nate Kiolbasa15.61NEAdams CentralMay 11District B-5
5.11Kody Bengston15.83 PRNEAuroraMay 11District B-5
6.11Payton Stein15.85 PRNENorthwestMay 11District B-5
7.10Ajack Waikur16.01 PRNELexingtonMay 11District B-5
8.10Aaron Drews16.19 PRNEHoldregeMay 11District B-5
9.10Jake Fleischer16.47 PRNEAdams CentralApr 07Adams Central Invite
10.12Jordan Coufal16.56 PRNEOrdMay 11District B-5
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tanner Lierman39.81 PRNENorthwestMay 11District B-5
2.12Jordan Coufal41.11 PRNEOrdMay 11District B-5
3.11Kody Bengston41.22 PRNEAuroraMay 11District B-5
4.10Marshall Chasek41.27 PRNEMindenMay 11District B-5
5.12Nate Kiolbasa42.38NEAdams CentralMay 11District B-5
6.10Ajack Waikur42.68 PRNELexingtonMay 11District B-5
7.10Aaron Drews43.48 PRNEHoldregeMay 06Central Conference
8.11Austin Knapp43.50 PRNEOrdMay 11District B-5
9.10Jarod Fox43.99 PRNENorthwestMay 11District B-5
10.12Kyle Goodwin44.02NEHoldregeMay 11District B-5
View full rankings...
4x100 Relay
1.Clayton Weaver
Chase Smith
Jacob Chasek
Marshall Chasek
44.07NEMindenApr 21The Nebraska T&F Festival
2.Tanner Lierman
Dalton Wicht
Mitchell Canfield
Jadyn Rodenbaugh
44.38NENorthwestApr 24Central Nebraska Track Championships
3.Cal Narber
Ben Johnson
Kaleb Moural
Cy Bullerman
44.80NEAuroraMay 11District B-5
4.Tycen Marten
Andrew Miller
Hunter Smith
Dylan Reynolds
44.93NEBroken BowApr 24Central Nebraska Track Championships
5.Jairo Alvarez
Harol Molina
Luis Lam
Dalton Schumaker
45.25NELexingtonMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
6.Trevin Kruml
Ethan Thomsen
Kaden Dawe
Jordan Coufal
45.71NEOrdMay 11District B-5
7.Peyton McMurtry
Payton Schmalz
Kyle Goodwin
Aaron Drews
45.98NEHoldregeMay 06Central Conference
8.Adrean Llanes
Max Hahn
Luke Wilkie
Donovan Mitchell
46.78NEHastingsMay 11District B-5
9.Cody Barbee
Gabe Conant
Micah Gengenbach
Dylan Glaser
47.66NEAdams CentralApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
10.Justin Machard
Nate Bruggeman
Dalton Schmitt
Michael Machard
50.88NEKearney CatholicApr 13Dutch Zorn Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Zane Raines
Grayson Garey
Hunter Smith
Dylan Reynolds
3:27.91NEBroken BowMay 11District B-5
2.Dalton Wicht
Tanner Lierman
Nelson King
Jadyn Rodenbaugh
3:28.38NENorthwestMay 11District B-5
3.Zane Bender
Lukaas Simonson
Kalim Dumas
Seth Simonson
3:29.40NEHastingsMay 11District B-5
4.Issac Stutesman
Nate Kiolbasa
Jack Keller
Ethan Lang
3:33.75NEAdams CentralMay 06Central Conference
5.Levi Haines
Logen Callahan
Riley Kopf
Eddie Morales
3:36.87NELexingtonMay 11District B-5
6.Austin Knapp
Reggie McKenney
Ethan Thomsen
Jordan Coufal
3:37.35NEOrdMay 11District B-5
7.Peyton McMurtry
Prestin Melroy
Carson Moore
Charles Weed
3:38.52NEHoldregeMay 11District B-5
8.Kody Bengston
Henry Penner
Kaleb Moural
Ben Johnson
3:38.75NEAuroraMay 11District B-5
9.Grant Edgecombe
Clayton Weaver
Chase Villars
Aidan Wheelock
3:39.50NEMindenApr 18Centennial Invite
10.Emmett Black
Hunter Osentowski
Dalton Schmitt
Braden Zinnel
3:43.82NEKearney CatholicApr 13Dutch Zorn Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Lukaas Simonson
Zane Bender
Nick Lewis
Seth Simonson
8:10.31NEHastingsMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
2.Zac Hurlbert
Trevor Matousek
Zach Reed
Tyler Peterson
8:18.12NEHoldregeMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
3.Mitch Fisher
Trevor Fisher
Sean Juengst
Nelson King
8:31.87NENorthwestMay 11District B-5
4.Cameron Anderson
Jacob Placke
Jack Keller
Evan Johnson
8:38.42NEAdams CentralMay 06Central Conference
5.Nate Dugan
Noah Jensen
Riley Warner
Jesse Ulrich
8:51.03NEOrdMay 11District B-5
6.Yanni Vasquez
Kobe Block
Hector Melendez
Gavin Strauss
8:51.74NELexingtonApr 05Aurora Invitational
7.Aidan Wheelock
Lucas Lahr
Brandon Saunders
Creed Ehlers
9:01.85NEMindenApr 18Centennial Invite
8.Noah Huls
Kane Fiala
Blaine Bonifas
Garen Quandt
9:22.07NEAuroraMay 11District B-5
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Dalton Peters59' 11 PRNEAuroraApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
2.12Tysen McDowell52' 8 PRNEMindenMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
3.12Justin Villars50' 10.25 PRNEMindenApr 18Centennial Invite
4.12Aaron Marlatt47' 7 PRNEAuroraApr 13Dutch Zorn Invite
5.11Prestin Melroy46' 3.5 PRNEHoldregeApr 07Broken Bow Invite
6.12Zac Christensen46' 1.5 PRNEAdams CentralMar 31GICC Knights of Columbus Invite
7.12Brandon Merz46' 1.25NEKearney CatholicApr 21Don Bader-Lexington Invitational
8.10Ethan Woehrle46' 0.75 PRNELexingtonMay 11District B-5
9.11Ignacio Ambriz45' 10 PRNELexingtonApr 24McCook JV Meet
10.11Landon Rogers45' 7 PRNEOrdMay 11District B-5
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Justin Villars175' 5 PRNEMindenApr 13Marsh Beck Invite
2.12Dalton Peters166' 9 PRNEAuroraApr 05Aurora Invitational
3.12Zane Bender161' 2 PRNEHastingsMay 20NSAA Class B State Championship (F-Sa)
4.12Austin Allen155' 5 PRNEAuroraApr 05Aurora Invitational
5.11Caden Schuster146' 4 PRNEAuroraMay 11District B-5
6.11Creighton Hinrichs144' 9 PRNEHoldregeMay 06Central Conference
7.12Chevy Stout141' 8 PRNENorthwestApr 20Northwest Invite Dave Gee Invite
8.11Landon Rogers139' 11 PRNEOrdApr 07Broken Bow Invite
9.12Cameron Moore138' 9NEKearney CatholicMay 11District B-5
10.12Tysen McDowell135' 4 PRNEMindenApr 07Adams Central Invite
View full rankings...
High Jump
1.11Charles Weed6' 6 PRNEHoldregeApr 21Don Bader-Lexington Invitational
2.10Ajack Waikur6' 2 PRNELexingtonApr 13Dutch Zorn Invite
3.11Payton Stein6' 1 PRNENorthwestMay 11District B-5
4.12Clark Bredthauer6' 0.25 PRNEOrdMar 23Arcadia-Loup City Rebel Invite
5.9Sean Juengst6' 0 PRNENorthwestMay 11District B-5
6.11Duang Tang5' 11 PRNEHastingsMay 11District B-5
7.10Quentin Synek5' 9 PRNEHastingsMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
9Alex Schrock5' 9 PRNEHastingsMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
11Kevin Linn5' 9 PRNEBroken BowMay 11District B-5
10.9Micah Gengenbach5' 8 PRNEAdams CentralApr 07Adams Central Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Clayton Glendy13' 10 PRNEBroken BowMay 11District B-5
2.11Joel Myers13' 9NEBroken BowMay 05Cozad Invite
3.12Landon Wright13' 4 PRNEAdams CentralApr 24Central Nebraska Track Championships
12Kaden Dawe13' 4 PRNEOrdMay 11District B-5
5.10Carter Pursley13' 0 PRNEAuroraApr 13Dutch Zorn Invite
6.12Ben Johnson12' 10 PRNEAuroraMay 06Central Conference
10Issac Lemburg12' 10 PRNENorthwestMay 11District B-5
8.10Kalim Dumas12' 6 PRNEHastingsApr 20Harold Scott Invite
9.10Trevor Scheele12' 2 PRNEHoldregeMar 31Leroy Hoehner Invitational
10.10Mattew Ambler12' 0 PRNEBroken BowApr 13Marsh Beck Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Dylan Reynolds23' 8.5 PRNEBroken BowMay 11District B-5
2.12Ethan Lang21' 3 PRNEAdams CentralApr 07Adams Central Invite
3.12Tim Kaslon20' 8NEHoldregeMay 11District B-5
4.12Max Hahn20' 5 PRNEHastingsMay 11District B-5
5.12Clay Hernandez20' 3.5 PRNELexingtonMay 11District B-5
6.11Grant Edgecombe20' 1.5 PRNEMindenApr 13Marsh Beck Invite
7.11Levi Haines20' 0 PRNELexingtonApr 10Don Stine Invitational
8.11Clayton Weaver19' 11.5NEMindenMar 31St. Paul Invite
9.11Riley Schliep19' 11 PRNENorthwestApr 13Central City Invite
10.9Adrean Llanes19' 7.5 PRNEHastingsApr 07Kearney High Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Grant Edgecombe42' 1.25 PRNEMindenMay 11District B-5
2.11Riley Schliep41' 10.5NENorthwestMay 06Central Conference
3.10Ajack Waikur41' 3.5 PRNELexingtonMay 11District B-5
4.9Dylan Bauman41' 0 PRNEHoldregeApr 24McCook JV Meet
5.11Jayden Herzberg40' 10.5 PRNEAuroraMay 06Central Conference
6.11Harrison Benton39' 9.5 PRNEOrdMay 11District B-5
7.10Quentin Synek39' 9 PRNEHastingsApr 07Kearney High Invite
8.10Dalton Schmitt39' 6.75 PRNEKearney CatholicMay 11District B-5
9.11Kobe Lo38' 11.75 PRNELexingtonMay 04GNAC: Greater Nebraska Athletic Conference
10.9Gabe Conant38' 10 PRNEAdams CentralMay 06Central Conference
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.