Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Seneca Martin11.79 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
2.10Tyrese Begay12.00 PRNMNavajo PrepApr 13Bill Slade Invite
3.12Steve Lara12.15 PR (-.2)NMShiprockMay 12NMAA 4A State Championship
4.11Aaron Lee12.21 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
5.12Demetre Keeto12.41 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
6.12Darren Harrison12.49NMShiprockMay 06District 1-4A Championship
7.12Omar Sparks12.59 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
8.10Tyris Newton12.64 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
9.11Jamal Guerito12.76NMNavajo PrepMar 04Farmington Early Bird
10.11Trayvian Billy12.97 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Seneca Martin23.87 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
2.10Tyrese Begay24.22 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
3.11Aaron Lee24.72 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
4.11Shayne Tahe25.08NMThoreauApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
5.12Darren Harrison25.38 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
6.10Tyris Newton25.50 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
7.12Demetre Keeto25.57 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
8.10Martin Smith26.24 PRNMThoreauApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
9.12Steve Lara26.35NMShiprockMar 31Shiprock Quad
12Omar Sparks26.35 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.10Tyrese Begay54.32 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
2.12Seneca Martin54.39 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
3.10Martin Smith55.15 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
4.11Aaron Lee55.49 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
5.11Kelvin Benally57.04 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
6.12Mathis Quintana57.27 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
7.10Dallen Plummer57.95 PRNMThoreauApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
8.11Shayne Tahe58.09NMThoreauMar 18Farmington Invitational
9.12Demetre Keeto58.79 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
10.11Cameron Becenti1:00.86 PRNMNavajo PrepMar 11Piedra Vista Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Aaron Gould2:07.18 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
2.11Kelvin Benally2:07.39 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
3.10Dallen Plummer2:09.79 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
4.10Martin Smith2:09.87 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
5.12Mathis Quintana2:11.94 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
6.11Cameron Becenti2:13.43 PRNMNavajo PrepApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
7.12Terrance Lee2:15.21NMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
8.10Jalen Jones2:16.17 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
9.10Trystan Hale2:17.81 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
10.10Tyrease James2:22.52NMNavajo PrepApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.9Brandon Begay4:30.05 PRNMNavajo PrepMar 11Piedra Vista Invitational
2.11Cameron Becenti4:42.41 PRNMNavajo PrepMay 12NMAA 4A State Championship
3.12Aaron Gould4:46.28 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
4.10Dallen Plummer4:55.84NMThoreauApr 0712th Harry J. Hayes Invitational
5.11Kelvin Benally4:56.92 PRNMNavajo PrepApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
6.11Justin Yazzie4:59.26 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
7.10Martin Smith5:05.48NMThoreauApr 0712th Harry J. Hayes Invitational
8.12Treg Kee5:05.86 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
9.10Jalen Jones5:06.17 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
10.10Tyrease James5:06.21 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
View full rankings...
3200 Meters
1.12Aaron Gould10:16.73 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
2.11Cameron Becenti10:32.11 PRNMNavajo PrepMay 12NMAA 4A State Championship
3.11Kelvin Benally11:03.97 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
4.10Jalen Jones11:21.10 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
5.10Tyrease James11:22.53 PRNMNavajo PrepApr 13Bill Slade Invite
6.10Trystan Hale11:24.02 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
7.12Marlyn Kaskalla11:33.63 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
8.12Treg Kee11:36.55NMWingateApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
9.9Jason Joe11:39.21 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
10.9Brandon Begay12:03.30 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Adrian Gibson15.50 PR (-.7)NMShiprockMay 12NMAA 4A State Championship
2.11Justin Yazzie18.52 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
3.12Willie Becenti19.21 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
4.9Victor Malone20.12 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
5.11Kolten Nephew20.40 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
6.11Isaac Romo20.62 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
7.9Jalen Kee21.14 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
8.-Dylan Reid21.57 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
9.10Nariyus Silas21.58 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
10.11Alan Taliman22.43 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Seneca Martin41.21 PRNMNavajo PrepMay 12NMAA 4A State Championship
2.12Adrian Gibson42.00 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
3.11Justin Yazzie43.43 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
4.12Willie Becenti46.25 PRNMWingateMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
5.9Victor Malone49.36 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
6.11Isaac Romo50.04 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
7.11Kolten Nephew50.91 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
8.9Jalen Kee51.85 PRNMShiprockMar 11Bernalillo Invite
9.-Dylan Reid52.17 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
10.10Tyson McDonald52.54 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.Darren Harrison
Steve Lara
Tyris Newton
Demetre Keeto
47.02NMShiprockMay 12NMAA 4A State Championship
2.Relay Team49.49NMNavajo PrepMar 11Piedra Vista Invitational
3.Relay Team54.46NMWingateMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
View full rankings...
4x200 Relay
1.Demetre Keeto
Steve Lara
Darren Harrison
Adrian Gibson
1:38.91NMShiprockApr 13Bill Slade Invite
2.Relay Team1:43.10NMNavajo PrepMar 04Farmington Early Bird
3.Demetri Gilmore
Dustin Hosteen
Jeremiah VanWinkle
Owen VanWinkle
1:49.57NMWingateApr 13Bill Slade Invite
4.Relay Team2:05.22NMThoreauMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Mathis Quintana
Tyrese Begay
Kelvin Benally
Seneca Martin
3:39.78NMNavajo PrepMay 12NMAA 4A State Championship
2.Terrance Lee
Steve Lara
Tyris Newton
Aaron Lee
3:44.50NMShiprockMay 12NMAA 4A State Championship
3.Dallen Plummer
Martin Smith
Lane Tahe
Shayne Tahe
4:06.27NMThoreauMar 18Farmington Invitational
4.Owen VanWinkle
Treg Kee
Taveus Tsosie
Dustin Hosteen
4:14.22NMWingateMay 06District 1-4A Championship
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Mathis Quintana
Seneca Martin
Tyrese Begay
Kelvin Benally
3:51.52NMNavajo PrepMay 12NMAA 4A State Championship
2.Demetre Keeto
Darren Harrison
Aaron Lee
Justin Yazzie
3:56.87NMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
3.DeShaun Garcia
Elijah Woody
Martin Smith
Dallen Plummer
4:03.22NMThoreauMay 06District 1-4A Championship
4.Jeremiah VanWinkle
Owen VanWinkle
Treg Kee
Willie Becenti
4:09.92NMWingateApr 13Bill Slade Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.9DeShaun Garcia36' 6.5 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
2.12Darren Harrison35' 3.5 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
3.11Trayvian Billy33' 3.75 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
4.12Jamal Lewis33' 0 PRNMShiprockMar 31Shiprock Quad
5.11Preston Bitsilly31' 6.5 PRNMShiprockMar 31Shiprock Quad
6.11Demetri Gilmore31' 5.25 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
7.12Myrick Nih30' 9NMShiprockMar 17Bobcat Quad
8.11Sheridan Smith30' 7.75NMWingateMay 06District 1-4A Championship
9.9Virgil Manuelito30' 6.5 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
10.11Leyander Chee29' 11 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.9DeShaun Garcia96' 5 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
2.12Tyrel Litzin91' 1 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
3.11Preston Bitsilly90' 2 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
4.9Virgil Manuelito84' 10.25 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
5.12Myrick Nih83' 7NMShiprockMar 17Bobcat Quad
6.10Bradley Largo79' 6 PRNMThoreauMar 25Route 66 Classic
7.12Lucas Bia77' 4 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
8.11Trayvian Billy72' 9 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
9.12Dustin Hosteen70' 7 PRNMWingateApr 08Wingate Shash Invite
10.12Seneca Martin70' 2 PRNMNavajo PrepMar 17Bobcat Quad
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Justin Yazzie153' 2 PRNMShiprockApr 13Bill Slade Invite
2.12Omar Sparks128' 6 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
3.12Tyrel Litzin119' 9.5 PRNMShiprockApr 2959th Annual Bloomfield Invitational
4.11Sheridan Smith119' 5 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
5.11Preston Bitsilly105' 10 PRNMShiprockMar 04Farmington Early Bird
6.11Kordell Nez105' 9 PRNMWingateMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
7.10Bradley Largo102' 0NMThoreauMar 18Farmington Invitational
8.9DeShaun Garcia95' 10 PRNMThoreauMay 06District 1-4A Championship
9.10Nickolas Dayzie95' 7 PRNMNavajo PrepMay 06District 1-4A Championship
10.12Darren Harrison88' 7NMShiprockMar 04Farmington Early Bird
View full rankings...
High Jump
1.11Justin Yazzie6' 0 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
2.12Adrian Gibson5' 10NMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
3.10Tyris Newton5' 6 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
12Omar Sparks5' 6 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
5.-TaKenya Yazzie5' 4 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
6.9Dion Dotson5' 2 PRNMWingateApr 08Wingate Shash Invite
7.9Victor Malone5' 0 PRNMShiprockMar 17Bobcat Quad
8.9Owen VanWinkle4' 10 PRNMWingateApr 08Wingate Shash Invite
9.9Lane Tahe4' 6 PRNMThoreauMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
10.10Martin Smith4' 4 PRNMThoreauMar 11Rehoboth State Qualifier Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.10Matthew Hayes8' 6 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Steve Lara18' 9.5 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
2.10Tyris Newton18' 1.5 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
3.12Seneca Martin17' 3.5 PRNMNavajo PrepMar 18Farmington Invitational
4.11Aaron Lee17' 1.75NMShiprockMar 17Bobcat Quad
10Tyrese Begay17' 1.75 PRNMNavajo PrepApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
6.10Sean Kinsel17' 1.25 PRNMWingateApr 08Wingate Shash Invite
7.9Dion Dotson16' 5.5 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
8.12Willie Becenti16' 4 PRNMWingateApr 08Wingate Shash Invite
9.9Owen VanWinkle16' 2 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
10.9Victor Malone15' 10.5 PRNMShiprockApr 07Penny McKnight Memorial Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Aaron Lee36' 4.5 PRNMShiprockMay 06District 1-4A Championship
2.9Owen VanWinkle35' 2 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
3.12Donovan Chee33' 5.5NMShiprockMar 17Bobcat Quad
4.12Willie Becenti33' 0 PRNMWingateApr 13Bill Slade Invite
5.9Xavier Allen32' 0.5 PRNMWingateMay 06District 1-4A Championship
6.9Jiles Larrison29' 8 PRNMNavajo PrepApr 13Bill Slade Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.