Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Riley Racicky11.54 (2.2)NEPleasantonMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.9Sterling Wright11.57 PRNEShelton PublicApr 29TVC Meet
3.11Landon Furne11.61 (-.1)NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
4.11Cameron Downey11.77NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
5.12Michael Gibbens11.83 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
6.11Meek Harris12.02 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
7.11Brady Brown12.52NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
8.11Colten Brown12.59NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
9.9Jibril Harris12.86 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
10.9Jaden Van Diest14.56 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
View full rankings...
200 Meters
1.10Riley Racicky23.48NEPleasantonApr 21Don Bader-Lexington Invitational
2.11Landon Furne23.83 (.6)NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.9Sterling Wright24.18NEShelton PublicApr 29TVC Meet
4.12Ethan Allen25.02NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
5.12Zak Olson25.37NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
11Meek Harris25.37NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
7.12Keenan Stupka25.65NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
8.11Colten Brown26.82 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
9.9Jibril Harris27.45 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
10.11Jacob Miller28.10 PRSDElkton - Lake BentonApr 03Scott Underwood Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Marshall Gibbens53.44NETwin LoupApr 24Central Nebraska Track Championships
2.11Cameron Gibson55.16NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
3.10Tyler Pawloski56.97 PRNEPleasantonApr 21Don Bader-Lexington Invitational
4.9Colby Coons57.14NETwin LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
5.11Brady Brown57.18NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
6.12Joel Mundorf58.76NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
7.12Jaden Ohlman59.61NEShelton PublicApr 29TVC Meet
View full rankings...
800 Meters
1.10Kalen Dockweiler2:01.30 PRNESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.12Austin Johnson2:03.40 PRNEAnsley-LitchfieldMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.12Nolan Meier2:10.12NEElm CreekMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
4.9Jesus Sauceda2:11.22 PRNEShelton PublicApr 29TVC Meet
5.9Colby Coons2:17.96NETwin LoupApr 24Central Nebraska Track Championships
6.12Jaden Ohlman2:21.99NEShelton PublicApr 29TVC Meet
7.11Daniel Romero2:24.93NEShelton PublicApr 29TVC Meet
8.11Jacob Miller2:34.03WITomahawkApr 18Mosinee Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Austin Johnson4:53.23NEAnsley-LitchfieldMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.9Jesus Sauceda4:59.84NEShelton PublicMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.9Cooper Coons5:42.41NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
4.9Logan Hellerich5:48.74NEShelton PublicApr 29TVC Meet
5.9Kyle Wiehn5:58.60 PRNEShelton PublicApr 29TVC Meet
6.11James McMillan6:32.38NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.10Cooper Taylor10:39.61 PRNESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.11Spencer Johnson11:28.55NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.9Kyle Wiehn12:00.79NEShelton PublicApr 29TVC Meet
4.9Logan Hellerich12:26.37NEShelton PublicApr 29TVC Meet
5.12Connor Scott13:12.64NEShelton PublicApr 29TVC Meet
6.11Jacob Miller14:41.77 PRWITomahawkMay 02Three Lakes Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jason Line15.49 PRNESumner-Eddyville-MillerApr 21Don Bader-Lexington Invitational
2.12Michael Gibbens15.51NETwin LoupApr 24Central Nebraska Track Championships
3.10Chris Paitz17.03 (-.3)NEAnsley-LitchfieldMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
4.9Marcus Lauber20.39NEShelton PublicApr 29TVC Meet
5.11Jacob Miller20.52 PRWITomahawkApr 18Mosinee Invitational
6.9Ben Bombeck20.71NEShelton PublicApr 29TVC Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Michael Gibbens42.05 PRNETwin LoupApr 24Central Nebraska Track Championships
2.12Jason Line42.31 PRNESumner-Eddyville-MillerApr 21Don Bader-Lexington Invitational
3.11Jadyn Ford43.58 PRNEElm CreekApr 21Don Bader-Lexington Invitational
4.9Destry Miller47.24NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
5.9Marcus Lauber48.40NEShelton PublicApr 29TVC Meet
6.11Jacob Miller56.20 PRWITomahawkMay 02Three Lakes Invitational
7.9Ben Bombeck56.50NEShelton PublicApr 29TVC Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team45.22NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.Preston Walker
Devon Walker
Jadyn Ford
LeShaun Thornabar
46.28NEElm CreekApr 21Don Bader-Lexington Invitational
3.Ethan Allen
Zak Olson
Brady Brown
Michael Gibbens
47.67NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
4.Keenan Stupka
Destry Miller
Cameron Gibson
Cameron Downey
47.80NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
5.Ben Bombeck
Kyle Raasch
Daly Haller
Erixson Ramos
52.30NEShelton PublicApr 29TVC Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Keenan Stupka
Destry Miller
Cameron Downey
Cameron Gibson
3:45.67NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
2.Zak Olson
Rowdy Oxford
Ethan Allen
Alex Horky
3:46.59NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
3.Sam Tourney
Ben Bombeck
Erixson Ramos
Connor Scott
4:13.34NEShelton PublicApr 29TVC Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:33.04NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.Relay Team8:46.84NETwin LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.Trent Scott
Dallas Rohde
Joe Ptacnik
Austin Johnson
9:07.91NEAnsley-LitchfieldApr 24Central Nebraska Track Championships
4.Jesus Sauceda
Jaden Ohlman
Daniel Romero
Castor Ruyle
9:08.52NEShelton PublicApr 24Central Nebraska Track Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brady Rohde49' 11 PRNEAnsley-LitchfieldApr 24Central Nebraska Track Championships
2.12Ryan Busch47' 9 PRNEPleasantonMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
3.12Paul Sandoz43' 3NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
4.12Kyle Raasch42' 7NEShelton PublicApr 06Wood River Invite
5.11Bronson Gibbons40' 0.75 PRNEPleasantonApr 13Shelton Invite
6.-Austin Geis38' 0.75 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
7.11Daniel Romero37' 4 PRNEShelton PublicMar 28Kenesaw Invite
8.10Reece Huhman35' 10 PRNEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
9.12Daly Haller35' 9.5 PRNEShelton PublicMar 31GICC Knights of Columbus Invite
10.9Chase Swartwood35' 9 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Nathan Bartling134' 11 PRNEElm CreekMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.12Paul Sandoz134' 5NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
3.12Brady Rohde129' 9 PRNEAnsley-LitchfieldMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
4.12Nate Bartling128' 9NEElm CreekApr 13Shelton Invite
5.12Kyle Raasch121' 5NEShelton PublicApr 06Wood River Invite
6.11Bronson Gibbons112' 2 PRNEPleasantonApr 13Shelton Invite
7.11Daniel Romero111' 10 PRNEShelton PublicApr 13Shelton Invite
8.11Braden Strohl107' 10 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
9.10Dalton Keeton102' 5 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
10.9Chase Swartwood94' 5 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Jason Line5' 10 PRNESumner-Eddyville-MillerApr 21Don Bader-Lexington Invitational
9Marcus Lauber5' 10 PRNEShelton PublicMar 31GICC Knights of Columbus Invite
3.10Preston Walker5' 8NEElm CreekApr 21Don Bader-Lexington Invitational
11Cade Connell5' 8NESouth LoupMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
5.12Keenan Stupka5' 4NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
9Gage Clabaugh5' 4 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
7.9Grady Chandler5' 0 PRNEPleasantonApr 13Shelton Invite
9Lane Gutzwiller5' 0 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
9.9Jaden Van Diest4' 6 PRNETwin LoupApr 04Sandhills Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.11Devon Walker12' 6 PRNEElm CreekMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
2.12Tanner Swartwood12' 0 PRNEElm CreekApr 21Don Bader-Lexington Invitational
3.11Jacob Miller8' 0SDElkton - Lake BentonApr 18Kiwanis Track Meet
4.9Castor Ruyle7' 6 PRNEShelton PublicApr 13Shelton Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Jaden Ohlman19' 6.5NEShelton PublicApr 13Shelton Invite
2.12Dominic Johns19' 4.25NEElm CreekApr 13Shelton Invite
3.9Sterling Wright19' 3.75 PRNEShelton PublicApr 06Wood River Invite
4.10Remington Wright18' 10 PRNEShelton PublicMar 28Kenesaw Invite
5.11Cameron Downey18' 6.5NEAnselmo-MernaApr 04Sandhills Invite
6.10Riley Racicky18' 5 PRNEPleasantonApr 13Shelton Invite
7.12Marshall Gibbens17' 11.75NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
8.9Marcus Lauber17' 7.5 PRNEShelton PublicApr 06Wood River Invite
9.11Alex Horky17' 6.5NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
10.12Ethan Allen17' 5NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.10Chris Paitz40' 6 PRNEAnsley-LitchfieldApr 24Central Nebraska Track Championships
2.12Marshall Gibbens40' 0.25NETwin LoupApr 24Central Nebraska Track Championships
3.12Dominic Johns39' 0 PRNEElm CreekMay 20NSAA Class D State Championship (F-Sa)
4.12Jaden Ohlman37' 0NEShelton PublicApr 29TVC Meet
5.11Alex Horky36' 5.75NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
6.9Marcus Lauber36' 4 PRNEShelton PublicApr 29TVC Meet
7.9Sterling Wright36' 1 PRNEShelton PublicApr 29TVC Meet
8.9Gage Clabaugh35' 2 PRNEElm CreekApr 13Shelton Invite
9.10Dylan Osborn34' 9.5NETwin LoupApr 04Sandhills Invite
10.9Kessler Dixon33' 5 PRNEPleasantonApr 13Shelton Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.